לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-04-2005, 20:02
  תום מרילין תום מרילין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
מדוע יש הבדלים בין מעבד AMD למעבד INTEL?

שאלה קצת מוזרה, נכון?

הסבר: תפקידו של המעבד למייטב הבנתי הוא לקבל מידע , לחשב חישובים ואז להחזיר תוצאות.
ברור לי שהבדלים בטמפ', צריכת חשמל וכד' הם הגיוניים מכיוון שכל חברה יוצרת חומרה שונה, אולם
למה אם לצורך העניין ניקח מעבד AMD ומעבד INTEL שאמורים להיות שוים מעבד הAMD יציג ביצועים טובים יותר (ז"א מהירים יותר) מאשר האינטל במשחקים ולעומת זאת בקידוד סרט וידאו האינטל ינצח?
הרי שניהם מקבלים אותם חישובים לעשות, מדוע בנושאים מסוימים האחד מחשב את אותם חישובים במהירות גדולה יותר מרעהו?

אם אפשר לענות בשפה כמה שיותר פשוטה זה יהיה בכלל סבבה., ברור שיהיו מושגים סבוכים (למשל משהו על צינורות עיבוד), ואני אפילו לא מפחד מדיאגרמות אבל אם אפשר להשתדל להסביר ולפשט כמה שיותר.....

אני מקוה שהצלחתי להבהיר את עצמי בשאלה.

נערך לאחרונה ע"י תום מרילין בתאריך 12-04-2005 בשעה 20:06.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-04-2005, 13:11
  ntur ntur אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.04
הנה לך מאמר מעולה ופשוט שמסביר את אופן הפעולה של המעבד (כמובן על קצה המזלג..)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי תום מרילין שמתחילה ב "מדוע יש הבדלים בין מעבד AMD למעבד INTEL?"

http://computer.howstuffworks.com/microprocessor.htm

הארכיטקטורה ואופן הפעולה של המעבד זה דבר מסובך למדי.. יש לי חבר שלומד הנדסת מחשבים תואר ראשון בטכניון, וע"פ מה שהוא מספר, הם לומדים על המעבדים הפשוטים והראשוניים ביותר. אולי בהמשך התואר הם גם ילמדו על המעבדים היותר מודרניים, אבל ממה שאני יכול להגיד , הטכנולוגיה והארכיטקטורה במעבדים המודרניים (P4 ואתלונים) מסובכים למדי.

השאלה שלך תמוהה משהו, שני המעבדים הם שונים, והתפתחו באופן שונה. זה קצת כמו שתשאל-מה ההבדל בין שתי פיצות מרשתות שונות, הרי שתיהן עשויות אותו דבר? ..

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.xbitlabs.com/forum/images/avatars/97584786240e88a2ba4213.jpg]

ישן 13-04-2005, 16:43
צלמית המשתמש של Kill-Machine
  Kill-Machine מנהל Kill-Machine אינו מחובר  
מנהל פורום חומרה

חבר מתאריך: 27.05.02
שאלה מאוד מאוד לא ממוקדת.
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי תום מרילין שמתחילה ב "כנראה יש שאלה קדומה יותר"

לאיזה חישוב הכוונה?
בעיקרון המעבד מורכב משתי יחידות: Control (הבקרה) ויחידות ה ALU, או Arithmetic Logic Unit.
שני אלה קשורים יחד במה שנקרא ה Datapath של המעבד. ה Control הוא מנגנון למתן הוראות ליחידות ה ALU, מתן אותות Enable לכל מי שצריך, וכו' כל מה שצריך טיפול טכני במשך מחזור העיבוד. הוא ממומש, נדמה לי כמעט תמיד, על ידי מה שנקרא Microcode, ואני לא יכול להכנס לפרטים בנושא, זה נושא לא פשוט.
יחידות ה ALU מכילות את כל הלוגיקה הדרושה לביצוע פעולות אריתמתיות כמו חיבור, חיסור, כפל, חילוק, וכן פעולות לוגיות כמו AND, OR, XOR וכו'.
חיבור וחיסור מתבצע על ידי מערך של יחידות שנקראות Full-Adder עם מה שנקרא Carry Lookahead כדי לזרז את ההליכים. זה די מסובך להסביר לאדם שלא למד מעט לוגיקה בחייו, אז פשוט תסמוך עלי שאני אומר לך שהעקרונות של העקרונות מאוד פשוטים, והאומנות היא ליצור כל דבר, מסובך ככל האפשר, מאותם הדברים הפשוטים

(נ.ב., אם אני לא טועה, מעבדי אינטל ו AMD הם מעבדי CISC (קרי: סיסק), מה שנקרא Complex Instruction Set Architecture, לעומת מעבדי Embedded כמו ה MIPS שהוא RISC (קרי: ריסק), מה שנקרא Reduced Instruction Set Architecture. הרעיון של ההבדל הוא פשוט - יש שתי אסכולות מחשבה בעיצוב המעבד. חלק סוברים שככל שהכל פשוט יותר - הכל מהיר יותר. לכן, אין הרבה הוראות ב Instruction Set של מעבדים אלה, אלה הוראות פשוטות, וכל הוראות אחרת שצריך לבנות - האסמבלי של אותו המעבד מפרק אותה להוראות פשוטות יותר (הרי הוראה יותר מסובכת לוקחת בפועל יותר פעימות שעון...). האסכולה השניה דוגלת בשיטה שקוד קצר ככל שאפשר הוא קוד יעיל וטוב. ולכן כדאי לשים בסט ההוראות של המעבד כמה שיותר הוראות כך שאפשר יהיה לכווץ את הקוד. אני לא מבטיח שבאמת מעבדי AMD ואינטל הם כאלה, אבל זה רקע נחמד לטכנולוגיה של מעבדים.)

The only certainty in life is that there are no certainties.

נערך לאחרונה ע"י Kill-Machine בתאריך 13-04-2005 בשעה 16:46.
ישן 13-04-2005, 20:27
צלמית המשתמש של Kill-Machine
  Kill-Machine מנהל Kill-Machine אינו מחובר  
מנהל פורום חומרה

חבר מתאריך: 27.05.02
הטרנזיסטורים שייכים יותר לצד הפיזיקלי של המעבדים.
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Atron שמתחילה ב "חברה אני לומד הנדסת..."

ברגע שבונים רכיב אלקטרוני חדש, מגדירים את התכונות שלו, ומתחילים להשתמש בו בלוגיקה כנתון.
למשל, ברגע שלמדנו את כל הפיזיקה של הדיודה, אלקטרונאים יגדירו: אוקיי, דיודה זה רכיב שמאפשר מעבר זרם רק בכיוון אחד, עכשיו שוכחים מכל הפיזיקה, יודעים שזרם יכול לזרום רק מכאן לכאן, ולא מכאן לכאן.

בכל אופן הנושא מאוד מורכב, אפילו לפרק את נושא המעבד לרמות, מהבסיס לשלם, כדי להסביר אחת אחת זה מאוד קשה...

בכל אופן, אם אני מבין נכון כל מה שאני יודע, הבסיס הוא פיזיקה, תורת הקוונטים וכן האלה, רמה הבאה זה הפיזיקה של החשמל, הנדסת חשמל, רמה מעל זה אלקטרוניקה, ואחרי כל זה באה הלוגיקה.

The only certainty in life is that there are no certainties.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:46

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר