לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-08-2005, 09:55
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
אין לי מושג איזה ספר קראת, ולמה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "צריך עזרה."

אבל זו לא היהדות. כמובן שיש ענינים של שכר ועונש, גן-עדן וגהינום וכל זה. אבל מי שחוזר בתשובה מפחד העונשים בעולם הבא, סופו שיחזור בשאלה כשימאס לו בשלב מסויים לחרוד כל החיים מעונש. חזרה בתשובה צריכה להיות מאהבה ולא מפחד. צריך להבין את מהות היהדות ומהות המצוות, כדי לקיים אותן, ולהיות יהודי שעובד את ה' בשמחה ולא מתוך פחד ועצבות.

כמובן שרצוי לדעת את מה שנאמר באותם ספרים מהסוג שקראת, אבל לא לבסס עליהם את כל מהות האמונה. ההבדל בין הגישה של הספר שקראת לבין היהדות האמיתית היא בגישה. הוא פועל בגישה שצריך להפחיד וכך יחזרו בתשובה, ואז ממילא יגלו כמה זה "טוב". במציאות זה כמעט ולא קורה. ולכן עדיף שלא ללכת בדרך זו.

לשאלותיך, יש הרבה דברים שלא כתובים בתורה שבכתב, אלא בתורה שבע"פ, והם מקובלים לא פחות, ומן הסתם הספר ההוא שואב משם את מקורותיו. ברור שהספר הנ"ל נועד כדי לעורר את הפחד הפנימי כדי להתקרב לדת, אבל כל עוד אני לא יודע באיזה ספר מדובר, לא אוכל לומר אם יש לו מקור לדבריו או לא (וגם לא בטוח שאם אדע איזה ספר זה, אוכל לדעת)

חזרה לפורום
ישן 23-08-2005, 10:37
צלמית המשתמש של אורה ר
  אורה ר אורה ר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.08.05
שלח הודעה דרך Yahoo אל אורה ר
לפי דאתי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "צריך עזרה."

למרות שאני לא תתיה למדתי בביתספר דתי ואני מאמינה בגן אדן וגהנום אז תקשימ זה משה אני יודאת לאחר שבן אדם מת נישמתיו עולה לשמים וניצבת מול אלוקים. אלוקים שוקל את חתעוי מול מיתבותיו שמתי שפסק דין המחריא נופל עו תחילת השנה תישרי ואד עז מישפחתו מיתפללת לשלומו ולחן החודש האחרון ניקרה אלול אני לדודי ודודי לי. אגב אלוקים מחפר בלי באיה על החטאים עם בן אדם למקום אבל מיתקשה לחפר אל החתאים עים בן אדם לחברו. אכשיו פסק הדין יחול ליהיות קזה אם המוזנים שוות עז האדם חוזר לאדמה אם יש ויתר מעסים טובים עז האדם אולה לגן עדן ואם יתר מעסים רעים האדם אובר לגהנום אד שיחפר אלהם שמתי שהעונש הוא להיסרף ולא למות
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:03

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר