לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-09-2013, 21:48
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי tec שמתחילה ב "האם ארה''ב שכחה את הנשק הביולוגי? סנטור דורש לפרק לא רק את הנשק הכימי של אסד"

מצחיק - בדיוק רציתי לפתוח שרשור שישאל את אותה השאלה בדיוק - מה קורה עם תוכנית הנשק הביולוגי של אסד? האם ההסכם מתייחס לכך?

אגב במאמר מוסגר עלתה לאחרונה הדרישה שישראל תאשרר את ההאמנה בנושא הנשק הכימי. תכלס לא הבנתי בדיוק למה לא? האם לישראל באמת צורך בנשק כימי? מעבר לייצור חומרים לצרכי ניסויים להגנה מפני נשק כימי אני לא רואה שום סינריו בו ישראל תשתמש אי פעם בנשק כימי (אני לא מדבר עם חיסול ממוקד של המוסד באיזה רעל - או משהו בסגנון אלא על שימוש אמיתי בשדה הקרב). נשק גרעיני הרבה יותר אפקטיבי ואם חלילה יהיה צורך להחזיר מכה אסטרטגית על פגיעה קשה בישראל זה סביר להניח האמצעי שייבחר ולא נשק כימי (אגב נשק ביולוגי זה סיפור אחר ופה אולי דווקא לא הייתי מגביל את עצמנו).
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-09-2013, 22:03
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "מצחיק - בדיוק רציתי לפתוח..."

למעשה, נראה כאילו אף אחד בארה"ב לא ממש מודע לכך שלאסד יש תוכנית נשק ביולוגי. אין כמעט מידע על מה יש לו ובאילו כמויות מדובר.
הדרישה של קורנין, עושה רושם, באה בין השאר כדי לנסות ולפצות על אובדן היוזמה הדיפלומטית על ידי הכתבת תנאים לרוסים. הרעיון מאחורי זה הוא שאפשר יהיה להציג זאת כ"הנה, הרוסים עושים מה שאנחנו אומרים, לא להיפך". פוטין עשוי לסרב פשוט כדי לשמור על העליונות שלו מול אובמה, מתוך ידיעה שאובמה לא יכול להעתקש יותר מדי כי זה יחזיר אותו לנקודת ההתחלה של תקיפה בסוריה, וזאת אחרי שהוא התפאר בכך שהצליח להשיג הסכם דיפלומטי.
ההנחה שלי היא שנשק ביולוגי לא יכלל בהסכם.

לגבי ישראל - אינני חושב שישראל צריכה לקבל על עצמה שום הגבלה בנוגע ליכולתה להגן על עצמה. האפיזודה הזו רק הוכיחה שישראל איננה יכולה לסמוך על אף אחד מלבד עצמה. אינני יודע איזה שימוש ישראל יכולה לעשות בנשק כימי אבל לך תדע...

ישן 15-09-2013, 22:18
  tec tec אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.06.07
לדעתי לא כדאי לישראל להגיב בנשק גרעיני על נשק כימי. עדיף לה עד כמה שאפשר להגיב
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "מצחיק - בדיוק רציתי לפתוח..."

בנשק רגיל ומקסימום בנשק כימי, כי ברגע שישראל תגיב בנשק גרעיני למשל בתגובה על הרג אלפים מאזרחיה בנשק כימי, זה יחשוף או יאשר את קיומו, ועלול להביא לדרישות לפירוק ישראל מנשקה הגרעיני, ולסנקציות כלכליות וחרם על ישראל מכיוון שהשתמשה בנשק גרעיני, שגרם לעשרות ומאות אלפי הרוגים, בצורה "לא פרופורציונלית" מבחינת העולם.

אם ישראל תשתמש בנשק כימי בתגובה, יש פחות סכנה שזה יגרום בסופו של דבר להתפרקותה מנשק גרעיני בעקבות לחץ בינלאומי.

לכן לדעתי עדיף להשתמש בנשק גרעיני רק במקרה של סכנה קיומית למדינה, כמו במקרה שהערבים כבשו שטחים נכבדים מהמדינה, או במקרה של תגובה על נשק גרעיני.

נערך לאחרונה ע"י tec בתאריך 15-09-2013 בשעה 22:21.
ישן 16-09-2013, 13:37
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו גנוט
מצחיק - בדיוק רציתי לפתוח שרשור שישאל את אותה השאלה בדיוק - מה קורה עם תוכנית הנשק הביולוגי של אסד? האם ההסכם מתייחס לכך?

אגב במאמר מוסגר עלתה לאחרונה הדרישה שישראל תאשרר את ההאמנה בנושא הנשק הכימי. תכלס לא הבנתי בדיוק למה לא? האם לישראל באמת צורך בנשק כימי? מעבר לייצור חומרים לצרכי ניסויים להגנה מפני נשק כימי אני לא רואה שום סינריו בו ישראל תשתמש אי פעם בנשק כימי (אני לא מדבר עם חיסול ממוקד של המוסד באיזה רעל - או משהו בסגנון אלא על שימוש אמיתי בשדה הקרב). נשק גרעיני הרבה יותר אפקטיבי ואם חלילה יהיה צורך להחזיר מכה אסטרטגית על פגיעה קשה בישראל זה סביר להניח האמצעי שייבחר ולא נשק כימי (אגב נשק ביולוגי זה סיפור אחר ופה אולי דווקא לא הייתי מגביל את עצמנו).

זה בסדר,
הוא עדיין לא רצח אלף ילדים בהתקפה ביולוגית, ע"פ הדוקטרינה של אובאמה, הוא יכול להמשיך להחזיק בצעצועים שלו.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 15-09-2013, 23:30
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי tec שמתחילה ב "מסמך הסכם התשתית הרשמי בין ארה"ב ורוסיה. לא מצאתי בו את המילה bio"

אני מצטער אני לא רואה שום סינריו בשום מצב בו ישראל משתמשת בנשק כימי. גם לא בתגובה לשימוש בנשק כימי מצד מי מאוייבנו. התגובה תהיה קונבנציונאלית כזאת או אחרת או במקרה קיצוני במיוחד של אלפי או עשרות אלפי הרוגים - גרעינית.
לנו כעם שנרצח במליונים באמצעות גז יש טראומה עמוקה מכל מה שקשור בנשק כימי שנחשב לא הומני באופן מיוחד.

האם הומני יותר להרוג בנשק גרעיני (או קונבנציונאלי) - אני ממש לא בטוח, אבל מצד שני אנחנו חיים במציאות בינלאומית שהכללים שלה הם לא תמיד הכי הגיוניים ולמראית עין יש הרבה פעמים הרבה יותר חשיבות מלעובדות.

אני לא אומר שנוותר כך סתם על הנשק הכימי שאין לנו (או שאנחנו לא צריכים) אבל אם במסגרת הסדר אמיתי בו גורמים נוספים יפורקו מנשק כימי (כאמור בפיקוח רציני של ארה"ב) גם אנחנו אני מניח יכולים לשאת את "העלות" הזאת ולא נראה לי שיגרם להרתעה או לביטחון שלנו שום נזק משמעותי.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:52

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר