לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-02-2010, 21:59
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
גם אתר לאטמה העלה סקירה בנושא.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "וואלה בכותרת אנטי ציונית - "האנטישמי שמממן את הצדקנות הציונית""

http://www.latma.co.il/Latma/Templa...&PID=0&IID=2597

האנטישמי שמממן את הצדקנות הציונית"- דנית גוטפריד, וואלה, חושפת את המזימות של הציונים

בכתבת תחקיר מדהימה חשפה דנית גוטפריד כי ארגון 'אם תרצו' שיצא בקמפיין נגד 'הקרן לישראל החדשה' קיבל תרומה גדולה מהמטיף האוונגליסטי, ג'ון הייגי, אותו גוטפריד מכנה אנטישמי. האם לכתבי וואלה לא נמאס לכנות כל מי שלא מאמין בדיוק במה שהם מאמינים, 'אנטישמי'? הרי הייגי תומך בזכותה המוחלטת של ישראל על הארץ, נפגש עם כל ראשי ממשלת ישראל מאז מנחם בגין, קיבל כמעט כל תואר כבוד מארגונים יהודיים מובילים ותרם להעלאת יהודי ברה"מ, אז מה אם הוא לא חושב בדיוק כמו מערכת וואלה הכה ליברלית? לא ניכנס להבדלים הדי ברורים בין הייגי לבין האיחוד האירופי, מטרת הכתבה בוואלה היא בדיוק ליצור השוואה בין אלו שתורמים כסף להגן על תדמיתה של ישראל לבין אלו שתורמים כסף להשחיר את פרצופה של ישראל, יחי ההבדל הקטן.

ומה תאמרו על הכותרת? לא כתוב קמפיין ישראלי, פעילות לאומית או אפילו תעמולה ימנית, אלא "צדקנות ציונית". נראה שלא ירחק היום ובוואלה יתחילו לקרוא לישראל ה"ישות הציונית". מצד שני, צריך לברך על כך שהם לא כינו את הדו"ח של "אם תרצו" צדקנות ישראלית, אלא הבינו שזה מאבק בין ציונים לאנטי-ציונים. אתם יכולים לנחש באיזה צד נמצא וואלה.

ועכשיו יש הוכחה שוואלה הוא עיתון אנטי ציוני!

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-02-2010, 22:59
צלמית המשתמש של looklook

נכון. אבל התייחסת לטפל.
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אנטישמי? הרי הוא אומר בדיוק מה שאומרים רבנים חרדים"

1. אתר וואלה מודה שהוא אנטי ציוני (אוי הציונים האלה כל כך צדקנים)
2. המטיף האוונגליסטי הזה הוא אולי לא כוס התה שלי, אבל הוא מעולם לא מימן ארגונים שקוראים לעצור בכירים ישראלים, להטיל חרם על ישראל , הוא מעולם לא סילף מספרי הרוגים בעזה , מעולם לא פנה לאום נגד ישראל, מעולם.. אני מניח שהבנת את הנקודה.
3. בתור איש שמאל, שאלה לי אליך, יש בכלל מישהו בשמאל שמרים את הככפה ומטפל בחתרנים המיוחסים אליו ומתפרנסים מהשמצת ישראל?אתה לא חושש שהחתרנים (קשה לי אפילו לקרוא להם שמאל קיצוני) עלולים לבלוע את השמאל?

ישן 01-02-2010, 23:25
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
זה הדבר הראשון שקפץ לי לראש
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "נכון. אבל התייחסת לטפל."

לגבי 1 ו-2 שלך אני מסכים כמובן.
לגבי הנקודה השלישית הרי וודאי שזה מדאיג. אני סבור שכיום השמאל הישראלי הציוני נמצא בבעיה שחלקה נובע מכך שעמדות שבעבר היו נחלתו הפכו כמעט קונצנזוס וחלק משום המציאות בשטח בעשר השנים האחרונות. חלקו הגדול של השמאל הציוני (למשל, אני או המורה) מוצא עצמו מבחינת העמדות במרכז ומהותו כ"שמאל" נשחקת למדי. החלק הקטן מעוניין לשמור על הזהות היחסית שלו וכך נדחק לעמדות יותר שמאליות עד כדי אנטי ציוניות ומצטרף כך לאותם זרמים קיצוניים שהיו כמעט בלתי מורגשים בעבר. אנשים בעלי עמדות כשלי מוצאים עצמם מתווכחים עם אנשי שמאל קיצוני לא פחות ואולי יותר מאשר אנשי ימין ואנחנו עושים כמיטב יכולתנו להלחם בהם.
ישן 01-02-2010, 23:33
צלמית המשתמש של looklook

אולי הפתרון הוא בהפרדה.
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "זה הדבר הראשון שקפץ לי לראש"

שמתי לב שהרבה מהטענות שמפנים הרדיקלים כלפי השמאל הציוני הם "אתם כבר לא שמאל". "איך אתם יכולים להיות שמאל ולתמוך במלחמה בעזה" "איך אתם יכולים להיות שמאל ולא להסכים לדרישות אבו מאזן תכף ומיד" "איך אתם יכולים להיות שמאל ולאשר את הקמת אוניברסיטת אריאל".

טענות כאלו , כאילו אין לו בעולמו של השמאל אלא הפלסטינאים בלבד, יוצרות אנטגוניזם כלפי השמאל. דבר שהוא לא בריא לחברה. מדוע לא יכול אדם למשל, לתמוך בצדק חברתי ובסוציאליזם ולהתנגד למשא ומתן עם הפתח ולתמוך בעופרת יצוקה? מה הקשר בכלל?.

שירת איתי בצבא עולה מרוסיה שהיה קומוניסט מוצהר. הוא אהב בכל ליבו את מארקס, לנין, צ'ה ומאו . תמונות ופסלים שלהם קישטו את חדרו. לתומי חשבתי שהוא בוודאי אנטי ישראלי. הופתעתי מעוצמת הפטריוטיות שלו. הוא הסביר לי שהוא מעולם לא הבין את הקישור שעושים הישראלים בין עמדות שמאל לבין כניעה לאויב. שמאל אין פרושו שאתה נהיה כאילו-פציפיסט.

ישן 01-02-2010, 23:40
מנהל

נכון מאוד
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אולי הפתרון הוא בהפרדה."

ואגב, גם בשורות השמאל הקיצוני יש קולות נגד ההתמקדות המוחלטת בפלסטינים, עד כדי התעלמות מבעיות אחרות כגון מעמד ההומואים בכלל ובקהילה הפלסטינית בפרט, אבל הקולות האלה מושתקים בדרך כלל.
השמאל הקיצוני אגב לא לגמרי טועה ביחס לטענותיו ביחס לשמאל הציוני. לכן אני מזמן לא מגדיר את עצמי "שמאל" אלא לצורך ההפשטה. ההגדרה האמיתית שאני נותן לעצמי היא של ציוני פרגנטי עם נטיה לסוציאליזם ברמה הכלכלית-חברתית. אני חושב שעוד הרבה אנשי שמאל ציוני היו מאמצים את זה.
לגבי החבר שלך-ובכן, כשלא מדובר ביהודים לקומוניזם אין שום בעיה עם לאומיות. דווקא בגלל התמצאותו הוא בוודאי היה מודע לזה ולא השלים עם זה.
ישן 01-02-2010, 23:47
צלמית המשתמש של looklook

ההפך. הם כן טועים (כלומר מטעים)
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "נכון מאוד"

בכל חברה דמוקרטית צריך להיות ימין (שימנע מהמדינה להפוך להפוך לקומוניסטית וריכוזית שתנסה לייצר תכנון על כלכלי) ושמאל שימנע מקפיטליסטים לנצל את החורים בשוק החופשי ולהפוך את העובדים לעבדים.

אלה שני הגורמים החשובים במפה. במפה הישראלית יש גורם מיותר. גורם שבמצב נורמלי הוא נחשב שולי והזוי אבל במדינת ישראל הוא הצליח לצבור כוח מעבר לחלקו היחסי בזמנים נורמליים ומנסה להשתלט על השמאל האותנטי של בן גוריון (למשל) . צריך להבהיר לישראלי המצוי ששמאל הוא חלק מהמפה הפוליטית הישראלית ולא הימין של המפה הפלסטינית..

אנשים כמו אהוד ברק התבטאו כמה פעמים נגד השמאל הזה. ולהבדיל גם שלי יחימוביץ (שזהותם של המורדים כרדיקלים של שלום עכשיו היא כנראה הסיבה היחידה שאיננה מצטרפת אליהם) אבל לרוב יש רק שתיקה מאוסה. השמאל נותן שהרדיקלים יאכלו אותו לתאבון. מדוע?

ישן 01-02-2010, 23:15
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
זו לא הוכחה גמורה, כי יש בקרב הטיפוסים האלה אנטישמים
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אנטישמי? הרי הוא אומר בדיוק מה שאומרים רבנים חרדים"

היהדות האנטי-ציונית היא עניין אחד, והם אינם אנטישמים, אלא לכל היותר טועים (כמו אלה
שחשבו בעבר שהאמנסיפציה תציל את היהודים מרדיפה). מצד שני, אלה שמתחבקים עם כל
ראש ארגון טרור פלסטיני שימצאו, והרחיקו עד טהרן רק כדי להחליף נשיקות עם אחמדינז'אד
בכנס שבא "לחקור את קיומה של השואה" או משהו כזה. גם רבנים יהודים יכולים להיות
אנטישמים, לצערי. בכלל לא נפוץ, אבל קיים.

מצד שני, אפשר לראות שהוא לא אנטישמי מניתוח של הטיעון עצמו:
הוא טוען שהיטלר "מילא את רצון האל", ושהשואה באה כי היהודים "לא מילאו את דבר האל".
אין פה הצדקה אמיתית לדברים האלה במסגרת התאולוגית שממנה הם מגיעים: הרי אם רשע
וטוב לו וצדיק ורע לו, ברור שלא מצדיקים את מי שפוגע בצדיק; כשפרעה מטביע תינוקות בנילוס,
או טיטוס מחריב את בית-המקדש, הוא לא יוצא בחור טוב ופטור מעונש.

ניתן לא להסכים עם הדברים, אבל בבירור אין פה שנאת יהודים, והתמיכה ברדיפת יהודים היא
מאוד רחוקה מעורפלת.
ישן 01-02-2010, 23:34
מנהל

יכול מאוד להיות שהוא אנטישמי, אבל אני סבור שהאמירות האלה לבדן אינן מעידות על כך
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "זו לא הוכחה גמורה, כי יש בקרב הטיפוסים האלה אנטישמים"

ביהדות החרדית (ואולי לא רק-אינני מומחה) הטענה שהשואה ופרעות אחרות באו כעונש אלוהי על משהו (הציונות, חילוניות, חילול שבת-you name it) היא רווחת למדי. זה לא נובע כמובן מאנטישמיות אלא זוהי נגזרת כמעט הכרחית של השאלה "איפה היה אלוהים בשואה". אגב, גם הרבנים שמתנשקים עם אחמיניג'אד אינם אנטישמים בעיני. הם לא עושים זאת משום שהם שונאים יהודים/יהדות או חושבים שהיהודים נחותים/רעים. הם פשוט חושבים שהסכנה הגדולה ביותר לעם היהודי היא הציונות ומאמינים שהדרך להתמודד עם אויבי היהודים כגון אחמיניג'אג היא באמצעות תחינה (זאת שמעתי מאחד מהם שדיבר בכנס של אמנון יצחק) וכל דרך אחרת היא התגרות באלוהים.
אני מבדיל ביניהם ובין כמה פסיכים בשולי השוליים של ה"שמאל" הקיצוני שהם באמת שונאים כל דבר יהודי ובעלי דיעות קדומות מזוויעות ביחס ליהדות וליהודים.
ואני כמובן שותף מלא לניתוח שלך בפיסקאות האחרונות-לכן כתבתי את שכתבתי.
ישן 02-02-2010, 11:41
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אף אחד לא ידע מה מתחבא בכספת של ברייה...
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "בהנחה שהנושא גירה עד כדי כך את קצות האצבעות שלך.."

וכל אחד צריך להיות מוכן שיזכירו לו שבגיל 12 הוא סיפר בטיול השנתי שהוא משפיך פעמיים ביום במידה ויסתבר 25 שנה אחרי זה שחו"ח הוא פאשיסט פטריוט ישראלי.

אגב למען הסדר הטוב אני חייב מראש להתוודות על הדברים הבאים:

בטיול שנתי אחד זרקתי כרית בחדר במלון נוף ערד, הכרית פגעה באיזה אגרטל וניפצה חלון זכוכית בחדר וקרעה את רשת המגן נגד יתושים.

נשפטתי בצבא על זה שפעם טיפלתי ברשלנות ב"טלק" כאשר גררתי אותו מהאביר והרסתי אותו על ידי כך.

פינטזתי לא מעט על כמה מורות שלי, תלמידות מפותחות בכיתה, המזכירה הזמנית ושירה גרא, והכל בכיתה ז' עם כל מה שמשתמע מכך בשלב חיים זה.

פעם בגיל 10 נפלתי עם אופניים (שהיו גדולות עלי קצת) ושרטתי מכסה מנוע של רכב חונה (סובארו כסופה מטאל) ואז ברחתי.

הייתי "עד" של איזה זוג ברבנות שבא להרשם לנישואין בדיוק כשאני באתי. מיותר לציין שלא הכרתי אותם. (אבל כל העדים שלי היו כשרים!)

היו כמה פעמים שהשתמשתי בשירותי הנכים בבניין המשרדים שבו עבדתי, בעיקר כי כל השאר היו או תפושים או מטונפים.

פעם נתנו לי "שעתיים ביציאה" בתחנה מרכזית עפולה ובגלל שהמ"כ שנשאר לשמור עלינו, ולא הכיר אותי, חשב שקיבלתי שעה ושיחרר אותי אחרי שעה, לא התעקשתי שזה שעתיים ופשוט נסעתי הביתה.

כמעט בכל מטווח, טירונות, סדיר ומילואים, כשאומרים לירות "3 כדורים לאיפוס" אני תמיד יורה עוד לפחות 5 על כל מיני אבנים ופחיות.

אני אנסה לחשוב על עוד כמה עבירות שיכולות לשמש בולשביקים בעתיד. ברור שימצאו (אם יש צורך) עוד כמה, אבל לפחות נעשה להם את החיים קשים.

ישן 02-02-2010, 16:53
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "מצטער על "תעמוד פעם" המילה פעם הייתה מיותרת ולא מכוונת."

באופן רשמי, ארצי וממלכתי התנועה עוד לא עשתה שום פעילות בפועל שהוא תחת הגדרה של "ימין קיצוני", הבעיה ב"תנועה" הזו היא שאין לה שום פיקוח על שום שלוחה שלה. בפועל, יש לה נציגים שנואמים בכל מיני כנסים ואירועים במוסדות האקדמיים בצורה מאוד לא "א-פוליטית" בשם התנועה הזו.

פורומים לא מעידים על כלום, אבל מצע כן וכאשר עשרת העקרונות המופיעים באתר התנועה כוללים את:

סעיף 2 - עיקרון הלאומיות הוא עיקרון נכון, צודק ומוסרי אשר על פיו יש לחלק את העולם.
סעיף 4 - לעם היהודי זכות על ארץ ישראל.
סעיף 6 - העם היהודי צריך לקחת את גורלו בידיו.

ובעיקר:
סעיף 9 - זכותו של העם היהודי למדינה בארצו גוברת על טענת הזכות של יושבי הארץ. בסוגיה זו חשוב להבהיר כי שאלת מימוש זכות היא שאלה נפרדת אך הנחת המוצא בשאלה כיצד יוכרעו שאלות טריטוריאליות בארץ ישראל היא שלעם היהודי זכות היסטורית מוסרית על הארץ הגוברת על טענות מתחרות.

..הדבר גורם לי לתהות על הגישה הא-פוליטית של התנועה.

ישן 02-02-2010, 17:22
צלמית המשתמש של looklook

אוקיי ואני שוב מתנצל על הכותרת של ההודעה הקודמת.
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "באופן רשמי, ארצי וממלכתי..."

אותי באופן אישי מרגיז שמיחסים לי דברים שלא היו ולא נבראו ולכן, גם אם המילה פעם השתרבבה לכותרת בטעות, אני מרגיש צורך להתנצל שוב .אין לי הכרות איתך בפורום כמי שבאופן שיטתי כותב רק ססמאות (יש בהחלט כותבים כאלה , לא אתה) .

ראשית, אין ספק שתנועת "אם תרצו" היא פוליטית וזאת מעצם הגדרתה כציונית. הציונות היא תנועה פוליטית שמתחלקת להרבה זרמים. כשמתייחסים בישראל לתנועה א-פוליטית הכוונה היא לתנועה שמקדמת מטרות שהם בקונצנזוס הציוני. לגבי הסעיפים שציינת.

נתייחס לסעיפי המצע

2. הציונות היא תנועה לאומית. לא ניתן להיות ציוני ולשלול את הלאומיות. לכן זה סעיף "ציוני" ולא "פוליטי"

4. גם כאן . יש קונצנזוס ציוני לגבי זכותנו על ארץ ישראל. גם אם יש כאלה המאמינים שבחלקים ממנה צריך להיות הסדר כזה או אחר עם הפלסטינים.

6. העם היהודי צריך לקחת את גורלו בידיו. עוד אמרה ציונית נייטרלית.

9. אם אין לנו זכות מוסרית עודפת, הרי שלציונות לא היה מה לחפש כאן. מכיוון שזו תנועה ציונית לא יעלה על הדעת שהיא תגדיר את הציונות כמנשלת.

אתה לא חותם על הסעיפים האלה בעצמך? כבר כתכת שפעילות התנועה איננה ימנית קיצונית. האם המצע שהתייחסת אליו הוא כן ימני ציוני?

ישן 02-02-2010, 19:46
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
כבר שכחתי - אין צורך להתנצל שוב :)
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אוקיי ואני שוב מתנצל על הכותרת של ההודעה הקודמת."

קודם כל, טוב שאנו מסכימים שהתנועה היא לא א-פוליטית.

שנית, אני מעוניין להתייחס בעיקר לסעיף 9 כי הוא למעשה הדד ליין של כל הסעיפים שלפניו. הנוסח של "אל
תרצו", לעניות דעתי, אומר את הדברים הבאים: "הזכות של העם היהודי לארץ ישראל (ולא למדינת ישראל) גוברת על הזכות של יושבי הארץ (כלומר כל מי שיושב בארץ ישראל ואינו יהודי)." ומוסיף הסעיף את הדבר הבא: "הנחת המוצא בשאלה כיצד יוכרעו שאלות טריטוריאליות בארץ ישראל היא שלעם היהודי זכות היסטורית מוסרית על הארץ הגוברת על טענות מתחרות" - או במילים אחרות, לעם היהודי יש זכות על ארץ ישראל והעובדה הזו גוברת על הרעיון של מסירת שטחים תמורת שלום.

אין לי שום טענות כלפי "אם תרצו" כתנועה פוליטית ואני מסכים עם לא מעט מדרכי הפעולה שלהם - אבל בגדול, אני לא רואה הרבה הבדל בין התנועה הזו לעקרונות האיחוד הלאומי או הבית היהודי.

ישן 02-02-2010, 20:08
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
אז יש לך בעיות בהבנה.
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "השאלה היא לא אם יש לנו זכויות על ארץ ישראל"

הסעיף אומר שזכותנו על הארץ גוברת על זכותם של יושבי הארץ האחרים שהיו פה לפני העלייה הציונית.
יושבי הארץ הערבים העלו הרבה טענות בפני הבריטים נגד הלגיטימיות של "הידחפות" היהודים לפלשתינה וההשתלטות על הארץ. מה שהם אומרים זה מה שאמרה התנועה הציונית: זה שלא היינו פה במאסות במשך מאות שנים והייתה פה חבורת ערבים לא משנה. לנו עדיין יש חזקה על הארץ.
הסעיף שלהם גם אומר שלמרות כל זאת אנחנו לא הולכים לגרש את כל הערבים מכל שטחי ארץ ישראל, שכן יש לנו זכות עליהם. הפיתרון הפרקטי יכול להיות שונה (והתנועה הציונית בראשית דרכה הסכימה לפשרות שנתנו לנו הרבה פחות ממה שיש לנו עכשיו ואפילו ממה שקיבלנו בעקבות מלחמת העצמאות), אבל הם יוצאים מנקודת הנחה שיש לנו זכות להיות כאן, והזכות הזאת גוברת על זכויות של תנועות מתחרות.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:26

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר