לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-08-2005, 02:01
  יוסי בכינור יוסי בכינור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.06.05
חייל מסביר על פעולת מעגל העקירה הראשון

פורסם באתר היידפארק:
http://hydepark.hevre.co.il/hydepar...opic_id=1519685

שלום רב!
אני חייל לוחם מ"המעגל הראשון" בפינוי בגוש קטיף.
לפי השקפותיי האישיות, אני מתנגד לתכנית ההתנתקות, אך עם זאת, אני חושש לסרב פקודה.
מפקדיי אומרים, שהם מבינים אותי, אך לא יכולים לעשות כלום. המעט שאני יכול לעשות למען אחי בגוש קטיף הוא – לספק לכם מידע אודות נקודות החוזק והתורפה של מערך כוחות הפינוי ברצועת עזה. הלוואי וזה יעזור!

1. מבנה כוחות הפינוי:
מסביב לאזור המפונה תעמוד חומת חוליות (כל חוליה – 4 חיילים), כשבין כל 4 חוליות עומד קצין, האחראי על 4 החוליות שלצדו.
מאחורי חומת החוליות הפנימית יעמדו כמה חומות של חוליות פעולה והחלפה, וביניהן קצינים, האחראים על בקרת המפקדים בחומה הפנימית וניתוב החוליות שמאחוריה.
כל המעגל הראשון אינו חמוש.
2. צורת הפעולה של הכוחות הנ"ל: עקרון הפעולה הוא 4 על 1. כלומר, קציני המעגל הפנימי מאתרים דמויות בולטות בקבוצות המתנגדים. כאשר יש כוונה למשוך אדם (או כמה אנשים) מתוך קבוצת המתנגדים, חומת החוליות נפתחת במקום המתאים, ומשם יוצאות חוליות, חוליה אחת לכל אדם שרוצים להוציא, ומושכות את האנשים המיועדים אל מחוץ לזירה. ההעדפה תמיד תהיה למנהיגים ואנשי מוטיבציה (במילים פשוטות – לאלה שיבלטו). אחרי שמוציאים אדם אל מאחורי חומת החוליות הפנימית, החומה נסגרת. הקצינים שמאחורי החומה הפנימית ידאגו לרענון הכוחות ולהכוונת כוחות הפעולה לנקודות הדרושות.
3. נקודות תורפה של הכוח המפנה והצעות לניצולן:
א. הכוח המפנה בונה על חוסר התארגנות של המתנגדים. מכאן, שככל שהמתנגדים יהיו מאורגנים יותר, כך זה יהיה בעייתי יותר עבור המפנים.
§ ידוע, שיש ביניכם יוצאי צבא מנוסים, כולל קצינים קרביים. תנו להם לארגן אתכם וצייתו להוראות שלהם. ההתארגנות היא הנשק העיקרי שלכם!
§ התחלקו לחוליות בנות 4 אנשים והישארו יחד! הרכיבו כיתות מכל 4 חוליות.
§ לכל חוליה וכיתה צריך להיות מפקד אחראי.
§ תיצרו חומה בדומה לחומת החיילים, ותדאגו, שיהיו כמה שפחות נקודות מגע ביניכם לכוח המפנה.
ב. באימונים שנערכו לכוח המפנה, ה"אויב" יוצג ע"י קבוצות בנות לא יותר מאשר 30 אנשים.
§ תתארגנו בקבוצות כמה שיותר גדולות והישארו ביחד!
ג. קבוצות הנמצאות במרחבים פתוחים (רחובות, כיכרות, שערים) קל יותר לפרק ולפנות.
§ נסו להתארגן בתוך בתים ומבנים ציבוריים, כמו בתי כנסת ובתי ספר.
§ תתבצרו בפנים (תחסמו דלתות וחלונות ותדאגו מראש למלאי מזון ומים לימים רבים, עד כמה שבועות).
§ תדאגו לכך, שהחזקים והנועזים שביניכם יהיו קרובים יותר לפתחים (חלונות/דלתות), והשאר – במרכז, ותדאגו לחילופי משמרות.
§ אלו שייאלצו להישאר מחוץ למבנים, ייצמדו אל המבנים מבחוץ, על מנת להפחית את נקודות המגע עם הכוח המפנה.
ד. חיילים רבים – כמוני – מזדהים עם העם היהודי ואין להם מוטיבציה לפנות. אני יודע שלא אלך "עד הסוף" עם הפקודה הזאת, ואני בטוח שאני לא לבד.

זכרו, שהכוחות המפנים אינם ערוכים להתנגדות של יותר מחודש. ההתארגנות, הסבלנות ואי-האלימות עשויים להיות המפתח לניצחון!
בהצלחה! אני מקווה שמישהו למעלה יעזור לנו.

נערך לאחרונה ע"י יוסי בכינור בתאריך 15-08-2005 בשעה 02:04.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-08-2005, 06:57
  blum_r blum_r אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.04
הבנת הנקרא
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסי בכינור שמתחילה ב "חייל מסביר על פעולת מעגל העקירה הראשון"

1. בהצעות החייל להתרכז במקומות סגורים (מבנים או שטחים מגודרים) יש סכנה גדולה.
לא לשכוח הכוחות אומנו להתמודד עם קבוצות מתבצרות. מבנה סגור אפשר לכתר עד שיהיו כוחות מספיקים בכדי להתמודד איתו.
למבנה סגור אפשר לזרוק גז מדמיע או אמצעים מנטרלים אחרים בשטח פתוח האמצעים לא יעילים.
בשטח פתוח אפשר להתפזר לכל הכיוונים וכך לשבש את התארגנות הכוחות המפנים.

2. פעילות החיילים בחוליות של 4 חיילים נועדה לאפשר השתלטות על מפגין בודד 2 אוחזים בידיים ו2 ברגליים.
ניתוק של חייל מתוך החוליה בזמן שהם גוררים מפגין יאפשר למפגין שנתפס להשתחרר ולחזור לתוך קבוצת המפגינים.

3. התארגנות החיילים מוכוונת ע"י הקצין. ניתוק הקצין מהקבוצת החיילים משאיר אותם ללא כיוון.

4. החוליות פועלות בצורה של חוליות מתחלפות 2 מקדימה ו2 מאחור כאשר חוליה קידמית תופסת מפגין היא נסוגה לאחור וחוליה אחורית פורצת קדימה בכדי לייצור חייץ בין המפגין לשאר המפגינים ולאפשר לאזוק אותו ולפנותו לנקודת ריכוז. קבוצת החיילים תאבד את ההתמצאות בשטח אם היא תאולץ לפנות לאגפים או להסתובב.

5. פקודות מעוברות בקול ככל שיהיה יותר צעקות: ימינה שמאלה קדימה אחורה יש סיכוי שהחיילים לא יצליחו לשמוע את פקודות המפקדים ולא יבינו מה עושים.

בעז"ה הגירוש יכשל.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:58

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר