לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-06-2005, 20:13
צלמית המשתמש של WildClaw
  WildClaw WildClaw אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.02.05
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי gothic_ שמתחילה ב "בכלל לא קשור לחי"ר"

שלום, אני מקווה להתגייס למודיעין שדה במחזור הקרוב ויש לי כמה שאלות שאני אשמח אם תוכל להשיב להם
מהחיפוש שעשיתי בפורום וממה שאמרת הבנתי שיש למוד"ש יחידות יותר מבצעיות מאשר הצוותים הרגילים. אתה יכול אולי לפרט במידה ואפשר באיזה שלב משובצים לאותם יחידות והאם יש להם דרישות מיוחדות יחד עם דרישות רפואיות מיוחדות (סעיף ראייה שלא הוריד לי את הפרופיל יכול לפסול?) לקבלה ?
כמו כן רציתי לדעת מתי אפשר נפתחת האפשרות לעבור הכשרה כמ"כ או כמפקד צוות והאם זה תלוי ברצון שלי או שקובעים בשבילי (שמעתי שבמקומות מסויימים מכריחים להיות מ"כ).
אתה יכול גם לפרט על האופי השונה של כל גדוד חוץ מהגזרה היחודית לו (התמחות ספיציפית עליה - אנטי חיזבאלה למשל ) ?, לכל גדוד יש את "היחידה המבצעית" שלו ?
תודה מראש וסליחה על עומס השאלות אני פשוט סקרן לקראת הגיוס
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-06-2005, 18:05
  טליק טליק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.12.04
תשובה
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי WildClaw שמתחילה ב "שלום, אני מקווה להתגייס..."

לגבי היחידות המיוחדות בחיל קרא ביתר עיון את האשכולות בנוגע למוד"ש/לוחם איסוף וכו' ותמצא כי בכל גדוד ישנה מסגרת בגודל משתנה עם יעוד מיוחד ועם כשירויות מגוונות יותר ואמצעי לחימה משופרים, לשם פעילות יעודית בגזרת הלחימה/פעולה של הגדוד שנובעת מכפיפותו הפיקודית ומתוקף כך נוגעת לאוייב בעל מאפיינים ספציפיים(חיזבאללה,סוריה,פלסטינים לסוגיהם......) .
פירוט על מסגרות אלו בעייתי נוכח מגבלות בטחון מידע .
שיבוץ לשם נעשה בדר"כ בשלבי המסלול הראשוניים אך לא מן הנמנע כי במקרים מיוחדים יגיע לשם חייל מוכשר גם בהמשך דרכו לאור צרכי היחידה,כישוריו וכיוב'.פרופיל רפואי הינו הפרופיל המתאים לשאר לוחמי האיסוף כך שבכך אין מיגבלה מיוחדת.
לגבי יציאה לפיקוד: פיקוד היא זכות ולא חובה! אם הינך מתאים מבחינת הכשרתך וכישורייך האישיים והמקצועיים לצד הערכת מפקדיך השונים תומלץ לפיכך לפיקוד בסוף המסלול(שנה לשירותך).
במידה ותסרב מכל סיבה שהיא -זבש"ך! לא יאלצו אותך להיות מפקד/קצין בניגוד לרצונך .
מקסימום יעבדו לך על המצפון(אם יש לך) אך לא ניתן לכפות זאת על אדם ראציונאלי.
ע"מ לצאת לפיקוד אתה אמור לצאת את הצוות/פלוגה/גדוד שהמליצו עלייך כל אחד בתורו ולעבור מיון והכנה לפני פתיחת הקורס הרשמי שמתבצע בביסלמ"ש,שם גם תצטרך להוכיח את כוונותיך הרציניות ולהוכיח יכולת ומוטיבציה שבלעדיהם תחזור לגדוד מהר יותר מכפי שיצאת ממנו.
מקווה שסייעתי בידך .
בהצלחה
ישן 06-06-2005, 19:20
צלמית המשתמש של WildClaw
  WildClaw WildClaw אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.02.05
תודה על התשובות
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי טליק שמתחילה ב "תשובה"

אני בהחלט מודע שאופציית פיקוד היא זכות ולא חובה, ובכלל להוביל צוות בצורה דינמית ולהיות אחראי למעשיו הוא דבר לא פשוט אך חוויה מספקת בפני עצמה.
שאלתי בקשר לנושא הפיקוד משום שאח של חבר שכבר השתחרר מהתותחנים סיפר לי ששם הכריחו אותו ועוד כמה חברים שלו להיות מ"כים, אני אישית באמת שואף להגיע למצב בו אוכל לפקד על צוות אך המעמד של מ"כ עם הדיסטנס הרב שמלווה בו (למרות המטרה החשובה שזה משרת) לא נראה לי שמתאים לי ולכן מקווה (שוב זה באמת מאוד רחוק ממני כרגע) להיות מפקד צוות.
טליק, שאתה אומר שהשיבוץ לשם נעשה לרוב בשלבי המסלול הראשוניים אתה מתכוון לאחרי הטירונות/בזמן האימון המתקדם ?
שאלה נוספת, השיבוץ לגדודים השונים לפני הגיוס הוא אקראי ?, קראתי איפשהו שמי שעבר גיבושים ילך כנראה לניצן משום ששם יש יותר "פעילות", האם זה נכון ? קצת קשה לי להאמין בכך משום שדברים מסוג זה הם זמניים ועל אף התכנון לטווח ארוך של הצבא העניינים יכולים להשתנות בעתיד. האם בזמן הטירונות אין הפרדה בין הגדודים השונים ?, כלומר ההתמחות השונה או ההפרדה מבוצעים רק בזמן האימון המתקדם ?
ושוב תודה על התשובות
ישן 07-06-2005, 13:27
  טליק טליק אינו מחובר  

המשך...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי WildClaw שמתחילה ב "תודה על התשובות"

1. לגבי סוגיית הפיקוד הצעתי לך היא כי תיתן לזמן לעשות את שלו,אתה עוד תגלה כי ה"שד" אינו נורא כל כך והאתגר הוא עצום, לפיכך אל תכריז הכרזות ושמור על כל האופציות פתוחות.
יתרה מכך אופי היחידות ואופי הפיקוד בגדוד המבצעי (להבדיל ממסלול) מחייב אותך לא להיות דיסטנסיונר אלא פתוח יותר וכו'.
2. לשאלת השיבוץ -זה השתנה לאחרונה ושמעתי כי כעת זה בטירונות.
3. השיבוץ לגדודים הוא לפי: צרכי היחידות (מספרהמגוייסים לאו דווקא זהה בין יחידה ליחידה), מכסות של קב"אות ושאר נתונים אישיים וגולמיים (ע"מ לא להפלות באיכות הלוחמים בין יחידה לרעותה), עפ"י דרישה מוקדמת של יחידה (חבר מביא חבר וכו' -משמע משכו אותך ויעדו אותך לפי כוונת מכוון) .
מעבר לכך כל שאר הדברים שציינת הינם בגדר שמועות לא מבוססות כלל!!! (בולשיט בעיברית צחה).
4. בטירונות מופרדים למחלקות לפי גדודים אך מבצעים את אותם תכני אימון ללא הבדלים כי טירונות
הינה בסיס אחיד לכולם ע"מ להיות מוסמך לרמת רובאי 4 במקרה זה.
ההבדלים מתחילים רק בשלב הבא- בהכשרה המקצועית ,המתקדמת.

כל טוב
ישן 08-06-2005, 20:32
  טליק טליק אינו מחובר  

התיחסות
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי WildClaw שמתחילה ב "סתם שאלה"

יש מגוון קב"אות בחיל!!!
לקמ"נים יעודי צריך מן הסתם נתוני קצונה, ללוחם איסוף,עח"ם,מש"ק מודיעין וכו' אפשר עם פחות מכך .
החיל באופן כללי דורש יכולות מנטאליות וקוגנטיביות גבוהות מבחיילות מסויימים מתוקף הצרכים, המשימות, והגדרות התפקידים בו.
לא הייתי מגדיר זאת כעליתיזם אלא כצורך!- בטוחני שלא היית רוצה שלוחם איסוף לא יבין מה הוא עושה ומה עליו לעשות ומשום כך יפספס מחבל שיחדור לארץ , יבצע פיגוע ו/או יכוויון כוחות ירוט למקום הלא נכון כי הוא לא מתמצא בשטח/ עזרי מודיעין /אמל"ח יעודי..
לא היית רוצה לוחם איסוף שמתקשה בהפעלת מערכות ומפעיל גורמי אש קטלניים באאוט טוטאלי וגורם לניפגעים ותקריות בינלאומיות מיותרות.
לא היית רוצה קמ"ן שלא מבין עניין ודופק את העשייה בגדוד ומרתיח את המג"ד.
עיסוקים של אנשי החיל דורשים באופן כללי נתונים גבוהים אך לא כולם צריכים קב"אות קצונה ותתפלא לדעת שישנם גם קב"אות של 50 + ובודדים עם פחות.
בקיצור -"חשובים רצון ויכולת כדי להפוך ליותר מסתם תרנגולת" (ממשנתו של תרנגול הודו חכם וטעים, ממולא בעשבי תיבול וצנובר על מצע של עלי בייבי חסה ).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:50

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר