לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-04-2013, 20:16
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בית הדין הרשיע את רוצח אשר פלמר ובנו (רצח ע"י סלע על שמשת רכב)

בפסק דין תקדימי, ציין בית הדין הצבאי כי כשנזרקת אבן מרכב חולף, הסכנה גדולה יותר מאשר ירי מתוך מכונית. גזר הדין - בימים הקרובים

בית הדין הצבאי במחנה עופר הרשיע היום (ג') בשני מעשי רצח את האחראי למות אשר פלמר ובנו יונתן לפני כשנה וחצי בקרית ארבע. ואאל אל ערג'ה צפוי לקבל את גזר דינו בימים הקרובים.

מדובר בהכרעת דין תקדימית אותה הקריא רס"ן אמיר דהאן, אב בית הדין, במשך דקות ארוכות ואף ציין כי באירוע בו אבן נזרקת ממכונית חולפת הסכנה גדולה יותר מכדור שנורה מתוך רכב.
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...1&cat=875&loc=3

**
מאירועי הפרקים הקודמים (פרפזה חלקית):
"בימ"ש צבאי: לא כל זריקת אבן היא נסיון רצח" 24/03/13
פסטן: אפשר רק לקוות שרס"ן אמיר דהאן יקבל גם הוא אבן קטנטנה בגודל 12 ס"מ על 19 ס"מ לראש.
jefferson82: הלוואי שירסקו לך את הפרצוף עם אבן רס"ן אמיר דהאן
ראבר דאק: יכול להיות שמילגאים של הניף הגיעו גם למערכת המשפט הצבאית?
גולני: פסיקה אומללה ובורה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-04-2013, 20:34
צלמית המשתמש של marin
  משתמש זכר marin marin אינו מחובר  
מנהל בפורום מדע, טכנולוגיה וטבע | ☺

חבר מתאריך: 29.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "בית הדין הרשיע את רוצח אשר פלמר ובנו (רצח ע"י סלע על שמשת רכב)"

תגיד לי, מה הוא לא סגור על עצמו?
רגע אחד לזרוק אבן על רכב היא לא נסיון לרצח, ורגע אחרי לזרוק ממכונית אחרת אבן על מכונית זה גרוע יותר מירי?
לא ברור...
עריכה:
ציטוט מהכתבה בלינק שהבאת:
ציטוט:
למרות הפסיקה הנדירה, לאב בית הדין רס"ן דהאן יוחסה בשבוע שעבר התבטאות בעיתון "הארץ" לפיה זריקת אבנים לעיתים היא מעשה קונדס. בפסק דין שפרסם לפני כשלושה חודשים, ועסק בעניינם של מיידי אבנים מאחד הכפרים הסמוכים לאריאל שגרמו לפציעה בראשה של תינוקת, כתב השופט כי "עבירה של יידוי אבנים היא עבירה בעלת חומרה משתנה בכפוף לנסיבות".

נערך לאחרונה ע"י marin בתאריך 02-04-2013 בשעה 20:36.
ישן 04-04-2013, 10:36
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "זאת הייתה קביעתו של בית המשפט"

אהא, אז אתה עכשיו מתחבא מאחורי ביה"מ. זו גישה מעניינת, שהרי ידוע שבתי משפט נמשחו בשמן ואללה בכודו ובעצמו הקנה להם מחוכמתו האין-סופית ועל כן הם בלתי כשירים לטעות...

הקטע הוא שאתה אפילו לא טרחת לקרוא את מה שכתב ביה"מ, ועפ"י דבריך-שלך "אתה מניח שהוכח" בלה בלה בלה. יש אנשים שמעדיפים לדעת משהו לפני שהם אומרים עליו אמן, אבל אדוקים בדתם יגידו אמן על משהו רק בגלל שקדוש כלשהו אמר אותו קודם (או במקרה שלך, שהם מניחים שקדוש כלשהו אמר אותו קודם...).

באשר לכך שמעולם לא הצגתי את דרכי: אני מוצא עצמי מגרד את המצח שלי ותוהה האם אתה כותב ברצינות את היציאה האולטרה-מוזרה הזו, או שזו בדיחה שנונה. אם זו בדיחה, אז אתה מוזמן להתעלם מההמשך, ולקבל ממני ח"ח על ההומור היוצא מן הכלל שהפגנת פה...

בהנחה שזו לא בדיחה, נשאלת השאלה מדוע בדיוק אתה חושב שאם אתה רואה מישהו רץ לתוך קיר, אתה חייב להציע לו מסלול חלופי, ולא לצעוק לו "אל תרוץ לתוך הקיר!", כאשר ברור שדרך זו לבדה, תספיק בכדי למנוע ממנו כאב ראש נוראי...

דן, לא לכל בעייה יש פתרון, אבל אין ספק שאי ייצור בעיות בעיות, עדיף על ייצורן.

אני לא חושב שיהיה כאן שלום. לא היום, לא מחר, ולא בעוד מאה שנה. הנהגת ערבים, שאתה כ"כ מקפיד לא להקשיב לה, חרף רצונך הנלהב לגרש יהודים כדי לרצות אותה, לא רוצה אותנו כאן. הם מקפידים להיות גלויים להפליא בעניין הזה, כשהם לא מדברים באנגלית, ולו טרחת להכנס לאחד ממליון האתרים שטורחים לתרגם למענך את הנאורים הללו מערבית, אתה היית יכול לגלות זאת בעצמך.
הבן, מנקודת מבטם, אין לך מה להציע להם שיפתור את כל בעיותיהם. הם יסכימו לקחת מה שתיתן, אבל את הבעייה הראשית, עצם קיומך פה, אתה לא יכול לתת להם מבלי להתאבד. מכיוון שאין לך עניין להתאבד רק כדי לרצות אותם, כנראה שלא תוכל להגיע עימם לשלום, גם אם תתעמר בהמון המון יהודים וגם אם תחתום על המון פיסות נייר קדושות.

אגב, לגבי "העדר הדרך" שלי. בשעתו ציירתי מפות בעניין. אין לי עניין לשלוט בהם. יש לי הרבה פחות עניין שהם יירו בי. מה לעשות, הם יורים יותר כשאנחנו לא שם...
ישן 04-04-2013, 13:11
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
אני תמיד תומך ואתמוך בשלטון החוק
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אהא, אז אתה עכשיו מתחבא..."

אין אני מתחבא ביה"מ למרות שהמכהנים בהם לא נמשכו בשמנו של אף אל. במיוחד במדינת ישראל - מדינה ללא חוקה, חייב משהו להגן על האזרח אפילו אם הוא ערבי או משתייך לערב רב, בפני אותם שנאי זרים המנסים לפגוע בזכויות אדם בסיסיות. נכון גם שופט יכול לטעות ולפיכך קיים מנגנון עיעור ובקרה.

אכן, מעולם לא הצגת את דרכך: או שבאמת אין לך דרך ואתה מאמין בסטיחיות של תהליכים או שקרוב לודאי קשה לך להודות שדרך ההיפרדות היא הדרך הנכונה ובזאת תאבד את חבורת מעריציך השוטים ותפסיק להוות עוגן לדברים ריקים ובלתי אמינים.

אכן, אם רואים מישהו שרץ לתוך קיר, שבודאי אינו רואה אותו, חייבים להציע לו מסלול חלופי. צריך להזהר מאד שלא להפנות אותו לבור עמוק, שאתה חופר אותו ללא לאות.

אני מסכים בהחלט, שלא לכל בעייה יש פתרון, ושאין ספק שאי ייצור בעיות בעיות, עדיף על ייצורן.

גם אני כמותך (שומו שמיים פעמים ברציפות אני מסכים אתך) איני חושב שיהיה כאן שלום. לא היום, לא מחר. אינני יודע מה יהיה כאן בעוד מאה שנה. אורי אבינרי בכלל "נתן" למדינת ישראל חיות של כ-200 שנה, בדומה למדינת הצלבנים. אני בפירוש מאזין בקשב רב להנהגת הערבים/מוסלמים, ויודע את כוונותיהם הזדוניות כלפינו. לפיכך עלינו ללמוד לחיות בחבל ארץ זה שאבותינו הובילו אותנו אליו וגם להשלים שקיימים גם אחרים המצהירים על זכויותיהם. במקרה זה רק חלוקה תביא למרגוע ולא המשך דרכו של אריאל שרון (כשהיה כובש במיטבו) או של נשיאנו הנכבד שמעון פרס שהתחיל את כל ה"בלגן".

שוב אני מסכים אתך בהסתייגות אחת אינני נותן להם מאומה - אני לוקח את מה שביכולת מדינת ישראל לנהל ולהבטיח את קיומה - הפלסטינאים יאלצו להסתפק בשאריות. אין לי כל כוונה להתאבד - התאבדות היא בהמשך הדרך הנוכחית.

אין לך ענין לשלוט בהם אבל זה מה שקורה היום. באשר לירי רק הבנה שיש להם מה להפסיד יפסיק את הירי ותמיד בל נשכח " שאם נרצה גם מטאטא יורה.
ישן 04-04-2013, 15:11
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אני תמיד תומך ואתמוך בשלטון החוק"

הפסקה הראשונה שלך מעוררת בי עניין רב: האם לדעתך ילדה בת 12 שערבי פיצח לה את הגולגולת היא "ערב רב"? מי לדעתך צריך להגן עליה, בעולמך המוסרי, או שמא זה בעצם מגיע לה, שהרי "הוא לא התכוון" באמת, אותו שובבון חמוד...

מכיוון שאתה מאמין אדוק, אתה חושב שכולם הם כאלה. צר לי, אבל בניגוד אליך, אני חילוני קטן אמונה, ולי אין משיח או קדוש, ואפילו פיסות נייר קדושות אין לי.

קטן אמונה מסוגי מתקשה להתעלם מהמציאות כפי שאתה עושה בהצלחה רבה כבר עשורים רבים. השטות שלך כאילו אתה תומך בהיפרדות" היא עלבון לאינטליגנציה: במדינה שלך הערבים והזרים והמסתננים יהיו רוב תוך אפס זמן (כן, גם אחרי שתיסוג מאיו"ש, ותגרש/תפקיר לטבח את היהודים ששם). הגישה שלך, שטוענת ש"כל מי שרואה עצמו כיהודי הוא יהודי" (חלק מאותה גישה שלך שמתכחשת לקיומו של העם היהודי, שרק לאחרונה החלה להשתמש בשם המפורש "יהודי"), היא ודאי לא כזו שרוצה היפרדות. רוצה היפרדות? תציע חילופי אוכלוסיה, ובמקביל לעקירת יהודים (ואל תמכור את הבלוף שאתה נגד עקירת יהודים - מי שמציע לפרקם מנשקם, לא משאיר להם ברירה אלא לברוח, אלא אם כן אתה אשכרה תומך ברצח שלהם...) תתמוך בעקירת הערבים מהגליל וממזרח ירושלים...
לא תומך באלה? אז תחסוך את השטויות עם הסיסמאות על היפרדות.

לא ייאמן כמה בקלות אתה סותר את עצמך" אתה כותב שאתה מודע לכוונות האוייב כלפינו - ושורה אח"כ מצהיר שבגלל זה אתה בעד חלוקה. לא יודע איך אפשר להסביר זאת במלים קטנות יותר, אבל אין דרך בעולם שמישהו שלא רוצה שתחיה, יסכים להתחלק איתך במשהו - בטח לא כשהוא משוכנע שאם רק יתעקש, תיתן לו עוד ועוד ועוד...

הגיע הזמן שתפסיק לכתוב על "מה שישראל יכולה להכיל" ותתחיל לצייר מפות של מה לדעתך (שים לב, אל שאלתי לדעת אחרים, אלא לדעתך) יכולה ישראל להכיל. אנא ספר לי איפה בירושלים יעבור הגבול. איפה יעבור הגבול באזור מודיעין, היכן הוא יעבור באזור הגלבוע, היכן באזור כפר סבא, ומה בדיוק תעשה אחרי שהם יירו עליך אחרי הנסיגה.
לספר לנו שחובה לסגת זה נחמד - הגיע הזמן שתספר לנו עד איפה בדיוק אתה מוכן לסגת. יש רושם שהקו האדום שלך לא באמת קיים.

אין לי עניין לשלוט בהם, ויש לי עוד פחות עניין שיירו עלינו - ואכן לא עפות רקטות מאיפה שאנחנו שולטים...
ישן 04-04-2013, 21:05

תשובה לאורי
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הפסקה הראשונה שלך מעוררת בי..."

האטימות המובנית שלך מייתרת את התייחסותי למרות זאת........

כל אדם הנפגע פיזית או מנטלית ע"י אדם אחר זכאי, ראוי וחשוב להגן עליו. זאת מבלי להתייחס למוצאו של הנפגע ושל הפוגע. שלטונות החוק יקבעו אם אכן הייתה פגיעה, מה היקפה ומי האשם בה - בתי המשפט יחרצו את דינו של הפוגע ואותם חייבים לכבד.
אתה הוא סמן ימני בפורום המתעלם מהמציאות. אפילו ממשלת הימין הנוכחית, בלחץ או שלא בלחץ, מבינה שללא הפרדות אין עתיד למדינת ישראל. הקפאת המצב הקיים, כלומר המשך ההתנחלות ודחיקת הערבים, לא עושה לנו טוב, בלשון המעטה.

אכן הגישה שלי שלא הרבנות האורטודוקסית במישרין או בעקיפין תקבע מי רשאי להיות אזרח במדינת ישראל. אכן כל מי שרואה עצמו כיהודי, הסביבה מתייחסת אליו כאל יהודי והוא רוצה להפוך לאזרח ישראלי התורם למדינה, יתקבל לאחר שימלא תנאי סף מסויימים.

המנטרה שלך שאני מתכחש לקיומו של העם היהודי, מעלה עובש וריח רע. יהודי הוא זה המאמין באלוהי ישראל. עם ישראל הוא אותו העם המוזכר בתנ"ך בתוכו קיימים מאמינם ושלא מאמינים ואפילו עובדי אלילים. יהודי הוא זה שקבל את ההכשר מהרבנות האורטודוקסית.

חילופי אוכלוסין מרצון זהו דבר טוב ורצוי אבל הוא איננו ישומי בארצנו. כל אחד דבק ב"חלקת אלוהים הקטנה" ומסרב לזוז ממנה.. במצב הקיים אני מקבל את הרצון של כל אדם להשאר במקומו על פי בחירתו. מי שלא ירגיש בנוח מדינת ישראל תמיד תשמח לקלוט אותו חזרה לחיקה. אגב מנסיון עמנו, דוקנו במקומותינו עד שבאו עלינו לכלותנו וחבל.

ישן 05-04-2013, 03:15

אולי תסביר לי האם אני בעד גירוש יהודים או שאני מתנגד לכך
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ז"א שאליבא דדן מותר לערבים..."

זה איננו הגון לתקוף אותי משני הכוונים.
אני נגד גירוש נקודה. לא של ערבים ולא של יהודים. כל אחד יבחר את דרכו.
ההנחה האפריורית, שיהודים אזרחי פלסטין ירצחו שם ע"י שכניהם, איננה בהכרח נכונה.
הפחד המובנה של היהודי הגלותי מפני רצח, קשה לו להמחק. כאשר גוררים את העבר אל העתיד מקבלים תוצאות שגויות. היכן כל רוצחי היהודים באירופה ? נכון שפה ושם נותרו עקבות שהשלטונות נלחמים במרצחים. ישנם יהודים החיים בארצות מוסלמיות - אכן הם אינם "מלקקים דבש" אבל אין הם נרצחים ואפילו אינם נמלטים. אולי הונם יקר להם מחייהם ?
ישן 05-04-2013, 08:34
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אולי תסביר לי האם אני בעד גירוש יהודים או שאני מתנגד לכך"

בוודאי שאתה בעד גירוש יהודים. עם זאת, אין ספק שאתה תהיה מוכן להשלים עם רציחתם ההמונית - העיקר שלא יישארו בפלסטין הנקייה מיהודים...

מי שמחמש אוייבי יהודים, ובמקביל מפרק יהודים מנשקם, תוך שהוא אומר להם בצביעות שאין לה קץ "אתם יכולים להשאר תחת שלטונם של שונאיכם, או לעבור לתוך הקו הירוק" - לא באמת משאיר להם ברירות.

הסהרוריות בלדבר על "פחד גלותי מפני רצח", אחרי שחזיון האימים של אוסלו הביא ל2000 מקרי רצח כאן, היא פשוט בלתי נתפשת. ההנחה אפריורי שיהודים לא חמושים יישחטו בהמוניהם ע"י פלסטינים, היא סתם "בהכרח נכונה", אלא מציאות מתמשכת של מאה שנים פה. אגב, היא לא נכונה רק לגבינו. 'סתכל מה הם עושים האחד לשני ברגע שיש להם צ'אנס...

השטות שכתבת על יהודים בארצות האסלאם היא פשוט אנטישמיות מבישה. מסתבר שכשאינך מתכחש לקיומו של עם יהודי - אתה פשוט שונא אותו. ייתכן שזה מה שגורם לך להציע פתרונות שברור לכל שיביאו למותם של יהודים (לא, אני לא מדבר על אוסלו - אלא על פירוק יהודים מנשקם והפקרתם לחסדי מחבלים, תוך אמירה מתחסדת ש"לא בהכרח יירצחו").
ישן 04-04-2013, 23:17
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "תשובה לאורי"

"שלטונות החוק יקבעו אם הייתה פגיעה". אני בטוח שחשבת שזה משפט נורא נאור וחכם כשכתבת אותו, אבל היה נבון מצידך לקרוא אותו גם אחרי כן...
האם לדעתך צריך לחכות לבית המשפט כדי לקבוע שילדה שניפצו לה את הגולגולת, היא ילדה שנפגעה? אתה צריך פסק דין כדי להחליט אם נפגעה או לא? באמת?

אתה סותר עצמך גם בעניין ה"היפרדות" (שכאמור אתה נגדה), שכן באותה שורה אתה מציין שאני נגד "היפרדות" אבל בעד "דחיקת ערבים". תחליט כבר...

כמה נאור מצידך שאתה תהיה מוכן לקלוט את היהודים מהשטחים, אחרי שתכשיר את הקרקע לכך ש"יבואו אליהם לכלותם" (אשכרה מלים שלך - לא ייאמן שאתה רואה בעצמך שוחר שלום...). למרבה הצער, כשם שאתה לא מבין את הערבים, אתה מתקשה לקלוט את היהודים (בכל פרשנות שלא תיתן למונח "יהודי"). רוב היהודים כאן לא ישלימו עם הג'נוסייד/טרנספר שאתה מתכנן לחצי מליון יהודים. אין דרך ביקום שתצליח להעביר את הרעיון שלך במשאל עם או בבחירות (לא סתם אתה מתפלל שאיזה שליט זר יכפה עלינו את האסון).

חילופי אוכלוסין מרצון הם פתרון ישים, אם נלך לפי השיטה שלך (נפרק את כל הערבים מנשקם וניתן להם להבין שמי שלא יברח ימות...). זוהי כמובן שיטה מזעזעת שרק פנאט דתי שלמען האידיאלים שלו לא יעצור באדום, יכול להציע - אתה כמובן הצעת אותו רק לגבי היהודים, כי אתה נורא נאור...

בכל מקרה, אני עדיין מחכה לראות פעם אחת שתציע את הפתרון שלך על מפה. מה הקווים האדומים שלך? איפה הגבול בירושלים? איפה הגבול בכפר סבא? איפה הגבול בגלבוע? מה מדיניות התגובה שלך להפרות? פעם אחת תנסה להימנע מסיסמאות דתיות, ותנסה לתת מענה לשאלות הנורא לא מסובכות האלה.
ישן 05-04-2013, 03:45

לאורי
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב ""שלטונות החוק יקבעו אם הייתה..."

או שאינך מבין את הכתוב או שאתה סתם מעוות דברים על מנת לרצות את ה"חברה"

תפקידם של שלטונות החוק אינם אם הייתה פגיעה או שלא - הפגיעה היא עובדה מוכחת. תפקידם של שלטונות החוק לתפוס את המפגעים ולשפוט אותם בהתאם לנסיבות ובהתאם למקרה.

כיצד אתה כותב שאני נגד הפרדות כאשר אני כותב בעדה. דחיקת הערבים אל תוך מובלעות בגדה המערבית היא עובדה קיימת - לא אני המצאתי אותה.

"תכנוני" לגבי חצי מליון יהודים - זהו שקר וכזב. על פי גישתי מרבית היהודים (אלו החיים בגושים הצמודים לקו הירוק), ישארו בתחומי מדינת ישראל, שגבולותיה הסופיים יקבעו ממזרה לו. אני חוזר ומדגיש שאלו תוכניותיהן של כל ממשלות ישראל (כולל הנוכחית) כאשר הדיון הוא אודות גודל השטח שיסופח למדינת ישראל. בינתיים אין הסכמה בדבר עם הפלסטינאים ואולי כפית הר כגיגית עלינו ועליהם יביא לתוצאות שאתן ניתן לחיות בבטחון.

קטונתי להציג את הצעותי על מפה. מפה זה דבר רציני אותה חייבים לשרטט מומחים לדבר. אני מתווה את הכוונות. אפילו ראשי ממשלותינו אינם משרטטים את המפות אלא סומכים על בעלי מקצוע. דרישתך היא קנטרנית ואינה מעשית. אתה לעומת זאת לא הצגתה את קווי הפתרון שאתה מציע. אתה קל בלהתנגד לדעותיהם של אחרים אבל אינך מסוגל להביע דעה אחרת משלך מאחר ואתה יודע שהם (במקרה זה דרכי) צודקים.

אני ממליץ בפניך ללמוד את תוכנית הסכם גנבה - זוהי מפה התואמת את השקפתי.
למעט המצב המורכב בירושלים שאנו הולכים ומסבכים אותו יותר ויותר קביעת הגבול באזור כפר סבא והגלבוע פשוטים יותר.
אתן לך מספר רעיונות: הגבול באזור כפר סבא - יהיה בחוף הים בנתניה ( אום חאלד) הרצליה (סידני עלי) ויפו כמובן, שלא לדבר על לוד ורמלה.
בגלבוע - הגבול יעבור מערבה לנצרת ושכנותיה, אום ג'וני (אם אתה בכלל יודע היכן זה נמצא) וכמובן כביש ואדי ערה שהועבר אלינו ע"י הירדנים הבוגדניים.

נערך לאחרונה ע"י ישראל היפה בתאריך 05-04-2013 בשעה 03:58.
ישן 05-04-2013, 08:48
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "לאורי"

הבנתי בדיוק מה כתבת - וכנראה שגם אתה עכשיו מבין - ולכן שינית את דבריך (וטוב שכך). כתבת קודם ש"שלטונות החוק יקבעו אם אכן הייתה פגיעה". זה לא בדיוק משפט מסתורי של האורקל מדלפי, אלא התבטאות חדה וחד משמעית, שקובעת שעד ששלטונות החוק לא יאשרו שאכן הייתה פגיעה, אי אפשר לטעון שהייתה אחת כזו.
עכשיו אתה מודה שכנראה בכ"ז הייתה פגיעה שכזו...

אין שום שקר בדבריך לגבי הגבולות ולגבי 600 אלף יהודים. כל זמן שלא ציירת מפה והראית פעם אחת ולתמיד על מה ל-א תתפשר, אזי מובן מאליו שאתה מתכוון למסור את הכל - השטח והיהודים שחיים בו (מפורקים מנשקם, או פליטים בארצם - מה שיבוא קודם...). אם אתה רוצה לטעון אחרת, אז תפסיק להתחמק ותציין במפורש על מה לא תוותר.

"מובלעות בגדה המעברית" זה בוודאי יותר היפרדות מרעיונות העיוועים שלך להמציא יהודים חדשים, ולייבא אותם הנה. בטח בכל מה שנוגע לדמוגרפיה. כמובן, שאיש לא באמת דוחק את הפלסטינים ל"מובלעות בגדה המערבית", אבל כנראה שראית סרט על הבנטוסטנים, וזה גרם לך לבלבול קליל...

לא קטונת מלהציג רעיונותיך על מפה. בני אדם חיים על במקומות שאתה מציע הינף יד להפקיר לרצח או לגירוש. מותר לך לעשות מאמץ מינימלי ולספר לך מהם לעזאזל אתה ב-א-מ-ת חושב, ולא לשחק לנו את המדינאי הבכיר שרק "מתווה דרך", ונותן לפקידים לעסוק בפרטים. הפרטים זה ה-כ-ל. לא כתבת פרטים? כנראה שאתה פשוט בעד לוותר על הכל.

אני, אגב, כן ציירתי מפות - ולא פעם אחת.

משעשע שאתה מציע לי ללמוד את הסכם ז'נבה. אני מכיר את המפות שם בע"זפ והעליתי קטעים משעשעים מתוכן לפני שנים. מפות הסכם ז'נבה יוצרות יותר מובלעות למטר רבוע מכפי שהיו בבוסניה (זה לגבי היהודים שלא יגורשו - יש שם תכניות לגירוש של 100 ומשהו אלף יהודים...). יש שם מובלעות ברובע היהודי, בגילה, בפסגת זאב ונווה יעקב, (וזה ב-ת-ו-ך ירושלים), מחוץ לירושלים יש מובלעות בגבעת זאב ובמעלה אדומים, ובאלפי מנשה. קרוב למאתיים אלף יהודים יחיו במולעות, ואתה מדבר איתי על "היפרדות"?
דן, מוטב שתקרא את המפות, לפני שאתה מנסה לייחס לעצמך תמיכה גם בהן וגם ב"היפרדות"...

אגב, יפה שאתה מבין שהערבים רוצים את סידנא עלי. הפתרון שלך הוא כמוןבן לקרב אותם למטווחי קשת משם, ולהאמין שהם יגידו "יודע מה? בגלל שוויתרת כ"כ יפה, אנחנו מוותרים על שאר התביעות שלנו, וחמישה מליון פלסטינים ימשיכו להירקב במחנות פליטים".
ישן 04-04-2013, 06:29
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "בית הדין הרשיע את רוצח אשר פלמר ובנו (רצח ע"י סלע על שמשת רכב)"

האם בגלל ששופט איקס פסק באופן נכון הפעם, זה הופך את כל הביקורת על פס"ד שערורייתי שלו, לפסולה?

יידוי אבנים בנתיב תחבורה זה ניסיון לרצח. במקרה שבו הקל השפט דהאן, נגרם לילדה שבר בגולגולת (מסתבר שאת זה שכחת להביא בתקציר שלך - כנראה יותר חשוב להתנגח בגולשים אחרים מאשר להביא עובדות כהווייתן...).
העובדה שהשופט דהאן נכנס לשיקולים פזיקליים מעמיקים וקובע שיידוי אבן מרכב נוסע זה כן ניסיון לרצח (שהפעם הצליח) בעוד שיידוי אבנים לרכב נוסע מעמידה סטטית, יכול להיחשב רק כמעשה קונדס, לא דביוק מחזקת את האמון במערכת המשפט והלוגיקה המופלאה של המועסקים בה...
אבן מרכב נוסע יכולה בהחלט להיות פחות מסוכנת מאשר אבן שנזרקה ע"י עומד בצד או מעל לדרך. הכל תלוי בעוצמת הזריעקה, בזווית שלה, ובמהירות הרכב.

בכור ז'אן שנרצח באמצעות אבן שזרקו עליו ערבים בגשר ג'סר אל זרקא בכביש החוף, לא ספג אבן ממכונית נוסעת. מה שהפך את האבן לקטלנית היה העובדה שהושלכה לעבר רכב שנע במהירות חוקית (90 קמ"ש). מה שיפה, זה שגם אז היו שופטים שהצליחו לתת עונשים קלים עד כדי גיחוך לחבורת הרוצחים.

הרשעת הרוצח של משפחת פלמר ברצח היא לא הישג גדול של מערכת המשפט, ולא וינדיקציה לשופט דהאן. היא בסה"כ מלמדת שהפעם הוא צדק. אין שום סיבה ביקום למחוק את העוול שנעשה בפסיקה המזעזעת במקרה של מנפץ הגולגולות השובבי...
ישן 04-04-2013, 15:34
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
במקרה בכור דומני שבא לידי ביטוי ליקוי מוסף בדין הפלילי הישראלי
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "האם בגלל ששופט איקס פסק באופן..."

נידמה לי שלפחות חלק מהמעורבים, אולי כולם, לא הורשעו בהריגה (שלא לדבר על רצח) משום שלא ניתן היה לקבוע מי יידה את האבן הקטלנית. לכן קיבלו עונש ממאסר של פחות משנה (לפחות אחד מהם שעליו מצאתי התייחסות באינטרנט).
ואגב אורי, האם בעיניך כל יידוי אבנים הוא נסיון לרצח? או כל יידוי אבנים על רכב נוסע? אני שואל גם משום שאם כן אזי יש עוד קבוצות בישראל שרואות בהתנהגויות אלו נוהל מקובל.
לטעמי כל יידוי אבנים על רכב לכל פחות בגדר נסיון לרצח שכן מספיק שהאבן תשבש את דעתו של הנהג לשניה כדי שתיגרם תוצאה קטלנית. לכן על כל ידוי אבנים כזה, בלי קשר לתוצאה בפועל,צריך לשבת לפחות חמש שנים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:58

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר