לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-12-2012, 07:49
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי GrimReaper שמתחילה ב "אמנם לא נגיש לך אישית בשגרה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי GrimReaper
אין זה מה שמופיע בת"ז.

זה מה שאמרתי
ציטוט:
זה רלוונטי לך כשתרצה להינשא ואז בארץ תאלץ כיום לעשות זאת במסגרת הדתית בהתאם לרישום.
כמו כן זה ישפיע על רישום הדת של ילדך במרשם האוכלוסין גם כן.

אז מה שהם רוצים זה להפריד את הדת מהמדינה, לפחות בכל מה שקשור לנישואין-גירושין.

אני יודע שזאת דיעה לא פופולרית, אבל הפרדת הדת מהמדינה (בעיקר בנושא הנישואין, על אחת כמה וכמה לחלוטין) היא למעשה האיום החמור ביותר על מדינת ישראל, כמדינה יהודית.
הבעיה מתחילה כמטפטפים לאנשים ש1) יהודי זה דת ולא גם לאום. 2) שהדתיים הם חרא ושמצווה לשנוא את הדת ולהתנשא מעליה.
היא מסוכנת יותר מכל סכנה דמוגרפית כזאת או אחרת. היא זאת שתביא מבפנים להשמדת המוסד הציוני.

אני מאמין שאם אנשים היו מצליחים להתעלות על השנאה הממש תמוהה שלהם (כמו של חן1) ומבינים שיהדות היא לאום בדיוק כפי שהיא דת, הם היו מבינים את האיום שהם מטילים על עתיד המדינה.

כלומר, יורם קניוק וחבר מרעיו לא- אבל אנשים שמדינה יהודית חשובה להם- כן.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-12-2012, 10:19
  שרקן שרקן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.02
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "1) אני לא זוכר שאי פעם דרשו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
1) אני לא זוכר שאי פעם דרשו ממני להצהיר על הדת שלי באופן פורמלי.

אם (למשל) אתה שכיר ברשת שפועלת 7 ימים בשבוע ורוצה לעבוד בשבתות תמורת שכר שעה + 200%, מעסיקך צפוי לעונש כבד אם אתה רשום בת"ז כיהודי (ותתפלא - הפקח יבדוק זאת).

אם אתה רוצה להיות בעל עסק עצמאי (למשל חנות למארצ'נדייז לתיירים) ואתה רשום בת"ז כיהודי, אתה צפוי לקנסות כבדים והעמדה לדין אם תיתפס בעסק שלך בשבת.

ועוד לא דיברנו על גירושין - אפילו של אלו שהתחתנו בקפריסין.

2) אני לא זוכר שבמקום פורמלי כלשהו מופיע רישום שלי בתור בן לדת היהודית.

3) אני מניח שהם מתכוונים לת.ז אז-

3.א. בת.ז אני לא מופיע כיהודי, אני מופיע כ****
3.ב. הסעיף הזה בת.ז מדבר על לאום, לא דת.

4) פרובוקציות מאץ'?
ישן 21-12-2012, 10:28
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי שרקן שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]1) אני לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שרקן
אם (למשל) אתה שכיר ברשת שפועלת 7 ימים בשבוע ורוצה לעבוד בשבתות תמורת שכר שעה + 200%, מעסיקך צפוי לעונש כבד אם אתה רשום בת"ז כיהודי (ותתפלא - הפקח יבדוק זאת).

אם אתה רוצה להיות בעל עסק עצמאי (למשל חנות למארצ'נדייז לתיירים) ואתה רשום בת"ז כיהודי, אתה צפוי לקנסות כבדים והעמדה לדין אם תיתפס בעסק שלך בשבת.

זה היה נכון, אילו זה היה נכון-

1) אני יהודי. גם בדת וגם בלאום. בת.ז אינני רשום כיהודי, אני רשום כ****.

2) גם בתקופה שבה היה רשום "יהודי" בת.ז, זה היה רשום בלאום, לא בדת.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 20-12-2012, 22:32
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "א. השאלה "מה הם עושים פה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
א. השאלה "מה הם עושים פה בכלל" היא לא לעניין,
אבל אתה לא הראשון ששואל אותה.

אנשים לא נמצאים בישראל רק כי הם יהודים.
אנשים שנולדו כאן, או גדלו כאן מגיל צעיר - זו המדינה שלהם. אין להם אחרת.
כמו אנשים/בני-מהגרים בכל מדינה.

אתה צודק באשר לעניין החוקי, אבל לא לזה התכוונתי. הכוונה היא שאין להם לגיטימציה מוסרית להיות בישראל יותר משוהה לא חוקי מבולגריה שנכנס לכאן עם אשרת תייר ונשאר. הם אומנם צאצאי מהגרים אבל התנאי שבזכותו קיבלה המדינה את אותם מהגרים הוא בשל שייכותם ללאום היהודי. אני לא חושב שצריך לשלול להם את האזרחות בשל כך. אבל אפשר לומר להם בלי להתבייש שהמדינה היא יהודית ואילו הם פה כסוג של ברירת מחדל ("אין להם אחרת") . אני לא חושב שהם יתרגשו, רוב הרשימה הזאת היא אנטי ציונית או פסאודו ציונית.

ב. לענ"ד הגיוס לא יפסח על לא-ערבים ממילא.

לא חושב שזה המצב החוקי. לדעתי זה יהווה פתח להשתמטות מצה"ל. האוכלוסיות החייבות בגיוס מוגדרות פוזיטיבית.

ישן 21-12-2012, 00:09
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
מה זה "איך שהם רואים את הסביבה בה גדלו"
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "לא דיברתי על החוק, דיברתי על..."

מצטער, אבל אתה מתבסס על קשקוש פוסט מודרני. העולם מחולק ללאומים , לכל אחד יש את הלאום שלו וחלק מהלאומים האלה זכו למדינה. ואם אותו בולגרי שוהה בלתי חוקי רואה את הסביבה שלנו בישראל כביתו? ומתגורר בה 40 שנה? לא מבין איך זה שייך. ומה הקשר לסיבה לעזוב. לא אמרתי שיש להם סיבה לעזוב.

ההגדרה שלך לישראל לא עומדת במבחן העובדתי. לא מספיק שתהיה מיעוט נרדף , אתה צריך להיות גם יהודי נרדף במגילת העצמאות נכתב "קם העם היהודי" ההגדרה שלך גם לא עומדת במבחן ההיסטורי - הנאצים התייחסו גם לאנשים שהסבא של הסבא שלהם היה יהודי כיהודי. מדינת ישראל בחוק השבות לא מתייחסת לאנשים האלה כיהודים. בקיצור יכול היה אדם להרדף על ידי הנאצים, יכול היה גם להרדף על ידי הנאצים על סמך היותו יהודי ועדיין ישראל לא הייתה מדינתו....

ישן 21-12-2012, 16:46
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
זה תואם ואכן אין סיבה שנתאבד בגלל שהנאצים ניסו להרוג אותנו
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אני יודע וגם לדעתי זה לא מתאים להיום. וזה תואם את ההגרה של הנאצים?"

לדעתי צריך לתת אזרחות רק למי שהוא יכול להוכיח שבגלל המוצא היהודי שלו (אני לא מדבר על יהודים ממש) אכן רודפים אותו. החריגים היחידים מבחינתי הם בני זוג של יהודים ממש (אין לצפות להיפרדות לצורך עליה) וילדים לאב יהודי ואימא שאינה יהודיה. לאחרונים צריך לאפשר גיור מזורז אם הם רואים עצמם כיהודים. בכל שאר המקרים, אגב, אני בעד גיור מלא ״כהלכה״ על מנת להרתיע טרמפיסטים. אני חושב שבהקשר הזה המפלגות הדתיות צודקות. הבעיה היחידה היא עם הרפורמים בארה״ב. את זה יצטרכו לפתור, אבל זה ממילא לא כזה משנה כי לא מדובר כרגע בארץ שיש מימנה כל כך הרבה עליה, וחלק גדול מהעליה שכן מגיעה מימנה היא דתית אורתודוקסית.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:36

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר