לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-12-2012, 18:13
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
ז'ראר דפרדייה עזב את צרפת וויתר על אזרחותו בגלל המיסים הגבוהים.

שחקן הקולנוע הצרפתי ז'ראר דפרדייה החליט להעתיק את מקום מגוריו לבלגיה, בעקבות החלטתו של נשיא צרפת, פרנסואה הולנד, להטיל מס בסך 75% על בעלי ההכנסות הגבוהות ביותר במדינה. במכתב שכתב דפרדייה ושהתפרסם בשבועון "לה ז'ורנל דה דימאנש" נאמר "זו לא אותה מדינה. אני אירופאי אמיתי, אזרח העולם". הוא הוסיף כי שילם במלואו את המס בסך 85% בגין הכנסותיו ב-2012.
"אני מחזיר את הדרכון שלי ואת כרטיס הביטוח הלאומי שלי", נאמר במכתב, בהתייחסות לראש הממשלה הסוציאליסטי ז'אן-מארק אריו, שהשמיע הערות מעליבות בתגובה להחלטתו של דפרדייה להעתיק את מקום מגוריו לבלגיה, מדינה ידידותית במונחי מס. בשבוע שעבר כינה אריו את דפרדייה "פתטי" ו"לא-פטריוטי" .

http://www.globes.co.il/news/articl...?did=1000806900

בקיצור, זו ההשלכה של סוציאליזם במדינה בעידן המודרני. תמיד כאשר מטילים מיסים גבוהים מדי (וכן, 75% או 885 זה יותר מדי) העשירים בורחים. מוגש כחומר למחשבה לגברת שלי יחימוביץ'

אגב, לפני חצי שנה עזב את צרפת אדם עשיר בהרבה מדפרדייה בשם אורו. מכיוון שהברנש הוא מיליארדר ועדיין מעסיק ברפת המון פועלים, הצרפתים הצבועים מדברים אליו הרבה יותר יפה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-12-2012, 18:38
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
אולי הוא לא ספציפית.. ואני ממש לא מעורה בקייס שלו
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי mc3 שמתחילה ב "אתה יודע שכתוצאה מהמעבר שלו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי mc3
אתה יודע שכתוצאה מהמעבר שלו לבלגיה בני המעמד הבינוני בצרפת הפסידו ובני המעמד הרויחו?
ולמה אתה חושב שהוא מיליונר "על חשבון" בני מעמד בינוני? הוא מליונר בגלל שבני כל המעמדות שילמו כדי לראות אותו בסרטים.

אבל כן. צריך לחול מס על עשירים. ומי שלא מעוניין לשלם מס, אז להלאים את עסקיו.

ישן 18-12-2012, 18:36
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "קדימה.. שיעברו כולם לבלגיה. שיהפכו אותה למעצמה.."

דפרדייה אינו תעשיין עושק, כן? הוא שחקן שהרוויח ממכירת כרטיסים לסרטיו, הוא לא התעשר על חשבון אף פועל אומלל.

אתה צריך להבין דבר פשוט- עקומת לאפר עובדת. תסכים איתי שבשיעור מס של אפס אחוזים הממשלה לא תקבל שקל אחד, נכון? זה הגיוני. אתה בטח מסכים איתי שאם המס יהיה מאה אחוז, הגביה תהיה גם אפס, כי אף אחד לא ירצה לעבוד. כלומר- הנקודה צריכה להיות איפשהו באמצע. ככל שאתה מגביר את המס (75%, בנאדם, אתה לא חושב שמוגזם לקחת לאדם שלושה רבעים מכל הכנסתו?) אתה תגבה פחות ופחות. והנה- הממשלה בצרפת הפסידה הכנסות מסוימות מדפרדיה, שהיה מן הסתם מוכן לשלם אחוז נמוך יותר. אז עכשיו יש להם אחוז מס גבוה יותר אבל ממנו הם לא רואים אפילו אירו אחד.

אם תרצה דוגמא יותר מקומית- בישראל הוטל מס על הבורסה. לאט לאט המס טיפס, והגיע ל-25%. ואתה יודע מה קרה? סך הגביה של המס מהבורסה נמוך יותר מסך הגביה שהממשלה קיבלה כשהמס עמד על 15% (אם אני לא מתבלבל במספר). כלומר- ניסו להיות חזירים, והפסידו כסף. מי זה הפסידו? אתה ואני. כי אם עדיין חסרים מיסים, מאיפה לוקחים אותם? מעלים לנו את המע"מ והמזון והדלק וכל דבר בעצם מתייקרים.

ישן 18-12-2012, 18:43

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "דפרדייה אינו תעשיין עושק, כן?..."

דוגמא נוספת- בבריטניה היו מספר מיליונרים. הם שילמו X מס. הממשלה החליטה להעלות את המס עליהם, כך שישלמו 2X.
התוצאה? רובם עזבו את בריטניה (אנשים שוכחים שלעשיר בעל חברה קל יותר לרשום אותה במדינה אחרת, תמיד תהיה מדינה הגיונית שתשמח לרשום חברות זרות אצלה), והמס שהם שילמו ירד לחצי X.

http://www.dailymail.co.uk/news/art...introduced.html

אז מה הבריטים השיגו מזה? הם יצטרכו להעלות את המס שאנשים עובדים רגילים כמוני וכמו רועי משלמים. שנינו לא ממש יכולים לברוח מפה, אז אנחנו נשארים פה ומשלמים כפול. אז תגיד לי, רועי, זה היה חכם?

ישן 18-12-2012, 18:49
צלמית המשתמש של רועי AZ

כן.. אני מבין בהחלט לגבי דפרדייה..
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "דפרדייה אינו תעשיין עושק, כן?..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
דפרדייה אינו תעשיין עושק, כן? הוא שחקן שהרוויח ממכירת כרטיסים לסרטיו, הוא לא התעשר על חשבון אף פועל אומלל.

אתה צריך להבין דבר פשוט- עקומת לאפר עובדת. תסכים איתי שבשיעור מס של אפס אחוזים הממשלה לא תקבל שקל אחד, נכון? זה הגיוני. אתה בטח מסכים איתי שאם המס יהיה מאה אחוז, הגביה תהיה גם אפס, כי אף אחד לא ירצה לעבוד. כלומר- הנקודה צריכה להיות איפשהו באמצע.

מסכים.

ככל שאתה מגביר את המס (75%, בנאדם, אתה לא חושב שמוגזם לקחת לאדם שלושה רבעים מכל הכנסתו?)

תלוי כמה הוא מרוויח..

אם תרצה דוגמא יותר מקומית- בישראל הוטל מס על הבורסה. לאט לאט המס טיפס, והגיע ל-25%. ואתה יודע מה קרה? סך הגביה של המס מהבורסה נמוך יותר מסך הגביה שהממשלה קיבלה כשהמס עמד על 15% (אם אני לא מתבלבל במספר)..

ואיך זה קורה?

ישן 18-12-2012, 19:06
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "כן.. אני מבין בהחלט לגבי דפרדייה.."

כי אנשים לוקחים את הכסף שלהם למקום אחר. משקיע מגרמניה שהכסף שלו ישב בבורסה הישראלית והביא כסף למדינה ישראל, הלך לבורסה של טורקיה או של אוסטרליה. אז ההשקעה הכללית בבורסה ירדה, והמחזור ירד. אותו דבר עם מיסים, כאשר עם עלית מיסים, אתה גם מגדיל את השוק השחור.

ואגב, קח בחשבון עוד משהו. בכל פעם שהעלו מס לעשירים, בסופו של דבר העלו את המס למעמד הביניים, אחרי שהמיסים לא הביאו את הסכומים שכולם חשבו עליהם... לעשירים יש מספיק כסף לשלם לרואה חשבון טוב שיחסוך לו כסף. למעמד הביניים - אין.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 18-12-2012 בשעה 19:09.
ישן 19-12-2012, 08:55
  ykantor ykantor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.07.05
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "כי אנשים לוקחים את הכסף שלהם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
בכל פעם שהעלו מס לעשירים, בסופו של דבר העלו את המס למעמד הביניים, אחרי שהמיסים לא הביאו את הסכומים שכולם חשבו עליהם... לעשירים יש מספיק כסף לשלם לרואה חשבון טוב שיחסוך לו כסף. למעמד הביניים - אין.

חבל שאתה מתבטא בנושא שאינך מבין בו.
מה זה "כשמעלים מס לעשירים"? צריך להבדיל בין מס אישי על עשיר ומס על חברה שבבעלותו. עשיר חיב הכנסה אישית מסוימת כדי לחיות ברמת החיים שהוא חי בה. את ההכנסה הזו קל למסות והמיסוי אפקטיבי. אין לכך שום קשר לכביכול "בכל פעם שהעלו מס לעשירים, בסופו של דבר העלו את המס למעמד הביניים," (האם יש לך מקור לכך או שסתם שלפת?).
לעומת זאת, מס על חברה ניתן להפחית ע"י תכנון מס נכון (למשל ליחס את הרווחים לחברה אחרת שפועלת בארץ אחרת שבה המס לחברות נמוך). כיום המס האישי השולי לעשירים אינו גבוה , ולכן אפקטיבי בשבילם למשוך משכורות מופרזות מאוד. אם יגדילו את המס הזה, חלקם אמנם יקטין את השכר לרמה המינימלית שמספיקה להם אבל עדיין גבית המס תהיה אפקטיבית.
באשר למעבר לארץ אחרת, עובדה שבארץ העשירים לא עוזבים.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
אם תרצה דוגמא יותר מקומית- בישראל הוטל מס על הבורסה. לאט לאט המס טיפס, והגיע ל-25%. ואתה יודע מה קרה? סך הגביה של המס מהבורסה נמוך יותר מסך הגביה שהממשלה קיבלה כשהמס עמד על 15% (אם אני לא מתבלבל במספר). כלומר- ניסו להיות חזירים, והפסידו כסף.

לא בטוח שזה קשור. יתכן שהסיבה היא שהבורסה נמצאת בשפל בשנים האחרונות. כשהבורסה תתאושש, גם גבית המס תעלה חזק.

יהודה
ישן 20-12-2012, 21:08

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי ykantor שמתחילה ב "ההתיחסות היתה לדבריך על מס..."

אני הגבתי לתגובה שלך לביטיס. הוא כתב לגבי העלאת מס למעמד הביניים לאחר העלאות מס לעשירים, אמרת לו שאין קשר, עניתי לך שכן יש קשר בשל חברות הארנק.

הוא כתב "בכל פעם שהעלו מס לעשירים, בסופו של דבר העלו את המס למעמד הביניים, אחרי שהמיסים לא הביאו את הסכומים שכולם חשבו עליהם... לעשירים יש מספיק כסף לשלם לרואה חשבון טוב שיחסוך לו כסף. למעמד הביניים - אין."

ענית לו -
"חבל שאתה מתבטא בנושא שאינך מבין בו.
מה זה "כשמעלים מס לעשירים"? צריך להבדיל בין מס אישי על עשיר ומס על חברה שבבעלותו. עשיר חיב הכנסה אישית מסוימת כדי לחיות ברמת החיים שהוא חי בה. את ההכנסה הזו קל למסות והמיסוי אפקטיבי. אין לכך שום קשר לכביכול "בכל פעם שהעלו מס לעשירים, בסופו של דבר העלו את המס למעמד הביניים," (האם יש לך מקור לכך או שסתם שלפת?)."

ועל זה עניתי שהעשירים יכולים להחליף מס אישי במס חברות.

ישן 21-12-2012, 15:27

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אני הגבתי לתגובה שלך לביטיס...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
אני הגבתי לתגובה שלך לביטיס. הוא כתב לגבי העלאת מס למעמד הביניים לאחר העלאות מס לעשירים, אמרת לו שאין קשר, עניתי לך שכן יש קשר בשל חברות הארנק.

הוא כתב "בכל פעם שהעלו מס לעשירים, בסופו של דבר העלו את המס למעמד הביניים, אחרי שהמיסים לא הביאו את הסכומים שכולם חשבו עליהם... לעשירים יש מספיק כסף לשלם לרואה חשבון טוב שיחסוך לו כסף. למעמד הביניים - אין."

ענית לו -
"חבל שאתה מתבטא בנושא שאינך מבין בו.
מה זה "כשמעלים מס לעשירים"? צריך להבדיל בין מס אישי על עשיר ומס על חברה שבבעלותו. עשיר חיב הכנסה אישית מסוימת כדי לחיות ברמת החיים שהוא חי בה. את ההכנסה הזו קל למסות והמיסוי אפקטיבי. אין לכך שום קשר לכביכול "בכל פעם שהעלו מס לעשירים, בסופו של דבר העלו את המס למעמד הביניים," (האם יש לך מקור לכך או שסתם שלפת?)."

ועל זה עניתי שהעשירים יכולים להחליף מס אישי במס חברות.

ביטיס כנראה לא מכיר את הנושא שעליו הוא מתבטא, ואינו יודע כי האוצר מכין תחזית גבית המס מראש, הכוללת הסטת הכנסות מהמס המתוכנן למס אחר נוח יותר. ביטיס כתב לא נכון ש:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
בכל פעם שהעלו מס לעשירים, בסופו של דבר העלו את המס למעמד הביניים, אחרי שהמיסים לא הביאו את הסכומים שכולם חשבו עליהם....

כנראה שביטיס אינו יודע שכאשר באוצר מתכוננים להטלת\ העלאת מס, מעריכים מה ההכנסות הצפויות מהמס המתוכנן, כולל כיצד הציבור יתגונן מפני המס החדש. האוצר מעריך מראש כמה כסף יכניס המס המתוכנן ונערך בהתאם. כלומר הטענה של ביטיס לא קשורה למציאות.

ראה למשל:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3528478,00.html
"ברשות המסים מתנגדים נחרצות להפחתת מס החברות מבלי להפחית את המס על היחידים בהתאם. "אסור לעשות את זה. הניסיון מראה שהדבר גורם להסטה מלאכותית
של המיסוי תוך הקמת חברות קש על מנת לנצל את ההטבה. השינויים במס החברות חייבים לבוא בהתאם לשינויים במס על היחידים, אחרת אתה נותן תמריצים שליליים ליצור עיוותים. ראינו את זה לפני מספר שנים כאשר הממשלה הגדילה את דמי הביטוח לאומי ליחידים אך לא לחברות ויצר תמריץ ליצור חברות לצרכים מלאכותיות על מנת לשלם פחות מס" הסביר בכיר ברשות והוסיף "התופעה הייתה כוללנית ובהיקפים משמעותיים מאוד. התרענו על הנעשה ובסוף הממשלה נאלצה לבטל את היוזמה"
.

בנוסף, גם העשיר צריך כסף אישי (ולא של החברה שלו) כשהוא בונה בית למשל. לצורך זה הוא מקבל שכר גבוה ו\או דיבידנדים. קל למסות את ההכנסות האלה. אמנם העשיר יכול להגר לארץ אחרת, עם משטר מס נוח יותר ולשלם פחות מס, אבל זה צעד קשה ועובדה שלא שומעים על תופעה כזו.

יהודה
ישן 22-12-2012, 16:47

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "הבעיה היא שכשאתה מעלה מס..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
הבעיה היא שכשאתה מעלה מס חברות או דיב' על חברות ארנק אתה גם מעלה מס על חברות יצרניות, כאלו שמעסיקות עובדים, ובכך פוגע במשק.

נכון, והעלאה כזו צריכה להיעשות בהדרגתיות ובזהירות.
ביטיס כתב מתוך חוסר הבנה שכאילו כשמטילים מס על עשירים, מופתעים להיווכח שהמס מניב מעט, ואז מטילים עוד מס על מעמד הביניים. במציאות אין בכך הפתעה, מכיון שהאוצר משקלל מראש את דרכי ה"התגוננות" של העשירים, ומנסה לתכנן כך שאם מטילים מס, מנסים גם לסתום את פרצות ההימלטות ממנו, או לא להטיל את המס בכלל (כפי שציטטתי קודם).
ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
ולגבי תחזיות האוצר- נו באמת. ממתי הן תקפות?

ניתן להרחיב את השאלה לכל מדע הכלכלה. דורשים מכלכלנים לחזות את העתיד הכלכלי, והרבה פעמים הם טועים. בכל זאת עדיף לנסות להתכונן למה שיבוא, במקום לחכות חסרי אונים למה שיקרה.

באגף התקציבים באוצר, יושבים אנשי מקצוע טובים בשכר לא משהו, ומכריחים אותם לפרוש בשלב מסוים, כדי לפנות מקום לצעירים מוכשרים. המוכשרים שבין הפורשים נחטפים לחברות ומפעלים, ולפחות מוכשרים יש בעיה.
כולנו צריכים להגיד להם תודה גדולה, על שהם מנווטים אותנו , למרות פוליטיקאים שמנסים לקלקל.

יהודה
ישן 19-12-2012, 10:38
צלמית המשתמש של רועי AZ

זה בהחלט כיף לקום ולעזוב.. אינני מדבר כרגע על משקיעים מחו"ל
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "כי אנשים לוקחים את הכסף שלהם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
כי אנשים לוקחים את הכסף שלהם למקום אחר. משקיע מגרמניה שהכסף שלו ישב בבורסה הישראלית והביא כסף למדינה ישראל, הלך לבורסה של טורקיה או של אוסטרליה. אז ההשקעה הכללית בבורסה ירדה, והמחזור ירד. אותו דבר עם מיסים, כאשר עם עלית מיסים, אתה גם מגדיל את השוק השחור.

ואגב, קח בחשבון עוד משהו. בכל פעם שהעלו מס לעשירים, בסופו של דבר העלו את המס למעמד הביניים, אחרי שהמיסים לא הביאו את הסכומים שכולם חשבו עליהם... לעשירים יש מספיק כסף לשלם לרואה חשבון טוב שיחסוך לו כסף. למעמד הביניים - אין.

אלא על כל הנובורישים בארץ מהבורסה. הם אלה שצריכים לשלם. אבל מה, מאיימים עלינו שיעזבו אותנו. ולצערי כולם כמו כלבלבים ממושמעים מקבלים את הגזירה בהכנעה.

אם המדינה תדע להפעיל סנקציות על כל מי מאזרחי המדינה שעוזב בנסיבות כאלו - אזי זה יפסק.

או הפוך - יש אינספור מקרים של הייטקיסטים שויתרו/מוותרים על אקסיטים כדי לשרת את מדינת ישראל (בחה"א לדוגמא) - אז אותם לטפח ולהם לתת הטבות כאלו ואחרות!

כי לקחת לקחת ולקחת ולא לשלם על זה - ואני למשל, לא יכול לקחת כרגע משכנתא - זו גם אינה דרך.

ישן 19-12-2012, 10:46
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
רואים שאתה מכיר מעט מאוד אנשים שבאמת יש להם "דלתות פתוחות"
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "זה בהחלט כיף לקום ולעזוב.. אינני מדבר כרגע על משקיעים מחו"ל"

קודם כל "לעזוב" זה מונח מאוד גמיש... ישנם בריטים, או תושבי מדינת ניו יורק, שחיים 49% אחוז מימי השנה במולדתם, ולא משלמים מיסים. יש גם הרבה ישראלים כאלה.

דבר שני האלגוריה של "הכלבלבים נשארים" מזכירה לי פרשנויות וולגריות מטופשות ששומעים לרוב מאנשים לא מהאזור החושב... מזכיר לי שבערב הראשון שבו נפלה רקטה בראשל"צ שמעתי במרפסת ממול שכן אחד מדבר בטלפון עם מישהו ומדקלם "עכשיו כשיפלו טילים גם על 'שכנזים אז תראה איך ביבי לוקח את עזה".

ואללה? נפלו באמת "טילים" באזור של 'שכנזים, אבל למיטב זכרוני דווקא צה"ל לא דרך בעזה...

ככה גם ה"כלבלבים" שלך ממש לא נשארים בארץ. "משקיעי הבורסה" שבאמת לא יעזבו אלו כל משקיעי "ישראמקו" (ז"ל, אבל בטוח יש ישראמקו חדשה להלהיב את דמיון ההמונים) למיניהם שבורחים מהעבודה במחסן של הסופר לעשר דקות לבנק הסמוך כדי שהפקיד יתן להם ציטוט מה"קו מנחה" על "מה עשתה ישראמקו". אלו, שבין השאר בטח גם בערב הולכים לקורס "משקיעים בשוק ההון", הם הכלבלבים שלך...

השאר משחקים הרבה מעבר לתדר שאתה מכיר.

* כן אני יודע... אתה מכיר המון חברים שעושים טונות של כסף, יש להם אופציות והצעות רילוקיישן מפה ועד עמק הסיליקון. ובכ"ז...

ישן 19-12-2012, 16:45
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "תקרא שוב מה כתבתי.. נראה לי שהחטאת קצת בהבנת הכתוב."

אני חושב שאתה לא הבנת. אותם אנשים ש"משחקים" בבורסה הם אלה שמאפשרים לבעלי העסקים להרחיב ולהשקיע,להעסיק עובדים נוספים וליצר עוד. הם לא עושים את זה בגלל שהם מלאכים - הם מצפים לתמורה בחזרה.
אתה מוזמן לחשוב כמה כסף ישאר לך במשק, אם אתה תפטר מכל אותם שלא עונים על קטגוריות הערכיות שלך, וכמה עסקים ישארו כאן.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 19-12-2012, 20:06
צלמית המשתמש של רועי AZ

לכן קובעים רמות מס החל מכך וכך רווחים.
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אני חושב שאתה לא הבנת. אותם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
אני חושב שאתה לא הבנת. אותם אנשים ש"משחקים" בבורסה הם אלה שמאפשרים לבעלי העסקים להרחיב ולהשקיע,להעסיק עובדים נוספים וליצר עוד. הם לא עושים את זה בגלל שהם מלאכים - הם מצפים לתמורה בחזרה.
אתה מוזמן לחשוב כמה כסף ישאר לך במשק, אם אתה תפטר מכל אותם שלא עונים על קטגוריות הערכיות שלך, וכמה עסקים ישארו כאן.

אין מה להיפטר.. סה"כ לשלם קצת מס. זה הכל.

ישן 19-12-2012, 20:12
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "לכן קובעים רמות מס החל מכך וכך רווחים."

כשמדובר בקצת מס, אין שום בעיה. כאשר המצב הוא המס גבוה יותר מאשר לגור בחו"ל לטוס לארץ במחלקה ראשונה ולגור במלון, אז זה ממש לא קצת. ואגב, מי שנדפק הוא בדיוק מעמד הביניים במצב הזה.

ישן 19-12-2012, 19:59
צלמית המשתמש של רועי AZ

למה ישר כלא? חסרים רעיונות אחרים?
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "סנקציות? להכניס לכלא כל מי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
סנקציות? להכניס לכלא כל מי שרוצה לעבור מדינה?
אולי גם נכלא כל מי שלמד לתואר ראשון? כי כך הוא משלם פחות מס, בגלל נקודת הזיכוי. שלא לדבר על מעבר לפריפריה, שם יש פטור מלא ממס הכנסה עד מדרגה של כעשרת אלפים.. הרי הוא מתחמק מתשלום מס..

אני בטוח שיש כמה דרכים..

ישן 18-12-2012, 19:50
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אין בעיה עם זה, כמו שכתבתי..."

למען האמת אני לא ממש מסכים שזה הגיוני שמי שמרוויח יותר ישלם יותר.
הרי מה הסיבה שהמדינה גובה מיסים? בשביל לספק שירותים מסוימים (סלילת כבישים, חינוך, בטחון וכו'), איך שאני רואה את זה, מי שמשתמש בשירותים של המדינה יותר הוא זה שצריך לשלם יותר, בלי קשר לכמה מרוויחים.
יש לך יותר ילדים? תשלם יותר מס על החינוך שלהם.
אתה נוסע יותר ברכב? תשלם יותר מס על הכבישים שמשמשים אותך (ואולי איזו תוספת על כך שהרכב שלך מזהם ופוגע בבריאות של אחרים).
בחרת לגור במאחז מבודד? תשלם יותר מס על בטחון.

בשום עסק לא גובים מאדם כסף באחוזים ממה שיש לו. למה שהמדינה תגבה בצורה הזו?

ישן 18-12-2012, 21:20
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אני כמובן מדבר על המדינה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
אני כמובן מדבר על המדינה התיאורטית בה לא רק המס צודק אלא גם ההתנהלות שלה, כלומר שהחינוך פרטי.. אם אני מרוויח פי 2 ממך לדוגמא, זה לא אומר שאני נוסע פי 2 ממך (וגם אם כן, אני משלם את זה בדלק), צורך פי 2 בריאות, חינוך, רווחה או כיו"ב.

ברור שזה לא יחס של 1:1, אבל אם אתה מרוויח יותר ממני, סביר להניח שאתה כן נוסע יותר ממני (ולו רק משום שאתה יכול להרשות לעצמך להוציא יותר על דלק). איך שאני רואה את זה, כשאתה קונה דלק, אתה משלם על הדלק, אבל לא על השימוש שלך בכביש שנסלל מכספי מיסים (זה בהנחה שאין מס על דקל).
לגבי חינוך (כמו גם בריאות ודברים נוספים), כמובן שיהיה יותר טוב אם הוא יופרט לחלוטין, וכל אחד יחליט כמה כסף הוא רוצה להוציא על חינוך ילדיו, ובהתאם לזה, כנראה, תהיה רמת החינוך שהם יקבלו.
לגבי רווחה - זה מושג שלא יכול להתקיים כלל במדינה כזו, שכן רווחה זה לפי הגדרה לקחת מעשירים רק בגלל שהם עשירים, ולתת לעניים רק בגלל שהם עניים.

בשורה התחתונה אני חושב שבמצב אידאלי המדינה מספקת רק שירותים כאלו שבשום פנים ואופן לא יכולים להיות מסופקים בהתאם לדרישה על ידי גופים פרטיים (כמו בטחון חוץ, בטחון פנים, מערכת משפט, כבישים וכו'), וגובה מיסים רק עבור הדברים האלה.

ישן 19-12-2012, 16:46
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "במידה רבה, כן. למה אתה מופתע?"

כי עדיין לא ראיתי הודעה יחידה שלך בה הפגנת זאת.

ישן 19-12-2012, 09:31
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
איך שגלגל מסתובב לו...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "ז'ראר דפרדייה עזב את צרפת וויתר על אזרחותו בגלל המיסים הגבוהים."

בשנות השבעים אמנים בריטיים יצאו לגלות בצרפת כדי להמלט משיעור מס בלתי סביר שממשלת הלייבור הטיפשה החילה על הבריטים... הרולינג סטונס אפילו יצאו לסיבוב הופעות בבריטניה שכונה "בי בי בריטניה" והוציאו את אחד האלבומים הטובים שלהם: exile in main street.

אחרים (דיויד בואי) הרחיקו לשוויץ, או כמובן לארה"ב. את הסופה שזרע הלייבור ת'אצ'ר הצלחיה בקושי לתקן, אבל כאשר שב הלייבור לשלטון בבריטניה, בזכות טוני בלייר, לא היו ת'אצ'ריסטים מסורים יותר (בפועל) מאשר... אנשי ממשלת הלייבור! אפילו הם הבינו שההזיות של ווילסון, מייקל פוט או טוני בן המיטו חורבן על בריטניה שיצאה משנות השבעים מדינה שבורה כלכלית.

ועכשיו.... הבריטים מזמינים את הצרפתים להתארח אצלם.

מי אמר שאין אירוניה בהיסטוריה?

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 19-12-2012 בשעה 09:35.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:52

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר