לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-07-2005, 20:40
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
מפת שרון/אנ"ש, לעומת המפה השפוייה והמתבקשת לטווח הארוך:

הקובץ כאן הוא המפה המקורית של קו התפר, כאשר הקו האדום זו בעצם הגדר המפקירה שיוזם
שרון (כן, כן, גוש אריאל-קדומים-קרני שומרון עוד יחובר אל הגדר ביום מן הימים - אך בינתיים נסגרת
ה"פירצה" ורבבות המתיישבים נשארים מאחור). בחום ישנו הקו שציירתי פעם, כמפה להסדר חד
צדדי ארוך טווח. המפה שלי לארג'ית יותר בהקשר לקו הירוק (אני נסוג ממנו מערבה בכמה קטעים,
לטובת התנתקות אמיתית מבני דודינו אהובי הביטוח הלאומי) בחלק מהמקומות, ובחלקם היא
כוללת יותר שטח בעומק יש"ע. מבחינת כמות הפלסטינים שבתוך הגדר - המספר דומה עד מאוד
(למעט העובדה שבמפה שלי נחסכים מאיתנו 300,000 מסלמים בואדי ערה ובמשולש).
הקו הכחול (השפוי במקצת מהקו האדום) הוא התוואי המקורי, שבג"ץ פסל, אחרי ששני רועים
פלסטיניים התמרמרו שלוקח להם רבע שעה יותר להגיע לבאר...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-07-2005, 22:47
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
אבל בפוליטיקה הישראלית אין "טווח ארוך"
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מפת שרון/אנ"ש, לעומת המפה השפוייה והמתבקשת לטווח הארוך:"

אני מתנצל מראש על הציניות, אבל התרבות שלנו היא תרבות של זמניות ואלתור. המדיניות של מדינת ישראל כמעט תמיד היתה מדיניות שמגיבה למציאות ולא כזו שיוצרת אותה. מהלך חד צדדי בסדר גודל כזה דורש תכנון שהוא פשוט גדול עלינו. הוא דורש מאיתנו להגדיר מה אנחנו רוצים בטווח הארוך - מה חשוב לנו ומה חיוני, מה מסוכן ומהם הקוים האדומים שלנו, מה אנחנו מוכנים להשקיע בבטחון ומהם נכסים שחיוניים כדי לקיים איזה אתוס משותף. זה הלך מחשבה שפשוט אינו קיים במציאות הישראלית ולכן דיון ספציפי על התואי שאתה מציע הוא אקדמי בלבד.

על אף שאני מסכים עם השיקולים שהנחו אותך בשרטוט הקו (אם כי יש לי השגות לגביו, בעיקר לגבי היכולת לקיים מובלעות דוגמת זו של אריאל וסביבתה), אני לא רואה מנהיגות שיכולה להוביל מהלך נסיגה כזה, ויתר על כן, מנהיגות שיכולה לייצב את הקוים לאחר הנסיגה אליהם.
ישן 29-07-2005, 16:26
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
"אף גרגר" שקול ל"שלום עכשיו"
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי dododo שמתחילה ב "הוא אכן לארג'"

שתי סיסמאות שמאחוריהן מעט מאד תוכן. אחת מבטאת אמונה שאם נחכה מספיק זמן הדברים יסתדרו, והשניה מבטאת אמונה מופרכת לא פחות שאם נדבר ונחזור לגבולות 67 הכל יסתדר.

אנחנו כל כך רגילים לראות הכל מבעד למשקפיים המקטבים שהדיון הענייני תמיד נדחק לשוליים. הכל צריך להיות מסווג לימין ושמאל בעדנו ונגדנו וכל מה שחורג מהתבנית במשהו יש למהר ולהשיבו אליה כדי שלא יתווספו לנו גוונים בין השחור והלבן. ראה את מיעוט התגובות שקיבלה ההודעה הזאת ותבין כמה ריק הדיון שלנו. הרי לו היה דיון אמיתי בסוגיות שעל הפרק, המפה שהציג אורי היתה מצע ללא מעט חילופי רעיונות, ובמקום זה אני נפנפתי את עצם הדיון, אתה מהרת להגיב בציניות ואז "חגגת" על התנפצות חלום הימין. וזהו.

בעצם, פרט לשולי המחנות, גם השמאל וגם הימין לא הציעו מעולם תכנית קונקרטית פרט לדרך לניהול משבר. כך מדיניות ה"אף שעל" וכך גם הסכמי אוסלו. עד שהוכרענו. הטרור הכריע אותנו מכיוון שמעולם לא הגדרנו לעצמנו מה אנחנו רוצים מעבר לרמת הכותרת "שלום" ו"ארץ ישראל השלמה". עכשיו יש יוזמות והצהרות עקרונות והן כולן תולדה של תבוסה ולכן במהותן הן יותר דומות לכבוי אש מאשר להקמת בניין. ראה את ההחלטיות של כל הישראלים באשר לעמדתם בנוגע לתכנית ההתנתקות, היא נובעת מיאוש. הישראלי שמתקשה להחליט ביו שווארמה לפלאפל מול הדוכן, פתאום החלטי כל כך בנושא כל כך משמעותי בלי שהוא יודע בעצם לאן זה מוביל.

ישראל מובלת ותמשיך להיות מובלת (גם אם יש אשליות תקופתיות שלא כך), מכיוון שאין בה הסתכלות קדימה ואין בה שיג ושיח על עיצוב העתיד. אנחנו מסתכלים דרך קבע אחורה ומאלתרים כדי לשרוד והדיון הצבורי הוא כל כך רדוד שהוא נשאר ברמת הסיסמאות, ואז ,כפי שכתבתי קודם, מפה כמו זו שהציג אורי היא חסרת חשיבות מעשית.
ישן 31-07-2005, 09:48
צלמית המשתמש של dododo
  dododo dododo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.02
אתה עובד עלי ?
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "LOL, לא ממש הבנת ת'מפה, נכון?:)"

אני הרי מזמן טוען שאין פרטנר ושהדרך היחידה היא לחלק את הארץ ושהערבים יזדיינו מאחורי גדר הגבול.

אני בוודאי קונה את התכנית שלך, בוודאי שלא יהיה מעבר חופשי, וגם מצידי הם יכולים לקרוא לשטח שלהם איך שהם רוצים.

אם אתה זוכר, אמרתי בזמנו שצריך לחלק את הארץ ל 2 לאו דווקא על קווי 67' וציינתי שגב ההר לא מתחיל בצומת מגידו ולא מסתיים במיתר,,,

בגלל זה אני בעד וויתור גם על מזרח ירושלים והשכונות הערביות בצפונה.

צריך לוותר על כל הכפרים הערביים הסמוכים לקו הירוק.

אגב, מה לגבי הפלשתינאים החיים בלשון המובילה לחברון וחברון עצמה ? כנ"ל איזור שבי שומרון, מה עושים עם הפלשטינים שם ?

נערך לאחרונה ע"י dododo בתאריך 31-07-2005 בשעה 09:52.
ישן 31-07-2005, 21:08
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

הנה כרגיל הנסיון הפתטי לציניות מוציא ממך את האמת...
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי dododo שמתחילה ב "כבר לפני יותר משנה הבעתי את דעתי בנוגע לאריאל,מעלה אדומים וגוש עציון."

את דבריך על ביבי ניתן לפרש בהרבה דרכים, אבל האמת היא שהם מלמדים על אמינותך כי
אפסית...
בכל הזדמנות אתה משמיץ אותו ומגדף אותו, ועד לשמחה על שחרור יאסין, כדי לבזותו הגעת. מה
לעשות, שפל שכזה עוד לא היה פה. כנ"ל דבריך על שרון שפתאום נהיה גיבור רטרואקטיבית..

אנא מצא לי את כ-ל דיעותיך ולא רק את אלה שכתבת ביום איקס, בנסיון כושל להיות ציני (זה מה
שכבר צויין כיפה אצלך - מה שאתה כותב בציניות, הרבה יותר חכם ממה שנכתב על ידך ברצינות...).
בכל מקרה, עובדתית, בעבר התנגדת להשארת אריאל בתחומי ישראל. זה שתמצא לי ציטוט אקראי
האומר אחרת, לא ישנה את העובדה שצהלת כאשר הוחלט על השארתה בחוץ.
ישן 31-07-2005, 18:50
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

דן, איך הקמת 3 מובלעות פלסטיניות, הופכת את מה שמקיף אותן למובלעת?...
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אינני מבין כיצד אדם המתנגד בתוקף ליצירת מובלעות בירושלים הופך את כל המדינה למובלעת"

אני מניח שהיום לראשונה פתחת מפה של מה שמקיף את ישראל, ונדהמת לראשונה לגלות שאנחנו
מוקפים ערבים. אל דאגה, דן - כולם שוחרי שלום...
קו הגבול חייב להיות כזה שיקיף כמה שיותר יהודים וכמה שפחות ערבים - ככל שיהיו פחות ערבים
בתוכו, חזקה עליו שיהיה קל יותר להגנה, ובהתחשב בכך שאנו שולטים על כניסות ויציאות - יהיה
הרבה יותר קשה להבריח לשם אמל"ח שיסכן אותנו, או לשלוח נהג מונית חמוד מהמשולש, שייקח
איזה צעיר פוחז מטול כרם בטרמפ לנתניה...
ההוצאות הכלולות במיגון יהיו זניחות, בהשוואה למה שנדרש היום כהוצאות ביטוח לאומי והוצאות
ביטחון על קו תפר שמפריד בין ערבים לערבים.

בקיצור, ליהודים התכנית טובה גם בטחונית וגם כלכלית - =לערבים היא רעה - ולכן אתה נגדה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:56

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר