לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-07-2013, 20:22
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
שילוב חרדים: גזזו לחיילים חרדים בכפייה את הפאות, אף שפקודות מטכ"ל מתירות להותיר אותן

שערורייה בבקו"ם: הספר גזז פאות חיילים חרדים

ח"כ ניסים זאב מטפל בימים אלה בפרשה החמורה, "הם התביישו לצאת הביתה, ניצלו את תום
ליבם, הם חשבו שאסור להם לסרב".

בני טוקר פרסום ראשון: י' באב תשע"ג, 17/07/13 20:19

...

לפני כחודש וחצי גויסו עשרות חרדים, ליחידת 'שחר ים', המקבילה של 'שחר כחול' בחיל הים. הם הגיעו לבקו"ם
ולמרות ששיערם היה קצר, הם נאלצו להסתפר בתספורת 'אפס' ופאותיהם נגזזו.

החיילים סיפרו כי לא ידעו כי על פי פקודות מטכ"ל יש באפשרותם להישאר עם הפאות, "חששנו לסרב פקודה".

...

"ביום הגיוס בבקו"ם עשו להם תספורת 'אפס' כולל הפאות. יש כאן בעיה הלכתית חמורה. הם ביקשו מהספר
לספר אותם מספר שלוש ולא אפס, אבל הספר אמר להם שזו תספורת צבאית".

לדבריו, מדובר כאן בפגיעה בחוק יסוד כבוד האדם וחירותו, "הייתה כאן פעולה פוגענית שגם נוגדת את ההלכה.
אותם חיילים לא רצו לחזור הביתה מרוב בושה. אני דורש שכל חייל יקבל חוברת עם זכויותיו. כאן הגיעו חיילים
תמימים מישיבות ובפרט ישיבות חרדיות שניצלו את תמימותם ועשו להם קרחת, אני מתכוון לערוך בכנסת דיון
בנושא, כי היה פה ניצול חמור של חוסר ידע, החיילים חשבו שאסור להם לסרב לספר כאילו הוא המפקד".

ערוץ 7 פנה לדובר צה"ל משם טרם נמסרה תגובה לדברים.

מקור: http://www.inn.co.il/News/News.aspx/259349

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-07-2013, 21:42
  The_last_Apachi The_last_Apachi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.08
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "כל עוד מגיעים מתרבות אחרות,..."

ציטוט:
הם יתמודדו עם רס"ר מטבח שלא שם קצוץ על דרישות כשרות

רס"ר מטבח כזה מוצא את עצמו מהר מאוד מחוץ לתפקיד, מעבר לעובדה שבמסגרות בהן משרתים חרדים, לא סתם מקפידים על כשרות, אלא על גלאט.
ציטוט:
סמל מחלקה שלא נותן זמן לתפילות

סלח לי, אבל במקרה כזה חרדים טובים יותר מ"סתם" דתיים? אם חייל דתי לא יקבל זמן לתפילה (ובגין כך, אגב יוכל לקבול את מפקדו) זה "סתם" רע, אבל אם חייל חרדי לא יקבל ר"ל, אז חרב העולם, שומו שמיים, כי הרי ידוע שתפילתו של חרדי מביאה את הישועה פי 2.5-7.75 מהר יותר מכל יהודי ירא שמיים אחר.
ציטוט:
מפקד שיכריח אותם לשמוע שירת נשים וכל מיני כאלו

אין נשים במסגרות חרדיות, איזו שירת נשים?!

כל מה שהבאת פה אלה תירוצים עלובים שמבדילים בין דם לדם ובין מידת יהדות של זה או אחר. אני חושב שהמקרה של אותם מלש"בים הוא חמור מאוד והספר והממונים עליו צריכים לתת דין וחשבון, אבל מכאן ועד הטיעון
ציטוט:
הם ינוצלו יותר מכולם
מרחק שנות אור והכפשה של המערכת.

ישן 17-07-2013, 23:51
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי The_last_Apachi שמתחילה ב "אין לך שום דבר ענייני לענות,..."

שאלת "איזו שירת נשים" בליווי טריליון סימני שאלה וקריאה?!?!?!?!?@!?@?$#?%^@?$#%?$!@?^@%?&^@?$#?^?&$^?%$#!?1111111111111111
ואחרי שקיבלת תשובה אתה בוכה כמו ילדה קטנה ששברו לה את הברבי. בכיין מסכן שלי, מה קרה? לא חשבתי שאשכרה יענו לשאלה המטומטמת שלך? רוצה סוכריה, קושקוש? זה יעזור?

לא מפתיע לגלות שאתה מצליח לכתוב שטויות בכל תחום, שהרי דווקא יש בפורום הזה אפשרות להכניס מישהו לרשימת איגנור. הסיבה היחידה שאתה לא שם היא שעמדתי היא שחשוב להכיר את הטמטום האנושי על גווניו וסוגיו.

ישן 18-07-2013, 19:18
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי The_last_Apachi שמתחילה ב "[QUOTE]הם יתמודדו עם רס"ר..."

אתה ואני שירתנו באותו הצבא? ואדרבא- אם הם נדרשים לכשרות מחמירה יותר, יש יותר מרחב להפרה

זמן לגמרא, זמן למשניות, או כל שקר כלשהו אחר שהחרדים מקבלים שאין לסתם חובשי כיפה. אם הצבא לעיתים נכשל גם מלספק זמן תפילה בסיסית או שמתבצע טרטור עם ספר תורה, מה יקרה אם אלו שאמורים לקבל גם זמן לימוד?

יש נשים בצבא. מה נראה לך, שהם יהיו בצבא אחר? הזכירו פה את מה שהיה בקק"צ.

לא תירוץ ולא בטיח. הצבא הסתדר יפה מאוד בלעדיהם, והוא גם יסתדר בהמשך בלעדיהם, היות ומאגר המלש"בים שלו גם הולך וגדל לאור ריבוי טבעי חיובי בקרב יהודים לא חרדים ודרוזים, או מתנדבים כמו הבדואים. וכמובן שצורכי הביטחון של המדינה לא גדלים ביחס לגידול באוכלוסיה.
אין סיבה לגייס אותם, בטח שלא בכפייה או בכפייה עקיפה- אין מה לעשות, נתנו להם פטור גורף, עכשיו לבטל אותו זה מאוד בעייתי.
ישן 17-07-2013, 21:59
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "[right]אפשר. העניין הוא שתמיד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Vladin
אפשר. העניין הוא שתמיד יהיו הפרות זכויות חיילים ובפרט זכויות של חיילים חרדים. ברוב הפרות זכויות החיילים זה לא מעורר אותה מידה של זעם, כי לא מדובר בהפרה של זכויות דת, אלא כסתם עבירה על פקודות מטכ"ל. לא שאני חושב שזכויות אחרות פחותות בחשיבותן.

בנוגע לתוכן הכתבה - דווקא מחלקים לחיילים טריים חוברות עם הזכויות שלהם. רק שאני לא בטוח שזה נעשה לפני שלב התספורת, אז הדרישה צריכה להיות לחלק להם לפני תחילת תהליך החיול. לא שזה יעזור במשהו, כי צריך לפנות כמה שעות בשביל לקרוא את כולה. אולי יותר הגיוני לבקש שהיום הראשון בבקו"ם יוקדש להסברים האלה ורק למחרת להתחיל את תהליך החיול.

לא כתוב שם שום דבר מעניין, בטח שלא האם מותר להיות עם פאות, מה הנהלים לגבי צומות, האם מותר לא להסתפר ולא להתגלח בל"ג בעומר ואם כן מהן ההגבלות, וכו'. כתוב משהו בסגנון "פקודות השילוב הראוי מבטיחות שכל חייל יוכל לשרת התאם לדתו בלה בלה בלה". איך? אל תדאג לדברים כאלה, טיפשון קטן. בשביל זה יש לך מפקד!

ההוא שמשקר לך...

ישן 17-07-2013, 21:55
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "אני לא בטוח שכפיה זו המילה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Vladin
אני לא בטוח שכפיה זו המילה המתאימה לכותרת. הספר לא כפה עליהם להסתפר ככה, אלא רימה אותם ועיוות את פקודות המטכ"ל בנושא בשביל להונות אותם. ככה אני מבין את זה לפחות מתוכן הכתבה.
רמאות והונאה זו לא כפייה?

אם מפקד מורה לך לעלות לשמירה זו כפייה, אבל אם מישהו גונב מדים, דרגות ותעודות ומתחזה למפקד ומורה לך לעלות לשמירה זו... לא כפייה?

טוב.

ישן 17-07-2013, 22:27
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "מה שתיארת זה כפיה מעצם ההגדרה..."

ומה הייתה ההונאה? מה הייתה הרמאות? רימו את החיילים שהם היו קפואים בקרח במשך עשור ועכשיו בעצם 2023? רימו אותם וסיפרו להם שכל החיים הם חיו בתוכנית ריאליטי בסגנון המופע של טרומן? רימו אותך ואמרו להם ש-1 ועוד 1 זה בעצם 38?

לא. רימו אותם ואמרו להם שהם חייבים, מעצם היותם בצבא. כשמטילים עליך חובה כופים עליך לעשות משהו. זה שהחובה הייתה מומצאת זה עניין אחר.

הרמאות רלבנטית לסוגיית הלגיטימיות וההצדקה שבכפייה. לדוגמה, אם היו כופים עליהם ללבוש מדים, זו עדיין הייתה כפייה, אבל היא הייתה לגיטימית יותר כי יש לה בסיס חוקי (והגיוני). כאן החוק לא דרש את מה שכפו עליהם לעשות, אבל זה לא אומר שלא הייתה כפיה! כמו שאם שודד כופה עליך לתת לו את הכסף, זה שאין חוק שמחייב אותך לתת את הכסף לשודד, לא אומר שאין פה כפיה, וזה שהוא מרמה אותך עם אקדח בלי כדורים וטוען שהוא טוען גם לא אומר שאין פה כפיה.

לכן, המילה כפיה משקפת בצורה הנאמנה ביותר את מה שהתרחש. סוגיית הרמאות שאליה התייחסת גם קיבלה את מקומה בכותרת, ולכן צוין שדווקא מותר להיות עם פאות בצבא (ומכאן שהכפייה שונה מהכפייה ללבוש מדים וכד'). ההצעה שלך משמעה שהכותרת הייתה מספקת דווקא פחות מידע. יכול להיות שמישהו בפורום מתגייסים וסדירים עבד עליהם ואמר להם שהם חייבים לספר את הפאות. זו גם רמאות, אבל אין בה את אלמנט הכפיה שהיה בתרחיש שתואר.

ישן 18-07-2013, 00:09
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "זה מספיק גם כדי להיות טיעון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Vladin
זה מספיק גם כדי להיות טיעון מצויין נגד כל גיוס חובה, לאו דווקא של חרדים/דתיים?

בהחלט. הצבא מפר בגסות זכויות אדם וזכויות אזרח של חיילים; בעיקר של חיילי חובה, שזה השם
המכובס למגויסי כפיה, אבל לעתים גם של חיילי קבע (אצלם - בעיקר כאשר זה קבע שהוא חלק
ממסלול השירות שאליו נכנסים בגיוס).

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Vladin
אני שואל ברצינות, כי מקרים מקבילים לגזיזת פאות קורים גם לחיילים חילוניים, אפילו יותר גרועים.
אלא שיש כאן אלמנטים נוספים לחיילים הדתיים והחרדים. כל מה שעושים לחיילים החילונים עושים
גם לדתיים. כל אותם דברים "יותר גרועים". אלא אם כן יש לו סנטימנטים אנטי-חילוניים מוזרים,
כשרופא צבאי מתייחס לחייל שלפניו כמו חרא ולא טורח לבדוק את תלונותיו, הוא עושה זאת באותה
מידה לחייל חילוני ולחייל דתי. אם כבר הוא יתייחס לחייל חרדי רע יותר מאשר לשני הקודמים (בגלל
ההסתה התקשורתית ו"מה נראה לפינגוין הזה? שמגיע לו יחס מיוחד? אני אבדוק אותו עוד יותר
גרוע ממה שאני עושה בדרל-כלל, ובדרך-כלל ממילא אני עושה חרא של עבודה...").
כשעובד מטבח או תורן מטבח לא טורח לנקות את התבניות מלאות השומן שבהן הכינו "אוכל" היום
ממש לא אכפת לו האם מבין 20% ממשרתי הבסיס שיקבלו גימלים בעוד יומיים יהיו דתיים או חילונים.
הוא אדיש לזה.
כשמשרד הביטחון מחליט לרכוש נעליים נחותות ויקרות במקום נעליים טובות וזולות, רק כדי שאיזה
מפעל כושל בארץ ישרוד באופן מלאכותי, ממש לא אכפת לו אם החיילים שיפגעו מזה הם דתיים או
חילונים.
...ובכל המקרים האלה נפגעים גם הדתיים וגם החילונים.

כאן מדובר על פגיעה נוספת בחיילים הדתיים והחרדים, ולכן זה טיעון נוסף נגד גיוסם. מצדם.
(מן הצד ניתן לומר שלא אכפת לנו מזה בהם ואנחנו נכפה עליהם את הדברים כמו שאנחנו כופים מה
שבא לנו על מי שבא לנו.)

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Vladin
ח"כ ניסים זאב הגדיר את המקרה שהבאת באשכול זה כ"פגיעה בחוק יסוד כבוד האדם וחירותו". האם לדעתך כמה מההשפלות שחוו צעירים מוותיקים בצבא יכולים להיכנס להגדרה זו? אני לא מדבר על כל המקרים, אלא על מקרים מאוד ספציפיים, ששם באופן ברור חצו את הגבול בין מעשה קונדס למעשה רשעות. חיילים גם מתו בגלל מעשים דומים.

בהחלט כן. השפלות זו אולי לא הפגיעה הכי נוראה, והתחיל לדבר על כאן "פגיעה בחוק יסוד כבוד
האדם וחירותו" נשמע לי מוגזם (בלי להיכנס לבעייתיות בחוק עצמו ובפסיקה בקשר אליו וכו' וכו'),
אפילו שתלוי באיזו "השפלה" בדיוק מדובר. כשאנחנו מדברים על דברים שמתו בגללם, ועוד כשזה
חוזר על עצמו - בהחלט כן.

ישן 18-07-2013, 00:50
  משתמש זכר Vladin Vladin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.12
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=Vladin]זה מספיק גם כדי..."

לצבא אמנם אין סנטימנטים אנטי חילוניים מוזרים, אבל אני יכול להגיד לך שבתור חייל, נכפה עלי לא פעם להשתתף בפעילות דתית למרות שהבעתי רצון להתרחק מימנה בפני המפקדים שלי. לא מי יודע מה סבלתי מלשמוע רבנים מדברים, אבל האמת שלא רציתי לשמוע את זה, ובכל זאת נאלצתי לעשות את זה. כנראה כי גם לי לא התחשק להסתבך עם סרובי פקודה.

השיא היה לאחר פרשיית "שירת הנשים".
הקצינה שלי: "חבר'ה, יש ב-14:00 הרצאה של רבנית".
אני: "אני לא הולך לשם".
הקצינה: "אין דבר כזה. אתה חייב ללכת. כולם חייבים ללכת!".
אני: "אני ממש לא חייב. חייל לא חייב להשתתף בפעילות דתית שנוגדת את אמונתו או חוסר אמונתו".
הקצינה: "זו לא פעילות דתית".
אני: "וואלה? אז למה טרחת להדגיש לפחות עשר פעמים שהמרצה רבנית".
הקצינה: "כי היא בין היתר רבנית, אבל היא לאו דווקא תדבר על נושאים דתיים".
אני: "רק בגלל הסיכון שהיא תדבר על נושאים דתיים אוותר על התענוג".

מהר מאוד זה הפך לויכוח סוער מפני שעוד חבר התנגד להשתתף בהרצאה.
היא אמרה לנו שעל אפנו וחמתנו נלך לשם כי אנחנו חייבים.
ככל שהתקרבה השעה היא ירדה לאט לאט מהעץ ובסוף היתה מן הסכמה שבשתיקה.

אז כן, יש גם כפיה דתית בצבא, אמנם פחות מורגשת, כי אתאיסטים/חילונים לא עושים כל כך הרבה רעש כאשר כופים עליהם לשמוע חפרונולוגיה הלכתית בכל הרמת כוסית של חג.

כשסגרתי בחגים, תאמין לי שאף אחד לא היה נותן לי לקחת ארוחת חג לחדר כדי לא להשתתף בארוחת חג עם קידוש וכו'. מעבר לזה, אצלנו היתה חובת השתתפות בארוחות חג, שלא כמו בארוחה רגילה שאתה יכול לוותר עליה, והקצין התורן בכל יחידה היה דואג לערוך רשימות כדי שכולם יגיעו. אני מניח שזה לא נעשה מרשעות, אלא מתוך רצון טוב שכולם יאכלו ויהנו ביחד, אבל זו שוב דוגמא לכפיה דתית.

בגדול תמיד סבלתי בשקט באירועים כאלה והחלקתי אותם, אפילו שמתי כיפה, קידשתי וברכתי כדי לא לפגוע ברגשות הסובבים אותי. הייתי מספיק חזק גם כדי לא לרדת על הסובבים אותי שמייחסים לדברים האלה קדושה.

נערך לאחרונה ע"י Vladin בתאריך 18-07-2013 בשעה 00:53.
ישן 18-07-2013, 01:14
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "לצבא אמנם אין סנטימנטים אנטי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Vladin
לצבא אמנם אין סנטימנטים אנטי חילוניים מוזרים, אבל אני יכול להגיד לך שבתור חייל, נכפה עלי לא פעם להשתתף בפעילות דתית למרות שהבעתי רצון להתרחק מימנה בפני המפקדים שלי. לא מי יודע מה סבלתי מלשמוע רבנים מדברים, אבל האמת שלא רציתי לשמוע את זה, ובכל זאת נאלצתי לעשות את זה. כנראה כי גם לי לא התחשק להסתבך עם סרובי פקודה.
פעילות דתית או פעילות שהיה בה אספקט דתי? זה ממש לא אותו דבר. לבקר בכותל זו לא "פעילות דתית", אפילו אם לחשיבות שמייחסים לכותל יש אספקטים דתיים משמעותיים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Vladin
השיא היה לאחר פרשיית "שירת הנשים".
אז עשית דווקא כדי להשתמש בפלטפורמה הצבאית כבימה להבעת עמדה פוליטית? מצטער, אני לא מייחס לזה חומרה דומה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Vladin
הקצינה שלי: "חבר'ה, יש ב-14:00 הרצאה של רבנית".
אני: "אני לא הולך לשם".
הקצינה: "אין דבר כזה. אתה חייב ללכת. כולם חייבים ללכת!".
אני: "אני ממש לא חייב. חייל לא חייב להשתתף בפעילות דתית שנוגדת את אמונתו או חוסר אמונתו".
הקצינה: "זו לא פעילות דתית".
אני: "וואלה? אז למה טרחת להדגיש לפחות עשר פעמים שהמרצה רבנית".
הקצינה: "כי היא בין היתר רבנית, אבל היא לאו דווקא תדבר על נושאים דתיים".
אני: "רק בגלל הסיכון שהיא תדבר על נושאים דתיים אוותר על התענוג".
איפה השאלה "אז על מה כן ההרצאה?" ? נעלמה לה.
כל המקרים שתוארו לעיל היו דברים שקרו ולא סיכונים שאולי יקרו.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Vladin
מהר מאוד זה הפך לויכוח סוער מפני שעוד חבר התנגד להשתתף בהרצאה.
היא אמרה לנו שעל אפנו וחמתנו נלך לשם כי אנחנו חייבים.
ככל שהתקרבה השעה היא ירדה לאט לאט מהעץ ובסוף היתה מן הסכמה שבשתיקה.
אז הצקתם לקצינה, ביחד, באופן שבולט לאחרים. תגיד תודה שלא הייתם שלושה והיא החליטה שזה מרד...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Vladin
אז כן, יש גם כפיה דתית בצבא, אמנם פחות מורגשת, כי אתאיסטים/חילונים לא עושים כל כך הרבה רעש כאשר כופים עליהם לשמוע חפרונולוגיה הלכתית בכל הרמת כוסית של חג.
ולא שמתי לב שדתיים בוכים על "חפרנולוגיה חילונית" (נגיד, חפירות על "ידיעת הארץ" בכל מיני סיורים). יתר על כן, באף הרמת כוסית באף חג לא נתקלתי ב"חפרנולוגיה הלכתית", או ברפרנס דתי כלשהו מעבר ל"יש עכשיו חג. יופי. נרים כוסית וחזרה לעבודה."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Vladin
כשסגרתי בחגים, תאמין לי שאף אחד לא היה נותן לי לקחת ארוחת חג לחדר כדי לא להשתתף בארוחת חג עם קידוש וכו'. מעבר לזה, אצלנו היתה חובת השתתפות בארוחות חג, שלא כמו בארוחה רגילה שאתה יכול לוותר עליה, והקצין התורן בכל יחידה היה דואג לערוך רשימות כדי שכולם יגיעו. אני מניח שזה לא נעשה מרשעות, אלא מתוך רצון טוב שכולם יאכלו ויהנו ביחד, אבל זו שוב דוגמא לכפיה דתית.
לא הרב או הבחור הדתי שסינג'רו לקדש כופה עלייך להימצא שם. זה הקצין המתחכם שלך שאכפת לו שמי שממש ממש ממש לא מסוגל לשמוע קידוש ייכנס לחדר-האוכל 5 דקות אחרי כולם. מצד שני, כמה כואב לך לשמוע את הקידוש? זה לא שביקשו ממך לקדש...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Vladin
בגדול תמיד סבלתי בשקט באירועים כאלה והחלקתי אותם, אפילו שמתי כיפה, קידשתי וברכתי כדי לא לפגוע ברגשות הסובבים אותי. הייתי מספיק חזק גם כדי לא לרדת על הסובבים אותי שמייחסים לדברים האלה קדושה.
לא מאמין.
מאמין שחייבו אותך להיות נוכח, בחלק מהאירועים. לא מאמין שדרשו ממך לחבוש כיפה או לקדש או לברך.
ממני ביקשו פעם (או יותר) לברך על הדלקת נרות חנוכה. אמרתי... לא.
ממש באו אליך ואמרו "ולאדי, קדש על היין הזה, בפקודה!"
לא קונה את זה.
אם כן, אני מת לראות קבילה על דבר כזה.

ישן 18-07-2013, 01:51
  משתמש זכר Vladin Vladin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.12
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=Vladin]לצבא אמנם אין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
פעילות דתית או פעילות שהיה בה אספקט דתי? זה ממש לא אותו דבר. לבקר בכותל זו לא "פעילות דתית", אפילו אם לחשיבות שמייחסים לכותל יש אספקטים דתיים משמעותיים.

עם ביקור בכותל אין לי בעיה, ואני לא רואה בזה פעילות דתית. אני לא יודע היכן עובר הגבול. מבחינתי אם מכריחים אותי לבוא להרמת כוסית לפני יציאה הביתה לחג, ומביאים רב שיספר איזה מדרש בליווי עם דברי תורה והלכה זו פעילות דתית.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
אז עשית דווקא כדי להשתמש בפלטפורמה הצבאית כבימה להבעת עמדה פוליטית? מצטער, אני לא מייחס לזה חומרה דומה.

לא, לא השתמשתי בצבא כדי להביע עמדה פוליטית. לא הזכרתי אפילו את האירוע של שירת הנשים, זה פשוט הטריגר שגרם לי לעמוד על שלי בניגוד לשאר הפעמים. נהפוכו, פוליטית אני דווקא תומך בחרדים: אם האזנה לשירת נשים פוגעת באמונתם, צריך לכבד את זה. בשיחה עם הקצינה מן הסתם לא הזכרתי פוליטיקה, אלא הבהרתי לה שזכותי לא להיות נוכח בהרצאה אם היא מעבירה שם תכנים דתיים.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
איפה השאלה "אז על מה כן ההרצאה?" ? נעלמה לה.
כל המקרים שתוארו לעיל היו דברים שקרו ולא סיכונים שאולי יקרו.

הויכוח הזה היה הרבה יותר ממה שתיארתי, והוא נמשך בכל פעם שהייתי נתקל בה שוב במסדרון, אז קיצרתי אותו כמה שאפשר רק בשביל להעביר את הרעיון.

שאלתי אותה על מה ההרצאה אם אין בה תכנים דתיים. היא לא ידעה לענות לי על זה. בקיצור, סתם בילשטה (כמו יאיר) אותי שזו לא הרצאה דתית. אני לא יודע מה היה שם בסוף, כי לא הגעתי.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
אז הצקתם לקצינה, ביחד, באופן שבולט לאחרים. תגיד תודה שלא הייתם שלושה והיא החליטה שזה מרד...

לא הצקנו לה, וזה אפילו לא היה קרוב למרד.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
ולא שמתי לב שדתיים בוכים על "חפרנולוגיה חילונית" (נגיד, חפירות על "ידיעת הארץ" בכל מיני סיורים). יתר על כן, באף הרמת כוסית באף חג לא נתקלתי ב"חפרנולוגיה הלכתית", או ברפרנס דתי כלשהו מעבר ל"יש עכשיו חג. יופי. נרים כוסית וחזרה לעבודה."

אני כן נתקלתי.

אני באופן אישי חושב שצריך לסגור את חיל החינוך, אז אם לדתיים יש בעיה עם חפירות על ידיעת הארץ, אני מחבק אותם. למרות שדווקא הסרוגים הכי אוהבים את החפירות האלה, לכן נשמע לי מוזר שהם אמורים בכלל להתבכיין על זה.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
לא הרב או הבחור הדתי שסינג'רו לקדש כופה עלייך להימצא שם. זה הקצין המתחכם שלך שאכפת לו שמי שממש ממש ממש לא מסוגל לשמוע קידוש ייכנס לחדר-האוכל 5 דקות אחרי כולם. מצד שני, כמה כואב לך לשמוע את הקידוש? זה לא שביקשו ממך לקדש...

לא אמרתי שהרב או הבחור הדתי כפו עלי להימצא שם, אלא הקצונה הדפוקה בצה"ל. בדיוק כמו שנציגי האתאיזם/חילוניות לא כפו על חרדים לשמוע שירת נשים, אלא סתם כמה מפק"צים טיפשים, לכן אני אומר לך שזה בדיוק אותו הדבר.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
לא מאמין.
מאמין שחייבו אותך להיות נוכח, בחלק מהאירועים. לא מאמין שדרשו ממך לחבוש כיפה או לקדש או לברך.
ממני ביקשו פעם (או יותר) לברך על הדלקת נרות חנוכה. אמרתי... לא.
ממש באו אליך ואמרו "ולאדי, קדש על היין הזה, בפקודה!"
לא קונה את זה.
אם כן, אני מת לראות קבילה על דבר כזה.

סלח לי אם לא הסברתי את עצמי כמו שצריך. את הכיפה חבשתי מרצון וקידשתי מרצון מתוך כבוד לסובבים אותי. לא טענתי חלילה שמישהו כפה עלי לכבוש כיפה או לקדש. ציינתי את זה רק כדי להדגיש שברוב המקרים אני לא מתריס ואין לי שום סיבה להתריס.
ישן 18-07-2013, 13:10
  לוגיין לוגיין מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 09.09.06
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=Vladin]לצבא אמנם אין..."

" יתר על כן, באף הרמת כוסית באף חג לא נתקלתי ב"חפרנולוגיה הלכתית", או ברפרנס דתי כלשהו מעבר ל"יש עכשיו חג. יופי. נרים כוסית וחזרה לעבודה.""

ברשותך לקט קטן של משגיח הכשרות בבסיס שלי שהיה נושא נאומים בכל ארוחת שיש/ חג:

1) "צה"ל הוא צבא יהודי, לא ישראלי. כל מי שלא יהודי שומר מצוות הוא בן בליעל ופוגע בחוסנו של הצבא"
2) "כל הרוסים האלה שחלקם נוצרים וחלקם יהדותם מוטלת בספק אין להם לקום לא בצבא ולא בחברה הישראלית"
3) מי שלא שומר שבת, או שומר כשרות אוי ואבויי לו! הוא משחית לא רק את עצמו אלה גם את הסביבה הקורבה אליו, ובמקרה של הצבא, הוא פוגע המדינה כי הוא מחלל את קדושת השם"

תוסיף לזה "פשיטות" על ספינות במסגרת "ביקורת כשרות" בהפתעה וללא נוכחות הצוות, כאשר הצוות היה חוזר ומגלה שנעלמו לו חצי מהכלים, ולך תסביר לו שעל דבור בלתי אפשרי לבצע הפרדה מלאה בין כלים ומצרכים. השיא היה ש 24 שעות לפני פעילות מבצעית המשגיח "פשט" לי על הספינה שהייתה דחוסה עוד יותר מתמיד והייתי צריך להתעסק בהחזרת כלים במקום בהכנה למבצע.

עכשיו, זה לא נראה לך כפייה דתית? אז לא עשינו רעש, למרות שהיינו קרובים לזה מאוד. הדרוזים קיבלו את זה בבדיחה, הרוסים חרקו שיניים והאתאיסטים ניהלו מונולוגים ארוכים ופילוסופיים, אבל אני מבטיח לך שכפייה דתית הייתה גם הייתה, לפעמים אפילו ברמת העלבון והפגיעה בפעילות המבצעית.
ישן 18-07-2013, 07:47
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "שילוב חרדים: גזזו לחיילים חרדים בכפייה את הפאות, אף שפקודות מטכ"ל מתירות להותיר אותן"

הבעייה מתחילה מזה שכל המסע לגיוס חרדים לא הגיע ממניעים ענייניים טהורים, אלא מסתתרים בזה גם כוונות ומזימות אחרות:
  1. להפוך חלק מהחרדים לחילוניים או לצנן להם את החרדיות.
  2. לעשות המשל ופרוד בין החרדים לשאר היהודים, בכדי להקל על שונאי ציון להשתלט על המדינה.
  3. רכיבה על גלי שנאה ונקמנות מקדם חלק מהפוליטקאים שאין להם משהו אחר ממשי למכור לציבור.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 18-07-2013 בשעה 07:53.
ישן 18-07-2013, 09:36

זוהי התחושה שכל אחד מרגיש, ולא משנה כמה שלא תכחיש את זה
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Private שמתחילה ב "מסכים איתך לגמרי. המטרה היא..."

גם המחאה החברתית ניסו להלביש את זה כאילו שזה הגיע ממניעים טהורים אפילו קצת נאיביים, עד שהמארגנים עצמם גילו את כוונותיהם:
http://www.haaretz.co.il/news/elections/eretz/1.1909619
ציטוט:

המחאה החברתית היתה הפרויקט האסטרטגי הסודי של חד"ש. את מה שהוכחש בעבר אין מכחישים עוד: החברות והחברים של חנין הם אלה שעמדו מאחורי הכמעט-מהפיכה שטילטלה את ישראל לפני שנה וחצי. הם היו החושבים והם היו המארגנים והם היו המבוגרים האחראים שעמדו מאחורי דפני ליף וסתיו שפיר והרבבות שאותם הן לכאורה הובילו. אבל כיוון שקומוניסטים הם אנשים רציניים, הם מעולם לא גזרו קופון ולא רצו לתקשורת ולא עשו הון פוליטי מהיר מהמהלך החתרני ההמוני שאותו הוליכו. רק כעת, כשאנחנו יושבים בבניין המפלגה הישן ורב הקסם שברחוב אחד העם בתל אביב, סיפור רודף סיפור. דב (חנין) ושרון (שחף) ואלון (לי-גרין) מספרים לי כיצד הם עשו את אשר עשו כדי שהעם שהממשלה נגדו, יקום נגד ממשלתו.

בנושא החרדים יש לי הוכחות חותכות שזו המגמה, אבל אין לי את הזמן להביא את כל זה, כל מי שיש לו ראש בקוקודו יוכל למצוא את זה לבד.

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 18-07-2013 בשעה 09:46.
ישן 18-07-2013, 11:10
  משתמש זכר Private Private אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.04
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "זוהי התחושה שכל אחד מרגיש, ולא משנה כמה שלא תכחיש את זה"

ברור. אם זוהי התחושה זה בטוח נכון.
לא יודע, אני כמוך מאוד מפחד מהדרקון שיגיע ויהרוס את הישיבות. יש כאלה שאומרים שהוא עלול לשלוח גם פצצות אטום על ישראל. ככה שמרגיש לי כאילו הסוף שלנו ממשמש ובא. והרי אם זוהי התחושה, אז זה בטוח נכון. מפחיד משהו.

ועל אותו משקל, בנושא הדרקון יש לי הוכחות חותכות שזו המגמה, אבל אין לי את הזמן להביא את כל זה, כל מי שיש לו ראש בקוקודו יוכל למצוא את זה לבד.

בנוגע לנושא של המחאה החברתית. אני אזרום איתך. בוא נניח ובאמת ניסו להלביש את זה כאילו שזה הגיע ממניעים טהורים, ואפילו קצת נאיביים, ושהמארגנים גילו את הכוונות שלהם בסוף - והם היו אחרות לגמרי.

איזו הוכחה זה נותן לטענה שלך?
כל מה שזה אומר זה שזה אפשרי שהמניעים הם לא לגמרי טהורים. ובאותה מידה אני יכול להגיד לך שזה אפשרי שהיום אתה תצא מהבית ותדרס ע"י מכונית. או שזה אפשרי שזה לא המקרה.

מה שאני מנסה להעביר לך פה זה שהצהרות שכאלה (כמו שעשית), שלא מגובות בכלום או מגובות בספקולציות כאלו ואחרות הם לא דבר חכם לעשות. כי גם אני יכול לעשות אותם. או כל אחד אחר בעצם.

נערך לאחרונה ע"י Private בתאריך 18-07-2013 בשעה 11:13.
ישן 18-07-2013, 12:46

אין לך שום הוכחה שלא צדקתי.
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Private שמתחילה ב "ברור. אם זוהי התחושה זה בטוח..."

גם במחאה החברתית טענו שאין הוכחות שזה מגיע מהשמאל, ובסוף התברר שמה שחשו כולם זה מה שהיה נכון.

ואם אתה בכל זאת רוצה הוכחה בכוון שלי, הנה:

תמצא שכל מי שדורש את גיוס החרדים, כשמכבידים את החיים של החרדים שכבר מתגייסים הם לא באים לכוונם כלל וכלל. זאת אומרת שלא זוהי המטרה שלהם. גם פה בפורום אתה יכול לראות אותו דבר. אם היה מדובר על שלום עם ערבים, והיו ערבים שהם בסדר איתנו ומישהו היה מנסה לפגוע בהם הם היו טוענים שהורגים את השלום. אבל כשמדבור בחרדים המתגייסים, אין שום אזכור שהורגים את היחס היפה עם החרדים.

אותו דבר בקשר לטוענים למה ישנם חרדים שלא עובדים. כשיש כבר חרדים שכן עובדים כשמגיע להאריך את השעון קיץ - שזה מכביד את החיים של החרדים שיוצאים מוקדים לעבודה, לא מצאתי שהם יזדעקו. נהפוך הוא הם ינסו בכל דרך אפשרית להאריך את השעון קיץ לעוד שבוע או אפילו כמה ימים, רק בכדי להכביד את החיים של החרדים שיוצאים מוקדם לעבודה.

2 הוכחות זה מספיק. לך אין אפילו הוכחה אחת שמניעיהם טהורים.

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 18-07-2013 בשעה 12:58.
ישן 18-07-2013, 13:23

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "אין לך שום הוכחה שלא צדקתי."

1) הצבא לא רוצה להפוך את החרדים לחילונים, הוא רוצה שבסבב שמירות ביחד עם יוסי מדימונה, יואב מקיבוץ שניר ואלכס מחדרה ישתתף גם אביחן מירושלים- וככה שלושת הראשונים יטחנו פחות, ואם זה זה אומר שאביחן צריך לתפוס עמדה בבונקר תחמושת בשבת, הוא יתפוס עמדה בבונקר תחמושת גם אם ביטחון ישארל לא מונח על הכף, אלה בגלל שגם ליוסי, יואב ואלכס מגיע לנוח בשבת ולא לטחון גם בשבילו.

2) בפעם האחרונה שבדקתי צה"ל קירב בין חלקי אוכלוסייה בישראל יותר מכל הישיבות הבדלניות בירושלים גם יחד, אז להאשים אותו בהסתה ופירוד זה פשוט בדיחה עצובה.

3) הפוליטיקאים שאתה כלכך מקלל מייצגים את יוסי יואב ואלכס, ומליוני אחרים שנשבר להם לטחון שמירות 60 שנה כדי שאביחן יוכל ללמוד תורה בשקט שלו, כי גם יוסי היה מעדיף ללמוד פילוסופיה, ויואב גם ככה איבד שנה בשנת שירות ביטבתה, ואלכס רצה לטכני, אבל היה לו פרופיל קרבי- וכולם שמו בצד את הרצונות שלהם כי הצבא הוא חובה, ואם הם לא ישרתו אז מי כן?
ישן 18-07-2013, 13:49

דמגוגיה נוסח "ריקי כוהן" של יאיר לפיד
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי לוגיין שמתחילה ב "1) הצבא לא רוצה להפוך את..."

עם שמות והדגמות.

המצב בשטח קצת שונה.

יאיר לפיד טחן ככתב במחנה.

וגם, אם כל כך חשוב להם צה"ל, למה כשמדבור באנרכיסטים שפוגעים בצה"ל ולא נותנים לשם לשרת, לא ראינו שהם יעשו יותר מדי בנידון.

הביטחון של מדינת ישראל מסתכם לא רק בשירות הצבאי. עם השירות הצבאי הכי חזק, אם שונאי ישראל היו מנצחים אותנו דמוגרפית, כל עבודת הצבא היה להבל ולריק ואפס מאופס ממש. ומי הם העומדים בראש המאבק הדמוגרפי, עכשיו כשאין כבר פוטנציאל לעלייה, העומדים בראש הם דווקא החרדיים.

ככה שלכל אחד יש יתרונות.

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 18-07-2013 בשעה 13:52.
ישן 18-07-2013, 14:03

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "דמגוגיה נוסח "ריקי כוהן" של יאיר לפיד"

וככה העורב קורא לעורבני שחור. אתה זורק שלושה משפטים דמגוגיים לחלל האוויר ללא שום אחיזה במציאות, אני מנסה להסביר לך למה רוב הציבור לא שונא חרדים, אבל כן יש לו בעיה עם ההתנהגות וההשתמטות ההמונית, ואתה מתעלם מהם באלגנטיות ותוקף אותי בהאשמות על דמגוגיה.

בכל זאת,רק כדי לזרום איתך:
מי שאנרכיסט לא מתחמק מגיוס לצה"ל על בסיס חוקי, אלה יושב בכלא (גם 180 יום אם צריך), מתחזה למשוגע או כורת לעצמו 3 אצבעות, וגם אז זה לא תמיד מצליח לו. כך או אחרת עד היום לא קיים שום חוק הפוטר אוטומאטית אוכלוסיה יהודית שלמה משרות, כלומר, חוץ מהחוק שפוטר חרדים.

לגבי הדמוגרפיה, כאשר יש לך רוב בילודה, אבל מיעוט בהכנסות ובתרומה למוסדות המדינה, התרומה הדמוגרפית שלך הופכת לנטל על שאר הציבור, כי מישהו אחר צריך לעשות את הדברים שציבור הולך וגדל לא עושה. לצורך דוגמה, עוד 50 שנה הציבור החרדי יהייה 90% מהיהודים במדינה, מי ישרת בצבא? ה 10% הנותרים? או שאתה מצפה מצבא חרדי למהדרין לתפקד ביעילות הדרושה?
ישן 19-07-2013, 08:25
  משתמש זכר Private Private אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.04
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "דמגוגיה נוסח "ריקי כוהן" של יאיר לפיד"

אתייחס לטיעונים שלך נקודה אחרי נקודה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamedinai
אין לך שום הוכחה שלא צדקתי.

גם לך אין שום הוכחה שלא צדקתי. יאללה אני אאתגר אותך - תוכיח שהדרקון לא יגיע לישיבות ויהרוס אותן.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamedinai
גם במחאה החברתית טענו שאין הוכחות שזה מגיע מהשמאל, ובסוף התברר שמה שחשו כולם זה מה שהיה נכון.

אתה שוב נכנס לטענה הזאת. אין לי שמץ של מושג מה הקשר בינה לבין הנושא המדובר.
אני מעדיף לא להכנס אליה כי אני לא מסכים איתך. אבל יודע מה, גם פה אני אזרום איתך. בהנחה ובמחאה החברתית טענו שאין הוכחות שזה מגיע מהשמאל - זה לא אומר שגם כאן זה המקרה. תפסיק להשליך דברים לא קשורים.

באותה מידה אני יכול להגיד לך שפעם כולם חשבו שהעולם שטוח - אבל אז התברר שהעולם עגול! מדהים! אבל כולם חשבו ככך, איך זה יכול להיות שזה לא נכון?

סלח לי, אבל הטיעון הזה דבילי.

בנוגע לזה שאתה אומר שכולם חושבים שזהו המצב, מאיפה הבאת את הסקר הזה? מהישיבות החרדיות?
אתה מודע לזה שהן מוטות לרעה נכון? זה כמו שתקרא סקר של חברות הטבק שיספרו לך כמה זה עושה טוב לעשן סיגריות.

ציטוט:
תמצא שכל מי שדורש את גיוס החרדים, כשמכבידים את החיים של החרדים שכבר מתגייסים הם לא באים לכוונם כלל וכלל.

לא מכבידים חיים של אף חרדי ואל תגיד שטויות. אני דורש גיוס חרדים. אני הייתי בצבא - ואני יודע שלא מכבידים על אף אחד. במדינה שלנו יש גם חובות - לא רק זכויות. החובות והנטל לא צריך ליפול רק על חלק מהאזרחים במדינה.

ומאיפה אתה מביא את זה שלא באים לקראתם כלל וכלל? אוכל יש גלאט, זמן לתפילות זה קדוש בצבא, מה עוד אתה רוצה?

ציטוט:
זאת אומרת שלא זוהי המטרה שלהם.

שוב, מאיפה האמירה החסרת טעם הזאת? מאיפה אתה מביא את זה שלא הולכים בצבא "לקראת" החרדים? בנו להם פאקינג מסגרות נפרדות. מאיפה מגיעות השטויות האלה שאתה אומר?

ציטוט:
גם פה בפורום אתה יכול לראות אותו דבר. אם היה מדובר על שלום עם ערבים, והיו ערבים שהם בסדר איתנו ומישהו היה מנסה לפגוע בהם הם היו טוענים שהורגים את השלום. אבל כשמדבור בחרדים המתגייסים, אין שום אזכור שהורגים את היחס היפה עם החרדים.

לא הורגים שום יחס יפה עם חרדים. החרדים רוצים את הכסף שלי כדי לשבת וללמוד. שיתרמו גם הם למדינה קצת.

ציטוט:
אותו דבר בקשר לטוענים למה ישנם חרדים שלא עובדים.

הרוב המוחץ לא עובד. יש מגמה של עלייה בנושא ואני שמח עליה. אני לא חושב שעכשיו אפשר לשבת על זרי הדפנה ולומר - איזה יופי. החרדים יכולים עכשיו לקחת את הכסף שלי ולא לשרת בצבא - כי חלק מהן אשכרה התחילו לעבוד!

ציטוט:
כשיש כבר חרדים שכן עובדים כשמגיע להאריך את השעון קיץ - שזה מכביד את החיים של החרדים שיוצאים מוקדים לעבודה, לא מצאתי שהם יזדעקו. נהפוך הוא הם ינסו בכל דרך אפשרית להאריך את השעון קיץ לעוד שבוע או אפילו כמה ימים, רק בכדי להכביד את החיים של החרדים שיוצאים מוקדם לעבודה.

אחי, תקרא קצת על השעון קיץ. אתה אומר גיבוב של שטויות. אתה מסתכל אך ורק על הצד של החרדים ולא על שאר מדינת ישראל.

ציטוט:
המצב בשטח קצת שונה.

יאיר לפיד טחן ככתב במחנה.

מה אכפת לי שיאיר לפיד טחן ככתב במחנה? איך זה קשור? אם לאף חרדי אין בעיה ללטחון ככתב במחנה, אז שיתרמו את המעט הזה. אבל מה פתאום שהחרדים יתגייסו. הרי ידוע שלחרדים יש רק זכויות במדינה שלנו. הם לומדים תורה - מגיע להם.

ציטוט:
וגם, אם כל כך חשוב להם צה"ל, למה כשמדבור באנרכיסטים שפוגעים בצה"ל ולא נותנים לשם לשרת, לא ראינו שהם יעשו יותר מדי בנידון.

אין לי שמץ של מושג אפילו איך להגיב לך על זה. באמת. איך זה קשור לעזאזל.

ציטוט:
הביטחון של מדינת ישראל מסתכם לא רק בשירות הצבאי. עם השירות הצבאי הכי חזק, אם שונאי ישראל היו מנצחים אותנו דמוגרפית, כל עבודת הצבא היה להבל ולריק ואפס מאופס ממש. ומי הם העומדים בראש המאבק הדמוגרפי, עכשיו כשאין כבר פוטנציאל לעלייה, העומדים בראש הם דווקא החרדיים.

לוגיין הסביר את הנקודה הזאת בצורה מאוד יפה.

לסיכום: שים לב מאיפה אתה ניזון.
ישן 19-07-2013, 11:45
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "זו כבר פעם שניה בה אתה מהלך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tallyco
זו כבר פעם שניה בה אתה מהלך על גבול השוואת יהודים לנאצים. אני מפנה אותך אל תקנון האתר. הזהר בדבריך.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94...%97%D7%99%D7%93

http://www.daat.ac.il/daat/kitveyet/niv/levitan-1.htm

http://www.nosachteiman.co.il/?Cate...&ArticleID=8629

האם זה אומר שמדינת ישראל בשנותיה הראשונות הילכה על גבול שוויון עם הנאצים? יכול להיות.

יכול להיות שמדינת ישראל הילכה על גבול השוויון עם הנאצים. באמת שאינני יכול לקבוע בוודאות שלא.

אבל ברור לחלוטין שזה (גזיזת הפאות) אינה מלמדת על כך, שכן כפי שאמור להיות ידוע לכל אחד, גזיזת פאות ליהודים הייתה אחד התחביבים של הקוזאקים והייתה גזרה כזו ברוסיה ובפולין לפחות מאה שנה לפני שמישהו בכלל חשב על הנאצים...

ישן 19-07-2013, 12:26
צלמית המשתמש של יוני.1
  יוני.1 יוני.1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.04.13
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי fynch שמתחילה ב "כשזהו מפגש ראשון עם מסגרת כזו..."

בניגוד לחילונים, החרדים שמתגייסים לצהל מלווים מההתחלה ועד הסוף בכל תהליך הגיוס, רק חסר שיחזיקו להם את היד לאורך מסלול החיול ( ואולי השוקיסטים האלו לא יסתפרו בניגוד לאמונה שלהם שכנראה שווה לתחת )
רק מוכיח כמה החינוך החרדי שווה לתחת, הוא לא מוציא בגיל 18 אנשים בוגרים, הוא מוציא כבשים תמימות ושוקיסטיות שלא יתמודדו בחיים מול העולם האמיתי.

ואני בטוח אתה לא זועק שציונים הרעים מספרים חילונים עם רסטות בניגוד לרצונם.
ומה כבר יש עתיד ביקשו ? שוויון בנטל ? אתה יודע מה זה שוויון ?
1=1 אתה יודע מה הסמל הזה "=" אומר או שלא למדת מתמטיקה וכל מה שאתה יודע זה למלמל שורות שאדם אחר כתב בשבילך ?
אז מישהו חושב שהגיע הזמן להספיק להיות פראירים של עסקנים חרדים ואתם ישר מעלים את ההשוואות שלכם לנאצים.

נערך לאחרונה ע"י יוני.1 בתאריך 19-07-2013 בשעה 12:30.
ישן 19-07-2013, 18:38
  fynch fynch אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.13
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי יוני.1 שמתחילה ב "בניגוד לחילונים, החרדים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוני.1
בניגוד לחילונים, החרדים שמתגייסים לצהל מלווים מההתחלה ועד הסוף בכל תהליך הגיוס, רק חסר שיחזיקו להם את היד לאורך מסלול החיול ( ואולי השוקיסטים האלו לא יסתפרו בניגוד לאמונה שלהם שכנראה שווה לתחת )
רק מוכיח כמה החינוך החרדי שווה לתחת, הוא לא מוציא בגיל 18 אנשים בוגרים, הוא מוציא כבשים תמימות ושוקיסטיות שלא יתמודדו בחיים מול העולם האמיתי.

ואני בטוח אתה לא זועק שציונים הרעים מספרים חילונים עם רסטות בניגוד לרצונם.
ומה כבר יש עתיד ביקשו ? שוויון בנטל ? אתה יודע מה זה שוויון ?
1=1 אתה יודע מה הסמל הזה "=" אומר או שלא למדת מתמטיקה וכל מה שאתה יודע זה למלמל שורות שאדם אחר כתב בשבילך ?
אז מישהו חושב שהגיע הזמן להספיק להיות פראירים של עסקנים חרדים ואתם ישר מעלים את ההשוואות שלכם לנאצים.

תודה שהעמדת אותי על טעותי. לאור דבריך, אני מבין שאין לך התנגדות לקביעה בפקודות מטכ״ל שבחיילים שוקיסטים ניתן להתעלל? דווקא זה אחלה רעיון. נשלח את השוקיסטים האלה למסע בחום של 40 מעלות, בלי מים בדיוק לאחר שסיימו לשמור. אז הי, אולי יקרה להם משהו - אבל למי אכפת, בסך הכל שוקיסטים.

דע לך שכשחייל מתגייס עם ראסטות מטעמים דתיים, הוא זכאי לשמור עליהן. אבל אני מניח שחופש דת זה לא משהו שמגיע לטפו-איכסה-יהודונים האלה, הא?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:33

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר