לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-03-2014, 14:07
צלמית המשתמש של ilane
  ilane ilane אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.05.02
מאיר שיטרית מכה שנית: מאגר ביומטרי לכל התינוקות וללא הסכמה

המדינה תוכל לבצע בדיקות גנטיות לכל תינוק שנולד בישראל ולרכז את המידע במאגר גנטי, כך עולה מהצעת חוק לתיקון "חוק מידע גנטי" שמקדמים משרד הבריאות וח"כ מאיר שטרית, מיוזמי המאגר הביומטרי.

ההצעה הוגשה לראשונה בכנסת הקודמת, אבל עלתה לדיון ואושרה בקריאה טרומית רק בכנסת הנוכחית, אחרי שאושרה בוועדת השרים לחקיקה ביולי 2013. לפני כשבועיים וחצי עלתה הצעת החוק לדיון ראשון בוועדת המדע והטכנולוגיה, וכעת מתברר כי היא כוללת שורת סעיפים בעייתיים בכל הנוגע לשמירה על פרטיות אזרחים.

"בדיקת סקירה ליילודים תבוצע לכל יילוד הנולד בישראל, בסמוך ללידתו, לפי ההוראות הרפואיות לביצועה ולפי האמור בסעיף זה, אלא אם הביעו כל האחראים על היילוד התנגדותם המנומקת לכך, מראש ובכתב", נכתב בהצעת החוק. "נטילת דגימה מיילוד לשם עריכת בדיקת סקירה ליילודים תיערך בבית החולים שבו נולד בסמוך ללידתו, או על ידי איש צוות רפואי מוסמך הבודק את היילוד בסמוך ללידתו".

תיקון אחר בהצעת החוק מעורר חששות גם הוא, שכן הוא קובע: "ניטלה דגימה מגופו של אדם במהלך טיפול רפואי בו, שבוצע בהסכמתו מדעת, יראו אותו כאילו הסכים גם לשימוש בחלק הדגימה לצורכי מחקר שיאושר כדין, לרבות מחקר גנטי, אלא אם כן הביע התנגדותו לכך". כלומר, בכל פעם שתתבצע בדיקה גנטית ניתן יהיה להשתמש בדגימה לצורכי מחקר מדעי גם אם לא נתנו לכך הסכמה מפורשת (מנגנון Opt-Out), ושוב כאשר אין כל הבהרה לגבי חובת היידוע של האזרחים.

http://www.calcalist.co.il/internet...3626145,00.html

It's Never Lupus

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-03-2014, 16:27
צלמית המשתמש של ilane
  ilane ilane אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.05.02
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "זה לא בדיוק ללא הסכמה. אגב,..."

גם הוא חוק גרוע

כשתינוק נולד די מהר לוקחים אותו לתינוקייה שם הוא עובר סדרת בדיקות, חיסונים וכו'(תוך פחות משעה מהלידה אם לא היו בעיות מיוחדות)
בשלב הזה האם עדיין בחדר הלידה או ההתאוששות ובכל מקרה לא יכולה להיות נוכחת.
זה הזמן שככל הנראה יקחו את הדגימה.

אני הייתי נוכח בתינוקייה בלידות של ילדיי והאחות שם מבצעת את הבדיקות וכו' במהירות בלי להסביר אותן ואם לא הייתי עוצר אותה ושואל לא היתה מחליפה איתי מילה.

אני משער שיש מקרים רבים בהם לא נוכח בכלל הורה או נציג מטעמו בשלב הזה כי עוד עסוקים עם האם.

על פי החוק לא מספיק לסרב, צריך גם להסביר את הסירוב מה שפותח להם פתח לא לקבל את בקשתך.

לגבי חוק תרומת האיברים, לדעתי הוא יגרום לפחות תרומות. עדיין צריך לקבל אישור לצורך התרומה, אם כרגע
אפשר להראות למשפחה את כרטיס האדי בתור הלך המחשבה של הנפטר והסכמתו לתרומה עכשיו אפילו זה לא
יהיה אבל זה דיון אחר...

It's Never Lupus

ישן 12-03-2014, 16:35
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ilane שמתחילה ב "גם הוא חוק גרוע כשתינוק נולד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ilane
גם הוא חוק גרוע

כשתינוק נולד די מהר לוקחים אותו לתינוקייה שם הוא עובר סדרת בדיקות, חיסונים וכו'(תוך פחות משעה מהלידה אם לא היו בעיות מיוחדות)
בשלב הזה האם עדיין בחדר הלידה או ההתאוששות ובכל מקרה לא יכולה להיות נוכחת.
זה הזמן שככל הנראה יקחו את הדגימה.

אני הייתי נוכח בתינוקייה בלידות של ילדיי והאחות שם מבצעת את הבדיקות וכו' במהירות בלי להסביר אותן ואם לא הייתי עוצר אותה ושואל לא היתה מחליפה איתי מילה.

אני משער שיש מקרים רבים בהם לא נוכח בכלל הורה או נציג מטעמו בשלב הזה כי עוד עסוקים עם האם.

אין ספק שזה בעייתי מאוד.
מעניין באיזה שלב נדרש מההורים להצהיר שהם מסרבים ובכלל מה הפרוצדורה.
ציטוט:
על פי החוק לא מספיק לסרב, צריך גם להסביר את הסירוב מה שפותח להם פתח לא לקבל את בקשתך.

זה עוד יותר תמוה. מעניין אם יש גם סט של סיבות מאושרות.
ציטוט:
לגבי חוק תרומת האיברים, לדעתי הוא יגרום לפחות תרומות. עדיין צריך לקבל אישור לצורך התרומה, אם כרגע
אפשר להראות למשפחה את כרטיס האדי בתור הלך המחשבה של הנפטר והסכמתו לתרומה עכשיו אפילו זה לא
יהיה אבל זה דיון אחר...

ישנה הצעת חוק (?) שאיבריו של נפטר יועברו כברירת מחדל לתרומה אוטומטית אלא אם הוצהר אחרת.
כלומר- אם היום צריך הצהרה כדי לתרום בעתיד יצטרכו הצהרה כדי לא לתרום.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:01

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר