לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-01-2013, 10:35
  משתמש זכר Smilop Smilop אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.12
מקום 23 בליכוד: חובה לסרב פקודה לפנות יישובים

לפני כשבועיים סערה המערכת הפוליטית בעקבות הצהרתו של יושב-ראש הבית היהודי, נפתלי בנט, שקבע כי יעדיף להישלח לכלא - ובלבד שלא ייאלץ להשתתף בפינוי יישובים. ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף בחריפות את הדברים והתחייב כי מי שדבק בסרבנות לא יהיה שותפו לקואליציה שיקים, אם ינצח בבחירות. אלא שהבוקר נשמעה אמירה חריפה בהרבה דווקא מצד איש מפלגת השלטון.

משה פייגלין, יושב-ראש קבוצת "מנהיגות יהודית" שדורג במקום ה-23 ברשימת הליכוד-ביתנו לכנסת, התייחס בתכנית "העולם הבוקר" לדברים שאמר בנט. כשנשאל כיצד הוא עצמו סבור שיש לנהוג אם תינתן ההוראה לפנות יישובים סיפק סיפק תשובה שאינה משתמעת לשתי פנים.

"סרבנות (במקרים כאלה) היא חובה", הוא קבע באופן נחרץ - והוסיף לכך תימוכין מהמקורות: "רק בשבוע שעבר קראנו את פרשת המיילדות העבריות שלא צייתו לפקודה של פרעה. לפעמים זו חובה לא לציית".

למרות פניית חדשות 2 באינטרנט לליכוד-ביתנו, בחרו שם שלא להגיב על הדברים.

http://www.mako.co.il/news-election...0&pId=565984153
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-01-2013, 08:42
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אני חושב שהנושא הזה הוא חשוב דיו בשביל פורום משלו או לפחות בשביל אשכול :)
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "צריך לשאול שאלה הפוכה. לא..."

הרבה דילמות בין מחויבות הפרט לחברה ומחויבות החברה לפרט עולות מן הענין.

נקודתית באשר למה שאמרת אזכיר לך כי השאלה של 'למה לבנות' היא בהחלט לגיטימית אבל היא כבר הוכרעה באופן דמוקרטי וחוקי ולא כאל משהו שהוא על תנאי. כן. זה נכון שתמיד היו שוליים בשמאל הצויוני שיחד עם השמאל הלא ציוני התנגדו להתישבות בחבל קטיף ובסיני - אבל בעשור שאחרי ששת הימים בהסתכלות מפלגתית - הם היו שוליים קיצוניים. כמו בן ארי וגלאון היום. לגיטימים אך לא מייצגים מאומה מלבד שוליים.

אנשים הלכו להקים בית בימית או משק ליד רפיח מתוך שליחות ותחושת קונצנזוס שהחברה בכליה הדמוקרטיים והמשפטיים בהחלט העניקה להם. ברור שמבחינה חוקית היד שלוקחת היא היד שנותנת וכו' אבל מה קורה כשאנו עוברים להכרעות מוסריות? מה קורה כשאנו נותנים למערכת המשפט לגיטימציה להכניס את המוסר האקראי [או הלא אקראי...] של 12-13 שופטים עליונים לתוך המושג 'חוק'?

ברור לך שבג"צ בהרכב שונה יכל לפלפל פילופולים משפטיים שהיו מוליכים למסקנה הפוכה בעניין הגירוש מגוש קטיף. הדבר שהכריע הוא לא החוק אלא דעתם הראשונית של היושבים 'בדין'.

אז אם אנו מכניסים את מושג ה'מוסר' לחוק מה יותר אישי מ'מוסר' ומה יותר מצופה מ'אדם' לפעול או להיות לפחות פסיבי כשזה מתנגש עם המוסר שלו?

לא. אין לי תשובה מה צריך פרט לעשות. שום החלטה אינה מובנת לי מאליה.

מה בכל זאת אני רוצה לומר? שההחלטה 'לא להקים ישוב' שונה מאוד מההחלטה 'לפנות ישוב חוקי וותיק' ועל החברה והמערכות הדמוקרטיות לקחת זאת בחשבון בבואם לקבל הכרעות.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:33

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר