לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-05-2005, 19:37
צלמית המשתמש של Big Joe
  Big Joe Big Joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
חמי דורון וקבוצת "ים לכולם" משתפים פעולה במאבקם למען איסור גביית דמי כניסה לחופים

חבר הכנסת חמי דורון וקבוצת "ים לכולם" משתפים פעולה במאבקם למען איסור גביית דמי כניסה לחופי מדינת ישראל.

ח"כ חמי דורון: "המצב בישראל כיום הוא כזה, שמשפחה שאינה עמידה לא יכולה להרשות לעצמה להיכנס לחלק מחופי הרחצה במדינת ישראל, משום שהמחירים שגובים בכניסה הם מופקעים. חופי הרחצה הם אינם רכושם הפרטי של אף אחד והגיע הזמן להסדיר סופית את הנושא הזה"

בתחילת מושב הקיץ של הכנסת, תעלה לקריאה טרומית הצעת החוק של ח"כ חמי דורון שמטרתה היא לאסור גביית דמי כניסה לחופי הרחצה בארץ. המצב בישראל כיום הוא שאל אף היותם של חופי הרחצה בארץ משאב ציבורי, הגישה החופשית אליהם במקומות רבים אינה אפשרית, בשל הצורך לשלם כדי להיכנס עם רכב לחניונים המשרתים את החוף. בחלק מהחופים, דוגמת חוף הצוק בתל-אביב, החניה אמנם אינה עולה כסף, אך מחיר הכניסה שדורשים עבור כל אדם הנכנס לחוף הוא מופקע ובלתי סביר.

במקרים רבים, הימנעות מכניסה לחניון ותשלום דמי החניה, פירושה הליכה רגלית של מאות רבות של מטרים עד לחוף עצמו. בכינרת לדוגמא בכדי לרחוץ ברוב החופים חובה להיכנס לשטח החוף עם הרכב, משום שאין אפשרות כלשהי להחנות אותו במרחק סביר מן החוף ועבור כל כניסה כזו של רכב גובים כיום 80 ₪ עבור החניה.

הצעת החוק של ח"כ דורון נועדה למנוע מצב שבו באמצעות גביית תשלום עבור החניה, למעשה נחסם החוף לגישה חופשית של הציבור.

לאחרונה נרתמה קבוצת "ים לכולם" גם היא למאבק למען כניסה חופשית לחופי הרחצה בישראל. קבוצת "ים לכולם" הינה קבוצה של סטודנטים מהפקולטה למשפטים מאוניברסיטת תל-אביב, שמטרתה לאפשר גישה חופשית לחופי הרחצה לתושבי מדינת ישראל, מתוקף היותו של החוף משאב ציבורי. הקבוצה מתעדת לצאת בפעילות נרחבת למען קידום החוק, ובמסגרת פעילותה היא אף מתכננת לערוך הפגנת ענק בנושא בתאריך ה- 28/5/2005

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-05-2005, 20:45
צלמית המשתמש של Jarvis
  Jarvis Jarvis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.01.03
למה אני צריך לממן להם את החוף בת"א ?
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "הסדר כספי סביר - כן , חינם - לא"

כל מועצה דואגת לחוף שבתחומה. תאמין לי שאני בתור תושב תל אביב מאוד סובל מציבור החוץ-תל-אביבים שגוזל לי את החניה (אני גר דקה מהים) ואת השקט של יום שבת. ובנוסף - אני צריך לשלם על הלכלוך שהם משאירים אחריהם, על שירותי ההצלה שאני מספק להם וכו'. נכון שגם אני נהנה מזה - אבל אני שילמתי על זה, הם לא.

כנ"ל בכינרת - התכבדו תושבי המועצות והתפנקו בחוף הים שלי, אתכבד אני ואתפנק בחוף ה"ימה" שלהם.

בכל אופן, המועצה עדיין יכולה לגבות מחיר על כניסה לחוף, אבל אסור לה לגדר אותו, אסור לה למנוע כניסה ברגל, ובטח שאסור לה לתת החוף כנכס לאדם פרטי - מה שמתבצע בפועל.

אני מדיר את רגליי מהשלולית המזוהמת הזאת, נשאר בחוף הים (המזוהם גם כן, לצערי) שלי, שהוא חינמי, ואמנם עדיין מפוצץ בערסים ועמחה ישראל - אבל פחות מהכינרת.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:26

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר