לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-01-2013, 13:21
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
יחימוביץ': 25 מנדטים ופרס ייתן לי להקים ממשלה

יושבת ראש מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', אמרה היום (שבת) באירוע כי אם מפלגת העבודה
תקבל בבחירות הקרובות 25 מנדטים, נשיא המדינה שמעון פרס יטיל עליה את הרכבת הממשלה.
"אני יודעת שזה קשה, אני יודעת שהסיכוי לא גבוה, אך הוא בהחלט קיים", אמרה יחימוביץ' באירוע
"שבתרבות" במודיעין.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4331477,00.html

---------------------------------------------------------------

אז כנראה שפרס כן היה מעורב בניסיון האיחוד של מפלגות השמאל (סליחה, מפלגות המרכז ).
מעניין מה היו אומרים על המהלך בתקשורת אם הנשיא היה מעורב בניסיון איחוד של המפלגות החרדיות
והיה מבטיח לש"ס שיבחר בה להקים את הממשלה אם היא תגיע למספר מסוים של מנדטים. אני מתאר
לעצמי שהביטוי "סכנה לדמוקרטיה" היה מופיע בצורות שונות.

נערך לאחרונה ע"י rubber_duck בתאריך 12-01-2013 בשעה 13:25. סיבה: שגיאת כתיב
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-01-2013, 13:44
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "יחימוביץ': 25 מנדטים ופרס ייתן לי להקים ממשלה"

הלוואי שדבריה יתגשמו במלואם.
יקבלו 25 מנדטים (שיבואו כמובן ע"ח שאר מפלגות השמאל), והנה יסתבר שאין לה דרך בעולם להקים ממשלה, ואז הממשלה שתוקם תהיה בהובלת המפלגה שגדולה בעשרה מנדטים פלוס-מינוס ממפלגת העבודה, ולראה"מ הפחדן תהיה סופסוף האפשרות לסיים את הקריירה הפוליטית של עסקנצ'יק בן 450, שמעולם לא נבחר בידי הציבור לתפקיד כלשהו, אבל מנסה לנהל את חיינו כבר למעלה מיובל שנים.

חוק יסוד נשיא המדינה הוא אחד החוקים המיותרים ביותר , שחוקק בהקשר לאחד התפקידים המיותרים ביותר.
למדינת ישראל מעולם לא היה צורך בנשיא, אבל כל זמן שהנ"ל לא עסקו בפוליטיקה, הם לא הפריעו לאף אחד. שמעון פרס הוא לא הראשון שעוסק בפוליטיקה, אבל הוא הבוטה שבכולם - והגרוע מכל, הוא הראשון שמעז לערער על פעילות ממשלה בהקשר הבינ"ל.

עפ"י החוק אין דרך להדיח את הנשיא (צריך 90 ח"כים), ועל כן הדרך הפשוטה ביותר, היא פשוט לבטל אעת החוק המטופש, ויחד עימו לעשות סוף למשרה חסרת התועלת הזו, ולהוציא לפנסיה (באיחוד קל של 35 שנה) את גדול העסקנצ'יקים בתולדות הציונית.

למרבה הצער, העבודה לא ידגדגו את ה20 מנדטים, פרס לא יהיה דביל עד כדי כך שיטיל את הרכבת הממשלה על מובילת גוש שמאל חסרת סיכוי - וביבי יבלע במשך שנתיים נוספות את חתרנותו של זקן העסקנים.
ישן 12-01-2013, 14:07
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Private שמתחילה ב "מתוך סקרנות, איך בדיוק פרס..."

מתוך העדר סקרנות: מי שמנסה לשבש מדיניות ממשלתית בנוגע לאיראן, מי שמנסה ליצור גושים פוליטיים - הרי שמנסה לנהל את חיינו.

באשר להוכחה שלך שאינו מנסה לנהל חיינו בכך ש"אינו מנסה לקבל תפקיד אחר בממשלה": האיש ניסה "לקבל תפקיד בממשלה" (יותר נכון, את ראשות הממשלה) בדיוק חמש פעמים. הציבור המרושע אמר לו לא.

אגב, ציינת ש"הוא נתן לליברמן קונטרה". אני תמה שאתה לא מזהה כאן סתירה קלה. ליברמן, שאני מניח שאינך מחסידיו, הוא נבחר ציבור. מאות אלפיעם שמו את הפתק שלו בקלפי והוא מונה לשמש כשר חוץ ע"י ראש הממשלה הנבחר של הציבור. אתה מבין, עצם "מתן הקונטרה", משמעה "ניסיון לנהל את חיינו"...

באשר לקלישאה המשעממת על "בכל העולם מעריכים אותו": היא מזכירה את דבריו של יוסי שריד ש"מספרים שהיה שר החינוך הטוב ביותר בגלקסיה כולה". הגיע הזמן לגבות את הטענות המהוהות האלה במלים. מעבר לכך, איש לא מונע מ"העולם המעריץ" למנות את פרס לכל תפקיד שהוא מחוץ לישראל. שיהיה מזכ"ל האו"ם, מזכ"ל איגוד המפלגות הסוציאל-דמוקרטיות, שגריר נודד כזה או אחר, או סתם מקור ההשראה למוסר ולהגיון. הכל, רק לא פה אצלנו...

באשר לשורה התחתונה: המשרה היא במקורה חסרת תועלת. בימיו של פרס היא הרבה יותר גרועה מחסרת תועלת - היא מזיקה.
ישן 12-01-2013, 14:30
  משתמש זכר Private Private אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.04
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מתוך העדר סקרנות: מי שמנסה..."

ציטוט:
באשר להוכחה שלך שאינו מנסה לנהל חיינו בכך ש"אינו מנסה לקבל תפקיד אחר בממשלה": האיש ניסה "לקבל תפקיד בממשלה" (יותר נכון, את ראשות הממשלה) בדיוק חמש פעמים. הציבור המרושע אמר לו לא.

אחלה. אני מקבל את זה שהטענה שלי לוקה בחסר.

ציטוט:
אגב, ציינת ש"הוא נתן לליברמן קונטרה". אני תמה שאתה לא מזהה כאן סתירה קלה. ליברמן, שאני מניח שאינך מחסידיו, הוא נבחר ציבור. מאות אלפיעם שמו את הפתק שלו בקלפי והוא מונה לשמש כשר חוץ ע"י ראש הממשלה הנבחר של הציבור. אתה מבין, עצם "מתן הקונטרה", משמעה "ניסיון לנהל את חיינו"...

אין לי דבר כנגד ליברמן. ההפך, אני מאוד אוהב את הגישה החד משמעית והלא מתרפסת שלו מצד אחד, ומצד שני, בתור שר חוץ, הוא עשה עבודה נוראית. ראשי ממשלות לא רצו לפגוש אותו! לטעמי, אין כשלון יותר גדול מזה...
שים לב שפרס גם הוא נבחר. הוא נבחר של נבחרי הציבור שלנו.

את עניין הקונטרה הסברתי למעלה.

ציטוט:
באשר לקלישאה המשעממת על "בכל העולם מעריכים אותו": היא מזכירה את דבריו של יוסי שריד ש"מספרים שהיה שר החינוך הטוב ביותר בגלקסיה כולה". הגיע הזמן לגבות את הטענות המהוהות האלה במלים. מעבר לכך, איש לא מונע מ"העולם המעריץ" למנות את פרס לכל תפקיד שהוא מחוץ לישראל. שיהיה מזכ"ל האו"ם, מזכ"ל איגוד המפלגות הסוציאל-דמוקרטיות, שגריר נודד כזה או אחר, או סתם מקור ההשראה למוסר ולהגיון. הכל, רק לא פה אצלנו...

למה קלישאה? בפועל, בתור נשיא המדינה, הוא שגריר נודד. הנה, כמו שרצית

ציטוט:
באשר לשורה התחתונה: המשרה היא במקורה חסרת תועלת. בימיו של פרס היא הרבה יותר גרועה מחסרת תועלת - היא מזיקה.

היא מזיקה בעינייך כי אינך מסכים עם דעותיו...
בכנות, גם אני לא מסכים עם חלק מדבריו. ובכל זאת, אני עדיין חושב שהוא עושה עבודה ממש טובה בלשמש שגריר מטעם המדינה. בכל העולם.

בהנחה ואתה הולך לשאול, אז למה לא לשים אותו שגריר באיזה מדינה אחת וזהו. לטעמי, זה לא ייאפשר לו את חופש הפעולה להיות שגריר בכל העולם.

מתפקיד חסר תוכן, הוא הפך לתפקיד בעל תוכן רב...

נערך לאחרונה ע"י Private בתאריך 12-01-2013 בשעה 14:33.
ישן 12-01-2013, 15:11
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Private שמתחילה ב "[QUOTE]באשר להוכחה שלך שאינו..."

פרס לא נבחר ע"י הציבור, לא משנה איך תהפוך זאת. בוודאי שאין לו שום זכות לערער על מעמדו של שר חוץ, גם אם אתה חושב שעשה עבודה נוראית. אם לדעתך שר החוץ והממשלה הם גרועים - הצבע נגדם. ככה עובדת דמוקרטיה - לא באמצעות עכרעור על מדיניות ממשלתית ע"י גורם שהציבור לא בחר בו מעולם (גם כשניסה להבחר...).

הוא לא שגריר נודד בעולם - אלא תייר מתמיד (על חשבוננו כמובן...), שממשיך לבחוש בעניינים שנשיא לא צריך לעסוק בהם. שגריר נודד משמעו שיתעסק בבעיות של העולם, שלדבריך כ"כ מעריץ אותו. שיטפל בבעיות בקונגו, במשבר בקוריאה, במתיחות סביב איי פוקלנד - הכל, רק שיניח לנו במנוחה. אנחנו סובלים כבר 50 שנה. הגיע הזמן שגם מעריציו (יותר נכון, אלה שאתה מזהה כמעריציו) ירגישו קצת את עולו...

אני לא מסכים עם דיעותיו, אין ספק. הוא נשיא המדינה - הוא אמור לשמור את דיעותיו לעצמו. אני ממש לא רציתי לשים אותו כשגריר כמדינה אחת. אדם לא צריך לייצג את ישראל, במידה והוא מביע עמדות שלא מייצגות את עמדות ממשלתה הנבחרת של המדינה.
ישן 12-01-2013, 17:29
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי שלמה30 שמתחילה ב "מה זה "יתן" ? איזה מנדט יש..."

וכאן יש לנו בעייה עם ניסוח החוק - הוא יותר מדי מעורפל, ומשאיר לנשיאים מסוגו של פרס, יותר מדי מרחב:
סעיף 7 (א) לחוק יסוד הממשלה קובע ש: "משיש לכונן ממשלה חדשה יטיל נשיא המדינה, לאחר שהתייעץ עם נציגי הסיעות בכנסת, את התפקיד להרכיב ממשלה על אחד מחברי הכנסת שהסכים לכך; הנשיא יטיל את התפקיד כאמור בתוך שבעה ימים מיום פרסום תוצאות הבחירות או מיום היווצרות העילה לכינון ממשלה חדשה, ובמקרה של פטירת ראש הממשלה – בתוך 14 ימים מיום הפטירה."

לא נאמרת מילה על כך שמי שיש לו יותר ממליצים או סיעה יותר גדולה, הוא זה שהנשיא חייב להטיל עליו את הרכבת הממשלה. אצל נשיאים נורמליים, לא אמורה להיות בעייה. אצל פרס, הדבר בהחלט עלול ליצור פיתוי גדול...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:50

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר