לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-05-2005, 22:12
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
ד"ר אילן פפה: עדות המזרח - "יהודים ערבים"

ד"ר אילן פפה הצליח כבר להכעיס ישראלים רבים בשל עמדותיו הפוסט-ציוניות ובשל חלקו בחרם האקדמי שהוטל על אוניברסיטת חיפה שבה הוא מלמד. היום, כך נדמה, הוא רוכש לעצמו אויבים רבים מקרב בני עדות המזרח, שלא ישמחו לגלות כי הוא רואה בהם "יהודים ערבים".

פפה, שהתארח היום בכינוס של ארגון "הקמפוס לא שותק" באוניברסיטת תל-אביב, אמר את הדברים דווקא כשביקש למחות על יחסה של המדניה לבני עדות המזרח. "העלינו בכוח מיליון ערבים יהודים בגלל שרצינו לשמר את הרוב הדמוגרפי היהודי", אמר פפה, "היה צורך להעביר את היהודים האלה תהליך של דה-ערביזציה, לנטוע בלבם טינה לתרבות שלהם וגם לאיסלאם. הדבר היחידי שהצלחנו לעשות, זה לגרום טינה בקרב רבים מהם לערביות ולאיסלאם, שהיה קרוב ללבם".
http://www.nrg.co.il/online/1/ART/940/360.html
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-05-2005, 00:22
  Spinoza Spinoza אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.02
האם זו קללה?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "ד"ר אילן פפה: עדות המזרח - "יהודים ערבים""

מדובר ביהודים בעלי תרבות ערבית-יהודית, ואני בטוח שחלקם גם צאצאי ערבים, כפי שחלק מיהודי גרמניה הם צאצאי הטבטונים. מה רע בזה?
כשהם הגיעו לארץ ניסו לטשטש את הזהות הערבית שלהם, כפי שניסו לטשטש את הזהות האירופאית הפרטיקולרית. הבעיה היתה שהזהות הישראלית החדשה היתה אירופאית בעיקרה, ולכן היה פער גדול שהוליד תסכול והתמרמרות רבים. בנוסף לכך, התרבות הערבית זוהתה כנחותה וכתרבותו של האויב, ולכן נוצר קונפליקט תרבותי פנימי בקרב בני עדות המזרח - קונפליקט שיצר ועדיין יוצר חיכוכים לא מעטים.
התכוונתי ללכת היום לכנס מתוך עניין, אבל לא הספקתי. אף על פי כן, אני בטוח שלא היו לו כוונות רעות או גזעניות.

ישן 31-05-2005, 07:51
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
מוזר , אבל אני מצדיק אותך כאן ...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Spinoza שמתחילה ב "האם זו קללה?"

"ערבים יהודים " זה לא ביטוי חדש , זה ביטוי שלעדתי הומצא , ובוודאות הושמע על ידי מזרחים מעדות השמאל הקיצוני , זוהי הזהות האלטרנטיבית שלהם . אם זה נורא ? העם היהודי הוא גם דת אבל גם לאום , אם הם שייכים ללאום הערבי , הם לא שייכים ללאום היהודי - וזה מסתדר מצוין עם המטרה של פפה - לנתק את הקשר בין "היהודים" שהם או "ערבים " או "ארופאים" לשיטתו ובין הלאום היהודי .
ככל שהזמן יעבור , וכוחם האלקטוראלי של הערבים יגבר , הביטוי הזה יחדור יותר ויותר למיינסטרים של השמאל כמו שלערבים הישראלים קוראים היום "פלסטינים" , כדי לנתק בינם לבין הזהות הישראלית . במקרה שלהם זו האמת ואין בלתה , רובם הגדול אינם מזדהים עם ישראל .
העניין הוא שמקרה של יהודי המזרח מדובר במיעוט שבמיעוט , זניח שבזנוחים שרואה את עצמו חלק מהלאום הערבי , מזרחיים (ביטוי מוזר שאני לא מבין את הצורך להשתמש בו בכלל) מזדהים עם מדינת ישראל ולא עם "המרחב הערבי" לכן ביטוים כאלה מצידו של פפה הם wishfull thinking . זכותו להביע דעה כזאת במדינה דמוקרטית על אף שהיא קיצונית ביותר . לא צריך "לצלוב" אותו בגלל זה , לא בגלל זה הוא זכה (כראוי) לתואר בוגד .

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 31-05-2005, 06:49
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
הבעייה שהציונות החילונית העמידה את העקרון של "התחדשות"
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "ד"ר אילן פפה: עדות המזרח - "יהודים ערבים""

התחדשות עם ישראל על רקע הגזע היהודי.

אבל האמת היא שאנחנו עם בעיקר בגלל אמונתנו ודתנו ושמירת התורה ומצוות שהמשכנו במשך 2000 שנות הגלות. למרות ששפתנו השתנתה, וגם התערבבו בתוכנו הרבה גרי צדק, אבל הנקודה היהודית המשכנו דרך התורה והמצוות.

עכשיו הציונות החילונית עומדת בפני בעייה קשה: מצד אחד הם צריכים להיות גזענים ולטעון על רקע הגזע היהודי, וגם על זה יש נגדם עוררין. קשה, קשה מאוד להיות ציוני חילוני בכל הלב באמת. כדאי לעבור לציונות הדתית.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

ישן 31-05-2005, 20:57
  הרואה את הנולד הרואה את הנולד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.02
אנחנו לא מדינה ערבית?

אם כבר עסקינן בנושא, אפשר לבחון אותו מהאספקט התרבותי בלבד, האם אנחנו לא נראים כמו מדינה ערבית?
האם השילטון המושחת שיש כאן לא דומה למשטרים השכנים?
האם מרכז הליכוד לא נראה כמו אספסוף? האם מרכז מפלגת העבודה על זיופיו וקללותיו לא נראה כמו אספסוף?
האם האלימות והרצח הבלתי פוסקים לא שמים אותנו באותה שורה עם הפלשתינאים?
האם הסכינאות של בני הנוער לא שמה אותנו באותה שורה עם הפלשתינאים?
האם הרב עמאר לא נראה כמו שייח ערבי?
האם הרב עובדיה יוסף לא נראה כמו שייח ערבי?
האם אין ערים שלמות ושכונות גדולות בארץ שנראות כמו חלקים של הרשות הפלשתינאית?

בנינו לבין עצמינו, אם נודה על האמת, האם לא הפכנו להיות מדינה לבנטינית, אלימה ומושחתת או בעצם, מדינה ערבית?
ישן 31-05-2005, 21:18

שיבושם לך
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי זעמן שמתחילה ב "לבנטיני עדיף על מערב ארופאי."

למה להזכיר את אירופה של לפני שישים שנה אם אפשר להזכיר את עיראק של היום, את איראן, את הרשות הפשלתינאית, את סוריה ועוד תרבויות ערביות מפוארות.
לא לחינם אנחנו מבוססים בביצה הזו, יש לו מעט אנשים מסוגך שכנראה הם הרוב ומעדיפים את הלבנטיניות של שכנינו על כל מה שמגיע איתה, בעיקר רע וקצת טוב (פלאפל וחומוס) על פני השכנים הקצת רחוקים, האירופאים והעוד יותר רחוקים, האמריקאים.
כשאני מדבר על הרצון להידמות לאירופאים והאמריקאים, אני לא מתכוון לחיקוי מוחלט אלא ליצירה של משהו תרבותי ואנושי על בסיס המסורת היהודית שלנו, אולם עם איך שאנחנו נראים כיום, הייתי קונה דמיון כמעט לכל מדינה אירופאית בלי קשר ליצירה תרבותית יהודית, העיקר לצאת מהתהום שאנחנו נופלים אליה.
ישן 31-05-2005, 21:57
צלמית המשתמש של זעמן
  זעמן זעמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.04.04
למה ככה
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי הרואה את הנולד שמתחילה ב "שיבושם לך"

למה להזכיר את אירופה של לפני שישים שנה אם אפשר להזכיר את עיראק של היום, את איראן, את הרשות הפשלתינאית, את סוריה ועוד תרבויות ערביות מפוארות.
כי עם כל הזועות הם לא מגיעים לקרסולים של האירופאים.
רצח עמים בידי הגרמנים והספרדים.
כיבוש דיכוי וניצול של האנגלים ההולנדים הספרדים והפורטוגלים.
כל אלה עוד לא נראו בלבנט.
לא לחינם אנחנו מבוססים בביצה הזו, יש לו מעט אנשים מסוגך שכנראה הם הרוב ומעדיפים את הלבנטיניות של שכנינו על כל מה שמגיע איתה, בעיקר רע וקצת טוב (פלאפל וחומוס) על פני השכנים הקצת רחוקים, האירופאים והעוד יותר רחוקים, האמריקאים.
מה עם הטחינה הפול והפיתות?
זה בדיוק מראה עד כמה אתה בור בתרבות המזרח.
אני לא מאשים אותך. בגלל זה אתה מדבר שטויות.
נייבא תרבות.
מאירופה, את גלוחי הראש והחוליגנים האנגלים.
מאמריקה, את הקו קלס קלן.
כשאני מדבר על הרצון להידמות לאירופאים והאמריקאים, אני לא מתכוון לחיקוי מוחלט אלא ליצירה של משהו תרבותי ואנושי על בסיס המסורת היהודית שלנו, אולם עם איך שאנחנו נראים כיום, הייתי קונה דמיון כמעט לכל מדינה אירופאית בלי קשר ליצירה תרבותית יהודית, העיקר לצאת מהתהום שאנחנו נופלים אליה.
מדברך משתמע שהתושב המועדף עליך צריך להיות.
אשכנזי ודתי שרחמנינוב נשמע לו לבנטיני מידי.
מה עם השאר? אולי ברוח הלבנט תזרוק אותם לים?

נערך לאחרונה ע"י זעמן בתאריך 31-05-2005 בשעה 22:01.
ישן 31-05-2005, 22:14

שכחת את היצירה הלבנטינית המופלאה - הקובה
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי זעמן שמתחילה ב "למה ככה"

תרבות המזרח ? עוד מעט תתחיל לספר לי על האלגברה.
תערובת מבאישה של משטרים פאשיסטיים עם איסלם רצחני. אנאלפביתיות ואייאטולות, תמיכה בתרבות הרצח, מגיפת מתאבדים וטרוריסטים, דיכוי ומשפט נוסח ערב הסעודית.
על איזה תרבות אתה מדבר? של מצרים? תימן? ערב הסעודית? אפגניסטן? הרשות הפלשתינית?
המוסלמים לא ביצעו את מה שהנאצים עשו? צודק, כי בחלק מהמקרים עצרו אותם בזמן ובחלק אחר של המקרים לא היה להם את הכוח הצבאי הדרוש.
המוסלמים ביצעו רצח עם לארמנים וטבחו מיליון איש או יותר. סדאם השתמש בגאז נגד עמו, המצרים השתמשו בגאז נגד תימן, אסאד וחוסיין , הומניסטים ידועים. וכולם ביחד ניסו להשמיד אותנו כמה פעמים.
אני לא מאחל לך להיות להיות כאן והיה אם אחת מ"תרבויות המזרח המפוארות" ישתלטו על המדינה.

לא סתם אתה נדרש לקו קלוס קלן, תנועה שולית בדרום ארה"ב, אין לך פשוט דוגמא טובה יותר אם כי ברור שאין מושלמים, ואין תרבויות מושלמות, אבל יש תרבויות שאני אישית הייתי מעדיף לדמות להן יותר מאשר ל"תרבות המזרח המפוארת", שאנחנו מידי יום דומים לה יותר ויותר
ישן 31-05-2005, 22:39
צלמית המשתמש של זעמן
  זעמן זעמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.04.04
מה יהיה?
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי הרואה את הנולד שמתחילה ב "שכחת את היצירה הלבנטינית המופלאה - הקובה"

תרבות המזרח ? עוד מעט תתחיל לספר לי על האלגברה.
תערובת מבאישה של משטרים פאשיסטיים עם איסלם רצחני. אנאלפביתיות ואייאטולות, תמיכה בתרבות הרצח, מגיפת מתאבדים וטרוריסטים, דיכוי ומשפט נוסח ערב הסעודית.
על איזה תרבות אתה מדבר? של מצרים? תימן? ערב הסעודית? אפגניסטן? הרשות הפלשתינית?
המזרח יכלול גם את סין ויפן?
הא! חוץ מהפיתות יש גם אלגברה. אתה מתקדם בצעדי ענק.
למה שקורה בחמישים שנה האחרונות אתה קורא תרבות?
המוסלמים לא ביצעו את מה שהנאצים עשו? צודק, כי בחלק מהמקרים עצרו אותם בזמן ובחלק אחר של המקרים לא היה להם את הכוח הצבאי הדרוש.
המוסלמים ביצעו רצח עם לארמנים וטבחו מיליון איש או יותר. סדאם השתמש בגאז נגד עמו, המצרים השתמשו בגאז נגד תימן, אסאד וחוסיין , הומניסטים ידועים. וכולם ביחד ניסו להשמיד אותנו כמה פעמים.
עכשיו הכנסת גם את התורכים. הא! בגלל שהם מוסלמים.
אני לא מאחל לך להיות להיות כאן והיה אם אחת מ"תרבויות המזרח המפוארות" ישתלטו על המדינה.
כן ברור שלשמוע את וגנר בדרך לתאי הגזים ולמשרפות עדיף עלי.
לא סתם אתה נדרש לקו קלוס קלן, תנועה שולית בדרום ארה"ב, אין לך פשוט דוגמא טובה יותר אם כי ברור שאין מושלמים, ואין תרבויות מושלמות, אבל יש תרבויות שאני אישית הייתי מעדיף לדמות להן יותר מאשר ל"תרבות המזרח המפוארת", שאנחנו מידי יום דומים לה יותר ויותר
רק לק.ק.ק. נדרשתי?
סלח לי. אבל,
אתה בור מבולבל וגזעני.
אל תשכח שאת קריאת התורה עושים עם סילסולים מזרחיים.
אני מקווה שאת התלמוד הבבלי אתה לא תמחק.

הנה תרבות מזרחית אולי תשכיל.

ג'וחה היה חופר ג'ורות (לשפכים).
יום אחד נתקל בסנדוק גדול (ארגז).
פתח ומצא אוצר.
מאותו היום חגג כיד המלך עם חבריו.
בשעה קבועה בחפלה (מסיבה),
היה מוציא את קופסת הזהב הקטנה.
מריח ומיד סוגר ולכיס.
החברים ביקשו והוא סרב לתת אותה.
על ערש דוואי, שאל בכורו על הקופסא.
הפעם נענה
הבכור הריח
למה אבא הרחת את ריח החרא (צואה).
ענה ג'וחה
על הבן אדם לזכור תמיד מאין הוא בא ולאן הוא הולך.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:30

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר