לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-01-2014, 13:58
  משתמש זכר Smilop Smilop אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.12
המועמד לנשיאות מהליכוד הצטרף לעצומה של מרצ נגד צמצום לימוד השפה הערבית בבתי הספר

ח"כ ראובן (רובי) ריבלין מסביר מדוע הצטרף לעצומה של הח"כ הערבי ממרצ, עיסאווי פריג', הקוראת שלא לצמצם את לימודי השפה הערבית בבתי הספר כפי שמתכנן שר החינוך.

"על קברו של אבי פרופ' יוסף יואל ריבלין שהיה מתרגם הקוראן וסיפורי אלף לילה נכתב: 'בקי בלשונות עבר וערב'. תמיכתי בלימוד השפה הערבית איננה נובעת רק משום שהייתי תלמיד המגמה הערבית בגימנסיה העברית בירושלים ויכולתי לקרוא ולהבין עיתון בערבית, אלא משום שאנו חיים בסביבה שבה הערבים החיים עמנו דוברים את שפתנו, ואילו אנחנו, היהודים, איננו דוברים את שפתם", אמר ח"כ ריבלין.

ריבלין סיפר כי בהיותו ילד בשנות ה-40', טרם הקמת מדינת ישראל, "הייתה שכונה גדולה בירושלים שנקראה בעברית 'בית ישראל' ובערבית 'שיח' ג'ראח' אך כונתה בפי כל 'שמעון הצדיק'. בשכונה זו לא הייתה גדר בין יהודים וערבים, ובה היו הערבים משוחחים ביידיש עם אנשי בתי אונגרין, ונשות בתי אונגרין היו משיבות בערבית מדוברת ושגורה על פיהן".

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/269948
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-01-2014, 21:04
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "הערבית במתכונתה הנוכחית - מיותרת"

אני לא יודע מהי מתכונת הלימודים הנוכחית או המוצעת, אבל אני יכול להעיד על עצמי שלמדתי בבית ספר היסודי ערבית, מדוברת וספרותית ברמה בינונית כלשהי.
בצבא עברתי קורס מרוכז של חודש בערבית יחד עם עוד מקצועות שלא קשורים ולאחר פחות משנה דיברתי וקראתי ערבית ברמה מניחה את הדעת, את השרות שלי סיימתי עם ידיעה מצוינת בערבית, יכולת לקרוא פתקים, גרפיטי וכו בערבית שלא נדבר על לקרוא מסמכים רשמיים בקלות.
לימודי ערבית החל מכיתה ד (כמו אצלי) והמשך שלהם בתיכון כולל בגרות אמור לייצר דוברי ערבית ברמה טובה מאד.
כמובן שאסור להסכים לביטול לימודי הערבית

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

ישן 02-02-2014, 12:38
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "..."

"בעבר קיוו רבים לעשות עסקים עם ישראל. אחר כך ראו בשפה מקפצה להשתלב בגופי המודיעין, או בכלי תקשורת מצריים שמסקרים את ישראל. ויש רבים שלמדו עברית כחלק מחובה אקדמית ללמוד שפה זרה. לעתים, שלא לשמה בא לשמה - ורבים מאלה שהלכו ללמוד עברית כדי להכיר את האויב, נחשפו לישראל והחלו להתייחס אליה אחרת."
...
""אנשים שואלים, מה לך וללימודי עברית", הוא מספר. "לעתים אני נאלץ להגיד להם - אפילו אם אתם רוצים לשנוא את ישראל, תעשו את זה על רקע של ידע"."

לא. לא דו קיום.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:57

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר