לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-10-2007, 17:17
  ShaulDar ShaulDar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.10.07
עזרה בעיות ביצועים אחרי הפיכת Alcatel Model ל-Router

שלום,

ראשית כל הכבוד על הפורום ועל איכות התשובות בו!

לאחרונה קניתי מחשב ביתי שני (שניהם Windows XP, אחד SP1 והשני SP2). יצרתי רשת ביתית בשימוש ב-switch וע"י הפיכת ה-Alcatel Model שלי ל-Router, כולל שדרוגו מ-basic ל-pro והגדרת חייגן ppp במודם במקום החייגנים במחשבים וכ"ו.

הבעייה היא בביצועי הרשת (אינטרנט) ביחוד ב-BitTorrent וב-streaming (וגם בתוכנת קזינו - חינם...). ניסיתי לפתוח פורטים רלוונטים ב-FW ולבסוף אפילו ביטלתי את ה-FW, והבעייה נשארה. יש לי חיבור ADSL 2.5Mb לברק (דרך בזק) ומדידת הורדה מהספק מראה BW של כ-250KB, שנשמע סביר. אבל ב-P2P הקצבים רוב הזמן נמוכים מ-20K ואפילו מ-10K, גם לקבצים פופולרים. גם ב-streaming ההורדה איטית והצפייה לא רציפה. לפני השדרוג כשהיה לי מחשב בודד מחובר למודם ביצועי ה-P2P וה-streaming היו טובים בהרבה.

אוסיף שהגדרתי את שרתי ה-DNS של ברק ישירות במחשבים שלי, נתתי להם static IPs כשה-Router מוגדר כ-default gateway. ב-Router כיביתי את ה-DHCP וה-DNS.

ראיתי הצעות ברשת לשנות את ה-MTU ב-router ו/או במחשבים (ל-1492, 1472 ועוד) אחרי בדיקת ping -f -l, ולא ברור לי אם כדאי ולכמה. האם צריך NAT או NPAT ב-Router או לא?

אשמח להצעות. תודה,

-- שאול

נ.ב. מישהו יודע מהם שרתי ה-DNS של ברק שעובדים? ניסיתי את אלו שהם אמרו לי ואחרים שפורסמו ברשת, והתגובה איטית. אולי זו הבעייה? האם יש לאחרונה בעייה אחרת לברק? לידיעת הפורום נודע לי היום שברק מגבילים "זמנית" (לדבריהם לחודשיים) את ה-upload ל-150Kb, גם ללקוחות כמוני שמשלמים על יותר (250Kb). לא ברור מדוע ובאיזו זכות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-10-2007, 12:25
  ShaulDar ShaulDar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.10.07
בכל זאת למה הביצועים גרועים?
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "ביטלת את הפיירוול של המודם?!..."

מה נורא בביטול הפיירוול? כשהייתי עם מחשב אחד גם לא היה פיירוול. ביטלתי אותו כי נאלצתי ממילא לפתוח הרבה פורטים ידנית, עד שלא ברור מה הטעם בפיירוול. הרבה תוכנות דורשות range של פורטים פתוחים (נניח 2100-2200) ו/או בוחרות פורט אקראי. לא ידועה לי דרך לעשות זאת חוץ מלפתוח אחד אחד דרך הגדרת חוק NAPT ב- cmd-line.

בכל אופן לא עניתם לשאלתי האם כדאי לשנות הגדרות רשת. כמו שאמרתי הבעייה לא רק ב-P2P אלא גם ב- streaming ובתוכנת הקזינו שמתקשה להתחבר. אולי הבעייה היא שכעת לא ניתן להתחבר למחשבים שלי המוסתרים מאחורי ה-router, ולכן אני מקבל "ציון" נמוך ב-P2P וכ"ו?

לענין ברק היתה שמועה ש-emule עובד אצלם יותר טוב מ-bittorrent כי יש להם dedicated emule servers באתר - מישהו יודע משהו על כך?

שוב תודה,

-- שאול
ישן 15-10-2007, 12:52
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ShaulDar שמתחילה ב "בכל זאת למה הביצועים גרועים?"

יש הבדל בין ביטול פיירוול לבין הפניית פורטים כל הפורטים (DMZ/net defserver) - בביטול הפיירוול, כל מה שעושים זה מאפשרים לכל דכפין מהאינטרנט לנהל את הראוטר שלך, וכיוון שיש לו גם סיסמת ברירת מחדל שאי אפשר ממש לשנות, לא הייתי קורא לזה הרעיון הכי חכם בעולם...

לגבי שינוי הגדרות רשת, אתה יכול להקטין את ה MTU אם בא לך - אבל שוב - הכל נשמע לי מוזר, כשאני שמעתי מהמון אנשים שבברק P2P פשוט לא זז, ראוטר או לא ראוטר, זה מכוון מהצד שלהם (אלא אם כן זכית להיות משתמש שמחברים אותו לטווח הכתבוות שהם לא מאיטים במכוון) - ואז לא משנה איזו הגדרה תשנה בעולם...

בשביל ש emule יעבוד יותר טוב, הם צריכים להכיל עותק אצלם של הקבצים שאתה מוריד - לא רק שהחוקיות של דבר כזה מוטלת בספק (לדעתי) - העלות של דבר כזה שיחזיק את מה שכולם מורידים תהיה די עצומה, ולו בגלל כמויות ה Storage הנחוץ...

ישן 15-10-2007, 15:45
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ShaulDar שמתחילה ב "שרתי אימיול בברק - מדע בדיוני?"

אבל ההבדל בין akamai לבין מה שאתה מתאר - הוא שבאימיול הלקוח בוחר לאן להתחבר - ולא השרת מפנה את הלקוח לשרת הקרוב אליו (Geo-based DNS וכדו') - בשביל שהם יהיו שונים, מלצורך העניין, מלקוחות אחרים של ברק (שגם להם יש את הקבצים הפופולאריים, סטטיסטית, לא?) - הם צריכים להאזין לתעבורת ה emule שלך, לפענח אותה, לחטוף אותה, ולהפנות אותה אליהם... וזה לא פשוט כמו פרוקסי שקוף של HTTP מסיבות רבות...

ושוב יש כאן את עניין החוקיות - לתרום ביודעין להפצת חומר לא חוקי, אחסון חומר לא חוקי... הממ... נשמע בעייתי.

ד"א לגבי בכלל צורך ב CDN: הטענה: הם לא הצליחו לצמצם את הצריכה של רוחב הפס בגלל P2P, אז הם פשוט עשו QoS שלילי על P2P - זה הכי קל... בשביל מה להרים שרתים?

כמובן שכל מה שאמרתי לאורך כל האשכול אלו רק השערות, שיכול להיות שהן נכונות, ויכול להיות שהן לא נכונות - רק ברק יכולים לדעת. אבל עובדה נוספת שאני יכול להוסיף לך, זה שאנשים שאני מכיר שהיו בברק וסבלו מבעיות כנ"ל, ועברו לבזב"ל, באותה השנייה בדיוק נפתרו להם הבעיות. גם זו, כמובן, יכולה להיות יד המקרה...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:33

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר