לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-08-2005, 07:44
  end__game end__game אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
dslr נגד מצלמות p&s מתקדמות דעה.

לא לקחת ברצינות.
בעיקבות הסבר של מתן והתכתבות עם אחד מחברי הפורום גיבשתי דעה.
קודם כול אני צלם חובב - , ובשביל ציוד טוב צריך כיסים עמוקים ביותר. שלרוב אנשים אין את הכיסים העמוקים. ויש לי עוד דברים שאני אוהב בנוסף לצילום(אומניות לחימה , היסטוריה צבאית רק בשנה האחרונה הוצאתי 3000 שקל על ספרים ועוד) אני די מרוצה מהמצלמה הנוכחית שלי חוץ מטווח הזום ועינית.(minolta 7i) רכשתי אותה מאדם שרכש אותה בזמנו ב1000 דולר בארצות הברית והיא הייתה אצלו בארון. שכן שלי לשעבר הוא מאוד התאכזב ממנה ובאמת התמונת שלו האנמיות הוא רכש מצלמה פשוטה והוא מרוצה. גם אני התאכזבתי בהתחלה כי מה לעשות היא לא טובה כול כך במצבים האוטמטים. אבל קצת למדתי לנשתמש בה ומהרבה תמונות אני מרוצה.
עכשיו עם הייתי רוצה להחליף מצלמה הייתי רוכש את A2 שלמינולטה אבל היא יקרה בטירוף.
לכן הייתי מעדיף dslr רצוי עם עדשה אחת שתכסה לי טווח 28-300 כיוון שאני לא רוצה להסתובב עם עדשות ולחליף אותם ובנתיים הנושא יברח. לכן לטטוח הרחוק הנושא של קרופ פאקטור הוא יתרון.
מאפשר לרכוש עדשה עם טווח קטן שיתן טווח רחוק 200 הופך ל300.
עכשיו כמו שהיבנתי לאחר הסברו של מתן יש בלאי בdslr בדומה לרכב. והמצלמות הזולות כדוגמת 300 של קנון יש לערך 30K של קליקים לאחר מכן אפשר לזרוק את המצלמה.(לא לכולם יש כסף להחיף מצלמה אחת לשנה) וגם לי זה נראה כטריק שווקי שמשאיר אותך משעובד לחברה אחת כי יש ציוד וכן אתה לקוח נאמן לקנון או לניקון תלוי במה רכשת. אני גם לא סומך על החברות או תאגידים שמטרתם היא לרוויח כסף בכול מחיר.(על חשבון הצרכנים ועובדים.) בייחוד היבואנים בארץ שהם מומחים בחליבת הלקוח.(זה נכון בכול התוחמים ולא רק במצלמות)
לכן היא הייתי מחיף מצלמה הייתירוכש dskr פשוטה והייתי מחפש עדשה אחת שתיתן 18-200 (28-300) לא לכולם יש צורך בתוצאות מושלמות בטוח רוב הצלמים לא יהיו צלמי ng או צלמי מקצוע אחרים. זו לפחות דעתי.
אשמח לשמוע גם את דעתכם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-08-2005, 08:32
צלמית המשתמש של carish1
  משתמש זכר carish1 carish1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל carish1 LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי end__game שמתחילה ב "dslr נגד מצלמות p&s מתקדמות דעה."

שלום לך!
ראשית, היתה לי 300D והיא עשתה 60,000 קליקים - ועוד במרץ (אירועים היא צילמה...) ולא התבלתה - עד היום - והיא בידיים של הבחורה שקנתה אותה ממני והיא מאוד מרוצה.
שנית - למה ל P&S אין בלאי? אם DSLR זה רכב, אז P&S זה אופנים, תאמין לי גם להן יש בלאי רק שאתה לא שומע עליהם הרבה כי אנשים אומרים "פשוט הלכה המצלמה" ולעומת זאת ב DLSR, יש לך אפשרות לדעת בדיוק מה הלך ולתקן במסגרת האחריות או בתשלום לא כל כך יקר.
שלישית - עדשה בטווחים שציית, אפילו 28-200 לא תהיה איכותית בכלל, פשוט ככה.
עדיף לך, אם אתה באמת חייב, ללכת על 24-70 ו 70-300 - שתי עדשות שיכסו לך כמעט כל טווח אפשרי מצילומי יום יום ועד טלה עצבני... אני אישית עבדתי עם הזוג הזה בלבד, כשנה.
מקוה שהופרחה הדעה השלילית על DSLR....

משה

ישן 26-08-2005, 09:21

יש כמה דברים שאני מסכים איתך ויש שללא.
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "שלום לך! ראשית, היתה לי 300D..."

אני לא סומך כול כך על האחריות בישראל. שטב היבואנים והמוכרים הם חברים שלך עד שאתה נפרד מהכסף. אחר כך הם פשוט בזים לך.(ניסיון עם לוח למחשב ועם וטלויזיה) מה לעשות יצא לנו תדמית של עם של תחמנים אולי גם בצדק. בקשר לעדשה אחת ושמכסה טווח גדול אתה צודק רובם על הפנים.(לא מניסיון)
אבל אני מסוג הצלמים מצלם ספוטני מבלי תכנון. נגיד אני מצלם ברחוב שטווח של עד 100 מספיק אבל אני פתאום רואה מטוס מעניין שטס נמוך ומעוניין לצלם אותו. אז עד שאני יחליף עדשה הוא יעלם. וכן גם הצורך להסתובב עם מסה ענקית עליך זה די מבאס. למען האמת אני יראה תמונה שמראה את הכוונה שלי.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

התמונות צולמו במצלמת hp -850 עם זום דיגטלי בנוסף לאופטי. זה היה בראשית דרכי בצילום ולהבנתי את המשמעות של זום דיגטלי. עכשיו עם הייתי צריך להחליף עדשה לא הייתי מצליח לצלם את התמונות.
אני די חובב צילום מהסוג הזה כי יש לי משיכה לציוד צבאי. בעיני התמונות יצאו סבירות. לט מעלות סבירות.
דרך אגב לשכן שרכשתי ממנו את המצלמה יש אופניים שעלו 30000 שקל.

נערך לאחרונה ע"י end__game בתאריך 26-08-2005 בשעה 09:35.
ישן 26-08-2005, 19:15

תודה לכול מי שענה באשכול.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי end__game שמתחילה ב "dslr נגד מצלמות p&s מתקדמות דעה."

עוזר לי לגבש דעה. אני מעדיף לקנות ציוד חדש מהיובאן הישמי(קמצן משלם פעמים) מאשר היבואנים האפורים. למרות המחיר המפתה שלהם. אי אפשר לדעת מאיפה הם מבאים את הציוד.(הגבלה למחשבים יש חניות שמוכרות ציוד משופץ במחיר חדש או נותנות מחשבים במחירים זולים על הפנים). אז יקח לי יותר זמן לרכוש מצלמה אבל מה בוער? עכשיו בקשר לאחריות של היבואן הרשמי זה מגביל אצלי לאחריות על רכב שנותים לך אחריות שהשלדה לא תחליד ולשאר הדברים אין אחריות.(שקר גס היא האחריות ל3 שנים - מוכרים בארץ) ועשיו בה לי רעיון כזה כיוון שאני אוהב צילמי רוחק. אני כנראה ירכוש מצלמה (קנון 300 או ניקון 50) וילך בדרך מוזרה. אני ארכוש גוף פלוס עדשת 70-300 ולצילום רגיל אני ימשיך להשתמש במינולטה. בעתיד שיהיה כסף ארכוש עדשה נוספת רגילה 28-100 לערך.
כנראה שהבלאי של מכניקה היא מופרכת - אין לי חיבה לדברים מכנים.(הייתי רוצה שגם הדיסק הקשיח במחשב יוחלף בדיסק כגון הזכרוננות שיש במצלמה.) סתם שאלה מסכרנת מה יותר מהיר דיסק קשיח או זיכרון של המצלמה?

ושוב תודה שעזרתם לגבש דעה.
נ.ב מישהו יכול להביא תמונה לדוגמה שצולמה עם עדשת 70-300 בעיקר בתחום הרוחק.

עוד נ.ב יש לי מצלמת ודיאו שהזום 24 אני חושב שזה מגביל 900. אין לי מושג למה רכשתי אותה
כמעט ולא משתמש. עכשיו היא אצל אחי משמשת לציילום משפחה.(לא מוכר)

נערך לאחרונה ע"י end__game בתאריך 26-08-2005 בשעה 19:28.
ישן 26-08-2005, 20:03
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי end__game שמתחילה ב "תודה לכול מי שענה באשכול."

רעיון טוב. להתחיל ישר עם טלה.

תראה, הסיגמא 70-300 זולה, אבל לא מדהימה באיכות שלה.

מצ"ב דוגמא לצילום הכותל המערבי עם העדשה הזו - במצב מקסימלי (300 מ"מ כפול 1.5 = 450 מ"מ מקביל ל FF)

עריכה: ב EXIF כתוב שצילמתי ב 170מ"מ... מוזר... אחפש תמונה אחרת...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/scripts/exif.php?file=2005/08/26/90080594.jpg]

טוב - אז התמונה הזו צולמה ב 300 מ"מ
סליחה על ההצפה ... לפעמים גם אני יוצא חומוס... קורה...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/scripts/exif.php?file=2005/08/26/52886635.jpg]

נערך לאחרונה ע"י Narxx בתאריך 26-08-2005 בשעה 20:10.
ישן 26-08-2005, 21:34

הה עכשיו בלבלת אותי.
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "רעיון טוב. להתחיל ישר עם..."

החדות לא כול מוצלחת וגם עושר הצבעים.
יכול להיות שזה נובע מתנאי צילום קשים או פיקשוש?
איך המהירות שלה?
ב 850 של הי פי בשביל לצלם מטרות בשמים הייתי צריך לערוך חישוב קל בראש כדי שאוכל לצלם.
את המסוק כיוונתי לשמים רקים ועד שהיא הייתה מצלמת המסוק נכנס לפריים.(אני אוהב לעשות הקבלה של נשק לצילום.) ב 850 זה היה תותח נ"מ ממלחמת העולם 2 - חוסר דיוק מוחלט היו צריכים כמות גדולה שתכסה איזור בשביל להוריד מטוס. המינולטה מקבילה לתותח בעל טווח קטן אבל מדויק.
ה dslr חשבתי לעצמי זה טיל נ"מ שאתה יורה ומוריד מטוס.(פעם היה לי חלום להיות צלף בצבא - צילום זה להיות צלף מבלי להרוג.) - לא לקחת ברצינות את האימרות סתם בשביל לשעשע.
אבל תודה בכול אופן.
ישן 26-08-2005, 23:41
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי end__game שמתחילה ב "הה עכשיו בלבלת אותי."

מצלמת SLR מהירה מאוד.

אין דיליי מרגע הלחיצה עד לצילום עצמו - הוא מיידי.
רק מה - אם יש לך עדשות טובות - הפיקוס יהיה מהיר, והתמונה איכותית.
אם יש לך עדשות בינוניות, אז הפיקוס יהיה איטי יותר, ובעיקר האיכות של התמונה. גם בפיקוס טוב, התמונה תהיה מטושטשת, בגלל שהעדשה לא חדה בטירוף.

רוצה רובה צליפה שלא מפספס? זה יעלה לך הרבה כסף.
רוצה רובה צליפה שפוגע "בערך" אבל זה מספיק לך? השתמש בתותחי הנ"מ שיורים הרבה פגזים עד שאחד (או יותר) פוגע (ובאנלוגיה - מצלמה בינונית עם עדשה בינונית).

אם אתה מראש, הולך על טלה - המלצה שלי - ניקון D50 עם עדשת 80-200 צמצם 2.8 של ניקון.
וותר על עדשת קיט, וותר על פלאש...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:16

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר