לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-03-2015, 14:50
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
פצועים בינוני וקל בפיגוע דריסה בירושלים (Ynet)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "פיגוע דריסה ליד בסיס מגב בירושלים"

פיגוע בירושלים ביום שבו חוגגת הבירה את פורים. מחבל שנסע במכונית עלה על המדרכה סמוך לבסיס מג"ב ודרס שלוש שוטרות, וכן קצינה ורוכב אופניים. שתיים נפצעו בינוני ושלושה קל. מאבטח של הרכבת הקלה וש"ג הבסיס נטרלו את המחבל שניסה לדקור אותם בחפץ חד. הם ירו בו ופצעו אותו קשה.
רועי ינובסקי, עומרי אפרים, אליאור לוי ונועם (דבול) דביר

פיגוע דריסה בירושלים: קצינת מג"ב, שלוש שוטרות ורוכב אופניים נפצעו בינוני וקל מפגיעת רכב סמוך לתחנת הרכבת הקלה ברחוב שמעון הצדיק בירושלים. החשוד בפגיעה נורה ונוטרל ליד בסיס מג"ב בעיר על ידי הש"ג ומאבטח של תחנת הרכבת הקלה הסמוכה. באותה עת החלו חגיגות פורים במתחמים שונים בבירה.

גורמי ביטחון מסרו כי המאבטח שירה במחבל דיווח שהגיע ברכב מכביש 1, פגע בשוטרות ובקצינה שעמדו על המדרכה בכניסה לבסיס יהודאי, באזור גבעת התחמושת, וכן פגע ברוכב אופניים. לאחר מכן המשיך המחבל לנסוע עוד 300-200 מטר לכיוון הש"ג של הבסיס. שם זיהו אותו מאבטח והש"ג, שוטר מג"ב. הם רצו לעברו וירו בו, אך הוא הוציא חפץ חד וניסה לדקור אותם. ניסיונותיו עלו בתוהו, ולבסוף הוא נורה ונפצע קשה.

באזור זה אירעו בשנה האחרונה חמישה פיגועים שביצעו מחבלים פלסטינים באמצעות כלי נשק וכלי רכב. ממד"א נמסר כי חובשים ופרמדיקים העניקו במקום טיפול רפואי לשבעה פצועים, כולם בהכרה: גבר כבן 51 ושש שוטרות - שתיים במצב בינוני, שניים קל, שתי נפגעות חרדה.

פרמדיק מד"א אורן בריל הגיע למקום עם חובש מד"א שמוליק אלפסי. השניים סיפרו: "על הכביש ועל המדרכה שכבו חמישה פצועים בהכרה. אחד מהם רוכב אופניים כבן 50 שנפגע מהרכב". לדבריהם היו במקום עוד שלוש צעירות שלקו בחרדה, ובמרחק של כ-100 מטר מהפצועים עמד כלי רכב ולידו שכב צעיר בשנות ה-20 לחייו, עם פצעי ירי. היה זה המחבל שנוטרל על ידי כוחות הביטחון.

מצבו של המחבל, עודאי סלאיימה משכונת ראס אל-עמוד במזרח העיר, הוגדר קשה. מקור בשכונה סיפר כי אזור מגוריו של המחבל בשכונה ידוע כבעייתי מבחינה פלילית, וממשפחת סלאיימה כבר יצאו בעבר גורמים שהתסיסו להתפרעויות במזרח ירושלים. מפקד מחוז ירושלים ניצב משה אדרי, אמר כי מדובר במפגע בודד שלא היו התרעות לגביו. "אנחנו פרוסים בהערכות מלאה בכל רחבי ירושלים".

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

לכתבה המלאה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-03-2015, 14:57
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי omer k שמתחילה ב "יש דבר שאני לא מבין ואשמח..."

ברגע שמחבל מנוטרל. מתבטלים אחד או שניים מתבחיני "ירי מוצדק"
התבחינים:
אמצעי.
כוונה.
יכולת.

אמצעי - יתכן שעדין קיים (בדרך כלל לא, כלי הנשק מורחק, במקרה של חגורת נפץ המצב שונה),
כוונה - סביר שהוא עדין רוצה.
יכולת - לא קיים כי הוא מנוטרל.

כמו כן קיים הרצון להוציא מידע מהמפגע.

כאחד שחווה על בשרו מצבים דומים. אתה לא במטווח שיש לך את כל הזמן בעולם כדי לפגוע בראש (ולגרום למוות), לפעמים אתה יורה לכיוון הרגלים או "מסת גוף" גדולה כגון החזה או הבטן. המטרה הראשונית היא "להשבית" את המפגע - כלומר, קודם כל לעצור את "מסע הרצח".
אל תשכח שאתהה מנסה "לחסוך תחמושת" כדי למנוע פגיעה באזרחים חפים מפשע, אם "תרסס" אתה עלול לפגוע גם באחרים.
אתה מנסה לירות דרך כוונות או לצמצם טווח כדי להגיע לפגיעה מדוייקת יותר (לא דרך כוונות).

נכנס כאן גם הגורם של "מיומנות בתפעול הנשק במצבי לחץ" שהוא גורם רב משמעות. לא כול שוטר ולא כול מאבטח הוא לוחם ימ"מ.

נערך לאחרונה ע"י שמולביץ אשר בתאריך 07-03-2015 בשעה 15:06.
ישן 07-03-2015, 17:56
  omer k omer k אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.10.07
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

היי אשר, תודה על התשובה.

אני מכיר בתבחינים מכיוון שאני עצמי גם עוסק בביטחון, אך בכל זאת עולה לי המחשבה, שאדם כזה צריך לסיים את חייו, לא לזכות לטיפול הטוב ביותר בבתי החולים שלנו, ולא חיי מותרות בבתי הכלא שלנו, שאפשר לומר שבמקרים מסוימים החיים והתנאים בכלא טובים בשבילו מאלו שבחוץ. פשוט אבסורד.

אני מתכוון לשלב שבו ישנם אמצעי וכוונה, אין בהכרח צורך לפגוע לו בראש, אבל מטח יפה למרכז מסה בסבירות גבוהה יסיים את חייו, ולא כדור או שניים בודדים ולא ירי לרגליים. מהרגע שהתחלתי את הירי אעצור בתום המטח, במקום לירות כדור או שניים בודדים, הרי אין הגדרה לצורת הירי בה השתמשתי על מנת לעצור את התקיפה נכון? כך אני לא עוצר לאחר כדור אחד או שניים אני יורה מטח, אני לא ממשיך לירות לאחר המטח, אני לא מוודא הריגה ומוציא להורג. כמובן שאני לא מדבר על ריסוס שיסכן חפים מפשע.

מה דעתכם?
ישן 07-03-2015, 21:55
  omer k omer k אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.10.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "פיגוע דריסה ליד בסיס מגב בירושלים"

השיקול שאדם כזה צריך לסיים את חייו, הוא שיקול ודעה אישית שלי, אני לא מתיימר להכתיב, אבל כן, אני חושב שמחבל פח"עי צריך לסיים את חייו, לכן אני גם בעד גזר דין מוות למחבלים, אך מראש אני חושב שכשמתבצעת תקיפה, ואדם מתחיל פעולה לנטרול התוקף - המחבל, הנטרול צריך ליהיות בעוצמה מלאה,
כך גם התקיפה נעצרת, התוקף מנוטרל חד משמעית וגם לא זוכה בפרסים...

אני לא שופט אף אחד מכוחות הביטחון על ירי לא מדויק, אלא חושב פשוט שאם כבר יורים, אין אמצע, אין כדור, אחד ואין כדור לרגליים, אלא מטח של מספר כדורים למרכז מסה. אם המחבל שורד את זה כבר אין מה לעשות, אבל בעיני פעולה של נטרול מחבל צריכה ליהיות חד משמעית ונחרצת, לא מהוססת ולא חלקית. שוב, לא הוצאה להורג אחרי שהמחבל שוכב ככה על הרצפה, אלא מראש ירי מסיבי יותר על המחבל.

נקודה נוספת היא שאינך יודע מה עוד יש על המחבל הזה, אולי יש לו חגורת נפץ? רימון? עושה את עצמו מת ויפגע בכוחותינו כשיתקרבו?
למה אני בכלל צריך לקחת פה צ'אנסים ולא "ללכת על בטוח"?

מבחינה משפטית, אולי איני מכיר את כל החוקים, אבל מבחינת היגיון, אני לא רואה בעיה חוקית אם זיהיתי מחבל עם כוונה ואמצעי בעיצומה של תקיפה, והפעולה שלי היא לירות עליו למשל 5 כדורים, אני לא רואה איפה אני "חוטא" מבחינה חוקית, אין הגדרה מדויקת לאופי הפעולה שלי על המחבל.
ישן 07-03-2015, 23:24
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי omer k שמתחילה ב "השיקול שאדם כזה צריך לסיים את..."

אל תשכח שבסופו של יום אתה עלול למצוא את עצמך בבית המשפט ואז אתה עלול להישאל "למה ירית חמישה כדורים כאשר אחרי הכדור השלישי הוא כבר נוטרל"?
זה נקרא בשפה מקצועית "מבחן בית המשפט".

כן. אני יודע, עכשיו תגיד "אני הייתי בשטח ואני פעלתי כראות עיני".
השאלה היא אם בית המשפט יקבל את הטיעון הזה - אני מהמר שלא ואז תואשם בהריגה.

זה ההבדל בין צל"ש לטר"ש.

אל תשכח שבזמן אירוע כזה אתה צריך לפעול - מצד אחד כרובוט משומן.
מצד שני לעשות מליון חישובים והערכות כאשר מולך, מצמצם טווח, מפגע עם גרזן.

נערך לאחרונה ע"י שמולביץ אשר בתאריך 07-03-2015 בשעה 23:30.
ישן 09-03-2015, 18:33
  double_o double_o אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.07
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי omer k שמתחילה ב "השיקול שאדם כזה צריך לסיים את..."

אני לא חושב שיש פה מישהו שיש לו בעיה עם זה שמחבלים יירו למוות במהלך פיגוע, הבעיה היא עם הדרישות להגדיר את זה כהישג הנדרש באירוע.
כוחות הבטחון הם לא יחידות ענישה שפיטה או הוצאה להורג, אלא מיועדים להגנת אזרחי המדינה. ההישג הנדרש מהם במקרה של פיגוע הוא למנוע מהמחבל לפגוע בעוד אנשים כמה שיותר מהר, ברגע שהם עשו את זה הם עמדו ביעד. אם צריך הם יפעלו כוח קטלני ואם המחבל יהרג אז זה בסדר גמור, אבל זאת לא המטרה כשלעצמה.
ברגע שאתה מגדיר את הריגת המחבל כהישג נדרש אתה מכניס את עצמך למקום בעייתי ואפילו מסוכן. כי מה שאתה בעצם אומר זה" תשתדלו להרוג אותו, אפילו אם אתם לא מוכרחים כי אני לא חושב שלבן האדם הזה מגיע לחיות" וברגע שאתה אומר את זה אתה מכניס פה שיקול ערכי מוסר שהוא פשוט לא מתפקידו של השוטר לעשות, אלא של מערכת המשפט. והסכנה היא שתהיה גם זליגה של הגישה הזאת למקרים אחרים, הרילמה בכלל רק במקרה של פיגוע לאומני? מה אם מקרה של פיגוע פלילי? או מה אם שוטר שרואה בעל מנסה לדקור את אשתו? למה שם לא להפעיל כוח דומה? ומה אם נער שרוצח קשישה כדי לשדוד לה את התיק, או הורה שזורק את הילדה שלו לירקון, או אנסים אלימים ופדופילים, להם מגיע חיי מותרות בכלא? ורוצח שמשתחרר אחרי מספר שנים כי הוא התנהג יפה בכלא זה פחות גרוע מאחד שמשתחרר כדי להחזיר חייל שלנו מהשבי? וכל זאת מבלי שעוד דיברנו על טעויות בזיהוי.
אתה מבין, ברגע שאתה מגדיר שלבן אדם מסויים לא מגיע לחיות אתה פותח תיבת פנדורה שאתה לא יודע איפה היא תגמר.
ישן 10-03-2015, 05:16
  משתמש זכר מרקויס מרקויס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי double_o שמתחילה ב "אני לא חושב שיש פה מישהו שיש..."

אני מבטיח לך שאם היתה בישראל מערכת ענישה אמיתית ולא רשת בתי מלון ברמה סבירה, הדרישה הזאת לא היתה עולה בדעתי..
כשאנחנו רואים את תנאי השירות של האסירים הבטחוניים שבמקרים רבים הם יותר טובים משל הסוהרים שלהם.
כשרואים איך הם מוציאים תארים על חשבון האזרח.
כשרואים איך משחררים אותם אחרי כמה שנים בכל מיני עסקאות מפוקפקות.
ולא רק אסירים בטחוניים, גם אסירים פליליים חיים יפה בכלא, לא סתם רוזנשטיין התפלץ כשנודע לו שהוא ירצה את מאסרו בארה''ב..
לנו, האזרחים נמאס לראות את זה ולכן הדרישה להרוג את אותם רוצחים מתועבים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:42

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר