לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-06-2005, 13:04
צלמית המשתמש של lioravr
  lioravr lioravr אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.11.04
שלח הודעה דרך MSN אל lioravr
המלצה כמה שאלות בנוגע לעדשות ולמונחים שלהם עבורכם

ובכן, כמו שרובכם כבר יודעים אני אוטוטו רוכש את ה S7000 שלי מאילת. לפני כן יש לי כמה שאלות לגבי עדשות.

1) עדשה רחבה - מה המידות של עדשות רחבות? איך מגדירים את המידה שלהם? האם עדשה רחבה מסתיימת במידה כלשהיא כי אחרי מידה זו היא הופכת כבר לעדשת "עין הדג"? מה המידה המקסימלית?
מה השם של עשה רחבה באנגלית על מנת לקבל קצת טווח מחירים של זה בחו"ל לעומת הארץ?

2) עדשה מקרבת - מה השם של העדשות האלו באנגלית? מה המידות שאני צריך לדעת כמה העדשה מקרבת? יש כאלו שהם ממש כמו טלסקופ אבל לא מתאימות לדגם שלי. מה בעצם המידה המספקת לצלם בינוני בקירוב עצמים?

3) עדשות אפקטים (צבעים) - מה השם של העדשות באנגלית ובעברית גם? מה בערך עלות של עדשות כאלו והאם גם הם מצריכות אדפטר?

4) האם קיימות עוד סוגי עדשות נפוצות מלבד אצלו שציינתי פה?
לרוב, מה יקר יותר? עדשה מקרבת או עדשה רחבה? (בממוצע הכוונה)

כמו כן אשמח לקבל הפניה לאתרים בעברית (או אנגלית) שמסבירים קצת את נושא העדשות לעומק. (האתרים הם לא במקום השאלות שלי פה כמובן.. אלא בנוסף).

תודה רבה לכם,
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-06-2005, 13:58
צלמית המשתמש של nir-vana
  nir-vana nir-vana אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.05.03
שלח הודעה דרך ICQ אל nir-vana שלח הודעה דרך MSN אל nir-vana Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי lioravr שמתחילה ב "כמה שאלות בנוגע לעדשות ולמונחים שלהם עבורכם"

עדשה רחבה (wide angel) היא זו הנותנת זוית רחבה יותר מזו של הראייה האנושית. ועדשה טלה (מקרבת, telephoto) היא זו הנותנת זוית צרה יותר.
בפילם עדשה באורך מוקד 44ממ מקבילה לראייה אנושית ומקובל להתייחס לעדשות מ35ממ ומטה כרחבות. לעדשות מ80 ממ ומעלה כטלה (tele). האמצע נקרא נורמל.
במצלמות רפלקס דיגיטליות לרוב החיישן קטן יותר ובהתאמה זוית נורמלית מתקבלת בעדשה 30ממ, זוית רחבה ב20ממ או פחות וזוית צרה (טלה) כבר מ50 ממ.
פישאיי (fisheye) זו עדשה רחבה, שנותנת שדה ראיה רחב במיוחד של 180 מעלות, היא מעוותת את המרחב מכיוון שהיא משטחת ספירה חצי כדורית למלבן מישורי.
פישאיי 15 ממ נותנת על פריים מלא (פילם, או דיגיטליות מקצועיות אחדות) כיסוי של 180 מעלות לאורך האלכסון של התמונה, כלומר המלבן מוכל בתוך הדמות של הספירה.
במרבית הרפלקס הדיגיטליות החיישן קטן יותר ולכן מקבלים פחות מזה אבל עדיין הזוית רחבה יחסית.
לניקון יש פישאיי 10.5 ממ לדיגיטליות עם חיישן קטן שנותנת דמות כמו פישאיי 15 על פילם.
פישאיי 8 ממ נותנת על פריים מלא עיגול שחסום בתוך המלבן של התמונה שהוא הדמות של כל הספירה, כלומר כיסוי של 180 מלא, והשוליים שחורים.
אפקטים היום נוח יותר לעשות במחשב, אני לא מכיר עדשות צבעוניות, לרוב השתמשו בפילטרים צבעונים אבל היום במחשב האפשרוית רבות יותר, נוחות ואיכותיות.

כאן יש הדגמה לשדה הראיה באורכי מוקד שונים:
http://www.usa.canon.com/html/eflen...ngth/index.html

נערך לאחרונה ע"י nir-vana בתאריך 25-06-2005 בשעה 14:00.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:46

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר