לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-07-2005, 16:23
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי oleggold שמתחילה ב "עזרה:מחפש מעבד,לוח אם, והווה ולעתיד ..."

אני קניתי שלשום לוח Asus A8N-E, מעבד AMD Athlon64 3000+ Venice וספק Antec TruePower 430

המחשב טס... טס זו לא מילה... מרחף

מה יש על הלוח:
10 יציאות USB (מתוכם 2 לפחות חייבות להיות בפרונט אלא אם כן יש לך מתאם משל עצמך)
כרטיס קול 7.1
Dual Channel כמובן
יציאת Joystick ו COM (מישהו משתמש בזה עדיין? )
אין Firewire
יש SATA II (מהירות 3Gbps), עד 4 כוננים
PCI-Express (דורש כרטיס מסך תואם, קניתי את ה X300 מג'יגהבייט,מספיק טוב לי...)
מוכן ל Dual Core
כרטיס רשת 1 ג'יגהביט
ביוס כפול, למקרה שהביוס נדפק (וירוס, שדרוג גירסא לא מוצלח), לא צריך להשיג רכיב חדש, אפשר להחזיר את התוכנה המקורית, זה נקרא CrashFree
תכונת Cool'n'Quiet
תמיכה ב Q-Fan (שינוי מהירות המאוורר של המעבד בהתאם לטמפרטורה)
יציאת מתח לשני מאווררים של המארז עם סנסור מהירות שניתן לראות בתוכנה או ב BIOS (אבל רק אחד מהם ב BIOS)

טמפרטורות (תחת עומס מלא, קומפילציה של תוכנה כבדה מאוד): מעבד ב 35 מעלות, הלוח ב 29 מעלות

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-07-2005, 23:44
  oleggold oleggold אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.02
שלח הודעה דרך ICQ אל oleggold
אמ. טוב. אז ככה. קודם כל לא הבנתי
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "הרעיון היה שאני ממליץ לך על משהו שמנסיוני הוא טוב..."

מתי שכתבת לי מפרט מחשב שלם, שאתה מנסה לעזור לי. כי זה לא עזר לי.

דבר שני, מי שלא הבין עדיין, ואני בטוח שזה לא הרבה אנשים. אני לא מליונר. ואני גם לא גיימר.

המחשב שלי למטרות ספציפיות, וההרחבה\שידרוג הבאה שלי אחרי זאת, תיהיה אולי ב 2007, 2008.
אני רוצה לבזבז בערך 2000 שקל. זהו. לא יותר. אין לי כסף לזה. ואם אתה מציע לי משהו שאתה קנית. ואפילו לא כותב מחיר, מוסיף לשם המון המון רכיבים שאני לא מתכוון לקנות. לא רואה איך זה עוזר לי. סורי.

ובהחלט שלא קונים לוח אם בגלל כרטיס רשת.
למה לי לקנות כרטיס רשת (2 אפילו) על לוח אם כאשר יש לי כבר, זה כמו לקנות זכרון פנימי נוסף\ כמו שאמרת.

אבל לעומת הכרטיסי רשת, שלא צריך יותר מ2. זכרון פנימי תמיד מבורך. וחשבתי דווקא שאם יש על הלוח אם הזה 512 זכרון. ואני אוסיף עוד 512 ועוד 256. יוצא לא רע בכלל. אתה לא חושב כך?

לגבי מה שכתבת. DC וכל זה. לא הבנתי כלום. מצטער. בחיים לא שמעתי את המונח הזה ולא דואל צ'אנל. תסביר פליז.

לגבי הזכרונות. הכוונה לברר איזה חברה מייצרת אותם?

נערך לאחרונה ע"י oleggold בתאריך 12-07-2005 בשעה 23:46. סיבה: הוספה
ישן 13-07-2005, 09:14

בסך הכל ציינתי מעבד, לוח אם וספק כוח (שאני לא יודע אם אתה צריך, תלוי כמה חזק הקיים)
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי oleggold שמתחילה ב "אמ. טוב. אז ככה. קודם כל לא הבנתי"

מחירים (בזיגזג, איפה שאני קניתי) :

הלוח - 794 ש"ח
המעבד - 988 ש"ח
ביחד זה 1782 ש"ח
כיוון שכבר יש לך 512 מגה זיכרון מסוג 3200 שזה בדיוק מתאים, תוכל לקנות עוד 512 בעלות של כ 300 ש"ח, שזה יוצא בסוף 2082 ש"ח (טוב, טיפה חריגה, מה לעשות)

הסיבה שציינתי את כל המפרט שציינתי, זה שתראה שהוא אכן תומך בעתיד. בעצם, תוכל בעתיד לרכוש רק מעבד dual core של AMD (כמובן, בכפוף לכך שסוקט 939 יישאר קיים עד אז, סביר להניח שיישאר), ולא להחליף שום רכיב אחר, וכך להכפיל את כוח המחשוב שלך.

הבעייה שלך היא שכרטיס המסך לא תואם כבר - AGP - טכנולוגיה ישנה, בלוחות חדשים כבר לא קיימת. אם תקנה לוח חדש, תצטרך גם כרטיס מסך חדש (ואז התקציב שלך כבר לא ריאלי).

לגבי מה זה Dual Channel - אם יש לך זכרונות בגודל שווה, אפשר לפזר אותם בסלוטים של הזיכרון בזוגות עם רווחים ביניהם, ואז, המחשב יכול לגשת לשני הצ'יפים של הזיכרון בו זמנית (לעומת עד היום, שאפשר היה לגשת רק למקום אחד בכל נפח הזיכרון שלך, אפילו אם זה 32 ג'יגה זיכרון). הדבר הזה מגדיל אפקטיבית את רוחב הפס מול הזיכרון לפי שניים... מה שאומר שאתה מקבל הרבה יותר מהירות בלי להשקיע ברכיבים מהירים יותר. אבל התנאי הוא רכיבים זהים בגודלם ובמהירותם. ובמה שיש לך כיום, אתה לא יכול לעשות את זה, כי יש לך אחד של 512 ואחד של 256.

לסיכום: אתה יכול לקנות רק לוח ומעבד כמו שציינתי עכשיו, בתוספת לכרטיס מסך שתהיה חייב להחליף כי החיבור התחלף (ל - PCI-Express), וזה יצא לך באיזור ה 2000 ש"ח, ובעתיד, תוכל לרכוש עוד רכיב זיכרון של 512 מגה (עניין של 300 שקל), ולהכפיל את רוחב הפס, מה שיתן שיפור בביצועים. עוד יותר בעתיד, תוכל להחליף את המעבד למעבד כפול-ליבה על 939 פינים, מה שיכפיל לך את מהירות המעבד...

ישן 15-07-2005, 14:48
  rlsf rlsf אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 09.10.04
בעברית יותר פשוטה
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי oleggold שמתחילה ב "טוב. תקראו לי מטומטם. חח.."

לוח האולטרה עולה יותר כי:
1. יש לו יותר אפשרויות שידרוג כי יש מקום לכרטיסי הרחבה (מה שנקרא חריצי PCI)
2. יש על הלוח 2 כרטיסי רשת (ב-nforce הרגיל יש רק 1)
3. תומך בתקן SATA-II - תקן שאמור לאפשר קצב העברת מידע גבוה יותר עבור ה-HD שלך. כרגע עוד רק בתחילת הדרך, אבל כנראה שבשנים הבאות יותר ויותר HD יתמכו בו.

זהו, אם אתה לא צריך את התכונות האלה, אין לך בשביל מה לקנות את האולטרה, אם אתה צריך אותן או בונה על להוסיף הרבה כרטיסים למחשב (טלויזיה, קול וכו') אז תיקח את האולטרא.

דרך אגב - העיסקה בפנדה לא מאוד יקרה - בסוגריים המחיר של כל חלק בנפרד, היא כוללת מעבד(בערך 1000 ש"ח) + לוח אם (עוד 1000 ש"ח) + זיכרון של 1GB של corsair (החברה שנחשבת בין הטובות בעולם אם לא הטובה ביותר עבור זכרונות - הזיכרונות האלה עולים משהו כמו 1500 ש"ח ) - סה"כ בערך 3500 ש"ח

נערך לאחרונה ע"י rlsf בתאריך 15-07-2005 בשעה 14:51.
ישן 15-07-2005, 17:06

תשובה לך וגם ל oleggold
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי rlsf שמתחילה ב "בעברית יותר פשוטה"

לי אין Ultra, ולמעט העובדה שיש כרטיס רשת בודד (למה, למען השם, צריך שניים במחשב ביתי? ואל תגיד שיתוף אינטרנט, בשביל זה משתמשים בהאב פשוט או בכרטיס רשת של 40 ש"ח), יש לי SATA II, ויש לי חריצי PCI (שלושה), ויש לי שני PCI-E*1 ויש לי PCI-E*2 ו PCI-E*16. אין לי Firewire (לא יודע אם ב Ultra יש...). כיוון שיש כל כך הרבה על הלוח, אין לדעתי בכלל סיבה ליותר מההרחבה הנתונה כיום. מהמחשב הישן לחדש זרקתי איזה 4 כרטיסים שהיום קיימים לי על ה A8N-E...

הלוח שלי פועל גם עם הספקים הישנים, אבל לא העתיקים (אלה שיש להם פלאג של 20pin, ועוד אחד של 4pin), וגם מותאם ל ATX 2.0, שזה החדש המדובר... אני קניתי חדש במחשבה שהוא דווקא בתקן החדש, אך הסתבר לי שהוא לא, והמחשב פועל בכל זאת. ההבדל הוא יותר אנרגיה שיכולה להיכנס ללוח, אולי לשימושים עתידיים וכבדים יותר... אצלי המחשב יציב מאוד בכל אופן (ספק אנטק 430 וואט), וזה הגיוני. ה Venice פשוט לא לוקח אנרגיה... הוא קר!

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:07

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר