לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-08-2005, 20:38
  Y.I Y.I אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי bboyoren שמתחילה ב "מה הפרוצדורה להתקנת אינטרנט ?"

אם אתה רוצה לחבר את שני המחשבים לאינטרנט יש לך שתי אפשרויות (בעיקרון):

הראשונה זה רשת חוטית (נראה לי שקוראים לזה ככה): אתה צריך לחבר את שני המחשבים באמצעות כבל מוצלב (עם שלושה חיבורים: אחד לכל מחשב ואחד לרכיב שישמש כ"צומת"). אתה בכל מקרה תצטרך שני כרטיסי רשת (אני חושב שעדיף לך חיצוניים ואוטומטיים אלא אם כן אתה רוצה לפרק את המחשב ולהתחיל לעבוד עם ההגדרות) ואיזה מכשיר שיקשר בין המחשבים (שאליו תחבר את החיבור השלישי של הכבל המוצלב- זה ה"צומת"). אני לא כל כך מבין בזה כי לי יש שלושה מחשבים בבית ואם אתה רוצה יותר משניים אז צריך לקנות ראוטר. אני הייתי ממליץ לך בכל מקרה לקנות ראוטר כי לדעתי זה יותר טוב וזה גם משפר לך את האבטחה של הרשת. הבעיה פה שאם המחשבים רחוקים אתה תצטרך כבל מאוד מאריך. היתרון שכל הסיפור פה הוא זול.
האפשרות השניה היא רשת אלחוטית ואז אתה צריך שני כרטיסי רשת אלחוטיים (את ההגדרות אתה תצטרך לעשות באופן ידני) והם כבר יזהו אחד את השני אוטומטית וגם נתב רשת אלחוטי (נקודת גישה אלחוטית). הבעיה היא שזה גם יותר יקר מהקודם וגם לדעתי פחות יעיל בהרבה בחינות מרשת חוטית.
בקשר לשאלות האחרות: כדי להתחבר לאינטרנט אתה צריך ספק אינטרנט (תכף אני יסביר לך) ומודם (וכמובן מחשב). המודם פחות או יותר לפי מה שאני יודע אמור לתרגם אותות דיגיטליים לאנלוגיים ולהיפך (כי הטלפון קורא רק אנלוגי והמחשב קורא רק דיגיטלי) ובadsl יש שלושה תדרים שונים ובגלל זה אתה יכול לדבר בטלפון ולגלוש באינטרנט בו זמנית. ספק אינטרנט זה כמו ספק טלפון אותו דבר שבעצם מבצע את אותה פעולה כמו ספקי הטלפון. מודם אתה אמור לקנות אבל אל תדאג זה לא יקר מדי. אני מקווה שעזרתי לך ואם יש לך עוד שאלות שאל בכיף.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-08-2005, 08:25
  Y.I Y.I אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי bboyoren שמתחילה ב "מה הפרוצדורה להתקנת אינטרנט ?"

מאיפה אני קונה מודם? למי אני פונה? לבזק? או לספק האינטרנט?

בקשר לשני המחשבים:
המחשב שיהיה לי יהיה רחוק מהמחשב השני, אז מה אתה ממליץ? אולי כדאי בכל זאת שיהיה כבל ארוך בין שני המחשבים? ואיזה חיבור יש לכבלים, של usb ? ואת המכשיר שמקשר ("צומת") איפה שמים בדיוק?
ברטיס רשת כבר יהיה מן הסתם לא? הרי על כל מחשב חדש שקונים היום יש כרטיס רשת...

*אני רק רוצה לציין שלא חייב ששני המחשבים יעבדו אך ורק בו-זמנית, אפשר גם שאחד יהיה מכובה והשני יעבוד...

אתה יכול לפנות למי שאתה רוצה כי יש להם מודם, פשוט תחליט איזה אתה רוצה.
בקשר לחיבורים, אני כבר כתבתי לך שאני מעדיף רשת חוטית, אבל אם החדרים רחוקים יכולה להיות בעיה של מרחק. עקרונית אתה לא צריך צומת, מצטער פשוט שכחתי לרשום לך, אתה יכול להשתמש ולהגדיר את שיתוף האינטרנט של xp וזה יעשה את העבודה. בקשר שבכל מחשב יש כרטיס רשת את זה לא ידעתי אבל יכול להיות, אז אתה פשוט צריך לקנות כבל שיתחבר לשני המחשבים ולמודם וכן זה חיבור usb.
ישן 29-08-2005, 15:14
צלמית המשתמש של cohort
  cohort cohort אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.05
רבאק, אני טכנאי רשתות וההסבר הזה בלבל אפילו אותי...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי bboyoren שמתחילה ב "וצריך מודם לכל מחשב או שמספיק..."

בוא נמחק הכל ונתחיל מהתחלה.
ראשית. מודם ADSL אתה יכול לקחת מבזק (ההמלצה שלי היא מודם בכ. רשת - אותו תוכל להשאיל חינם אם הקו שלך הוא 750K ומעלה) או, אם אתה רוכש נתב (הסבר בהמשך) המכיל מודם תוכל לוותר על המודם (אף כי הדבר אינו מומלץ, אם יהיו תקלות באינטרנט - ויהיו, ספק האינטרנט שלך לא יתמוך בך כל זמן שאינך מחובר בצורה ה"רגילה" של מחשב, מודם וחייגן - קרוב לוודאי התצורה הקיימת כעת).
כעת, לענייננו - חיבור שני מחשבים לאינטרנט. יש, באמת שתי גישות שונות לביצוע המשימה. הראשונה (עליה לא אמליץ) קוראת לחבר בין שני המחשבים עם כבל רשת מוצלב ומחשב אחד (מטעמי שמירה-על-המצב-הקיים, זה יהיה, כנראה, מחשבו של אחיך) יתחבר לאינטרנט עם חייגן ומודם (שיחובר לכ. רשת שני או ל USB - למרות שמודם ADSL ב USB לא כל כך איי איי איי) והוא ישתף את חיבור האינטרנט שלו איתך - זה יחייב כי מחשבו יהיה דלוק כדי שתוכל להתחבר לאינטרנט.
לשיטה השנייה יש צורך בנתב - מכשיר ה"מתווך" בין האינטרנט לבין הרשת הפנימית שתיצור והוא יקבל "בקשות" למידע מהאינטרנט וינתב אותן החוצה - ואת התגובות פנימה (מכאן השם "נתב").
בשיטה השנייה והמומלצת אתה מחבר את שני המחשבים ואת הנתב (בשביל הפתרון הזה אתה חייב מודם בכ. רשת) אל מפצל (הנקרא סוויטץ' - SWITCH) בעזרת כבלי רשת ישרים, מגדיר לכל השלושה כתובות IP מתאימות (השיטה הרווחת היא "לישר קו" עם הכתובת של הנתב) ומגדיר תחת "DEFAULT GATEWAY" בכל מחשב את ה IP של הנתב. היתרון הוא כי אתה יכול להוסיף מחשבים כאוות נפשך לרשת ובנוסף אין "מחשב ראשי" שחייב לדלוק כדי שה"משני" יוכל לגלוש. בנוסף ספייוורים למיניהם ואף ווירוסים שונים עלולים לפגום ביכולתו של מחשב לחייג לאינטרנט - אך לא יכולים לעשות זאת לנתב.
הרחבות ותוספות לכתוב מעלה:
יש נתבים המכילים סוויטץ' מובנה (מה שיחסוך רכישת סוויטץ'). בנוסף, יש שני סוגי נתבים עיקריים: האחד עם מודם ADSL מובנה - יש לחבר את קו הטלפון ישירות אליו (ולשמור את המודם שקיבלת מבזק באיזה ארון - כדי שתוכל לחברו בעת הצורך בשיחה מול התמיכה של הספק או בזק).
לשני יש יציאת WAN (במקום שקע של טלפון) שהיא שקע של כ. רשת - זהירות לא לבלבל אותה עם הסוויטץ' המובנה של הנתב והיא לרוב תהיה במופרד משאר יציאות הרשת ותסומן בבירור. לנתב כזה אתה כן מחבר את המודם שקיבלת מבזק (מודם בכ. רשת!). נתבים אלו שימושיים יותר הואיל ואתה תוכל להחליף לאינטרנט בכבלים ללא צורך להחליף נתב (רק מודם). אם אתה מחובר כבר לכבלים אז כמעט הכל אותו דבר פרט לכך שכל המודמים של הכבלים מגיעים עם חיבור רשת וחיבור USB כך שאין צורך לבקש מודם ספציפי (את המודם תקבל מחברת הכבלים). בנוסף תהיה חייב נתב מהסוג השני, שמכיל יציאת WAN.
במקום רשת חוטית תוכל להקים רשת אלחוטית מה שאומר שתוכל לרכוש למחשב המרוחק כ. רשת אלחוטי (לכל הנתבים האלחוטיים שראיתי יש סוויטץ' מובנה כך שהמחשב הקרוב יוכל להתחבר בעזרת כבל רשת רגיל) ולהתחבר בעזרתו לנתב. כמו נתב רגיל לחלק מהנתבים האלחוטיים יש מודם ADSL מובנה ולחלק - יציאת WAN.
מקווה שעכשיו הדברים ברורים יותר.

ישן 01-09-2005, 22:22
צלמית המשתמש של בונבון
  בונבון בונבון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.03.03
לפי מה שאמרת שני החדרים רחוקים אחד מהשני

בטח ההורים שלך לא ירצו שסתם כבלים יהיו זרוקים ככה בבית, לא ?
אם יש לך דרך כלשהי, אסטטית למשל להשים כבל בין החדרים מה טוב,
אם לא, לך או על אלחוטית, אף אחד לא אמר שלא תהיה קליטה עדיין בין החדרים, צריך לבדוק עם ציוד מתאים,
או האופצייה השנייה, שיהיה לך בחדר חיבור אישי ולא קשור לאחיך.
כמובן תצטרך לשלם על החיבור בנפרד, אם זה תשתית שזה או בזק (ADSL) או כבלים
וספק אינטרנט, ישנם מלא בשוק, 012,013, אינטרנט זהב, נטויזן, בזקבינלאומי וכו'

נראה לי שאפילו יש לבזק מבצע להתקין קו בזק נוסף בחדר + ADSL, צריך לברר זאת
אך אם אין לך שום צורך בקו בזק נוסף בבית אז תוותר על בזק

דבר נוסף, אם יש לך YES בבית אז לא תוכל להתחמק, תהיה חייב בזק בתור תשתית, כי ל-YES אין תשתית משל עצמה

אך תשכח שאם תהיה "קשור" למחשב של אחיך הקו של האינטרנט יהיה משותף, ברגע שמישהו יוריד קבצים אז הגלישה בשני תהיה איטית ומעצבנת.

בהצלחה, ואם משהו לא מובן תשאל

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:31

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר