לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-12-2013, 07:39
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי יוני.1 שמתחילה ב "תמשיך לחשוב שפיקוח נפש זה..."

וואו, אין לך מושג מה הולך ואתה ממשיך בשטויות.
כן, היה פיקוח נפש. אנשים שנתקעו מיום חמישי בלי חשמל וחימום, ובמהלך השבת הצליחו להוציא אותם בעזרת כבדים של צה"ל (זה לא שא, אז אם היה להם לאן להתפנות במרכז - הביאו אותם לרכבת. חרים התארחו בתוך העיר אצל משפחות להן היה חשמל. שמעתי על מקרה של משפחה מגבעת יערים שם האם שבועיים לאחר ניתוח קיסרי ולמעט שעה בצאת שבת בה היה חשמל, היו מנותקים מחשמל מיום חמישי. הסכנה של הקור הייתה ממשית ללא מעט אנשים, והמלונות כאן בעצמם סבלו מהפסקות חשמל או מחסור בעובדים (לא ממש אפשר להגיע למקומות, גם היום). אז כן, כשתקועים בטמפ' של מתחת לאפס כמה ימים ללא חשמל, פינוי אל מחוץ לעיר יכול להיות עניין של פיקוח נפש, ודאי וודאי למי שלא גר בעיר ונתקע בדרך אליה ברכב או נתקע בעיר כי היציאות נסגרו....

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-12-2013, 12:15
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
ואתה יותר טוב?
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי יוני.1 שמתחילה ב "הדתיים חארות כי הם לא מאפשרים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוני.1
הדתיים חארות כי הם לא מאפשרים תחבורה ציבורית בשבת.

כי בינתיים השמיים שלא נפלו (ולא חשוב כרגע איך תקרא לזה - אלוהים ש(אני ו) הדתיים מאמינים בו, או איתני הטבע שאתה מאמין בהם) - הוכיחו כמה אתה קטן...

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 15-12-2013 בשעה 12:25.
ישן 15-12-2013, 09:18
  משתמש זכר Smilop Smilop אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.12
פיקוח נפש זה לא רק לגרום להבריא
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי יוני.1 שמתחילה ב "ואתה חושב שהרכבת היא מכונת..."

אלא גם למנוע אפשרות סבירה לסכנה מיידית.

מטרת הפעלת הרכבת היא לאפשר לעשרות משפחות שכוללות, בין השאר, זקנים וילדים שאין להם חשמל, אין להם אמצעי גישה לשום מקום ואין להם מים ולעשרות אנשים שנתקעו בירושלים ואין להם לאן ללכת, להגיע לאזורים שבהם יוכלו להתחמם ולקנות אוכל לילדים.

אני מבין שמאחורי מקלט הטלויזיה הכל נראה מאוד קל ופשוט. מאחורי מקלט הטלויזיה זה נראה כאילו יש שלג וכולם יוצאים החוצה לשחק בו ולבנות אנשי שלג. אבל אני חושב על הקשישים האלו בבתים, שאין להם חשמל, אין להם מים - הם לרוב יוצאים בשישי לקנות אוכל לשבת, אבל גם זה הם לא יכלו לעשות. הרחוב שלהם סתום בשלג וגם אם חס וחלילה הם יצטרכו אישפוז - יצטרכו מבצע חילוץ כדי להעביר אותם לבית החולים, בקור המקפיא שבחוץ.

אם אתה שואל אותי - אני לא בטוח אם מימדי הסופה הזו לא יתבררו ככבדים יותר, כשיפתחו את כל הגישות לכל הרחובות ברחבי העיר ויחזירו לכולם את החשמל... ואז יגלו שאולי יש מישהו חס וחלילה, שאין לו משפחה ולא היה מי שיחפש לו פיתרון...
ישן 15-12-2013, 09:40
צלמית המשתמש של יוני.1
  יוני.1 יוני.1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.04.13
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי Smilop שמתחילה ב "פיקוח נפש זה לא רק לגרום להבריא"

קשה לי להאמין שאנשים היו נהרגים בגלל שהם לא עלו על הרכבת בשבת בצהרים

רק שתבין שרוב רובם של האנשים נסעו ברכבת בשבת כי לא היה להם נוח להישאר בירושלים, הם לא היו בסכנת חיים.
אם הם היו בסכנת חיים היו יכולים בקלות לפתוח את עולם הכדורסל של מלחה ולתת להם להתחמם שם.

מתוך הכתבה
ציטוט:
ניר ברזילי מקריית ים נסע לירושלים לבקר את סבתו. "היה חשש להיתקע, וזה באמת קרה, אבל אני לא מצטער. זו הייתה חוויה כי מאז גיל שש לא ראיתי שלג. הבית של סבתא חם ומוסק, אז בסך הכול מסתדרים. הבעיה הייתה היום, להגיע מרמת אשכול לתחנת הרכבת במלחה. הליכה של שלוש שעות בשלג. היה קר", סיכם.

ברכבת שיצאה אחרי כניסת השבת בשישי נסעו שחקני ביתר ירושלים למשחק מול סכנין.

אם אתה מחשיב משחק כדורגל כפיקוח נפש אז כנראה שהורדת את המושג לזנות.
ישן 14-12-2013, 21:14
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
מקור: קרא את האשכול לפני שאתה מגיב
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "אתה טוען שרכבת במקרה הזה נסעה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Smilop
אבל ההוראה שלו לא היתה שווה כלום מבלי אישור של משרד הכלכלה.

השר נפתלי בנט התראיין אתמול בכל רשתות הטלויזיה , לפני כניסת השבת, ואמר שלאור המצב הוא נתן הוראה לכל עובדי משרדו לאשר כל בקשה של משרד התחבורה ומשרדי ממשלה אחרים לעבודה בשבת בשל פיקוח הנפש. כמו כן, הוא הבטיח שעל כל מקרה הוא יהיה זמין בשבת כדי לפתור בעיות נקודתיות.

ורק על זה מגיע לו כל הכבוד.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 14-12-2013, 21:41
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "מקור: קרא את האשכול לפני שאתה מגיב"

אני לא יודע אם בנט אמר פיקוח נפש או שירון חושב שהוא שמע את בנט אומר את זה.
בפייסבוק בנט כתב שהוא יתן אישור להכל, לא כתב כלום על פיקוח נפש.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי פייסבוק בנט
במהלך השבת נשארתי מעודכן מול המשרד, ואישרתי מראש כל בקשה שתגיע להיתר עבודה מיוחד בשבת. תחבורה, שירותים, ייצור--כל מה שצריך.
זאת, מכוח סמכותי כאחראי על מתן היתרי עבודה בשבת.
כך או כך, זה לא עונה על מה ששאלתי - האם ספציפית נסיעת הרכבת הייתה בשל פיקוח נפש לפי הודעה רשמית של מישהו.

לא נראה לי שזה שנתנו היתרים לעשות הכל מוכיח שהסיבה שנתנו לכל פעולה ופעולה הייתה "פיקוח נפש".
יש מקום לויכוח האם חלק מהדברים (כמו נסיעה ברכבת) שעשו בשבת היו פיקוח נפש (גם אם קראו להם פיקוח נפש וגם אם לא).

ישן 15-12-2013, 10:20
  משתמש זכר Smilop Smilop אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.12
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "להערכתי פיקוח הנפש לא היה..."

אני חושב שהסיבה שבנט אישר מראש היתרים לעבודה בשבת נובע מסיבה אחת בלבד, שהיא סיבה סופר מוצדקת, וזה שעניינים בירוקרטיים לא יעכבו מקרים דחופים שיש בהם פיקוח נפש. לטעמי, הדבר הזה צריך להיות מוגדר בחוק ומה שבנט עשה נקרא בשפה פשוטה - לקיחת אחריות.

ברגעי משבר, כמו במשבר שפקד אותנו בסוף השבוע האחרון, אם כל חריגה מתקנות עבודה בשבת צריך לעבור דרך שר הכלכלה או מישהו ממשרדו - זה יכול להיות אסון, שכן לפעמים זמן הוא הרבה יותר מכסף... זמן הוא לפעמים ההבדל בין חיים למוות ולכן, בירוקרטיה (שכולנו יודעים כמה היא פוגעת בזמן) אין לה מקום במקרים שכאלו.

בנט עשה את המעשה האחראי מבחינתו - הוא אישר מראש כל חריגה לעבודה בשבת, תוך מחשבה על כך שהאפשרות שמניעת פיקוח נפש יתעכב בגלל בעיות בירוקרטיה הוא קריטי יותר מאשר אפשרות שמי שלא אמור לעבוד בשבת ינצל את זה לצורכים אישיים.
ישן 15-12-2013, 23:08
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
התגובות פה משעשעות קצת...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוני.1 שמתחילה ב "הרכבת הופעלה בשבת - השמים לא נפלו"

ההגדרות של פיקוח נפש פה מזכירות לי את הרס"פ שלי שדרש להביא אוכל חם לסיור כי זה "פיקוח נפש". לפי ההלכה פיקוח נפש זה סכנת חיים אמיתית ולא פינוק.לצורך העניין אדם דתי שתקוע בשבת במקום שבו יהיה לו קר,הוא לא יאכל (אוי אוי אוי) ולא יישן,כל עוד אין סכנת מוות זה לא פיקוח נפש,סתם מצב לא נעים.ראיתי פעם אנשים דתיים שכדי להכנס לבית שלהם בשבת אחת היו צריכים לחלל שבת,נראה לכם הם נכנסו בגלל כל מיני תירוצי סבתא קר לי עייף לי? כל זה בהנחה שבאמת 99 אחוז ממשתמשי הרכבת זה עניין של נוחות ולא סכנת חיים אמיתית שאני אשמח אם מישהו יפקח את עיני מהי,וגם אם היא קיימת אז עדיף לפנות את המיעוט הספיציפי המסוכן מאשר לאפשר תנועה חופשית של רכבת בשבת.
והאמת גם מעניין מה תגובת השר בנט לעניין (אדם חובש כיפה בכל זאת...)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:44

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר