לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-06-2005, 12:35
צלמית המשתמש של Tuck
  Tuck Tuck אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.06.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Tuck
מידע חלוץ: ההנתקות תתבצע, גם תחת אש

"נבצע פינוי בכל מקרה, תהיה אש? נטפל בה"

בשיחה עם כתבים אמר הרמטכ"ל: "תיאום ההתנתקות אינו תנאי, אם תהיה אש נטפל בה". עוד הוסיף: אני רואה את הטרור כאיום מרכזי. הוא הציג את תוכנית העבודה לשנים הקרובות והדגיש: אני לא מחפש לעשות מהפכות. במקביל חשף: בימים אלה מתגבש חזון "שיהווה מעין מצפן לצבא"
חנן גרינברג

"תיאום ההתנתקות אינו תנאי, נבצע את הפינוי בכל מקרה. אם תהיה אש נטפל בה. אני איני רואה מצב של לחימה ופינוי בו זמנית" , כך אמר היום (ג') רב אלוף דן חלוץ בשיחה עם כתבים בתל אביב.

בנושא הפינוי הדגיש, כי ההתנתקות תבוצע במועדה, אלא אם כן תהיה הנחיה אחרת מהדרג המדיני – דבר שלפי שעה כלל לא דובר עליו: "אנחנו לא הולכים למלחמה, ולא הולכים לניצחון צבאי אלא לבצע משימה לאומית שאין בה הפעלת כוח. הרוב המוחלט של התושבים בגוש קטיף ובצפון השומרון הם כאלה שעושים מילואים, שילדיהם בצבא. הם חלק מאיתנו, והם ימשיכו להיות חלק מאיתנו לאחר ההתנתקות. אנחנו נגלה כלפיהם סבלנות וסובלנות". לדבריו, למפקדים בשטח יינתנו דרגות חופש, אך הם יפעלו לפי הנחיות שיגיעו אליהם.

בנאומו הדגיש רב אלוף חלוץ: "אנו מחויבים על פי החלטת הדרג המדיני למצות את ההזדמנות שיש בפנינו, אנו רואים שפיו וליבו של אבו מאזן שווים, אבל מעשיו עדיין לא תומכים את הדיבורים, החמאס קורא תיגר על הרשות, אסור שבמעשינו נהיה שנצטייר ככאלה שלא נותנים הזדמנות לאבו מאזן".

עוד הוסיף: "אני רואה את הטרור כאיום המרכזי, הטרור אינו איום קיומי אבל גבה והוא עשוי לגבות מחיר, אחר כך היכולות הבלתי קונבנצינליות ולבסוף לחימה מול צבאות סדירים זרים, צריך להתכונן גם לזה אבל רואה בכך איום נמוך במציאות הנוכחית". בכל הקשור לפעילות צה"ל אל מול הפלסטינים, הציג הרמטכ"ל את התרחיש בו צה"ל צריך לפעול כך שלא יסכן ביודעין את אזרחי ישראל, ובה בעת להקל על הפלסטינים בכל הקשור למרקם חיים. הרמטכ"ל הדגיש את הקושי הרב בנושא, ואמר כי "אסור שיהיו טעויות בנושא זה".

לגבי ההתרחשויות בזירה הצפונית, אמר הרמטכ"ל כי "מוטב שלא למהר ולשפוט את המצב עד שדברים יתייצבו בלבנון עצמה, תהליך שלא קרה שנים רבות". לדבריו, הנוכחות האמריקנית באזור היא גורם מרסן וחיובי.

הרמטכ"ל הציג במפגש את תוכניותיו לשנים הבאות. לדבריו, הוא אינו מחפש לעשות מהפיכות "כי הצבא הולך על קרקע יציבה והעשייה מדברת בעד עצמה. צה"ל צריך להמשיך להיות רלבנטי".

הרמטכ"ל גם הציג תוכניות שונות שבימים אלה נעשית לגביהן עבודת מטה. כך למשל הרחבת מפקדת זרוע היבשה, הרחבת אגף המבצעים בצה"ל שיוכפף לסגן הרמטכ"ל, וכמו כן בחינה של החילות השונים – כאשר בכל חיל ייבחן האם יש להשאירו בצורה כפי שהיא, או ליצור מצב חדש.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3098619,00.html

נערך לאחרונה ע"י Tuck בתאריך 14-06-2005 בשעה 12:36. סיבה: באג
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:43

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר