לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-07-2005, 19:04
צלמית המשתמש של ronzehavi
  ronzehavi ronzehavi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.05
אומנם עבר קצת זמן, אבל - יום סיירות - יולי 2005 - המאמר

יום סיירות-יולי ‏2005

החלטתי לכתוב על מה עבר עלי ביום סיירות כי לי עזר מאוד מבחינה מנטלית לדעת מה הולך להיות שם.
אבל עדיין קחו את זה בעירבון מוגבל, כי אם המפקדים יחליטו לשנות תרגיל מסוים או להוסיף עוד משהו יש כאלה שזה יכול לשבור אותם..

הגעתי לווינגייט בשעה 15:30 (כתוב בזימון 16:00) והלכתי אחרי השלטים עד שהגעתי למתחם של היום סיירות.
ליד שיח ישבו שני מילואימניקים שקראו לי אליהם כדי לבדוק את הזימון שלי ואת הת.ז.
אחרי זה הלכתי למכולה הלבנה כדי להירשם שהגעתי ורשמתי על החולצה את המספר שלי ושסיימתי התיישבתי עם כולם מתחת לציליות.
שם ישבתי חצי שעה בלי לדעת מה לעשות עד שמישהו קרא לקבוצת מספרים ללכת לחובש, ואני הייתי ביניהם. החובש בדק אותי ויצא שיש לי לחץ דם גבוה. הלכתי הצידה להירגע ולנשום נשימות עמוקות ושחזרתי לבדיקה חוזרת הלחץ דם יצא בסדר. אחר כך הוא בדק לי חום ויצא לי חום גבוה אז הלכתי לשתות קצת ולנוח ושחזרתי החום יצא בסדר, בגלל שני הדברים האלו שלחו אותי לרופא שבדק אותי ואישר שהכל בסדר אבל ביקש ממני להגיע אליו בבוקר לפני תחילת הפעילות.

אחר כך ישבנו עוד קצת מתחת לציליות ואז ביקשו מאיתנו ללכת לצד השני, מעבר למדשאה ולחכות שם. שם נחנו קצת ואז מישהו שאל אם אנשים מוכנים להצטרף אליו לתפילת מנחה. אף אחד לא ענה אז אמרתי לו שאני מוכן להצטרף כדי להשלים מניין ואחרי קמו ישר עוד 20 אנשים. בגל שהוא דתי הוא ידע את התפילה בעל פה וכל השאר עשו כאילו, אבל העיקר הכוונה.

שסיימנו הלכנו בחזרה לציליות ואחד הרס"רים התחיל לסדר אותנו בעשיריות והתחיל לקרוא לקבוצת מספרים כדי שתלך לבר-אור. שהקבוצת מספרים שלי הגיע הלכתי למתחם של הבר-אור ושם אחד המד"סניקים העביר לנו חימום. אחרי החימום חילקו אותנו לזוגות ושלחו אותנו לאזור של השכיבות שמיכה. הסבירו לנו בדיוק איך לעשות ושהתחלנו המד"סניקים עמדו מסביב ובדקו שכולם עושים כמו שצריך ולא מרמים. אני עשיתי 28.

אחרי זה הלכנו לאזור של הכפיפות בטן ואחרי שהסבירו לנו איך לעשות התחלנו ושוב גם פה יש מלא מד"סניקים שמפקחים על הכל ובודקים שאף אחד לא מרמה. אני עשיתי 64.

עכשיו אני רוצה להוסיף שלמרות שיש מדס"ניקים מסביב יש אפשרות לרמות והרבה רימו והוסיפו אפילו 15 לבטן. אבל אני לא רימיתי ואני גם לא ממליץ כי קיים סיכוי שיתפסו אתכם וחבל.

משם הלכנו למתחם של הריצה. עמדנו על הקו וכעבור דקה הזניקו אותנו. יחסית היה לי קשה בריצה, ואני רץ די הרבה ומסיים 4 קילומטר די בקלות. אולי זו ההתרגשות.

אחרי קילומטר מגיעים לשני חיילים שמסמנים אותנו בטוש ירוק. ואז חוזרים חזרה. לוקחים מספר והולכים לשלושה חיילים שיושבים ליד שולחן ורושמים את המספר שלכם ואת המקום שהגעתם בו. אני הגעתי במקום ה-27. עכשיו אני רוצה להוסיף שהבדיקה היא על זמן ולא על-פי מיקום. לזה שמחלק את המספרים יש ביד מכשיר מיוחד שבכל לחיצה רושם את הזמן ואת המספר. אחר-כך משווים בין המספר שלך למספר של המיקום ויודעים מה הזמן שעשית.

שסיימנו הלכנו בחזרה לציליות ועד הערב בעיקר סינג'רו אותנו והעמידו אותנו למסדרים. עכשיו רק שתדעו שבסופו של דבר את כולם מסג'רים. הכל עניין של זמן. בערב יש ארוחה קלה וב-21:00 הולכים לישון בשקי שינה שחילקו לנו. יש כאלה שנרדמים ויש כאלה שלא. אני בעיקר נחתי ולא ממש נרדמתי.

בשעה 03:45 כולם קמו פתאום כמו קסם למרות שאף אחד לא העיר אותנו. זה היה מדהים בדיוק באותה שעה כל הראשים התרוממו ואנשים התחילו להתארגן. כנראה השעון הביולוגי תיפקד כמו שצריך.

עשו לנו קצת מסדרים, ובין לבין הלכתי לבדיקה אצל הרופא כפי שהוא ביקש יום קודם, סיימתי אותה והלכתי לאכול ארוחה קלה מאוד עם כולם ובסיומה וחילקו אותנו לקבוצות. כל קבוצה 17 אנשים.

התרכזנו ליד הערימה של הציוד שאחת הקבוצות המסונג'רות הכינה יום קודם.

כעבור דקה הגיעו המדריכים שלקחו אותנו לאחת הדיונות. התחלנו לתפס על ראש הדיונה הנחנו את הדברים, ולפני שהבנו מה קורה המדריך שמדבר אומר-"רואים את האת למטה? 30 שניות הקפתם אותו וחזרתם לפה בשלשות.. צא.." חזרנו וישר הוא אומר-"צא" ככה חצי שעה וזה השלב שבו הרוב נושרים (אצלנו 4) אחרי 4 ספרינטים הוא התחיל לרשום סידרי הגעה ואז רואים מי מניאק שדוחף כדי להגיע בין הראשונים ומי מצד אחד יעשה את המקסימום כדי להתאמץ להיות ראשון אבל אם מישהו לפניו ייפול הוא יעזור לו לקום במקום לעקוף אותו. אחר-כך התחיל השלב של האלונקה הסוציומטרית. ההיינו צריכים שוב לרוץ בספרינט לאת ולעקוף אותה. ה-4 הראשונים צריכים לסחוב את האלונקה עם 3 שקי החול עליה, ה-2 הבאים מרימים את הג'ריקנים וכל השאר לא סוחבים כלום. התחלנו לרוץ והגעתי עשירי אז לא סחבתי כלום. ירדנו את ההר ועלינו אלו שסחבו את האלונקה הניחו אותה ויצאנו שוב בלי כלום. שוב ה-4 הראשונים אלונקה וכך זה המשיך 40 דקות.

בסך הכל סחבתי את האלונקה 10 פעמים. פעמיים את הג'ריקן ושלוש פעמים לא סחבתי כלום. שנגמר התרגיל המפקד הקציב חמש דקות לשתות ולמלא שקי חול. לקראת הסוף ביקשתי תוספת זמן והמפקד אישר. פיזרנו את השקים בשורה והמפקד אמר לרוץ לתחתית הדיונה ולזחול למעלה וכל פעם להגיד את מספר הסיבוב שלך. אחרי פעמיים סיימנו.

המפקד אמר לכל אחד לשים שק חול על העורף ולהתחיל לרדת לתחתית הדיונה להקיף את האת שהיה תקוע למטה, להעלות חזרה ולהגיד את המספר שלך ואת מספר הסיבוב שעשית. בין לבין הוא הוסיף שמי שרוצה יכול במהלך התרגיל לנוח כמה שהוא רוצה ולשתות מים כמה שבא לו... אל תעשו את זה בשום אופן! תמשיכו אפילו בהליכה ואם אתם ממש לא יכולים תעצרו רגע תנשמו ותמשיכו אבל אל תוריד את השק ואל תשתו מים! זה מבחן שבודק אתכם... אני עשיתי 13 סיבובים והכי הרבה אצלנו עשה 24.

בסיום התרגיל שארך 45 דקות הוקצב לנו 5 דקות לשתות מים ואז כל אחד לקח את חפירה מתקפל ונדרש לחפור בור "בגודל אחיד" שיגן מפני מתקפה אווירית שצפויה כעבור 15 דקות. כולם התחילו לחפור במרץ ויצא לכולם בורות די מעפנים, אז הוא נתן לנו עוד חמש דקות. בחמש דקות האלו חפרתי מעין מחילה בתוך הבור כדי שהיא תגן עלי מפני המתקפה האווירית ובחצי דקה האחרונות כיסיתי את החול הלח שהוצאתי בחול רגיל שהיה על פני הקרקע כדי לטשטש את עקבות החפירה. שסיימנו המפקד עבר ובדק כל בור והתחיל לשאול שאלות. אותי הוא שאל מה אני חושב עליו וביקש ממני להסביר עליו ובסוף הוא ביקש ממני לחשב את הנפח. לא היה לי מושג אז זרקתי מספר.

בסיום התרגיל כיסינו את הבורות והתיישבנו בחצי מעגל מול המפקדים והמפקד אמר שכעת נגמר החלק הפיזי של היום הזה ודרש מכל אחד לספר מאיפה הוא, מה הוא ביקש ואיך הוא התכונן ליום הזה.. סיימנו, לקחנו את הציוד והתחלנו לחזור. בינתיים שמתי לב שנשארנו אחרונים למרות שהגענו ראשונים. פרקנו את הציוד והלכנו לשבת בציליות, אחר כך אכלנו קצת והעברנו עוד קצת את הזמן ואז בא מפקד יום הסיירות עם התוצאות וביקש מאיתנו להתאסף מולו. הוא התחיל להגיד שכל הכבוד לנו שסיימנו וגם אם לא נקבל כלום זה לא נורא, ואז הוא התחיל להקריא את התוצאות. הוא התחיל עם מטכ"ל.

אני רציתי חובלים אבל משום מה השם הראשון שהוא הקריא למטכ"ל ולמעשה בכל היום סיירות היה שלי, הייתי די מבואס והלכתי לאוהל שבו התאספו כל מי שעברו למטכ"ל.

באוהל נציגים של מדור סיירות הסבירו לנו מה יהיה בהמשך ושהם סיימו התחלתי לדבר עם כל מיני אנשים שאחראים על היום סיירות ולבסוף הצלחתי לשנות לחובלים. שמחתי ועליתי ישר על האוטובוס שהסיע אותנו לת"א.

בהצלחה לכולם!!!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:13

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר