לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-08-2005, 22:21
צלמית המשתמש של MrBeef
  MrBeef MrBeef אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.04
שלח הודעה דרך ICQ אל MrBeef
עידו
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי inbalus9 שמתחילה ב "פרטים נוספים"

אם אתה לא מבין אז אנא ממך, אל תטעה את הבחור

מודיעין אלקטרוני

בצה"ל מודיעין אלקטרוני (מודא"ל) מתחלק לשני מסלולים עיקריים:

מסלול ירוק (חמ"ן)
מסלול כחול (חיל אוויר)

במסלול הירוק, עוברים קורס בן חודש ימים בבסיס בדרום הארץ, לאחר מכן מתפזרים לבסיסים בכל רחבי הארץ, כאשר לרוב הבסיסים פתוחים ועושים בהם יומיות. ההסמכה נעה בין שלושה חודשים לכשנה וחצי, תלוי לאיזה בסיס הגעתם. יוצאי מודא"ל שעשו הסמכה של שנה וחצי נחשבים לחברה מאד איכותיים ורבים מהם שיוצאים לקצונה מגיעים לשרת בתפקידים בכירים בחמ"ן. במסלול הזה התחיל ראש אגף מודיעין הנוכחי בצה"ל, האלוף אהרון זאבי פרקש (לאחר שנפל מקורס טיס, איך לא...)

במסלול הכחול, גם עוברים קורס של חודש באותו הבסיס יחד עם הירוקים. אני קצת משוחד, אבל השירות במודא"ל כחול נחשב יותר יוקרתי מבמודא"ל ירוק.
לאחר הקורס מתפצלים לבסיסים השונים בארץ ומתחילים הסמכה שואתית של שנה עד שנה וחצי. היציאות בהסמכה (שמשכה תלויי אך ורק במסתמך וברמת ההשקעה שלו) הן חצאים, כלומר 11 יום בבסיס ו3 ימים בבית. כשמסתמכים היציאות הופכות ל10-4 בתנאים מהטובים בצה"ל. בסמל יוצאים 9-5. אפטרים חופשי.
האנשים ביחידה מאד איכותיים וגם כאן יוצאי היחידה שממשיכים בצה"ל מגיעים לתפקידים בכירים בחיל האוויר. אלה אשר בוחרים להשתחרר בדרך כלל גם מצליחים טוב באזרחות. לאחר ההסמכה הכל כך קשה ביחידה, כל דבר נראה קטן עלייך. בעבר היחידה הייתה סגורה לנפלי טייס מתקדמים אך בשנים האחרונות היא גם נפתחה לבנות שמאותרות לפני הגיוס ובנים שמאותרים בטירונות. עד היום 95% אחוז מהקצינים הם נפלי טיס וכך גם הרבה קצינות.

קצת עליי:
אני רומן, תשעה חודשים בצבא, התגייסתי ב28.11.04, לחיל השריון. לאחר יומיים בבקו"ם וועדה רפואית, הורידו לי פרופיל ל64 (נגד רצוני, הייתי מורעל שריון למי שזוכר אותי מלפני שנה...) ונשלחתי לטירונות 02 בבט"ר זיקים. בטירונות עשיתי מיונים לתפקידים רבים במסגרת חיל האוויר.
סיימתי טירונות והתקבלתי ליחידה למרות היותי חריג (בעיקרון ליחידה מגיעים עם פרופיל 72 ומעלה וכשירות רפואית להיות צוות אוויר, כלומר לעבור ירפ"א). הגעתי לבסיס בדרום הארץ בו התחלתי את ההסמכה. לאחר כ6 חודשים ביחידה, נפלתי במבחן והופנתי למיון מחדש עם המלצה חמה ללהק מודיעין בקריה. כיום אני משרת בקריה (The Ultimate Jobnik) במודיעין חיל האוויר.

לסיכום, אני מאד ממליץ על התפקיד, למרות ההסמכה הקשה כל כך זה שווה את זה. עצוב לי שנפלתי, אבל כנראה זה לא נועד להיות.

בהצלחה בשירות

רומן

הערה: כל מה שכתבתי נמצא במגבלות בטחון המידע ולא נחשף כאן חומר מסווג.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:08

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר