לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-08-2005, 11:48
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
"המ"מ אמר: תוריד הכיפה ודרוך עליה"

מהומה בבסיס הטירונים: חיילי ישיבות הסדר שיסיימו היום טירונות בבסיס זיקים טוענים כי מ"כ ומ"מ השפילו אותם הבוקר. "אני מתבייש באנשים כמותכם ואני שמח שהכיפה היחידה שיש לי זה על ה...", אמר להם המ"כ, לטענת החיילים, תוך שהוא שולח יד לכיוון איבר מינו. בצהריים נידון המ"כ ל-28 ימי מחבוש בפועל.

68 חיילי ישיבות ההסדר החלו את הטירונות לפני כארבעה שבועות. בסיומה הם אמורים להשתבץ בתפקידים כלליים בצה"ל, כמו שירות ברבנות הצבאית.

חייל במחלקה סיפר ל-NRG מעריב כי אחד החיילים קיבל אישור ממפקדת המרפאה לצאת מהבסיס לטיפול רפואי. לטענתו, המ"מ סירב לאפשר לו לצאת. החייל פנה הבוקר למ"כ וזה הורה לו לגשת למפקדת המרפאה ולהגיד לה: 'למרות שאישרת לי ללכת, המ"מ שלי מצפצף עלייך'.

לדברי החייל, המ"כ גם אמר לחייל: "אני יודע שאתם נוער השוליים של הציבור החרדי". חיילים שעברו במקום בדרך חזרה מתפילת הבוקר ואחזו בידיהם תפילין וטלית, דרשו מהמ"כ לחזור בו, אך לטענתם הוא סירב לעשות זאת. "נדהמנו לשמוע את הדברים, את השנאה שהביע, במיוחד ביום האחרון של הטירונות", סיפר החייל.

לדברי החייל, מאוחר יותר הוזמן המ"מ למרפאה ושם הוא החל לצעוק. לבסוף יצא המ"מ מהמרפאה ואמר לחייל: 'אתה שטן, אתה מנסה לסחוט אותי ואת המדינה. אתה מבייש את הדת. תוריד את הכיפה ודרוך עליה'. "החייל חזר למחלקה המום", סיפר החייל.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART/965/989.html

(אח של מישהו שהכיר את ג'ון לנון)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-08-2005, 12:37
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
המשך הידיעה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב ""המ"מ אמר: תוריד הכיפה ודרוך עליה""

"אני פשוט בהלם", אמר אחד החיילים במחלקה. "לא האמנו שכך נסיים את הטירונות. התגייסנו לצה"ל כדי לעזור למדינה. יכולנו לבחור בדרך אחרת. רובנו אנשים נשואים עם ילדים. חלק מהחיילים יכולים להיות הורים של המ"כ ושל המ"מ".

החיילים מספרים כי לא יכלו לפנות בתלונה למפקד הפלוגה, שכן הוא נסע לפולין במסגרת משלחת צה"ל. כשפנו למפקדת הבסיס היא הסבירה להם שעליהם להגיש תלונה בצורה מסודרת.

אלוף משנה גילה קליסי, מפקדת מערך במפקדת זרוע היבשה, סיפרה כי לאחר האירוע קיימה מפקדת הבסיס תחקיר ראשוני שבו נכחו הטירונים, המ"כ והמ"מ. לדבריה, המ"כ הודה במעשים שיוחסו לו, אך לא הביע עליהם חרטה. בתום התחקיר, עמד המ"כ למשפט צבאי, שבסיומו נגזרו עליו 28 ימי מחבוש בפועל.

"לאחר שיסיים לרצות את עונשו, בכוונתי לפסול אותו מלמלא כל תפקיד פיקודי", הדגישה. היא גם הבטיחה למצות את הדין גם עם המ"מ. "האירוע הזה צורם לי כקצינה בצה"ל וכאמא", אמרה. "אנחנו מוקיעים את האירוע הזה, ונטפל בו".

אל"מ קליסי אמרה כי עד למקרה שאירע הבוקר ציינו החיילים כי הם מעריכים את מפקדם. היא אף אמרה כי בשבוע שעבר ביקר את החיילים ח"כ אלי ישי (ש"ס), והביע הערכה ליחס שהחיילים מקבלים.

קצין חובש כיפה בדרגת רב-סרן, המשרת בחטיבת גבעתי, הגדיר את האירוע "חמור". "אני מאוד מקווה שמדובר באירוע נקודתי", אמר הקצין. "אני גם מקווה ששנאה לא מחלחלת כלפי חובשי כיפה".

לדבריו, ייתכן שהסיבה לאירוע החמור היא הזיהוי של בני ישיבות ההסדר עם מתנגדי ההתנתקות. הוא קרא לבצע "הפרדה מוחלטת בין ביצוע ההתנתקות, ובין חובשי הכיפה המשרתים בצה"ל".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי מדובר באירוע חמור ביותר שלא ניתן לקבלו. "האירוע מנוגד לרוח צה"ל וערכיו. מפקדת הבסיס ערכה בדיקה ראשונית ויינקטו צעדים פיקודיים נגד המ"כ". בדובר צה"ל מציינים כי יקיימו שיחה עם המחלקה.

טירונים: אמרו לנו להסיר את הציציות

הח"כ לשעבר חנן פורת תקף בחריפות את המ"כ וכינה אותו "טיפוס מופרע" והביע תקווה כי הוא יסולק מכל תפקידיו. "אדם כזה אינו ראוי להיות מפקד בצה"ל, ואני מקווה שהצבא יסיק את המסקנות. אדם כזה זקוק לטיפול, וללא ספק ראוי שהוא יורחק מכל עמדה של הדרכה".

דובר ישיבות ההסדר, דוד סתיו, אמר: "אני מאוד מקווה שהתלונות הללו אינן ברוח המפקד הרעה המנשבת במסדרונות אגף כוח האדם בצה"ל (אכ"א) ובפיקוד העליון של הצבא, שבימים האחרונים לא מפסיקים לתקוף ולהשמיץ את ישיבות ההסדר".

בתגובה לאירוע, קראה ח"כ זהבה גלאון (מרצ-יחד) לצה"ל לרענן את הנהלים בקרב כל המפקדים כדי לשמור על העיקרון של "כבוד האדם באשר הוא אדם". "קיווינו שנורמות אלו פסו מהעולם, ובעיקר מצה"ל, ויש לטפל בכך במהירות ובנחרצות כדי למנוע הישנות מקרים מעין אלו", אמרה.

אין זו הפעם הראשונה שבה מתלוננים טירונים דתיים על יחס מחפיר מצד מפקדיהם. במאי השנה התלוננו טירונים בחיל הנדסה, בוגרי ישיבות הסדר, כי מפקדיהם הורו להם להסיר את ציציותיהם לקראת טקס השבעתם.

המפקדים לא איפשרו לחיילים אפילו להכניס את פתילי הציציות למדים כך שלא ישתלשלו החוצה", סיפר ד', אביו של אחד החיילים, "גם כאשר טענו חיילים שההציצית מוסתרת כולה מתחת לבגד, התעקשו המפקדים על הסרתה".

(אח של מישהו שהכיר את ג'ון לנון)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:40

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר