לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-04-2013, 08:04
  משתמש זכר Smilop Smilop אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.12
חילוקי דעות בין יש עתיד והבית היהודי לגבי זהות הרב הראשי לישראל הבא

למרות הביטחון שמפגינים בבית היהודי סביב ההחלטה לתמוך במועמדות הרב יעקב אריאל לתפקיד הרב הראשי, נראה שהשותפה השנייה לברית בנט-לפיד לא מוכנה ליישר קו בעניין. ביש עתיד הודיעו אתמול כי יפעלו באופן נחרץ בעניין הזה במטרה לסכל את המהלך, ויעשו ככל יכולתם כדי להביא לבחירתו של הרב דוד סתיו.

מעבר לתמיכה ברב סתיו, מתנגדים ביש עתיד לאפשרות שיחוקק חוק פרסונלי במטרה לאפשר את בחירתו של הרב אריאל. שר החינוך, הרב שי פירון, סיפר אתמול כי שוחח עם הרב אריאל, וזה כלל אינו רואה את עצמו מועמד לתפקיד. "אני אתנגד לחוק בממשלה ובכנסת, ואעשה הכל כדי שזה לא יעבור", אמר פירון בשיחות סגורות. "לא ככה בוחרים רב ראשי".

גם חברתו לסיעה, ח"כ עליזה לביא, הביעה התנגדות לביטול מגבלת הגיל בחוק שיאפשר לרב אריאל להתמודד לתפקיד הרב הראשי. "עוד בטרם הצטרפתי לחיים הפוליטיים הודעתי כי אני תומכת ברב סתיו", היא אמרה אתמול. "יש מקום לשינויים בחוק הרבנות הראשית, אך יש להימנע מיצירת חוקים פרסונליים".

מנגד, בבית היהודי בטוחים ביכולתם להביא לבחירתו של הרב אריאל ומעוניינים לאשר את מועמדותו כבר בישיבת הסיעה שמתוכננת ליום שני הקרוב. מנהיגה הרוחני של המפלגה, הרב חיים דרוקמן, הודה אתמול כי הרב אריאל עצמו עדיין לא קיבל החלטה להתמודד, מאחר שטרם נעשתה פנייה אליו, אך אין לו ספק שכשתגיע פנייה כזו, הרב אריאל ייעתר לה. "הוא לא רודף אחרי התפקיד", אמר דרוקמן. "על פי הערכה שלי, הוא מבין את הצורך לרומם את קרנה של הרבנות הראשית, ולכן לא יוכל להגיד לא".

הרב דרוקמן אישר כי מדובר בעמדת הבית היהודי וכי הוא מקווה שההחלטה בסיעה תתקבל פה אחד. בשיחות עם חברי הכנסת של הבית היהודי נראה כי ההחלטה כבר התקבלה וכי חברי הכנסת תומכים במהלך שנסגר עם ש"ס. בכירים במפלגה אמרו אתמול כי הסיכום עם ש"ס קובע שהרב עובדיה יוסף יכריז באופן פומבי על תמיכתו ברב יעקב אריאל. זה הסיכום שאליו הגיעו במפלגה מול הרב עמאר ומול ח"כ אלי ישי. זו גם הסיבה שבבית היהודי לא חוששים מהאפשרות שהרבנים ישראל מאיר לאו ויונה מצגר יחליטו להתמודד גם הם על התפקיד.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/461/780.html
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-04-2013, 08:15
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Smilop שמתחילה ב "חילוקי דעות בין יש עתיד והבית היהודי לגבי זהות הרב הראשי לישראל הבא"

למה בכלל יש מגבלת גיל לתפקיד הרב הראשי? אני לא מכיר מגבלה שכזו בתפקידים אחרים בארץ.

פרט לכך ובלי שום קשר- מי שיצא הכי צודק זה פייגלין:
"בתוך כך ח"כ משה פייגלין (הליכודביתנו) הפתיע אתמול ביוזמת חקיקה חדשה, שלפיה בישראל יכהן רק רב ראשי אחד במקום שניים כיום, אשכנזי וספרדי. בדברי ההסבר להצעת החוק כתב פייגלין: "החלוקה בין העדות השונות בישראל היא תוצאה של כאלפיים שנות גלות, שבהן שמר עם ישראל על תורתו ואמונתו בצורה מפליאה. לשמירת המסורת ופרטי המנהגים כפי שנוצרו במהלך הדורות יש משקל רב בפלא זה. עם זאת, עתה, כאשר עם ישראל חזר לארצו, מטרתנו היא לפעול לאחדות העם ולהחזרת תורה לתפארתה שלא תהא כשתי תורות"."

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:29

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר