לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-08-2005, 10:20
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
ארליך ניבא: שרון יעבור הקווים למערך

ברשת האינטרנט מופץ בימים אלה ראיון ישן שהתקיים עם מי שכיהן כסגן ראש הממשלה שר האוצר ושר החקלאות, יו"ר הנהלת הליכוד, המנוח שמחה ארליך ז"ל ובו הוא מעלה את דאגתו מאישיותו הפוליטית ההפכפכה של אריאל שרון כבר מימיו הראשונים של שרון בפוליטיקה.

בראיון, אותו העניק לרפאל אלבשן (נדמה לי שהשם הנכון הוא רפאל בשן - ה.ש.) ופורסם ב'ידיעות אחרונות' (22.4.77), מגולל שמחה ארליך ז"ל את ימיו הראשונים של אריק שרון בפוליטיקה, ימים ספורים לאחר שחרורו מצה"ל, עובדה שגם היא זוכה לביקורת. לדברי ארליך צעדיו הפוליטיים ההפכפכים של שרון הצעיר עוררו את חשדו של ארליך שליבו של שרון אינו באמת עם המחנה האלאומי ובסך הכל מדובר במקפצה פוליטית לקראת מעבר למפלגת העבודה, המערך דאז.

מספר ארליך המנוח לאלבשן כי מיד עם הודעת שר הבטחון באותם ימים משה דיין כי שרון עומד לפני שיום כהונתו בצה"ל "הודיע אריק כי הוא מקדים את פרישתו כדי להיכנס לזירה הפוליטית. הוא בא אלינו, (בחמימות) קיבלנו אותו בזרועות פתוחות, הוא הציע להקים את הליכוד, קיבלנו את דעתו".

הליכוד הוקם כששרון הוצב במקום השישי וכהגדרת ארליך, הפך באחת ל"איש צמרת הליכוד" והוצב כנציג המפלגה בוועדת החוץ והבטחון.

למרות מיקומו זה בצמרת הליכוד "יום בהיר אחד נודע לנו שהוא מתפטר מהכנסת, ועובר להיות משרתו ויועצו של יצחק רבין. הדבר לא נעם לנו, אבל בלענו את הגלולה המרה, וכי מה יכולנו לעשות? אני חייב לומר כי טרם קרה שאיש מראשי האופוזיציה ודובר הליכוד בענייני בטחון יתפטר מהכנסת ויהפוך להיות פקיד אצל ראש הממשלה. דבר כזה עוד לא קרה. אריק שירת את רבין כשנתיים, ומסיבות השמורות עימו התפטר מתפקידו, ואז חודשו המגעים לשובו לפעילות בליכוד..."

כעבור ימים אחדים הודיע לארליך שבעוד שבועיים "אכנס לפעילות מלאה בליכוד", אולם כעבור שבועיים חזר בו מכוונתו ובשיחת טלפון עם ארליך אמר "שלום שמחה! אני רוצה למסור לך הודעה ואין כל צורך שניפגש בקשר אליה. החלטתי לא להופיע ברשימה, אשר בראשה עומד מנחם בגין". בליכוד נדהמו מהודעת שרון וזה הקים את תנועת שלומציון והחל במגעים פוליטיים עם ד"ש.

במהלך ימים אלה נודע לארליך כי שרון הגיע לתמימות דעים פוליטית עם משה קול, איש המפלגה הליבראלית. הידיעה הפתיעה את ארליך שכן "ידעתי שלאריק יש דעות ניציות מובהקות בענייני בטחון, בעוד שלמשה קול דעות יוניות המתחרות עם מפ"ם על ויתורים טריטוריאליים! אחרי הדברים האלה הכריז אריק שהוא מכן לשיחות עם אש"ף ואף לוויתורים ביהודה ושומרון".

בשלב מאוחר יותר שב שרון מדעותיו היוניות והחלו מגעים פוליטיים מחודשים עם אנשי הליכוד "אמרתי לאריק בכל גילוי הלב, כי בליכוד קיימים חששות שאחרי הבחירות, בסיטואציה שתהיה נוחה לו, הוא יעבור יחד עם אנשיו למערך. (בכעס) הצרה עם אריק שרון היא שהוא שומע רק את עצמו, ונדמה לי כי כלל לא הקשיב למה שאמרנו לו".

שרון עיכב את תשובתו לאנשי הליכוד "ואז, ביום שלישי אחר הצהריים, בשעה 4, כאשר רשימת הליכוד כבר הייתה בכנסת לשם הגשה הודיע אריק כי הוא מוכן לקבל את תנאינו. אמרתי ליגאל הורביץ: אנחנו לא ילדים, שיפסיק לשחק איתנו". עוד באותו יום הודעתי לשרון, כי יעשה את כל ההכנות להגיש את רשימתו העצמאית לכנסת ושלא יבוא אלינו אח"כ בטענות שהטעינו אותו".

"אני חייב לומר, כי מר בגין, יגאל הורוביץ, שמיר, כולם דיברו איתי והציעו שנסלח לאריק גם הפעם ונצרף אותו לליכוד. אבל אני ראיתי בכך נזק חמור וסכנה חמורה לליכוד ולעתידו. אני חושש בעיקר מחוסר אמינותו ויציבותו הפוליטית של שרון. פחדתי כי בעזרתנו הוא יצבור כוח ואחר כך 'יעבור את הקווים' למערך אצלו זה הדבר הכי קל. נוכחתי לדעת כי שרון איננו מבדיל בין אור לחושך, בין עקרון לאינטרס אישי. (בליגלוג חריף) לגבי אריק קיימים בעולם רק שלושה אלמנטים: השמים והארץ, ובאמצע אריק שרון. כל השאר לא מעניין אותו. אריק הוא פרימדונה של אימפולסים. הוא איננו מסוגל לעבודת צוות. הוא מצביא גדול, אך אינו מתאים בשום פנים ואופן לפוליטיקה..."

בהמשך דבריו מספר ארליך כי חששו משרון ויציבותו הפוליטית ליווה אותו עוד קודם לכן. "האמת היא שעזר ויצמן לחץ עלי מאוד לקבל את אריק. אלא שאני חזרתי ואמרתי, כי האיש איננו אחראי, איננו רציני ואיננו יציב. אני ממש מעריץ את שר הבטחון דאז, משה דיין שסירב למנות את אריק שרון למטכ"ל, משום שהוא היה עלול לגרום צרות צרורות לעם ישראל בחוסר אחריותו..."

"כאשר ראיתי איך אדם זה מתנהג איתנו מבחינה תרבותית ואנושית, אמרתי לעצמי כי לכל התפרעות יש גבול", אומר ארליך.

המראיין אלבשן שאל בראיון את ארליך אם אינו סבור ש'אחרי ככלות הכל, אריק הוא נכס אלקטורלי'. בתגובה אמר ארליך: "ההיפך. אריק הוא מעמסה אלקטורלית! ואם חייבתי בזמנו את שובו לליכוד, היה זה כדי לספק את רצונם של כמה חסידים שוטים שלו בתוכנו, שגם מספרם פוחת והולך... אגיד ברורות: אני מעריך אותו מאוד כמצביא. אני לא מחשיב אותו כלל כאיש פוליטי וציבורי. אילו שמע לעצתי, היה חוזר לחווה שלו לגדל כבשים, פוליטיקה היא פשוט לא השטח שלו.

http://www.a7.org/news.php3?id=119916

(אח של מישהו שהכיר את ג'ון לנון)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-08-2005, 11:45
צלמית המשתמש של Big Joe
  Big Joe Big Joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
כמה מלים על שמחה ארליך ועל ה"נבואה" שהתגלתה.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "ארליך ניבא: שרון יעבור הקווים למערך"

שמחה אריך היה התגלמות מה שנקרא "עסקן מפלגתי". הוא הגיע לראשות המפלגה הליברלית (מקודם הציונים הכלליים), בסבלנות והתמדה ובדרך האלימינציה. לאחר המהפך ב-77 הוא הגיע לתפקיד שר האוצר, בתוקף היותו האיש הבכיר שלך הליברלים שנחשבו ה"מרכיב הכלכלי" של הליכוד (לעומת חרות שהיו "המרכיב הלאומי"). מקץ שלוש שנים ברח מהתפקיד כשהוא משאיר מאחוריו אינפלציה - לראשונה בישראל - של שלוש ספרות.

בסוף 73 השתחרר אריק שרון - גיבור הצליחה - מהצבא, ובחר להצטרף למפלגה הליברלית. ארליך לא אהב את הרעיון, אבל הוא לא יכול היה להתנגד פורמלית לגיבור, ולכן "קעבל אותו בזרועות פתוחות". אריק מיד הראה לו מאיזה חומר קורץ, כאשר הצליח להביא להקמת הליכוד. (גח"ל + פורשי חרות מהמרכז החופשי, והרשימה הממלכתית). זה כמובן לא הגדיל את אהבתו של ארליך אליו.

הליכוד היה צריך להמתין בישיבה על ספסלי האופוזיציה עד 1977. ואריק חסר המנוח, שהמשיך לריב עם ארליך, פרש מהכנסת, והצטרף שוב לעשיה - כיועץ בטחוני אצל רבין, שהחליף את גולדה. ארליך, העסקן האפור, לא יכול היה להבין את סוג היחסים (למרות כל המתיחויות) בין אלופי צה"ל ואנשי בטחון בכירים. ה"נבואה" שמציג היום ערוץ 7 נראית מגוחכת במיוחד, אם נזכיר להם שהיה עוד אלוף (מיל) ששרת לצדו של שרון את יצחק רבין כיועץ לענייני טרור - רחבעם זאבי...

בכל אופן, חילוקי הדיעות הפוליטיים עם רבין גרמו לפרישתו של אריק שרון מהתפקיד וחזרתו לפוליטיקה. בשנת 1977 נבחר לכנסת בראש "שלומציון" שיסד (שני מנדטים) ולאחר מכן הצטרף לקואליציה של מנחם בגין, והתאחד עם "חרות" הפעם - לא עם הליברלים.

לסיכום: להביא דבריו של אויב פוליטי של שרון מלפני 30 שנה, הוא רעיון די עלוב. לנסות לראות בהם "נבואה" למה שלא התרחש (עדיין?) 28 שנים אחר כך , זה מגוחך, ולהשתמש בנימוקים שהיו הופכים גם את גנדי ל"חפרפרת" של המערך - זה מטומטם לגמרי.

נערך לאחרונה ע"י Big Joe בתאריך 02-08-2005 בשעה 12:06.
ישן 02-08-2005, 13:17
  נרויאיר נרויאיר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.04
המממ...אם כבר שרון חצה את הקווים כשהלך לליכוד...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי יסעור שמתחילה ב "ב 73 ארליך הביא אורז מקרוני וביצים לישיבות הממשלה"

לפי פירסום בספרו של מאיר עמית היה לשרון הסכם הצטרפות עם בגין כבר שהיה אלוף פיקוד הדרום ב1973. זה לא הוכחש אף פעם. היו סיפורים על מאמציו להקלט במפא"י בצעירותו. שרון נולד בכפר מלל שהיה חלק ממה שנקרא ההתיישבות העובדת. התיישבות זו היוותה בתולדות המדינה, את הגרעין של תנועת העבודה. לאור העובדה שהוא גדל במושב ובצבא עטוף בבני ההתיישבות העובדת שהיו ברובם אנשי תנועת העבודה היתה זו בית גידולו הטבעי. אם כבר, משתמשים במילים חצה את הקווים- שרון חצה את הקווים שהצטרף לבגין... לפי רמיזות בספרים שונים זה בגלל שלא התקבל בתפקידים רמים מספיק בתנועת העבודה... אין ספק שהוא כמעט הצליח להרוס את תנועת העבודה ואולי עכשיו הוא מכפר על רגשות אשמה. בכפר הולדתו, אגב, כפר מלל הוא זכה לפחות קולות מאהוד ברק בבחירות הקודמות...
עד היום הוא אגב מעריץ את בן גוריון (ובצדק,לדעתי- בבחינת המעשים שבנו את המדינה...).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:00

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר