לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-06-2013, 22:51
צלמית המשתמש של Fik TV
  משתמש זכר Fik TV Fik TV אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.08
אז למה בעצם אין מדיחי כלים בצה"ל?

למעט הבסיסים הגדולים, רוב בסיסי צהל, ובטח שבמוצבים הקטנים, שטיפת הכלים נעשית בידים, ועולה בזמן, מים, ומרמור לא מבטול אצל חיילים שעושים מטבח במשך שעות על-גבי ימים במקום לעסוק בפעילות מבצעית.

ובכן, למה בעצם אין רכש של מדיחי כלים?
הרי בכל בית קפה הכי קטן יש מדיחי כלים קטנים, מהירים וחסכוניים, כמו זה , ואני מדבר מניסיון אישי (גם בתי קפה, וגם צבא). ועם כל הכבוד לכישורי שטיפת הכלים של חיילינו, זכור לי לא מעט מקרים בהם כלי הפלסטיק היו ספוגים בשמן מארוחת האמש.

אם מדברים על פתרון לתחלואות ההומוניות כמו בקציעות, אולי 90 שניות בתוך אדי מים רותחים, במקום 90 דקות בתוך כיור מלא ג'יפה וסקוץ' בן חודשיים, תעשה את ההבדל.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-06-2013, 14:53
  משתמש זכר Vladin Vladin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.12
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אני לא רואה כ"כ משמעות בצלחת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani
המשמעות היחידה היא צמצום זמן/סד"כ.

כמו שכתבתי, זה לא רק זה. מדובר גם בחיסכון משמעותי במים. הצבא ידוע כצרכן הכי גדול של משאבים בסגנון (חשמל, מים וכדומה). הכנסה של מדיחים לכל יחידות הצבא כנראה תחסוך הרבה מאוד מים בטווח הארוך.

שלושת הנקודות האלה (חסכון בזמן, סד"כ ומים) לא מספיקות בשביל להשקיע במדיחים?
אני לא טוען שצריך להכניס מדיח לכל מוצב של 15 חיילים, אבל אם עברנו את רף ה-50, אפשר להשקיע בזה.

הסיבה היחידה שאולי לא שווה בגללה להשקיע היא תחזוקה. סביר להניח שמדיחים יתקלקלו באופן תדיר, וביחידות קטנות לא יטרחו לתקן אותם כל כך מהר עד שהחיילים פשוט יתרגלו למצב, והסטטוס קוו הזה יישמר.
ישן 09-06-2013, 01:40
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "זה שוטף רק צלחות, כוסות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
זה שוטף רק צלחות, כוסות וסכו"ם. את כלי הבישול וההגשה עדיין שוטפים ביד.

לא יודע מה איתך,
אבל כשאני עשיתי תורנות מטבח פעם ב...
היה לי נוהל של השמדת סיר חמין.

אני לא יודע איך לתאר את זה במילים, אבל סיר חמין שהתחתית שלו שרופה, והוא מתייבש כל השבת - זה אחד הדברים הכי קשים בעולם לניקוי.

אז אם הייתי צריך להתמודד עם זה, פשוט הייתי לוקח את הסיר ומעיף אותו לצפרדע \ שיחים \ צוק \ חדר שקר כלשהוא נידח.

עם כל הכבוד, צה"ל הכשיר אותי להיות לוחם - לא מנקה סירים.

נ.ב

לדעתי זה ביזיון שלוחמים צריכים לעשות את זה, זה אמור להיות חלק מהתורנות מטבח של הטבחים.

עוד דבר שמרתיח אותי זה כל היוצא מגזר למינהם (קווקזים, דרוזים, NAME IT) שיש להם פטור מיוחד מלגעת בכלים, מי שישמע שכאילו אצלהם בבית זה קדוש...

אחרי השחרור, חבר דרוזי טוב ששירת איתי בצוות, אמר לי שזה בולשיט - ואומנם לאשה בעדה הדרוזית יש מטלה לטפל בכל עניני המטבח, אבל הגברים גם עוזרים.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 09-06-2013, 07:50
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]זה שוטף רק..."

1) ברור לך שפשוט היו מחזירים את הסיר חמין והיה צריך לנקות אותו פי שתיים יותר קשה נכון? אתה יודע שאם לא מוצאים אותו היה צריך לקנות חדש. סירים לא גדלים על העצים. אתה יודע מאיפה הכסף לזה מגיע נכון? (רמז- אתה נוטה להתלונן על זה לא מעט).

2) לקווקזים ולדרוזים ולשיעים ולסונים ולשד יודע מי אין פטור משטיפת כלים (או רצפות, או שירותים).

3) להיות לוחם זה לא רק להשתלשל ממסוקים עם סכין בין השיניים ולשובר מפרקות. להיות לוחם זה גם יכולת קיום עצמית. לדעת לתחזק מוצב זה אספקט אחד מכך. במוצב אין מי שינקה אחרייך ואף אחד גם לא צריך. זה נכון לגבי השירותים כשם שזה נכון לגבי הכלים במטבח.

אז נכון שצה"ל לפעמים לוקח את זה לקיצוניות, הרבה מאוד פעמים זה פוגע בהכשרה, לפעמים יש מצבים מגוחכים שמגייסים מילואימניקים צלפים לאימון רענון במתקן אדם אבל אז פוקדים עליהם להשאיר 20 אחוז מהסד"כ המתאמן במטבח- כל אלו אירועים לא תקינים. אבל לוחם צריך גם צריך לנקות אחריו.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 09-06-2013, 19:43
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
אה, לקווקזים שהם דרוזים שיעים בהחלט יש פטור משטיפת כלים.
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "1) ברור לך שפשוט היו מחזירים..."

(וחוצמזה, אני תמה: בטיולים התמודדתי עם לכלוך קשה במיוחד על ידי השיטה הבדוקה של שפיכת קצת אלכוהול פנימה והצתתו. אלכוהול דווקא, אל תנסו עם חומרים אחרים, ובטח אל תנסו בסיר עם ציפוי פנימי מכל סוג שהוא. לא עדיף לנסות קודם את השיטה הזו במקום לזרוק את הסיר מעבר להרים ולמדבר?)

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 09-06-2013, 01:19
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Fik TV שמתחילה ב "אז למה בעצם אין מדיחי כלים בצה"ל?"

יש מדיחים תעשייתיים בבסיסים גדולים - כמו קציעות.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 09-06-2013, 01:28
  Cfox Cfox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Fik TV שמתחילה ב "אז למה בעצם אין מדיחי כלים בצה"ל?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Fik TV
ואני מדבר מניסיון אישי (גם בתי קפה, וגם צבא). ועם כל הכבוד לכישורי שטיפת הכלים של חיילינו, זכור לי לא מעט מקרים בהם כלי הפלסטיק היו ספוגים בשמן מארוחת האמש.

אם מדברים על פתרון לתחלואות ההומוניות כמו בקציעות, אולי 90 שניות בתוך אדי מים רותחים, במקום 90 דקות בתוך כיור מלא ג'יפה וסקוץ' בן חודשיים, תעשה את ההבדל.

יש המון הגיון במה שאתה אומר,בלי קשר לכישורי שטיפת כלים ואיכות הסקוטש . כלי פלסטיק דורשים ניקוי במים מאד חמים על מנת להפריד מהם את השמן שנספג (ואנחנו יודעים ששמן הוא מרכיב עיקרי בכל מנה צהלית). יכול להוות תוספת חשובה לבסיסים קטנים/מוצבים (בגדולים יש מכונות שטיפת כלים עם מסוע)

ישן 09-06-2013, 08:47
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile

שבוע ראשון בטירונות, נשארים שבת, לקראת ערב המ"כ ניכנס ואמר "למי יש רשיון נהיגה, אני צריך 6 מתנדבים לתרגיל, יהיו ג'יפים וצוללות", כולם מרימים ידיים "אני, אני אני..."
הוא בוחר את האנשים (אני ביניהם) ולוקח אותנו למטבח "וואוו זה רציני, הולכים לאכול קודם" אנחנו חושבים לעצמנו ביראת חשיבות..
במטבח פוגשים את רס"ר המטבח שאומר לנו "העגלות זה הג'יפים וחדר שטיפת הסירים זה הצוללות, קדימה להכנס לעבודה ולעשות מה שאומרים לכם, אתה ואתה בשטיפת הכלים, אתה ואתה בצוללות ואתה ואתה מגישים! אולי אח"כ יהיה אפשר להתחלף, ברור?"

ערימות הצלחות הכתומות אחרי ארוחת ערב שישי ניראה שהגיעו עד הגג, בתוך הסירים היה אפשר להכנס ולשבור את הגוש השחור בתחתית עם מקוש, ההגשה היתה טירטור אחד גדול והתסכול מכל זה עוד יותר...."
במבט לאחור זו היתה עוד חוויה שתרמה לחישול נערי תיכון והפיכתם ללוחמים וללכידות החברתית.
אגב, רוח ההתנדבות אחרי זה כמעט מתה, אבל רוח הנידוב נשבה ללא הפסקה

שטויות, זה לא היה נורא אז וזה לא נורא גם היום, אשתי מידי פעם תופסת על זה טרמפ "שטוף כלים, קיבלת בצבא כנפי שוטף עם רקע אדום, נכון?"

ישן 09-06-2013, 19:05
  -נתנאל- -נתנאל- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.10
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "נורא זה לא , השאלה היותר קשה..."

באחד מקווי המילואים בפלוגה שלי עברו לאכול בחד־פעמי כדי לחסוך שטיפת כלים (בסיס בסד"כ פלוגתי חסר מעט). לא סביבתי במיוחד, אבל מוצדק לטעמי.

לעומת זאת, בקו מילואים אחר, ישבה פלוגת מילואים לצד פלוגת מג"ב, שמתוך עקרון לא שולחת תורני מטבח (אף פעם לא הבנתי איך זה עובד בבסיסי מג"ב בלעדיים, במקומות בהם יש שילוב צבא+מג"ב יוצא שמג"ב לא שולחים תורנים, הצבא כן, וכך חיילים תורני מטבח שוטפים את הכלים, בעוד הטבחים של מג"ב משתתפים בפעולות הניקוי באופן כל שהוא). כך יצא שחיילי מילואים שלחו תורני מטבח לשטוף כלים, בעוד מג"ב לא שלחו אף אחד, והטבחים הסדירים סידרו וניקו את חדר האוכל.

כשאני שומע על תורניות מטבח במילואים זה מעלה לי את הסעיף, בשביל זה מגייסים אנשים ומוציאים אותם מהשגרה האזרחית? אפשר למצוא פתרונות שונים כמו קייטרינג (ובתנאי שתובטח איכות סבירה), או לכל הפחות לצמצם את עבודת המטבח באמצעות שימוש בכלים חד־פעמיים. בנוסף, צריך לבטל את זכויות היתר של הטבחים הצבאיים, מותר להם גם להשתתף בשטיפת כלים כדי לזכות בתנאי שירות של שבוע-שבוע.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:56

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר