לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-05-2005, 22:44
  oyway oyway אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.04
שלח הודעה דרך ICQ אל oyway שלח הודעה דרך MSN אל oyway
לא בעייה לפתח בבית
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "פיתוח צבעוני הוא אכן מורכב..."

אהלן
אני מפתח סרטים שחור לבן באופן קבוע בבית, לפחות פעם-פעמיים בשבוע.
התהליך לוקח בערך שעה, מה שצריך זה מד-חום, שעון עם סטופר או טיימר, טנק, קליפים לתפוס את הסרט, איזה חוט בין שתי פינות בחדר שאפשר לסגור בו את החלון בשביל לייבש את הסרט, שרוולים לנגטיב כימיקלים וחדר חשוך.
החדר החשוך בד"כ נראה אתגר קשה, אבל הוא לא, אני משתמש בחדר לא לגמרי חשוך ומתכסה בבד שחור. אבל צריך בד גדול וטוב.
אני משתמש בטנק Jobo 1520 שבו אפשר לפתח סרט אחד 120 מ"מ או שתי סרטים 35 מ"מ (בתנאי שיש להם את אותה צורת פיתוח), אם אתה מעוניין לפתח שתי סרטים אתה צריך שיהיו לך שתי סלילים.
מפתח סטנדרטי ולא רע הוא D76 של קודאק או ID 11 של אילפורד (אותו דבר).
קובע אין לי ממש המלצה, אבל מומלץ קובע חומצי ובתור עוצר אתה יכול להשתמש רק בהרבה מים בלי להחנק מחומץ.
נתונים לגבי זמני הפיתוח של הסרטים שלך תוציא מאתרי יצרן, וכשאתה הולך לחנות לקנות סרטים שחור לבן תוודא שאתה קונה באמת סרט למפתח שחור לבן ולא לC41 (מפתח צבע).
בפיתוח חשוב להקפיד את טמפרטורה, לפי הטמפרטורה נקבע הזמן, בד"כ מפתחים ב20 מעלות.
חשוב גם לנער את הטנק לפי הוראות היצרן, בד"כ זה 10 שניות בדקה עם D76 1:1.
אחרי הפיתוח והקביעה הסרט צריך להישטף בהרבה מים, בערך 10 דקות של מים זורמים שיעברו על כל הסרט ובסוף הפיתוח מומלץ לשים מייצב איזשהו (אגאפון לדוגמא) בשביל שהסרט יתייבש נקי.
פיתוח צבע מסובך לעשות בבית ובגלל שאפשר לעשות את זה בכל פוטו ב8 שקל בערך לדעתי לא שווה את המאמץ.
בפיתוח צבע הטמפ' חייבת להיות עקבית לאורך כל הפיתוח ומאוד מדוייקת, כל שינוי קטן משפיע.
בשחור לבן אפשר לסטות בטמפ' (מעלה למעלה או למטה) בלי לעשות נזק.
סרטים שחור לבן מומלצים הם Ilford FP4 125 ISO, Ilford HP5 400 Ilford Pan 100\400.
הFP4 מומלץ ביותר.
אם אתה רוצה הסברים יותר מפורטים תפנה אלי במסנג'ר oyway@hotmail.com או באימייל oyway@netvision.net.il

דניאל.

נערך לאחרונה ע"י oyway בתאריך 09-05-2005 בשעה 22:48.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:33

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר