לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-05-2006, 23:01
  gixxer gixxer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.05
דילמה בקשר לשירות קרבי...

תראו במיוחד ביום הזה יש לי דילמות קשות בנושא...
מאז גיל קטן מאוד חלמתי להיות לוחם...בגלל המון סיבות שאין צורך לפרט אותן,והנה לאט לאט מתקרב היום הזה וקשה לי להגיד בוודאות שזה מה שאני הולך להיות בצבא,לוחם.
לי אישית לא מפריע למות למען המדינה,מבחינתי זה לא מוות לשווא..אני לא רוצה למות אך גם לא מפחד מזה ואני באמת אומר את האמת כאן...אני פשוט יודע שהחיים של ההורים שלי יגמרו אם יקרה לי משהו..והם גם אמרו לי את זה מפורשות ככה שאין ספק...הדבר הכי יקר לי בעולם זה המשפחה שלי ואני ממש לא רוצה לגרום להם לכזה דבר נוראי.אני מבין את הסכנות שיש בשירות קרבי ולא אלה הסיבות שאני לא בטוח בעצמי שאני רוצה להיות לוחם...אני מודע לזה שיש סיכוי שאני אמות וגם אני מוכן לקחת את הסיכון הזה..אני פשוט לא רוצה לגרום לכזאת טרואמה להורים שלי...אז אני כל הזמן שואל את עצמי:האם לוותר על החלום להיות לוחם למען המשפחה(אני מודע לזה שאני יכול למות בפיגוע חס וחלילה אבל עדיין בשירות קרבי יש הרבה יותר סיכויים לכך ואין מה לעשות בנוגע לזה)או להיות לוחם וללכת בעקבות הלב שלי,לנסות להגשים חלום אבל לחיות בידיעה שאני יכול להרוס את החיים של ההורים שלי לחלוטים אם משהו יקרה לי??

באמת פתחתי פה את הלב ואני לא אחד שעושה את זה הרבה אז חבר'ה אתם אחלה פורום שבעולם אז בואו בבקשה נשמור על רמה באשכול כי אני בטוח שזה יכול לעזור לעוד כמה כמוני...

תודה...

נוב 07.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-05-2006, 23:26
צלמית המשתמש של rafi-8
  rafi-8 rafi-8 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.02.06
תראה..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי gixxer שמתחילה ב "דילמה בקשר לשירות קרבי..."

קודם כל אני מאוד מעריך את זה שפתחת את ליבך והוצאת את מה שיש בו..
ושתידע לך גם אני כמוך החלום ה-ע-נ-ק שלי הוא לשרת ביחידה קרבית וכמה שיותר קרבית..
אומנם יש לי עוד 10 חודשים אבל אני כבר מת להיתגייס וכל הזמן אני מדבר עם משפחתי על הצבא ואמא שלי כל הזמן אומרת לי "אל תילך לצבא בבקשה, אני לא יישן בלילה ואני אמות אם יקרה לך משהו".
אבל אין לה מה לעשות יותר מזה כי היא יודעת שאלא אם כן יקרה לי משהו לפני הצבא חס וחלילה אז זה הדבר היחיד שיכול למנוע ממני לשרת בקרבי אז היא גם משלימה עם זה..
תראה מצד אחד אני יודע שאין סיכוי שבעולם שאני לא אלך לקרבי אך מצד שני וזה קרה לי רק היום בפעם הראשונה התחילו לעלות לי המחשבות כמוך על זה שאני מאוד מאוד לא רוצה להרוס את החיים של אלה שאוהבים אותי של המשפחה שלי ואני בדיוק כמוך שאני לא כל כך מפחד למות אני לא חושב על זה אני אומר לעצמי אם אני אמות אז אמות אבל אני חושב רק על המשפחה שלי אחרי שראיתי את הסרטים המרגשים והעצובים האלה היום אני מאוד מפחד שיקרה לי דבר כזה כי אני לא רוצה להרוס את החיים של המשפחה שלי..
אז שתידע לך שבאמצע סרט שאני רואה על קצין בפל"חוד גבעתי אני מתאר את עצמי עוד שנה שאני מתגייס איך אני רושם מכתב שרשום בו שאם אני אמות אז אני מתחנן שלא יתאבלו עלי כל החיים שיתאבלו חודש חודשים ויזכרו אותי והכל אבל שלא יהרסו את החיים שלהם בגלל שאני כבר אנני..
תראה זוהי דילמה שעומדת בפני כל ילד שעומד להתגייס לקרבי..בשביל זה צריך לחשוב טוב טוב עם עצמך ולעשות חושבים ולבסוף להחליט.

מקווה שעזרתי !

נ.ב גם אני שפכתי את ליבי ואני לא עושה את זה לעיתים תכופות אז תעריכו את זה.

ישן 02-05-2006, 03:24
צלמית המשתמש של D FORCE
  משתמש זכר D FORCE D FORCE אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.06
שלח הודעה דרך ICQ אל D FORCE שלח הודעה דרך MSN אל D FORCE
תשמע אחי....

קודם כל כמו שאמרו פה אתה לא היחיד שחושב על דברים כאלה...כל אלה דברים שצריך לקחת בחשבון כשמתגייסים ליחידה קרבית כי בכל יחידה קרבית יש תסיכון זה לא משנה עם זה נ''מ או שריון או גבעתי או גולני וכו' חייל קרבי נמצא רוב השירות בסכנה כזו או אחרת....עכשיו לדעתי אתה פשוט צריך לשבת עם ההורים לדבר על זה ממש לקחת שעה שעתיים להקדיש תזמן ולדבר על זה......
אחרי זה לשבת קצת עם עצמך לחשוב שוב לעבור על הכל עם עצמך ובסוף מה לעשות אחי אתה חייב לבחור.! תשאל כל חייל קרבי היום אני בטוח שכווווולם חשבו על הנושא לא פעם ולא פעמיים אבל עדיין אנשים (לפחות רובם) נישארים אופטימיים חזקים מקווים לטוב...אין פה משהו מסויים שאפשר להציע לך
נכון קרבי זה מסוכן ונכון זה יהרוס תמשפחה עם יקרה לך משהו...אבל אחי תחשוב תמיד חיובי למה לך לחשוב על מוות עוד לפני הגיוס?? אפחד לא יכול לדעת מה יהיה אבל אתה צריך להתגייס ולהיות סגור על עצמך שמה שאתה עושה קודם כל טוב לך!!...........עם אתה ממש חושש מהסיכון ביחידות קרביות אני מציע שפשוט תמצע שיבוץ פחות מסוכן......תומך לחימה למשל בסוף כל אחד תורם את מה שהוא יכול...

מה שכן אחי....אני אישית עם הייתי במקומך עד כמה שזה מפחיד ונכון כל מה שאמרת
עם הייתי במקומך הייתי בכל זאת מתגייס לקרבי וחושב תמיד חיובי להיות תמיד בראש צלול
עוד לא התגייסת ואתה כבר חושב על מוות יש סיכונים אפחד לא יכול לומר שלא!! אבל עדיין צריכים להשאר אופטימיים תמיד!!

בהצלחה לך אחי בכל דרך שתבחר.

ישן 02-05-2006, 04:07
צלמית המשתמש של D FORCE
  משתמש זכר D FORCE D FORCE אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.06
שלח הודעה דרך ICQ אל D FORCE שלח הודעה דרך MSN אל D FORCE
אז ככה......
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי gholateg שמתחילה ב "זה אותו הדבר אצל כולם אתה לא שונה."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי gholateg
ההורים של כל אזרח אחר במדינה מוקירים אותו לא טיפה פחות מאשר אלה אותך, ואם ח"ו יקרה משהו, יסבלו באותה מידה. אז במה אתם יותר טובים מכולם - במה מגיע לכם שאחרים יקחו את הנטל הקולקבטיבי ואחריות במקומך ואתם תשתמטו? זה פשוט לא ישר....

כתבתי את מה שאני חושב בנושא הזה באשכול שנעלו.

קודם כל אפחד לא דיבר פה על השתמטות ואותי זה אישית מעליב כי אני מאז שאני זוכר תעצמי שאפתי להגיע ליחידה הכי קרבית שאני יכול (במקרה שלי בגלל סיבות בריאותיות זה שריון) וכשאתה מכליל ככה ואמר שאחרים ייקחו תנטל במקומינו ובלה בלה בלה.....לא רק שאפחד פה לא אמר את זה...אלה שהבחור שפתח תאשכול אמר במפורש שהוא רוצה ותמיד חלם להיות קרבי.....הוא שיתף אותנו בבעיה אישית שלו וסה''כ ביקש לשמוע תדעה שלנו הוא ואפחד אחר פה לא דיבר על השתמטות...

נ.ב
תלמד לקרוא את הכל ולא רק תשורות הראשונות.

ישן 02-05-2006, 11:00
צלמית המשתמש של Senda R
  Senda R Senda R אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.04

האמת גם אני במיוחד שאני כל כך קרוב לגיוס מרגיש כך.

אני לא פוחד למות אבל אני לא רוצה שיהיו עצובים אם חס וחלילה כן יקרה משהו.
אך עם כל זאת, אני יודע בוודאות שקרבי זה אני ולמרות כל הפחד אני עדין אתיצב בחזית אם אצטרך.
לא רעל ולא כלום...פשוט היו כאלה שעשו את זה לפני וגם הם לא רצו להיות שם...גם אני לא ירצה..אבל יעשה בכל זאת.
אני יעשה את זה בשביל הילדים של אחיי אני יעשה את זה בשביל הורי אני יעשה את זה בשביל חברי ובשביל ילדי שלהם יהיה עתיד טוב יותר.
אף אחד לא אוהב מלחמה אבל זה מה שיש וחיים עם זה.

מנשרים קלו מאריות גברו , ( ירמיהו ד13 )

כמובן אני עוד צעיר ולא טעמתי צבא אבל אני בטוח שגם הלוחמים פה בפורום יסכימו איתי.

ישן 02-05-2006, 12:05
צלמית המשתמש של Rami18
  Rami18 Rami18 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.06
שלח הודעה דרך ICQ אל Rami18
לפותח האשכול ולמגיבים אחריו

כל אדם לפני הגיוס לצה"ל ובמיוחד אם הוא קרבי חושב את המחשבה הזאת
"ומה יהיה אם יקרה לי משהו, אם אני יפצע קשה, יתעוור, יכרת לי יד או רגל ואם חלילה אמות..?"

גם אני, שאני מיוחד לגיוס יולי/אוגוס הקרוב (06), לא פעם אחת עלתה המחשבה הזאת.
במיוחד עכשיו ביום הזכרון לחללי צה"ל ומערכות ישראל.

אך דווקא יום זה הזכיר לי ולכולנו שאנו חיים במציאות דינאמית, יום זה הוא גם יום זכרון לנפגעי פעולות האיבה (הטרור).
אזרחים יוצאים לבילוי (מבלי לחשוב בכלל על מוות ובלי לחרוד מזה) וחוזרים על ארונות לצערינו.

אנשים נוהגים בדיוק לפי החוק ויד הגורל גרמה לזה שנהג שיכור יסטה מהמסלול שלו וידרוס אותם למוות. 600 הרוגים מדי שנה על הכבישים.

לדעתי גם אם מסתכלים על סטטיסטיקה להיות בקרבי יותר "בטוח" מאשר על הכבישים בארץ.
אבל סטטיסטיקה זה רק על הנייר.

מוות יכול להגיע בהמון צורות במיוחד במציאות של היום.

לדעתי לא פחות מסוכן להיות על הכבישים מאשר להיות חייל קרבי.

נכון ששירות קרבי הוא מסוכן ביותר מכיוון שמציב אותך בחזית הלחימה, אך המשפחה והקרובים יהיו אבלים באותה צורה ובאותו כאב אם יקירם אבד בתאונת דרכים/ התרסקות מטוס/ פעולת טרור באוטובוס וכו'.

אני לא יכול לייעץ פה לאף אחד אם כן ללכת לקרבי או לא, מפני שאני מאמין שלמילים יש עוצמה אדירה, אך אני מאמין גם בגורל, באלוהים.

האמונה מחזקת את האדם, בחרתי להיות לוחם קרבי, למען המדינה היחידה שלנו.
עשו זאת רבים לפניי ויעשו זאת עוד רבים אחריי.

בהצלחה לכולכם ותשמרו על עצמכם (לא רק בצבא) לכל אשר תלכו!

ישן 02-05-2006, 12:12
צלמית המשתמש של vodka4us
  vodka4us vodka4us אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל vodka4us
מה שאני חושב

תשמע על אחד שנכנס לצבא מפחד!! ולא רק בגלל משפחתו אלא גם בגללו!! ואם תיפצע!! ואם תאבד רגל יד וכל הדברים האלו שהם יכולים ממש להרוס לך את החיים ולא רק למשפחתך!! ולא נראה לי שאתה לא מפחד למות אלא רק בגלל משפחתך אלא אני חושב שגם בתוך כל בן אדם יש הפחד הזה למות בגלל זה לוותר ממשששששש על הרבה דברים על החיים על החברים על הדברים שכדאי לחיות למענם על האהבה על ממש הרבה דברים!!
ועוד דעתי זה ואני אורמ שזאת דעתי....שאם אתה רוצה ללכת לקרבי לך ולא משנה מה יגידו לך אם הם לא ישנו בלילה ועוד דברים כי לכל אחד אומרים את הדברים האלו אבל אם תקשבי לזה ולא תלך אחרי כמה שנים אתה תתפרק בגלל זה בגלל שאתה כל הזמחן תחשוב מה היה קורה אם......מבין אותי?? אבל תשמע זאת רק דעתי!!
בהצלחה לך ולכולם!!

ישן 02-05-2006, 15:06
  tal1939 tal1939 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.05
ההצעה שלי אליך היא .......

תשמע קראתי את מ שכתבת והאמת לא הסתכלתי על מה שאחרים כתבו ואני יכתוב לך את דעתי.
להתגייס לקרבי זה אומר לקחת סיכון שבאמת ישנה אפשרות גדולה יותר שיקרה לך משהו מאשר תהיה ג'ובניק.
השירות הקרבי מכיל בתוכו מעבר למה שאתה מתאר , על כל הקטע של החלום והגאווה .
השירות הקרבי יחשל אותך לכל החיים (זה לא שבתור ג'ובניק הוא לא יחשל) ותהיה לך ההזדמנות להיחשף לדברים שכנראה לא תוכל להיחשף להם כל חייך.
השאלה אם להתגייס קרבי לפחות מבחינתי היא מעבר למה שתיארת ויש עוד הרבה מרכיבים שצריך לקחת בחשבון.
ההמלצה שלי היא: שלפי מה שאני רואה יש לך עוד זמן לגיוס ואני מציע שתיקח את הזמן ותחשוב כמה אתה באמת רוצה להיות קרבי ורק אם אתה שלם עם עצמך תתגייס לקרבי ואם לא אז אני מציע לך לפנות לתפקידים אחרים בצבא ויש תפקידים אחרים למיניהם שמעניינים לא פחות מאשר להיות קרבי.
איך אומרים : זה לא התפקיד עושה אותך אלא אתה עושה את התפקיד , ואיך שאתה תעשה את התפקיד ככה יראה השירות שלך.
עוד טיפ קטן: אין אחד שמתגייס שלא שואף להגיע לסיירת זה בעצם חלום של כל בן אדם (מעטים האנשים שלא שופאים להגיע לסיירת) .
בהתחלה לפני הגיוס הכל נראה ורוד וכולם רוצים להתגייס ולתרום ולהיות בסיירת אבל מה שאתה צריך לקחת בחשבון שהחלום של להיות קרבי בצד והמציאות בצד השני.
מעטים מאוד האנשים שזוכים להגיע לסיירת ואני מציע לך שתיקח את זה לתשומת לבך למה כמות האנשים שמגיעה לסיירת נמוכה ככה שתיקח בחשבון שיש סיכוי לא קטן שהחלום שלך ישאר בגדר חלום .
ישן 03-05-2006, 07:41
  gholateg gholateg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.04.06
בתגובה לD FORCE וrafi

ציטוט:
במקור נכתב על ידי D FORCE
קודם כל אפחד לא דיבר פה על השתמטות ואותי זה אישית מעליב כי אני מאז שאני זוכר תעצמי שאפתי להגיע ליחידה הכי קרבית שאני יכול (במקרה שלי בגלל סיבות בריאותיות זה שריון) וכשאתה מכליל ככה ואמר שאחרים ייקחו תנטל במקומינו ובלה בלה בלה.....לא רק שאפחד פה לא אמר את זה...אלה שהבחור שפתח תאשכול אמר במפורש שהוא רוצה ותמיד חלם להיות קרבי.....הוא שיתף אותנו בבעיה אישית שלו וסה''כ ביקש לשמוע תדעה שלנו הוא ואפחד אחר פה לא דיבר על השתמטות...

נ.ב
תלמד לקרוא את הכל ולא רק תשורות הראשונות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rafi-8
מישהו פה דיבר על השתמטות?
הבן אדם דיבר מהלב שלו הוציא את מה שיש לו על הלב ביום הקשה הזה מה אתה מתנפח כמו איזה בלון?
הוא אמר שהוא מאוד רוצה להתגייס לקרבי הוא לא אמר שהוא לא רוצה להתגייס כי ההורים שלו מפחדים.
אין מה לעשות גם ההוריםם שלי מפחדים ושל כל אחד אבל צריך לעשות חושבים טוב טוב בשביל זה..
אתה לא צריך ישר לתקוף אפשר פעם אחת לנהל שיחה על הדילמות הקשות האלה בלי לריב ..

אני חוזר בי על השימוש במילה "להשתמט", אם רוצים לשחק סמנטיקה, הוא אכן לא דיבר על ללא להתגייס כלל, וכן, תמיכת לחיחה זה גם נחוץ. וסחתיין שאתה בשריון - אני לא רואה איך זה קשור בכלל, הרי שרויון זה קרבי לכל דבר.

זה לא להתנפח בכלל - ההורים של כולם אוהבים ומוקירים אותם ויסבלו בדיוק באותה מידה אם ח"ו יקרה משהו לבן שלהם. אז להימנע מלעשות קרבי מהסיבה של דאגה להורים אם יקרה מה - זו באמת סיבה פסולה לגמרי וזה כן לעשות שאחרים יקחו תנטל במקומך ושההורים שלהם יתאבלו אם צריך שמישהו יקריב את חייו במקום ההורים שלך. אז אם מישהו מתנפח פה, זה מי שחושב שמגיע לו או למשפחה שלו יותר מאשר לכולם..

וזה מעצבן פי שתיים כשטוענים את זה אחרי יום הזיכרון.. אתם שנייכם טועים..
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:15

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר