לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-10-2015, 20:49
  אינקה אינקה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.01.09
העיקר נתניהו לא אמר מילה על הטרור הפלשתיני בחסות הרש"פ
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוספוס פלביוס השני שמתחילה ב "בעל ואישה נרצחו בפיגוע ירי בשומרון"

לא אמר מילה על ההסתה של הרש"פ לרצח יהודים, על המשכורות שהיא משלמת למחבלים שרצחו יהודים (כמה שיותר משכורת יותר גדולה), על תמיכתה בטרור ועל סירובה לשלום ולהכיר במדינת ישראל.
למה על איראן הוא יכול להגיד את האמת מול כולם אבל על ישות הטרור הסרטנית שבתוכנו הוא לא אומר מילה??

הגיע הזמן לפרק את ישות הטרור הזו ולהילחם בטרור הערבי בכל האמצעים שברשותנו. מספיק כבר עם המשחק החולני הזה של להאכיל את הטרור ביד אחת וכאילו להילחם בו ביד שניה.

עד שהוא פונה בתרעומת למדינות העולם שיראה עד כמה ממשלתו מתייחסת לדם יהודים כהפקר.

עריכה:
נ.ב.
שמתי לב שאצלך בכותרת כתוב "ערבים ירו מרכב חולף...", אבל בYNET רשום "אלמונים ירו מרכב חולף.." - במסגרת המלחמה בטרור הערבי הגיע הזמן להחרים את הגוף האנטישמי הזה...

נערך לאחרונה ע"י אינקה בתאריך 01-10-2015 בשעה 20:52.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-10-2015, 21:15
  ramboli ramboli אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוספוס פלביוס השני שמתחילה ב "בעל ואישה נרצחו בפיגוע ירי בשומרון"

מי שלא שמע זו האיתניפאדה 3 נעים מאוד. זאת שאנחנו חווים כבר שנים רבות ומתרגלים לחיי הפחד והסבל ללא שום אור בקצה המנהרה. מה הלאה? מהו הקש שישבור את גב הגמל ויניע את הממשלה לפעולה נרחבת ומונעת לצימיתות? העולם שיקפוץ לנו, כמה עיוור הוא יכול להיות? כמה????? אנחנו רוצחים בלי סיבה?! אנחנו נראים כמו חיות האדם האלה? אנחנו רעים בנפש ואוהבים מלחמות? מתי האמת המסכנה הזו תצא לאור ותושרש במוח המאותגר של מרבית העולם המערבי ההזוי הזה? תאמת זה לא מה שמשנה עכשיו, הבטחון שלנו מעל הכל. הרצח המדובר פה זה עוד מקרה נוראי ובלתי נתפס שלא אמור להיות במדינה כמו שלנו, כזו שהשגנו בזכות ולא בחסד. חייבים לשים סוף למציאות הנוראית הזו, כמה אפשר לסבול את זה כעם? אתם לא מבינים שזה משפיע על הכל? על החינוך של הנוער המתדרדר, על הספורט, על הבידור ועוד לא יודע מה.
אז איזה חיים אלו? בזמן מאוחר יותר אנחנו נמצא את עצמנו בגלות, זה מה שרוצים להגיע? אני לא מבין את החלוקה המטופשת הזו של קווי 67 ורמת הגולן. פאקינג תקבעו שטח ישראלי וסוף סיפור. שטח שאין למחבלים מקום בו ולא יעזו להפר את הבטחון בו בשום צורה כי הם יידעו שהם יופצצו קשות. למישהו באמת אכפת מפיסת האדמה המזערית הזו בעולם? לא. אכפת להם להשמיץ אותנו כיהודים אבל זה יקרה בכל מקרה. וביבי תעזוב רגע את איראן גם ככה ההשפעה שלך שווה לכוס רוח, תתאמץ בלהשיג לנו בטחון על אדמתנו שבה אנחנו חיים יום יום. בריאות זה הכי חשוב, ואחר כך הבטחון. תחושת בטחון לאזרחים האומללים שלנו בשטחים, בירושלים, בצפון ובדרום (אה בעצם כל הארץ). למה אנחנו צריכים לעזוב הופעה של זמר באמצע בגלל איומי רקטות? איך הגענו למצב שיש להם את האפשרות הזו של ירי? אה.. ההתנתקות ב2005- עוד טעות לאוסף. מדינה לשני עמים זו הטעות הבאה ואז אני כבר לא יודע אם אחיה פה.

נערך לאחרונה ע"י ramboli בתאריך 01-10-2015 בשעה 21:19.
ישן 01-10-2015, 23:38
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
מצטער לפגוע באווירת האחדות הלאומית

ולהרוס את הסצינה של "כולנו מתאבלים יחד,זה לא הזמן למחלוקות פוליטיות" אבל זה בדיוק הזמן למחלוקות פוליטיות.
זה בדיוק הזמן לתבוע את דמם של בני הזוג הנקין ז"ל מראש הממשלה ושר הביטחון שבמדיניות הרופסת שלהם מאפשרים לדברים כאלה להתבצע במשמרת שלהם.
זה בדיוק הזמן להציב אולטימטום לראש הממשלה- או שתשנה את מדיניות הפתיחה באש או שלא תהיה לך ממשלה.
זה בדיוק הזמן לקבור את הרעיון האווילי של מדינה פלסטינית שתתן עוד רוח גבית לטרור הפלסטיני הברברי.

ביבי,הביתה.

ישן 02-10-2015, 00:15
צלמית המשתמש של maorhag

אני לא חושב שאני ואתה תחת אותן הנחות יסוד
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב ""סיפוח שטחי c" כלומר איים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תבור - tar 21
"סיפוח שטחי c" כלומר איים קטנים בתוך שטחי השליטה הישראלית שבהם יחיו את חייהם מליוני אזרחים סוג ב תחת ממשל צבאי.
טרנספר:כן,אני ממש רואה אותנו מעבירים במשאיות מליון בני אדם לפחות אל מעבר להרים ולמדבר,או אולי מוצאים מדינה שתרצה לקלוט בבת אחת עוד מליון מוסלמים...
אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה:או שהפלשתינים יהיו אזרחי ישראל,או שהם יהיו אזרחי פלשתין,צ'טערת...

למה אתה חושב שמזיז לי שיחיו פה מיליון ומשהו פלסטינים סוג ב או ג תחת ממשל צבאי?
כל עוד הם לא הורגים אותי,תפאדל.

ישן 02-10-2015, 01:36
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "מעניין מה מטריד אותך יותר"

התחושה שלך שגויה לחלוטין.
מפריע לי להחזיק מליוני בני אדם כנתינים חסרי זכויות אזרח אבל הרבה יותר מדאיג הסיכוי לחרם על ישראל.
התוכנית שלך למדינת אפרטהייד שמדכאת באכזריות כל מי שמעז להתנגד לא תלך, כי אין דבר כזה יותר כלכלה אוטרקית,בטח לא במדינה קטנה כמו ישראל - אנחנו תלויים בעולם,נרצה או לא.

ואגב זה:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי maorhag
הבעיה הסו קולד "מוסרית" בלהחזיק מיליון וחצי אויבים מושבעים שלנו כ"אזרחים סוג ב" שזה אומר שהם יחיו בכבוד ובאושר בלי לרצוח

- זה וואחד טיעון איש קש,המשמעות של אזרחים סוג ב היא שהם חסרי אזרחות,משוללים את הזכות לבחור או להיבחר ונתונים למשטר צבאי. ואגב,ספק רב אם הם באמת רק מליון וחצי.

נערך לאחרונה ע"י תבור - tar 21 בתאריך 02-10-2015 בשעה 01:41.
ישן 02-10-2015, 01:43
צלמית המשתמש של maorhag

אז זה כן מפריע לך,מעניין למה.
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "התחושה שלך שגויה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תבור - tar 21
התחושה שלך שגויה לחלוטין.
מפריע לי להחזיק מליוני בני אדם כנתינים חסרי זכויות אזרח אבל הרבה יותר מדאיג הסיכוי לחרם על ישראל.
התוכנית שלך למדינת אפרטהייד שמדכאת באכזריות כל מי שמעז להתנגד לא לא תלך, כי אין דבר כזה יותר כלכלה אוטרקית,בטח לא במדינה קטנה כמו ישראל - אנחנו תלויים בעולם,נרצה או לא.

ואגב זה:
- זה וואחד טיעון איש קש,המשמעות של אזרחים סוג ב היא שהם חסרי אזרחות,משוללים את הזכות לבחור או להיבחר ונתונים למשטר צבאי. ואגב,ספק רב אם הם באמת רק מליון וחצי.

לגבי ההתכנות-אני שוב פעם מסרב לקנות את ההפחדות הרגילות של השמאל על כמה שהעולם לא יאהב אותנו (בניגוד למצב העכשוי למשל) ובלה בלה בלה. אני רק אגיד שאת הדרך של הדברות וכריעת ברך ניסינו מספיק,את זה עוד לא,לך תדע אולי זה יעבוד.
ולגבי המשטר הצבאי- הזכות לבחור או להבחר היא ממש לא מהות הכל. הם יכולים לחיות בכבוד ולהנות מהגנת החוק עליהם ועל רכושםוהם יהנו מזכויות אדם בסיסיות שזה הרבה יותר ממה שהיהודים קיבלו כשהם היו תחת החסות של הארצות שלהם. המשטר הצבאי המאיים שאתה מדבר עליו הוא כמובן צה"ל הידוע באכזריותו הנוראית. סה"כ נשמע לי חיים די סבירים שכל יהודי בגלות היה חותם עליהם בשניה. כמובן תמיד יש את האלטרנטיבה- שיחיו בירדן/מצרים/סוריה ברעב מחפיר ועם הזכות היחידה לההרג במהפכה הברברית הבאה.
ואגב,אני מאוד נדיב פה. ההיגיון הפשוט אומר שמי שמנסה באופן שיטתי להרוג אותי צריך לקבל את אותו יחס,אני יוצא פה לארג'.

ישן 02-10-2015, 01:55

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "אז זה כן מפריע לך,מעניין למה."

אתה מסרב לקנות וחבל.אתה מציע מודל שלא שונה בהרבה מהאפרטהייד בדרום אפריקה, אתה מציע מודל שלטוני שלא קיים בשום מדינה נאורה בעולם. אתה מציע לתת לאנטישמים דלק מצויין להסתה שלהם, כי מה נוכל להגיד? שאנחנו לא מדינת אפרטהייד כשבפועל זה בדיוק מה שנהיה?
גם בדרום אפריקה חשבו שהם יוכלו להחזיק מעמד לנצח והם היו מדינה הרבה יותר גדולה ועשירה ממנו. נחש מה קרה להם בסוף.
הזכות לבחור ולהיבחר היא הרבה מאוד,היא מה שמבדיל דמוקרטיה מדיקטטורה ואזרח מנתין.ושלטון צבאי ,לא משנה כמה ננסה להתחשב - הוא אף פעם לא דבר נעים ומכבד, יותר בכיוון של מטריד ומשפיל. מה לעשות,מטרתו של צבא היא להרוג את האוייב,לא להתעסק עם אזרחים.
הפיתרון שלך,כלומר שימור המצב הקיים,לא ישים ובלי נס סיכויים סבירים שהוא יביא לקריסתה של מדינת ישראל.
ישן 02-10-2015, 02:10
צלמית המשתמש של maorhag

אתה באמת חושב שאם תצעק 'אפרטהייד' זה עדיין יפחיד אותי?
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אתה מסרב לקנות וחבל.אתה מציע..."

ציטוט:
אתה מסרב לקנות וחבל.אתה מציע מודל שלא שונה בהרבה מהאפרטהייד בדרום אפריקה

אחלה,קרא לזה אפרטהייד,קרא לזה באגס באני,לא ממש אכפת לי השם.
ציטוט:
אתה מציע מודל שלטוני שלא קיים בשום מדינה נאורה בעולם.

ממתי המדינות ה'נאורות' - והגרשיים בכוונה- בעולם הם מודל לאיזשהו צדק או מוסר? בוא נסכם שאת ההגדרות שלי לטוב ורע אני לא שואב מהם, ברוך השם.
ציטוט:
אתה מציע לתת לאנטישמים דלק מצויין להסתה שלהם

כי עד עכשיו הם כ"כ אוהבים אותנו...השיטה של לרקוד לפי החליל שלהם עובדת כ"כ מעולה..
בוא נראה: הקפאנו בניה,הזיז למישהו? שחררנו מחבלים,דגדג למישהו? נלחמנו בחמאס כמו ילדות בנות שמונה כדי לצאת הומינטריים, הדו"ח באו"ם היה פחות אנטישמי? צא מזה,הם שונאים אותך כי אתה יהודי,לא משנה מה.
ציטוט:
כי מה נוכל להגיד? שאנחנו לא מדינת אפרטהייד כשבפועל זה בדיוק מה שנהיה?

אני לא אחראי עכשיו על הPR,מצידי תשווק את זה כמדינת אפרטהייד,מילקי, או כל שם אחר שתבחר.
כי פשוט עכשיו אף אחד לא קורא לנו מדינת אפרטהייד.
ציטוט:
גם בדרום אפריקה חשבו שהם יוכלו להחזיק מעמד לנצח והם היו מדינה הרבה יותר גדולה ועשירה ממנו. נחש מה קרה להם בסוף.

שוב,איומים. בפועל כל פעם שראש ממשלה ישראלי העז להרים את הראש מול העולם הוא ניצח. תפסיק לקיים "ונהי בעינינו כחגבים" ולא יתקיים בך "וכן היינו בעיניהם".
ציטוט:
הזכות לבחור ולהיבחר היא הרבה מאוד,היא מה שמבדיל דמוקרטיה מדיקטטורה ואזרח מנתין.ושלטון צבאי ,לא משנה כמה ננסה להתחשב - הוא אף פעם לא דבר נעים ומכבד, יותר בכיוון של מטריד ומשפיל. מה לעשות,מטרתו של צבא היא להרוג את האוייב,לא להתעסק עם אזרחים.

ועדיין אני מבטיח לך שכל יהודי ב2000 שנה האחרונות היה חותם על זה במקום,למה שהם יקבלו יותר מזה?
אתה שוב שוכח: אנחנו מדברים על אלה שרוצים ומנסים בפועל להשמיד אותנו. מוסרית גם מוות למיליון וחצי חלאות האלה היה מתקבל,אז אני מציע חיים סדירים פלוס מינוס ואתה עוד מתמקח?

ציטוט:
הפיתרון שלך,כלומר שימור המצב הקיים,לא ישים ובלי נס סיכויים סבירים שהוא יביא לקריסתה של מדינת ישראל.

הפיתרון שלי מעולם לא נוסה. בפועל כל פעם אני שומע את אותם התירוצים כמה אנחנו קטנים בלה בלה בלה. הדרך הזאת מתקדמת יופי: ממצב שכל העולם היה נגד מדינה פלסטינית זה הפך איכשהו לקונצנזוס בישראל אפילו. אבו טרוריסט מקבל היום מה ששמיר קיבל אז רק כדי להופיע במדריד. מי דרדר את זה? אנשים כמוך שסיפרו לנו כל הדרך כמה אנחנו צריכים לוותר. היום אנחנו איכשהו 'מכילים' טרור, נלחמים בלי הכרעה ומקפיאים בניה.
מתי תבינו: העולם יתיישר לפי העמדה שתציגו לו. אם היינו טוענים לזכות על הארץ ארה"ב לכל הפחות היתה נשארת ניטרלית,אבל אתה לא יכול לצפות מאובמה להיות יותר ציוני מציפי לבני וחבריה שמאכילים אותו במדינה פלסטינית. הראשונים שהכניסו את המונח מדינה פלסטיני ללקסיקון היו יוסי שריד וחבריו,דבר שהיה מוקצה בישראל ואמריקה אפילו לא חלמה לדרוש,אבל אתה לא יכול לבקש מהאמריקנים להיות יותר ציוניים מהציוניים.

ובפעם המיליון-תנסו. תטענו לזכות מוסרית על הארץ. לא בטחונית,מוסרית! אני מבטיח לך שנבואות איוב שלך לא יתגשמו.

ישן 02-10-2015, 06:43
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "אתה באמת חושב שאם תצעק 'אפרטהייד' זה עדיין יפחיד אותי?"

השאלה היא לא למה זה הפתרון של תבור, השאלה היא למה זה לא מפריע לך.
כיהודי, לא מפריע לך שמיליון וחצי אנשים יחיו בלי ביטחון בזכויות שלהם? אם מישהו בישראל יפר את הזכויות שלהם (וזה בטוח יקרה) בצורה גסה ובוטה, אל מי יהיה להם לפנות? אתה היית מוכן לחיות ככה?
כישראלי, לא מפריעה לך המחשבה שאתה פשוט מייצר לעצמך אוייבים וטרור פלסטיני אם תחליט שהם מראש אזרחים סוג ב' ללא שום דרך לשנות את מצבם? מה יהיה להם להפסיד? מה יימנע מהם להמשיך בדרך הטרור?
אני מזכיר לך שגם בני העם שלך פנו לדרך הטרור כשהיה נראה להם שהשלטון בארץ מסרב לתת להם מדינה וזכויות, כשהם היו תחת ממשל קולוניאלי. אתה באמת חושב שהפלסטינים יגיבו אחרת?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 02-10-2015, 11:28
צלמית המשתמש של maorhag

אחחח גושניקים.בריאות.
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "השאלה היא לא למה זה הפתרון של..."

אתה באמת שואל אותי את זה? כיהודי אני בראש ובראשונה בעד להשמיד את העם שנלחם מולי,כמו שעשו האבות,משה ואהרון והמלכים. אני עוד נותן להם לחיות,לא נדיב? הגבעונים שחיו תחת יהושוע גם היו נתינים שסבלו מחוסר זכויות,הוא היה פאשיסט א-דמוקרטי,לא? עד מתי תאמצו את מערכת הערכים הליברלית-דמוקרטית בנוסף לזו התורנית? אם ה' הוא האלוהים לכו אחריו, ואם הדמוקרטיה....

כישראלי- תסתכל ימין ושמאל,זה כבר ככה והרבה יותר גרוע. הם לא צריכים להפסיד כלום. וכי חסרים מחבלים ד"רים למיניהם? מתי תבינו שהם לא הורגים אותנו כי אין להם מה להפסיד אלא כי הם שונאים אותנו ותו לא.
והנה אתה משווה בין פעולות מחתרתיות של יהודים לטרור פלסטיני שרוצח ילדים בשנתם. בראבו.
אבל כתשובה לשאלתך- אנחנו נדע להתיחס בכוח (אמיתי,לא בלבולי המוח של ביבי ובוגי בטלוויזיה) נגד כל מי שיתמרד נגדנו.

ככה זה במלחמה,החזק מנצח וכובש את השני.

ישן 02-10-2015, 13:20

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "אחחח גושניקים.בריאות."

אני מבין שאתה מעוניין להחיות את כל המסורות של התורה - כולל הרג ילדים ונשים.
אם אתה לא מרגיש שהחוש המוסרי שלך התקדם מאז, ואם אלו המסורות שאתה מעוניין להחיות, באמת אין לנו במה לדון.
אתה לא מבין שהיום אדם לא מוכן להסתפק בלחיות בלבד? שהוא יעדיף להסתכן ולמות בשביל לחיות חופשי ובעל כוח מאשר לחיות כל חייו בלי הדברים האלה?
אני מבין שאתה היית מעדיף להישאר תחת שלטון המנדט ולא להקים מדינה, כי היי, לפחות אתה חי...
אני מבין בין הפלסטינים שבאמת רוצים להשמידנו ואותם צריך לחסל, לבין הפלסטינים שנלחמים בנו כי הם רואים בזה את הדרך הכי אפקטיבית לקבלת זכויות בסיסיות, כמו היכולת לשלוט על גורלם בעצמם. זו אפילו לא דרך שאני לחלוטין לא מבין, בהתחשב בזה שהאצ"ל והלח"י התנהגו בצורה די דומה, כשהם היו במצב דומה.
כן, אני משווה בין לוחמי חירות ישראלים שכיוונו התקפות כנגד חפים מפשע ערבים לבין ערבים שעושים לי בדיוק את אותו הדבר. מה ההבדל לטענתך?
עם הסוג השני אני חושב שכדאי וצריך לחשוב איך מגיעים איתם לפתרון, במקום לשלוח עוד ועוד אנשים מהצד שלנו ושלהם למיתה, כשהיה אפשר למנוע את זה.
וכמובן שלא מעורבים בלחימה אין לגעת בהם. אני לא אסד ואני לא דעא"ש, ואני גם לא רוצה להיות.

נערך לאחרונה ע"י yishain11 בתאריך 02-10-2015 בשעה 13:25.
ישן 02-10-2015, 13:34
צלמית המשתמש של maorhag

אז עכשיו אתה מוסרי יותר ממשה רבינו? מעניין.
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "אני מבין שאתה מעוניין להחיות..."

אני לא חושב שהמוסר השתנה אפילו קצת בכל הנוגע למלחמה. המהר"ל לומד הלכה למעשה ממעשה שמעון ולוי שכשעם מותקף מותר לו להגיב בלי פרופורציות ולחסל את העם שמולו. אתה גם יותר מוסרי ממנו? ה"התקדמות" הזו שאתה מדבר עליה היא סה"כ ערכי המערב שכ"כ ששתם לאמץ בבית המדרש שלכם,ואני אומר שוב: או ה' הוא האלוהים,או הבעל,תבחרו.

עוד תקלה בחשיבה: אתה ממשיך להתיחס אליהם כבודדים. אז זהו.שלא.
אנחנו במלחמה,במלחמה אין בודדים,יש עמים. אנחנו נלחמים מול האומה הערבית /פלסטינית. לא ניתן כירורגית לבוא ולומר X זכאי וY חייב. אין שום סיבה שנגמול לאומה הערבית ביותר ממה שהם גמלו לנו לאורך ההיסטוריה שלנו בארצות ערב-דם,אפליה, ביזת רכוש ואת השאר תקרא בספרי ההיסטוריה. למה,למה לכל הרוחות אני צריך לתת להם יותר ממה שהם נתנו לי?

ועד כמה שאני זוכר לוחמי האצ"ל לפחות ניסו לצמצם פגיעה באוכלוסיה אזרחית,הם ניסו להזהיר את מלון המלך דוד,תן לי מקבילה אחת בכל תולדות המחתרת היהודית לרצח של משפחת פוגל למשל? מתי שחטנו תינוקות בשנתם? מתי אנסנו ורצחנו נשים מטווח אפס?
למה על כל דבר אתם חייבים להניח שיש צד שני? מה עם האפשרות הגאונית שיש צד טוב (אנחנו) ויש צד רע וזהו?

ואחרון: ה"לא מעורבים" שלך הם חלק מאותה אומה שמנסה להשמיד אותך. הם מחנכים את הילדים שלהם להסתה נגד יהודים,הם נותנים מחסה לטרוריסטים,הם הצביעו בעד חמאס בבחירות (!) ובניהם יגדלו להיות שהידים ושאר עוכרי ישראל,אין חיה כזו "לא מעורבים" ואם יש היא זניחה.

ישן 02-10-2015, 15:14

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "אתה באמת חושב שאם תצעק 'אפרטהייד' זה עדיין יפחיד אותי?"

1.כן,המילה "אפרטהייד" אמורה להפחיד אותך,בהתחשב בהצלחה המזהירה של משטר האפרטהייד האחרון.
2.למדינות הנאורות בעולם יש הרבה מה לשפר ביחסן ליהודים,אבל באופן כללי מדינות שנותנות לאזרחים לחיות את חייהם ללא אפליה על רקע דתי/גזעי וכדו' הן נאורות יותר מ99 אחוז מהמשטרים בהיסטוריה, מעדיף להיות יותר דומה לבריטניה מאשר לדרום אפריקה.

3כתבת
":בוא נראה: הקפאנו בניה,הזיז למישהו? שחררנו מחבלים,דגדג למישהו? נלחמנו בחמאס כמו ילדות בנות שמונה כדי לצאת הומינטריים, הדו"ח באו"ם היה פחות אנטישמי? צא מזה,הם שונאים אותך כי אתה יהודי,לא משנה מה."
ובכן, להזכירך מדינות המערב עדיין מנהלות איתנו קשרים בטחוניים וכלכליים,אפילו באירלנד,רמאללה של אירופה, עדיין יש לנו שגרירות וקשרים בטחוניים מסויימים. זה לא טריוויאלי בכלל,תאמין לי.
וכן, אם נקיים משטר אפרטהייד שמפלה בין אזרחים על רקע אתני הבידוד של ישראל ילך ויגבר,החרם עליה ילך ויגבר, על מדינות המערב,כולל ארצות הברית - יתנקו איתנו קשרים בסופו של דבר,גם על רוסיה וסין לא נראה לי שנוכל לסמוך ונישאר מבודדים לחלוטין מכל הבחינות כשרק כמה רודנים מאפריקה יסכימו לשמור איתנו על קשר. זה לא "הפחדות" זאת תחזית ריאלית של המציאות,העולם המערבי לא סובל יותר אפלייה על רקע אתני,חד משמעית.
ישן 04-10-2015, 07:32
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
רעיון לא רע לזמנו, ואף בוצע חלקית בזמנו (1948)
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "החשיבה שלך לוקה ביסודה..."

אלא שהוא לחלוטין לא ישים היום
גם אז בקושי הצליחו לשמר את ההישג (כפו על ישראל החזרה של אלפים רבים)
אני מתעלם מהפן המוסרי משום שמעבר מקום מגורים כפוי (בתוך אותה מסגרת תרבותית וטריטוריאלית כללית) הוא אומנם טרגדיה אישית, אבל כזו שאפשר להצדיקה בצורך לשלום ארוך טווח. על הסכם טרנספר בין טורקיה ויוון קיבלו נובל לשלום, ובדיוק בגלל המחשבה הזאת. קשה לקיים שלום ושקט כשאוכלוסיות עויינות מעורבבות זו בזו. על בסיס אותה גישה בדיוק אני תומך גם בהעברת מתנחלים לתוך ישראל לצרכים מדיניים (לאו דווקא שלום, גם לצורך שיפור ההיתכנות של פתרון מדיני בעתיד). ההבדל העיקרי הוא שהעברת מתנחלים זה פתרון שהוא (עדיין) ישים במידה כלשהי.

אם להיות מרושע וציני, אתה כן יכול לדלל את האוכלוסיה הפלסטינית ביו״ש דרך עידוד הגירה לא פורמלי בשיטת מקל וגזר. גם זה כבר לא כל כך ישים כי אף אחד בעולם (כולל העולם הערבי) לא רוצה היום מהגרים ערבים, בטח לא מוסלמים, ובטח לא פלסטינים.
אולי אם וכאשר תהיה מלחמת גוג ומגוג איזורית זה יוכל להביא למהלכים מהסוג הזה.
ישן 04-10-2015, 07:58
מנהל

חבל שאתה סתם זורק סיסמאות ימין קיצוני
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "עכשיו זה לא ישים..."

ברמה העניינית, לאיים בהסתלקות לירדן או רצח, זה בדיוק אותו סוג פתרון של גירוש שאינו ישים. בחייך, ביבי לא מעיז לעשות הרבה הרבה הרבה הרבה פחות מזה, ולא בגלל השמאלנים (למרות שתמיד טוב שיהיה מי להאשים).
ומה הקשר לרבין? אתה מודע לכך שאחת מהטענות נגד רבין הייתה שהוא היה מהאחראים לגירוש ערביי לוד ורמלה? לדעתי לא מגיעות לו פה לא נקודות זכות ולא נקודות חסד משום שהוא פשוט עשה, כקצין המבצעים, מה שמפקד המבצע (יגאל אלון) הורה לו. ובכלל, יגאל אלון, פטרונו של רבין, אחראי לגירוש יותר ערבים מאשר כל איש ימין...
היו מעט מאוד אנשי שמאל בקרב ההנהגה שהתנגדו אז לגירושים, פשוט לא הייתה אז מדיניות רשמית או צתוכננת אלא פשוט דברים התפתחו כפי שהתפתחו והתגלגלו כפי שהתגלגלו. יגאל אלון היה מהמעטים שפעלו בעניין בצורה שיטתית ומסודרת ובאיזורים שכבש כמעט לא נשארו ערבים (כשלאורך רוב הדרך רבין פועל תחתיו ומתרגם את התוכניות הכלליות שלו לתוכניות בשטח).
מעבר לכך שגירוש הוא לא אקט שאמורים לחיות איתו טוב מבחינה מוסרית, בן גוריון היה נתון ללחצים מדיניים כבדים שלנו קשה להבין מהפרספקטיבה של היום. המדינה הצעירה הייתה מאוד פגיעה.
ישן 04-10-2015, 08:26
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
מי בונה על ביבי?
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "חבל שאתה סתם זורק סיסמאות ימין קיצוני"

כבר יותר מ10 שנים שאני לא מצביע לאפס הזה.

מבחינתי העתיד של הימין הוא הבית היהודי, אני מקווה שהליכוד יעלמו עם הזמן, היא מפלגה ללא עמוד שדרה, חזון, או עתיד - מרבית מצביעיה הם קופים צפון אפריקאים שזה מה שהם עשו כל חייהם, אנשים שאין להם מושג בסיסי בפוליטיקה, צבא וביטחון, או כל דבר אחר שקשור למדינה.
הם רק יודעים ללכת כמו זומבים לקלפי ולשים "מחל".

בעניין רבין:

מוזר לי ששכחת שרבין היה אחראי לתקרית אלטלנה, מעבר לעובדה שנהרגו שם 16 ניצולי שואה יהודים, הוא פגע קשות שמאמצי החימוש של ארגון הלח"י (ארגון שהיה דואג לעשות סדר במדינה).

בעניין הלחצים שבן גורין היה נתון להם - Do me a favor, במלחמת העצמאות כל מדינות האיזור עשו הכל כדי למחוק אותנו, יש יותר לחצים מזה?

זו הייתה תקופה מושלמת לטהר את הארץ, הם לא עשו זאת, ולכן יש בכיה לדורות.

ישן 04-10-2015, 20:34
מנהל

קיצוניות מרגיזה אותי פחות מבורות
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "מי בונה על ביבי?"

לגבי אלטלנה, שלא קשורה במאום לעניין, אבל ממש במאום:
רבין לא היה אחראי לתקרית אלטלנה בשום צורה. הוא היה שחקן משני שהפך מעורב הרבה אחרי שהאירוע התחיל.
האירוע התחיל כשהאוניה פרקה נשק בכפר ויתקין. כוחות צה״ל בראשות המח״ט אבן הורו להסגיר הנשק לידיהם, ניתקלו בסירוב והחלו חילופי אש שבהם היו נפגעים בשני הצדדים. בגין החליט להפליג לתל אביב עם האוניה והנשק שנשאר בה (רוב הנשק כבר נפרק).
רק בחוף תל אביב רבין הפך מעורב כאשר היה במקרה במטה הפלמ״ח באותה עת. בניגוד למיתוס (ואת האירוע חקר לעומק שלמה נקדימון שלא חשוד כשמאלן) שרשרת ההוראות מבן גוריון עד התותחנים שירו על האוניה לבסוף לא כללה כלל את רבין.
שנית, בניגוד לשטות המקובלת שכתבת, ספק אם אפילו אחד מהרוגי האצ״ל היה ניצול שואה. רוב ההרוגים כלל לא היו מקרב נוסעי האוניה אלא מקרב אנשי אצ״ל שהצטרפו לעימות, חלקם תוך עריקה מיחידותיהם בצה״ל. וכמובן, אין לשכוח שמאש אנשי האצ״ל נהרגו 3 מחיילי צה״ל. מהם ניצול שואה צעיר שנפצע בקרב מול הערבים והיה במטה הפלמ״ח בזמן התאוששות מהפציעה.
שלישית, לא היה שום קשר בין האלטלנה ובין הלח״י. האוניה הייתה של האצ״ל. האצ״ל והלח״י ידעו לעשות יופי של פיגועי טרור אבל היה להם ערך צבאי מוגבל ביותר. אפילו בדיר יאסין ניצלו מכישלון קלוסאלי רק הודות לסיוע שקיבלו מהפלמ״ח אחרי שהסתבכו.
כאמור, לענייננו, הודות לרבין (או לחובתו, תלוי במתבונן) ערבים רבים מאוד ברחו או גורשו במהלך המלחמה.
זוהי העובדה הפשוטה. ובכלל, השמאל באותם ימים, ברובו הגדול, לא היה רחום במיוחד ביחס לערבים.
לגבי לחצים על בן גוריון, לא הבנתי את הטיעון שלך, אם היה כזה: לישראל היה מאבק קשה מול מדינות ערב ושאר הכוחות הערביים ואילו נוספו גם לחצים חיצוניים נוספים חזקים התוצאה עלולה הייתה להיות חמורה.
לדוגמא, ישראל נהנתה מכך שבריטניה צייתה לאמברגו שארגנו האמריקאים על אספקת נשק לצדדים היריבים שכן הלגיון הערבי, המעולה בצבאות הערבים, היה תלוי לחלוטין באספקת תחמושת בריטית. במהלך המלחמה הירדנים נקלעו למחסור חמור והצבא שלהם איבד לחלוטין את היכולת ההתקפית. אתה לא רוצה לחשוב מה היה קורה אילו הבריטים היו מחליטים שצעדים אלוצאו אחרים של ישראל מצדיקים חידוש אספקה ללגיון. וזו רק דוגמא אחת.
ישן 02-10-2015, 08:52
  cesium cesium אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.11
באשר לחוק הבינלאומי
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "התחושה שלך שגויה..."

יש כמה אשליות בנושא בארץ:

א. במשפט הבינלאומי, סיפוח == החלת החוק האזרחי על טריטוריה מסוימת ונתינת אזרחות לתושביה.
מכיוון שרוב העולם לא מכיר בשטחים כחלק מישראל - אליבא הם, לא רק שאיננו חייבים לתת להם אזרחות, אלא שאסור היה לתת להם אזרחות ולהחיל חוק אזרחי כי זה היה מקביל לסיפוח. בהקבלה, ארה"ב מעולם לא נתבקשה לתת אזרחות לתושבי עירק או אפגניסטן.

ב. אין שום הגבלת זמן בחוק הבינלאומי על כיבוש (בגלל זה הרשות היתה צריכה ללכת למועצת הבטחון כדי לדרוש זאת). ולאור ההתנהגות הערבית כאן די קל ומוצדק להסביר את המשך המצב - כולם מעדיפים את המצב הקיים ביו"ש על פני המצב בעזה, רבים מבינים שאינם רוצים שלום וכן הלאה.

בקצרה, ללא שום קשר לטיעונים המוסריים כביכול של כמה - לא עומדים ללחוץ עלינו יותר מדי בזמן הקרוב לשנות את המצב הקיים. אפילו הנשיא העוין ביותר מאז קרטר לא התאמץ יותר מדי. נראה לי שנסיון 50 שנה שבה אלו המתעקשים ביותר על הקבלה לדרא"פ הם השמאל הישראלי - ואפילו אויבינו לא משתמשים באנלוגיה הזו יותר מדי - מעיד על כך שהאירועים פשוט לא הולכים בדרך הזו.
ישן 02-10-2015, 09:48
  cesium cesium אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.11
בשביל להגדיר פתרון יש להגדיר מהי הבעיה
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "[QUOTE=maorhag] זה בדיוק הזמן..."

ז'בונטיסקי הבין כבר לפני כמעט 100 שנה ששלום יהיה כאן רק כאשר הערבים יאבדו כל תקווה. הבעיה היא, שאנו רואים שלערבים יש המון תקווה (להשמיד אותנו). רוב מכריע של הפלשתינים בטוח שישראל לא תתקיים בעוד אפילו 30 שנה[1].

מאיפה קיבלו הרושם הזה? ישראל אינה חלשה צבאית. מדינות ערב ברור שלא ישמידו אותנו בשבילם. היו תקופות שהעולם היה עוין יותר (למשל, כשהעבירו את ההחלטה ש"הציונות היא גזענות"). אז זה לא נראה רציונלי.

איני בטוח אבל יש לי חשד - כל פלשתיני בעל בינה אשר קורא דיונים כאלו, סביר שיגיע למסקנה שהדבר הרציונלי היחיד הוא להגיד "לא". כל מה שצריך הוא להמשיך להגיד "לא" ולהמשיך לרצוח - ומתישהו העולם יבוא, יכריז על ישראל מדינת אפרטהייד וישמיד אותה בשבילו. הרי זה מה שישראלים אומרים בעצמם. אין אף ערבי שיכריז בקול שהאויב ינצח. אז ברור שהישראלים נואשים. אין גם מה לדאוג באשר לאפקט הבינלאומי של הרצח - יש "ישראלים" שיצדיקו אותו, ואם אפילו הם מצדיקים אותו אז ברור שהוא צודק.

אז מכל מקום זו המטרה העליונה שלנו - לחסל את תקוותם ולהביא לייאוש. איך עושים זאת? טוב, העימות הבא הוא רק עניין של זמן. יש להגדיר אסטרטגיה, רשימת מטרות, וכד'. כמה הצעות קטנות:

* יש לחתור לפירוק הרשות. במצבה הנוכחי היא אינה עוזרת לנו ומנסה להביא לחץ בינלאומי. הכי טוב יהיה אם האויב עצמו יפרק אותה בשבילנו (כפי שאבו מאזן מאיים מפעם לפעם), אבל אני לא בררני.
* אין למהר למלא את כל הריק שנוצר ועדיף שלא להכנס לערים. יש "לעודד" את האויב להתפצל ולעודד אנרכיה.
* יש להפעיל לחץ כלכלי אדיר. אפשר להשתמש בעימות כתרוץ, ולמנוע רוב הסחר עם ישראל.
* אם אין די בלחץ כלכלי, אפשר לעבור ללחץ טריטוריאלי. עדיף שלא להתחיל במשהו כמו סיפוח C, אלא לעבוד לאט-לאט (האפקט הפסיכולוגי טוב יותר כך). אפשר למשל להתחיל בסיפוח השטח עד גדר ההפרדה ("גם כך היינו נשארים עם השטח הזה ע"פ כל המתווים"), להמשיך בגושי ההתנחלויות ("ע"פ המתווים השטח היה נשאר בישראל"), וכן הלאה.
* אם לחץ טריטוריאלי לא מספיק, אפשר גם לחץ פיזי. פשיטות על המיליציות שבהכרח יקומו בערים במטרה למקסם את אבידות חמושי האויב.
* מכל מקום, ברגע שיעברו את נקודת השבירה, או שיחלו להגר מכאן לבד (ונצטרך להקפיד לא להפריע להם כאן), ו/או שיצוצצו כוחות מתונים באמת. ברגע שזה יקרה, יש לי כמה רעיונות, אבל זה לפעם אחרת.

* אותו המרשם מתאים לעזה, אבל הטילים שלהם מציקים יותר מדי. לצערי, כנראה נאלץ לכבוש את עזה. אפשר יהיה אחרי הטיהור לצאת מרוב/כל השטח ואז לחזור להצעות הקודמות. המממ

[1]
http://fikraforum.org/?p=7572#.Ve2Dapd8vuV
ישן 02-10-2015, 11:38
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
המטרה העליונה שלנו - חייבת לנטוע בהם תקוותם ולמנוע מהם יאוש.
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי cesium שמתחילה ב "בשביל להגדיר פתרון יש להגדיר מהי הבעיה"

היאוש הוא אם כל חטאת. תטע בהם תקווה, שיהיה להם מה להפסיד.

* יש לחתור לשינוי הרשות. במצבה הנוכחי . יש לעזבה לנפשה ולחדול מלשלוט בה בנוכחותנו האזרחית.
* פיצול ואנרכיה אינם מביאים טוב לאיש . חייבים לחזק שלטון מרכזי שיחזיק את המושכות כפי שנעשה היום בשטחי A. כל ה"פטנטים" האחרים כמו חצי חצי ( B ) אינם יעילים. כמו גם חייבים להגדיר מחדש את השטח שישאר בשליטתנו ויהווה חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל בעתיד. כלומר לצמצם באופן הגיוני את שטחי C.
* יש לפעול לפתוח כלכלי רצוי בשיתוף גורמים ישראליים ולפתח סחר משותף פנימי ובינלאומי.
* לכל אורך חייה של מדינת ישראל השתמשנו בנשק של פשיטות ופעולות תגמול מעבר לגבול ובשטחי האויב - מה שלא צלח ורק החמיר את המצב ואת ההרג בגינו. אפילו כיבוש מלא לא הביא את הבשורה כי לא השכלנו לסיימו עם מתן תקווה.
* אל תתלה בהגירת פלסטינאים - הגירת יהודים ואפילו ישראלים שורשיים תתחיל קודם לכן. כבר כיום ישנם יותר מהגרים ישראליים ממדינת ישראל מאשר פלסטינאים באשר הם.
לנו קשה ללא מילקי הם מסתפקים בפיתה ובצל.
* כוחות מתונים באמת. יקומו באשר תהיה להם תקווה.
* אותו המרשם שלעיל מתאים לעזה.
ישן 02-10-2015, 13:12
צלמית המשתמש של maorhag

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "יש לי בשבילך 3..."

1. דמגוגיה זולה. בוא באמת נשווה בין השמדה של מי שבאופן אקטיבי שופך את הדם שלי כבר שנים ומנסה כל רגע להשמיד אותי (הקם להורגך השכם להורגו) לבין רצח חפים מפשע שאין לי שום קשר עליהם כי החלטתי להחיל עליהם את חוקי הדת שלי. באמת דומה.

2. עוד השוואה דמגוגית. דוואבשה לא נרצחו בכוונה,לא שאני מצדיק את המעשה אבל ניסו להצית את הבית שלהם וכתוצאה מזה הם מתו. אתה לא באמת משווה את זה לווידוא הריגה בנשק חם,נכון?
עוד דבר: רצח דוואבשה היה מקרה נקודתי שממש לא משקף מדיניות/גל טרור. אפשר לספור את המקרים האלה על יד אחת. רצח הנקים הי"ד לעומת זאת הוא המשך ישיר של גל טרור פלסטיני ואני באמת לא צריך למנות בפניך את כל ההרוגים.
ודבר אחרון: מניין כבודו יודע מי היו רוצחי דוואבשה? עד כמה שידוע לי טרם היה משפט.
אה,ויש את העניין הזה שאני יהודי ודואג קודם כל לעם שלי,אח"כ לחוסר צדק אצל אחרים.

3.בפעם המיליון: אני לא יונק מערכי הליברליזם/דמוקרטיה/You name it הקדושים שלך. לא יודע מאיפה הבאת את אותן "זכויות". בפועל יש כאן עם רצחני שמנסה להרוג אותנו,מה שמגיע לו זה מוות,אני פשוט לארג' ומוכן לתת להם לחיות בתנאים מסוימים.
וזאת ממש לא המדינה שלהם,המדינה הזאת היא מדינת העם היהודי ותפקידה להגן ולשמר את האינטרסים של העם היהודי. הם סה"כ חבורת רוצחים וגנבים שצריכים לעוף מפה ומוטב שעה אחת קודם.

ישן 02-10-2015, 15:21

בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "שוב דמגוגיה"

1.לגבי מחיית עמלק: הפלשתינים הם לא עמלק ואין שום מצווה למחות אותם.הקב"ה דאג שבימינו גם לא יהיה עמלק ולא יהיה חיוב לעשות כמעט שום דבר שמתנגש עם המוסר האנושי הבסיסי.
2.אני לא עומד אפילו להתחיל להתפלפל למה רצח של אנשים נשים וטף הוא פסול,זה מעוות.
3.אני בטוח שאני לא זה שצריך להזכיר לך שבהלכות ציבור דעת גדולי ישראל היא זאת שמכריעה
תמצא לי רב רציני ומרכזי שתומך ברצח של אזרחים פלשתינים חפים מפשע, לי זכור שהרב צבי יהודה התנגד להקמת התנחלויות על קרקע של אזרח פלשתיני פרטי כי "אין לנו מלחמה עם אחמד או מוסטפה".

נ.ב. מאמר של הרב יעקב אריאל בנושא http://www.yeshiva.org.il/midrash/15646

נערך לאחרונה ע"י תבור - tar 21 בתאריך 02-10-2015 בשעה 15:24.
ישן 02-10-2015, 16:10
צלמית המשתמש של maorhag

בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "1.לגבי מחיית עמלק: הפלשתינים..."

1. נגיד שהם לא,בכל מקרה לא זו היתה כוונתי. הבאתי את עמלק ומדין כדוגמה למצווה להשמיד עם. מה לעשות שזה לא נאור ומתקדם. אז הקב"ה מוסרי או לא? אני במתח! אה, ואם זה היה בעבר הרחוק אז זה כן מוסרי?

2.אין צורך,אני גם לא מתלהב מהרעיון.

3. אתה שוב מתבלבל בין דיני מלחמה לדיני אדם פרטי. אני לא מכיר שום רב שיתיר לפגוע בצורה כלשהי בפלסטיני,אמת. אבל כתגובה מלחמתית? כבר הבאתי לך את המהר"ל שקובע שמותר להגיב במלחמה גם נגד אוכלוסיה אזרחית והראיה שלו היא משמעון ולוי. ההפך,הרבנים שאני מכיר ממש לא יאסרו פגיעה באוכלוסית אויב כצעד תגובה במלחמה. המשפט שהבאת רק מחזק את זה: באמת אין לי עניין ולא איבה מול אחמד או מוסטפה,אבל הם חלק מקולקטיב שצריך להענש שתקף אותנו. אם וכאשר זה יעשה צריך שיעשה על ידי הרשויות כמובן, אבל הרעיון ברור.

עריכה: הנה דוגמה של פסק של הגר"ד ליאור בנושא:
http://www.kikar.co.il/%D7%94%D7%A8...7%A9%D7%A2.html

הדברים מובהרים שבעתיים בדברי הרב זייני:
http://www.srugim.co.il/83437-%D7%9...%9E%D7%A4%D7%A9

נערך לאחרונה ע"י maorhag בתאריך 02-10-2015 בשעה 16:14.
ישן 04-10-2015, 02:26
צלמית המשתמש של maorhag

תקרא את הטיעון בהקשרו
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "אין אף דעה בהלכה (לפחות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yishain11
אין אף דעה בהלכה (לפחות במיינסטרים ההלכתי), שאומרת שחל על הפלסטינים דין שבעת עממים, או מחיית עמלק.
אדרבה - אם אתה אומר שחל עליהם דין מחיית שבעת העממים, מכאן שאתה מכיר שהם היו בארץ לפניך...
אני מכיר שהדין של המלחמה בפלסטינים הוא "עזרת ישראל מיד צר", וממילא אין שום היתר להרג חסר אבחנה, כמו זה שאתה כל כך חושק בו.

לא טענתי שהם עמלק ואפילו כתבתי את זה במפורש בתגובה הבאה,הבאתי את עמלק כדוגמה לזה שהשמדת עם היא לא בהכרח תמיד עוול מוסרי.
ואיך בדיוק הסקת מזה שמדובר ב"עזרת ישראל מיד צר" שאין התר להרג חסר אבחנה? להביא שוב את דברי המהר"ל ב'גור אריה' על מעשה שמעון ולוי?

ישן 04-10-2015, 06:59

בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "תקרא את הטיעון בהקשרו"

הרג של ילדים ונשים מתואר בתורה רק כחלק ממחיית עמלק או ממחיית שבעת העממים. בשום מקום לא כתוב שזו הצורה הנכונה או הרצויה לניהול מלחמות מכאן והלאה, כך שהטיעון שלך "אני מוסרי כמו משה/המלכים" אין לו שום אחיזה בהלכה.
אתה מביא לי מהר"ל, אבל יש הרבה פוסקים שחלקו על הפרשנות שלו למה שקרה בשכם.
למשל:
צידוקים נוספים למעשה שכם ראה אברבנאל: "היו כולם חייבים מיתה, שכאשר נימולו היתה דעתם וחמדתם על קנייני יעקב וכל אשר לו. ויעקב הוכיחם לא על המעשה שעשו אלא מפני ששמו נפשם בכפם והסכנה בזה"; מתנות-כהונה, על בראשית רבה פ,ב: "פי' רש"י, מן הדין רצחו לשכם כי זימה עשו"; אור-החיים: "בני יעקב לא היה בדעתם להרוג אלא בעל העברה, אלא שכל בני העיר רצו לעמוד בפרץ כנגדו לבל יהרגו את מלכם. אשר על כן הרגום מדין רודף", וכבר כתבו תוספות דברים דומים, ראה מושב-זקנים, שם; וראה ר"י אריאל, 'המוסר המלחמתי בתורה', ערכים במבחן מלחמה (ירושלים תשמ"), עמ' 83; ר"י שביב, פרשת שכם - היבטים הלכתיים, עוז א (שעלבים תשנ"ד) עמ' 290-279; י' מלצר, 'על הקללה', ספר ישעיהו ליבוביץ, תל אביב תשל"ז, עמ' 137-128.
הנה דבריו של הרש"ר הירש על מקרה שכם ושמעון ולוי:
עתה מתחילה הגנות, ואין בדעתנו לחפות עליה. אילו הרגו [=שמעון ולוי] את שכם וחמור, ודאי היה הדין עמהם, אך הם לא חסו על אנשים חסרי מגן, המסורים בידיהם בלא כח. גדולה מזו, הם שדדו, ובדרך כלל פקדו על אנשי העיר את עוון אדוניהם. לכך לא היתה כל הצדקה. לפיכך גם גער בהן יעקב... כדרך שלא נהגתם בדין כן לא נהגתם בחכמה... הם הרחיקו ללכת, כאשר הרגו צדיקים בעוון רשעים תקיפים.
אני אביא לך פוסק בספר הלכתי, מדורותינו שלנו:
הרב שלמה גורן, משיב-מלחמה א עמ' יד: "אין ללמוד מהן [= מלחמות קדומות, בהן נאמר במפורש "לא תחיה כל נשמה"] חס וחלילה על מלחמות אחרות ועל זמננו".

או שפשוט תקרא לבד את המאמר המצוין הזה:
http://www.zomet.org.il/?CategoryID=266&ArticleID=265

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:25

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר