לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-01-2007, 22:44
  red-toro red-toro אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.07
למה חיל שיריון לא מוערך מספיק?(שאלה שמאוד מעניינת אותי)

אני שומע הרבה חברים שיוצאים לגיבושים שונים (אנשים בעלי פרופיל 97) אומרים שהם לא היו רוצים להיות בשיריון כי זאת טחינה רצינית (לטענתם).
אנשים אחרים שדיברתי איתם, (רובם אחרי צבא) אמרו לי שבשיריון יש את החברה הכי טובים ובין ההכי איכותיים מכל החיילות בצה"ל.
אני יודע מה חשיבותו של החיל הזה, ואיזה חלק נכבד הוא לקח במלחמה האחרונה שהייתה.
בכל זאת, אני לא מבין למה החיל הזה לא מבוקש והרבה מקווים שלא להגיע אליו.
ממה שהבנתי, השמירות שם הם כמו של חי"ר רגיל, החברה שם ממש מעולים, המפקדים אחלה, והשירות מאתגר ולומדים להכיר את הטנקים.
אז מישהו יכול להסביר לי למה אנשים נרתעים מהחיל הזה?
זאת שאלה שממש חשובה לי, כי אני מתכוון לסמן 5 במנילה על שיריון.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-01-2007, 23:21
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי מגזניום שמתחילה ב "כי יש כאלו שמגדירים את החיילות האלו כסבלים וכחיילות שעושים את העבודה השחורה."

נו באמת?
קרבי זה קרבי, אנשים לא קולטים כמה ההבדלים הם לא משמעותיים.

לחיל השיריון היה חלק חשוב מאוד במלחמה האחרונה, וזה אחד החיילות הייחידים שלוקח חלק בכל מערכה של צה"ל בשנים האחרונות. בין אם זה במלחמה האחרונה, בין אם זה בעזה ובין אם זה קווי חי"ר באיו"ש

הסיבה היחידה שלשיריון יש שם רע זה בגלל שמלש"בים חיים בסרט של "כוח המחץ" - הם לא מבינים שזה שאתה רץ על הר (ויסלחו לי החי"רניקים על הנימה המזלזלת, אבל זה סתם בשביל ההשוואה) לא הופך אותך לתורם יותר - והם גם חושבים שאתה אשכרה נמצא בתוך הטנק למשך שלוש שנים.

אז קיצר - הסיבה שחיל השיריון לא מוערך (בקרב מלש"בים) היא צעירות יתר.

ישן 31-01-2007, 17:38
  E1tan E1tan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי SORD FISH שמתחילה ב "אני לא מסכים איתך"

HIGH HOPES

זאת הסיבה מה שהבחור למעלה רשם... מלשבים לא יודעים רובם לפחות שטנקיסט עושה קווי חי"ר כמו כל גדוד אחר ובנוסף השם לא עושה משו מיוחד בפנים. אתה שומע שיריון ישר עולה לך התמונות של חיילים עם גריז ועם סרבל מכוער (שיסלחו לי השיריונרים אולי מקצין טיפה) היום הם מקבלים כבר אמ 16 אם אני לא טועה אז בקטע הזה בסדר. יוצא שחושבים שאתה הולך להעביר 3 שנים בתוך טנק או בלתקן אותו רוב הזמן. מה שמעניין גם חיילים אומרים שלא לבחור שיריון אם אתה לא רוצה לשקוע בגריז מה שמראה שיש גם בורות בקרב חיילים. חיל השיריון צריך לעשות לעצמו יחסי ציבור, אני לא יודע למה עד עכשיו הוא נשאר מאחור עם המלחמה האחרונה בכלל יש מלא כתבות שאפשר לעשות על טנקיסטים.

לדעתי, מבין כל התפקידים של פרופיל 72 שיריון הכי מעניין, אבל זאת דעתי בלבד.
ישן 31-01-2007, 13:22
  CaRTeR CaRTeR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.03
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "נו באמת? קרבי זה קרבי, אנשים..."

קרבי זה קרבי אפשר להגיד על חטיבות החי"ר השונות.
בהן העבודה באמת אותו דבר, בשריון ותותחנים העבודה שונה.

במלחמה זה אחד החילות החשובים, ובאחרונה באמת ראו זאת, וגם בעזה ובאיוש,
אבל אל תשווה את העבודה במלחמה ועבודה ( חוסר יותר נכון ) בעזה. ראינו מה קרה לא מזמן
שעשו שימוש בטנק לירי על בית ליד הפגנה, ובכלל כל השימוש של טנקים באזור כזה הוא בעייתי.

הסיבה שלשריון יש תואר פחות נחשק לדעתי, זה כי הרוב פשוט לא רואים את עצמם בתפקיד הזה
אף אחד לא יגיד לך שהוא לא מוערך, אבל רוב האנשים מעדיפים לא להיות אלה שיגיעו לשם.
שוב גם בקרב סדירים הוא מוערך ואני בטוח שאם תשאל אותם הם לא היו ששים לרוץ אליו.

ישן 30-01-2007, 23:13
צלמית המשתמש של Saeglopur
  Saeglopur Saeglopur אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.07
שלח הודעה דרך ICQ אל Saeglopur
אני יכול לנסות לענות לך לפי מה שנראה לי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי red-toro שמתחילה ב "למה חיל שיריון לא מוערך מספיק?(שאלה שמאוד מעניינת אותי)"

קודם כל זה מין משהו ידוע ששריון לא חוזרים הרבה הביתה (אני לא יודע אם זה באמת נכון אבל ככה אומרים).
דבר שני, אני יכול להגיד באופן אישי שנשמע לי מאוד לא אטרקטיבי (בלשון המעטה) לשרת בתוך טנק... צפוף ולא כיף חח. אני משער שרוב האנשים שרוצים קרבי הם ככה, מעדיפים את המרחבים.
דבר שלישי אממ זה די מפחיד, ראינו במלחמה האחרונה את החוסר אונים של הטנקים מול הנ"ט של חיזבאללה. בדיוק חבר שלי ראה שהוא קיבל שריון לפני כמה ימים, דבר ראשון שהוא אמר לי "אווה, זה מסוכן" חח...

אני משער שמישהו יכול לבוא ולהוכיח למה הנקודות שכתבתי פה זה שטויות, אבל סה"כ זה הרושם שמתקבל משריון, אני משער שבמידה מסויימת חלק מזה גם נכון.

בקשר לתותחנים, אני יכול לשער שאנשים חושבים שזה משעמם כי זה 'סתם להפעיל תותח'. תכל'ס בזמן פעילות זה באמת ככה, לכל אחד בסוללה יש תפקיד די פשוט, אפילו סתם לסחוב את הפגזים מהאספקה לתותח... למרות שבשוטף הם כמובן עושים שמירות ומעצרים וכל זה, אבל מן הסתם נותנים להם את הדברים הפשוטים יותר.

ישן 31-01-2007, 00:19
  משתמש זכר שכחתי את סיסמתי שכחתי את סיסמתי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.10.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ג' שם בדוי שמתחילה ב "תגדיר לחימה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ג' שם בדוי
לפי הגדרתך, כל מי שאינו נמצא פנים מול פנים עם האויב, הוא תומך לחימה.
אם כך, מה ההבדל בין פצצה שטייס משגר, לבין פצצה שתותחן יורה? הרי שניהם פוגעים באותה מטרה. למה הטייס לא נקרא תומך לחימה?
התשובה לכך? שנים של שיווק מוצלח של חיל האוויר, חוסר שיווק של חיל התותחנים, ושאר החילות הפחות מוערכים.

הטייס חוצה את הקווים. התותחן לא.

ואני חושב שציינתי במפורש שהם תומכי לחימה מבחינת ראיה מערכתית כלומר בעת מלחמה הם לא נכנסים לשטח ונלחמים, אבל הם חיל מסייע (אווו זה המילה שחיפשתי). זה חשוב כמו כל תפקיד אחר בצה"ל, אבל לאלה שכבר רוצים קרבי, הם רוצים להרגיש את הקרב פנים אל פנים (לא משנה שאח"כ יש כאלה שמתחרטים) ולתותחן אין ההרגשה הזאת.
בנוסף...כשהתותחן יורה ואומרים לו שהוא פגע במחבל...הוא מתרגש אבל לא כמו החייל שהלך ותפס/הרג את המחבל.
ישן 31-01-2007, 12:46
  דורי סער דורי סער אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.12.06
שלח הודעה דרך ICQ אל דורי סער
אתם מדברים כל כך הרבה שטויות..
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי שכחתי את סיסמתי שמתחילה ב "[QUOTE=ג' שם בדוי]לפי הגדרתך,..."

מצטער להגיד לכם.. אבל יש פה המון אנשים שלא יודעים בכלל על מה הם מדברים.. ואם מישהו לא יודע עדיף שלא יכתוב כלום..
לוחמי השריון - תומכי לחימה? חח על מה אתם מדברים? שיריון זה חוד החנית במערכה! הולכים בראש! סופגים את מירב האש! זהו חיל מאד מאד יוקרתי. חיל שבו האדם הוא שקובע ולא המכונה עצמה. לכל האלה שאבא שלהם אמר, אמא שלהם אמרה וכ"ו שטנקיסטים כל היום עושים עבודה שחורה, ומגרזים את הטנקים.. חברה שיריון זה לא כמו פעם! צאו מהסרט! מרכבה 3,4 שניהם כלים מאד מאד מתוחכמים בעלי טכנולוגיה רבה. הם מופעלים בכמעט 90 אחוז על ידי חשמל.

בכל מקרה, צריך להיות גאה שייך לחיל השיריון, ואני מסכים עם מה שנאמר הנ"ל.. בד"כ מלשב"ים נרתעים משיריון בגלל הצעירות, ובגלל שהם לא מבינים וניזונים משמועות של אבא וסבא..

בהצלחה לכולם

ישן 31-01-2007, 13:20
  משתמש זכר שכחתי את סיסמתי שכחתי את סיסמתי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.10.06
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי דורי סער שמתחילה ב "אתם מדברים כל כך הרבה שטויות.."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי דורי סער
מצטער להגיד לכם.. אבל יש פה המון אנשים שלא יודעים בכלל על מה הם מדברים.. ואם מישהו לא יודע עדיף שלא יכתוב כלום..
לוחמי השריון - תומכי לחימה? חח על מה אתם מדברים? שיריון זה חוד החנית במערכה! הולכים בראש! סופגים את מירב האש! זהו חיל מאד מאד יוקרתי. חיל שבו האדם הוא שקובע ולא המכונה עצמה. לכל האלה שאבא שלהם אמר, אמא שלהם אמרה וכ"ו שטנקיסטים כל היום עושים עבודה שחורה, ומגרזים את הטנקים.. חברה שיריון זה לא כמו פעם! צאו מהסרט! מרכבה 3,4 שניהם כלים מאד מאד מתוחכמים בעלי טכנולוגיה רבה. הם מופעלים בכמעט 90 אחוז על ידי חשמל.

בכל מקרה, צריך להיות גאה שייך לחיל השיריון, ואני מסכים עם מה שנאמר הנ"ל.. בד"כ מלשב"ים נרתעים משיריון בגלל הצעירות, ובגלל שהם לא מבינים וניזונים משמועות של אבא וסבא..

בהצלחה לכולם

אמממ לא ידעתי שלתותחנים קוראים שריון...
כדאי שתקרא את דבריי שוב ואל תתפרץ על אנשים, גם אם אתה חושב שאתה צודק.
ישן 30-01-2007, 23:59
צלמית המשתמש של Suicide Commando inc
  Suicide Commando inc Suicide Commando inc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.12.06
אני חושב שאני יודע...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי red-toro שמתחילה ב "למה חיל שיריון לא מוערך מספיק?(שאלה שמאוד מעניינת אותי)"

למרות שחיל השריון זה הכי קרבי שרק יכול להיות(בשיא הרצינות!), זה לא חי"ר, והרבה אנשים רוצים חי"ר.

אגב, יש לי חבר שהוא בחיל התקשוב והוא מסופח לאיזה גדוד של שריון שנמצא עכשיו בעזה והוא כל יום עושה מארבים כחי"רניק

לא שחסר לו עבודה סטטית של תיקון מכשירי קשר, נסיעות בהאמרים, טאנקים ונגמשים... חחח וכמובן המווווווווןןןןן שמירות ויציאות פעם בשבועיים-שלושה. הוא די סובל שם, אבל זה לא נשמע כ"כ נורא דווקא

ישן 31-01-2007, 14:04
  AcidicJimmy AcidicJimmy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.06
דעה אישית שלי

אחת הסיבות לבעיית הפופולריות של השיריון היא האינטיפדה. בעיקרון זה גם יכול לכלול את גדודי החי"ר. ברגע שאתה עובר מלוחמה של צבא בצבא שבה לחיל השיריון יש תפקיד מכריע למלחמת גרילה ולוחמה בשטח בנוי שבו הטנק פחות משמעותי. וברגע שאתה עובר ממלחמות כמו יוהכ"פ שבהן השיריון היה מכריע בנצחונות כנגד האוייב, לאינטיפדה שבה צה"ל הוא כוח משטרה משודרג ולא צבא ושבה הטנק מסתובב ברחובות ולא באמת שובר ליריב את הגב אתה מקבל ירידה בביקוש לשיריון וחיילות אחרים שעיקר ההשפעה שלהם בקרב היא בקרבות קונבנציונלים, ומקבל עליה בביקוש ליחידות מיוחדות, שהן ממש קריטיות במעצרים במהלך האינטיפדה אבל הרבה פחות בהכרעת מלחמה אמיתית בשדב קרב בין שני צבאות.

אבל זאת רק דעתי האישית.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:38

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר