לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-03-2008, 21:27
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
נחמד, נחמד, אבל...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "שיגור ראשון של כיפת ברזל"

יש לי ספק מסוים.
רקטות ארטילריות יש באלפים וברבבות. ניתן בנקל ליירות אותן במטחים.
האם סוללה, זריזה ויעילה ככל שתהיה, תוכל להתמודד עם אלמנט ההרווייה?
ומעבר לזה, מה לאחר הרקטה השלוש-ארבע מאות? מה קורה כאשר מלאי הטילים אוזל, ואילו מלאי הרקטות אצל האוייב ירד רק בחמישה אחוזים?
נראה לי שאת הפתרון צריך לחפש במקום אחר.
אני לא מתיימר לתת עצות לטובים ממני, אך נראה לי שמהר מדי זנחנו את כיוון נשק האנרגיה המכוונת. הנאוטילוס לימד אותנו שהוא מסוגל בעיקרון ליירט קטיושה. מאידך - הוא יקר מאד, מסורבל ופגיע, ומזיק ביותר לסביבה. אבל - ישנם מקורות אנרגיה פחות הרסניים, וישנם סוגי לייזר כגון FIBER LASER או FEL-LASER, המבטיחים עצמות גבוהות בהרבה, בכלי קומפקטי. אין כל בעיה עקרונית, כאשר משתמשים בכלי כזה להגנת העורף, להזינו ישירות בחשמל מן הרשת הארצית, דבר הנותן לו "מרווח נשימה" ארוך מאד.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-03-2008, 22:28
  double_o double_o אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.07
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "אתה שוכח את הייעוד של..."

אני אחדד, כיפת ברזל לא נועדה להיות המענה היחיד, הבלעדי, המושלם או הכולל לרקטות, בטח שלא במצב של מלחמה כוללת. כיפת ברזל היא אמצעי מרכזי בהתמודדות אל מול רקטות, אבל כמו כל אמצעי אחר היא לא מושלמת ויש לנקוט באמצעים נוספים, התקפיים, מיגון פאסיבי וכד' כדי להשלים אותה.
צריך להבדיל בין תפקיד המערכת בבט"ש שבו האיום הוא בעיקר ירי של מטחים קטנים ע"י אירגוני טרור לבין מלחמה מול צבא סדיר שבה יבוצע ירי מאסיבי. בבט"ש המערכת תוכל תיאורטית ליירט את (כמעט) כל הרקטות ולספק הגנה הרמטית (כמעט) לתושבים. במלחמה הדבר יהיה בלתי אפשרי ותפקיד המערכת יהיה כנראה צימצום הנזק הנגרם למטרות אזרחיות וצבאיות.

בקשר ללייזר, אני מאמין שנשק לייזר הוא העתיד, אבל הטכנולוגיה כיום אינה בשלה עדיין.
ישן 17-03-2008, 07:03
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
אני מסכים שהגלגל הוא ההמצאה הגדולה ביותר מאז המצאת האישה!
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "אתה שוכח את הייעוד של..."

אבל ברצינות: אני לא מתיימר לרגע לתת תשובות יותר חכמות ממה שיש! קטונתי. אלא מה, שיתפתי אתכם בספקות שלי. המערכת נראית לי כתשובה פופוליסטית של הדרג המדיני למצב שמלכתחילה יש לפתור בדרכים פוליטיות ולא צבאיות. כל מטרתו של הטרור (ולא חשוב כרגע באיזה אמצעים הוא משתמש) הוא להביא לאפקט מוראלי גדול ככל האפשר באמצעי הפשוט והמצוי ביותר. מערכת הגנה יקרה ועטירת טכנולוגיה כנגד כלי נשק מאולתר, אינה התשובה היעילה ביותר. חשוב לרגע על תרחיש שבו היא מופעלת: האם העיר המוגנת יכולה להמשיך בשיגרת יומה או שתשמע צפירת אזעקה? האם הרקטה המשוגרת תיורט מחוץ לתחומי היישוב או שתתפוצץ מעליו ותמטיר ענן של רסיסים עליה? האם מיגון פסיבי אינו יותר זול ו/או יעיל? אז מה בעצם השגנו?

לגבי לייזרים - אני בהחלט מודע שאינם מושלמים כלל. צווארי הבקבוק כיום הם:
  • מקור אנרגיה גדול, ויחד עם זאת (במקרה של לייזר כימי) לא רעיל.
  • מימדים פיסיים גדולים של המערכת.
  • עצמה יחסית נמוכה = דרוש זמן רב להארת המטרה כדי להשמידה (DWELLING TIME).
  • בעיית שקיפות האטמוספירה לארכי גל שונים.
  • הקלות הרבה של מיגון כנגד השפעת לייזר (ציפוי מחזיר אור, ציפוי אבלטיבי, DECOYS).
לחלק מאלה ישנם פתרונות בשלבי מחקר, אך כל מה שאכתוב יהיה בגדר של ניחוש מלומד בלבד, היות ורוב החומר "הפיקנטי" בתחום זה נמצא באיזור הפרוייקטים השחורים. כאן יש להעיר שבנושא נשק אנרגיה מכוונת שאינו לייזר, כגון אלומות אלקטרונים, פרוטונים או נאוטרונים, או לייזרים בתחומי קרניים קצרות (X, גמה) - הופסקו הפרסומים הגלויים באמצע שנות השמונים.

תחום אחר שיש לו פוטנציאל לשמש ככלי נשק זול יחסית ויעיל להגנה נקודתית או איזורית מצומצמת, היא בתחום הארטילריה העל מהירותית עם קליע מונחה. הטכנולוגיות שיש להזכיר בקשר לכך:
  • RAIL GUN
  • COIL GUN
  • ELECTRO-THERMAL GUN
  • "SMART PEBBLES"
האם זה בשל? מה המחיר בפועל? מה היעילות היחסית לעומת אמצעים יותר קונבנציונאליים? אינני יודע. אין מספיק פרסומים בנידון.
ישן 18-03-2008, 10:45
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "אני מסכים שהגלגל הוא ההמצאה הגדולה ביותר מאז המצאת האישה!"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DZZ
המערכת נראית לי כתשובה פופוליסטית של הדרג המדיני למצב שמלכתחילה יש לפתור בדרכים פוליטיות ולא צבאיות.
כל הדיון במערכות הגנה מטילים סובל מהתסמונת הזו.
הציבור והעיתונות חושבים שיש איזה (סליחה מראש על ההשוואה) wunderwaffe שיהפוך את הקערה על פיה תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות.
הבעיה לדעתי היא שבדיוק כמו אז - מדובר בטכנולוגיות שאפשר כבר לראות אותן באופק אבל הן פשוט עדיין לא בשלות. יש לי הרגשה שנשק אנרגיה יהיה פתרון זמין בעוד לפחות חמש שנים בהינתן תקצוב נכון (ואני סומך על הפנטגון יותר מאשר על ממשלת ישראל בתקצוב הזה). כרגע, זה נראה כאילו עדיין אין מערכת יירוט מבוססת אנרגיה שתיתן פתרון, בטח לא פתרון מיידי או כלכלי.
ישן 11-06-2008, 20:14
  nec_000 nec_000 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.05.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "שיגור ראשון של כיפת ברזל"

אנשים לעיתים שוכחים, שמעבר למשימה המקומית שלשמה המערכת מפותחת והיא
" הגנה בפני ירי רקטי של חמאס לעבר מדינת ישראל",

יש משום ערך נוסף:
1. פיתוחה של מערכת שיכולה גם לבצע מטלות הגנה במקרים אחרים בעתיד (חליהל וחס נצטרך אותן)
2. פיתוח טכנולוגי שיתן ידע גם לפרויקטים אחרים שיגזרו הלאה
3. מערכת שאפשר יהיה ליצא במידת הצורך לגורמים נוספים בעולם
4. שדרוג המוניטין של היכולת הפתוחית הישראלית ובכך רווח שווקי למערכות צבאיות כחול לבן ככלל
5. שלבי המשך שיוכלו במידת האפשר להוזיל את עלויות הטיל המיירט ובכך לעשות את המערכת
כיעילה יותר.

ככלל:
בהסטוריה פותחו לא אחת מערכות וטכנולוגיות רבות שבסופו של יום לא נעשה בפיתוחים הללו שימוש ישיר.
(למשל פרויקט מטוס הלביא שבסופו של יום לא המריא).
אבל הידע שנרכש והטכנולוגיה שנצטברה במהלך הפרויקט שווה הון למדינת ישראל ולתעשיות הבטחוניות שלה.
ישן 12-06-2008, 16:31
  tamido tamido אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.06
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי nec_000 שמתחילה ב "נניח לרגע שהמוצר המפותח (שוב..."

בהחלט, לפרסום והפיתוח יש ערך רב כגון דמורליזציה של תושבי עוטף עזה החשים שפוליטיקאים, עסקנים ומהנדסי רפאל הגרים במגדל השן שלהם מפקירים אותם לטובת תוכנית חומש בסגנון סטאלין, וכן מחבלי החמאס שהחזה שלהם מתנפח בגאווה שבעבור צינור השירותים שהם זורקים עלינו טובי מהנדסינו (עם תקציב נכבד) שוקדים יום ולילה לפתח מערכת סטייל "מלחמת כוכבים".

קצת מזכיר את הבדיחה (יש הטוענים שהנה נכונה) לגבי פיתוח אמצעי כתיבה בחלל.
בשל חוסר גרביטציה, לא ניתן היה להשתמש בעטים בחלל.
ע"כ נאס"א הקדישה עשרות מיליוני דולרים ע"מ לפתח עט שהאסטרונאוטים יוכלו לעבוד עמו בחלל.
ואכן לאחר מספר שנים פותחה טכנולוגיה מדהימה שבעזרתה ייצרו עט המסוגל לכתוב מתחת למים, בכל טמפרטורה אפשרית ובסביבה נטולת כח כבידה וחמצן.
הרוסים בחרו להשתמש בחלל בעיפרון .
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:37

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר