לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-09-2008, 23:16
צלמית המשתמש של nsdq160
  nsdq160 nsdq160 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.04
הכלים שציינתי אינם מטוסי ניסוי או הדגמת טכנולוגיה.
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "אני יודע ש HALE"

מדובר בכלים שפותחו לצרכים מבצעיים. ה-AQM-91 השלים את תוכנית הניסוי והיה מוכן לטיסות מבצעיות מעל סין. טיסות אלה לא התבצעו מסיבות פוליטיות והפרויקט בוטל לאחר ייצור כמה עשרות כלים מבצעיים.
ה-GQM-94 וה-GQM-98 התחרו במסגרת תוכנית COMPASS COPE. ה-GQM-94 זכה במכרז, אך הפרויקט בוטל לאחר שהוחלט להמשיך ולהתבסס על מטוסי ה-U-2R. הפרויקט לא הבשיל אומנם לייצור סידרתי, אך תוכנית ה- GQM-94 היתה מוכנה למעבר לשלבי פיתוח מתקדמים/טרום ייצור בזמן בו היא הופסקה.
ה-D-21 הופעל מבצעית מעל סין וה-RQ-4 מופעל באפגניסטן, עיראק ומקומות נוספים.
ה"קונדור", שהזכרתי קודם, הוא אכן מטוס להדגמת טכנולוגיות בלבד.

נערך לאחרונה ע"י nsdq160 בתאריך 13-09-2008 בשעה 23:18.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-09-2008, 19:18
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "לא הבנתי את ההשוואה שלך"

הנחה ראשונה - המל"ט אוסף גם מידע וויזואלי.
הנחה שניה - ככל שאתה רחוק יותר מהאוביקט המצולם הרזולוציה של הצילום יורדת.

מסקנה - אם המל"ט טס בגבהים שמהווים שיא חדש בשבילו, יהיה חכם לבדוק האם הרזולוציה של הנתונים הוויזואליים שהוא אוסף עדיין ברמה הנדרשת.

זה שעל לווינים או פודי צילום ל F-15 יש סנסורים שמאפשרים רזולוציות יעילות גם בגבהים גדולים יותר זה לא רלוונטי.
לעניות דעתי אף אחד לא יתקין סנסורים וויזואליים שמותאמים ללוויין על מל"ט, אם בגבהים בהם המל"ט טס ניתן להשיג את אותן תוצאות עם סנסורים פשוטים יותר - ולו רק משיקולי עלות תועלת.

ישן 14-09-2008, 19:42
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
בוא ננסה לעשות סדר?
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "הנחה ראשונה - המל"ט אוסף גם..."

(כי נראה לי שיש כאן איזה ספין).

1. המל"ט אוסף מידע ויזואלי. זה היה הבסיס. המל"ט אוסף גם מידע אחר. לעיתים המידע האחר הוא העיקר ולעיתים המידע ה"אחר" הוא בלבדי. לדוגמה - מל"ט מכ"ם.
2. לא אמרתי שיקחו מטע"ד לווייני וישימו אותו על מל"ט. אמרתי שאם אפשרי מטע"ד תצפית לוייני - על אחת כמה וכמה מטע"ד תצפית על מל"ט לגובה רב. ואם יש מצלמה עם רזולוציה טובה על F-15 - זה בהחלט כן רלבנטי. אין שום מניעה שאותה מצלמה (או אחותה התאומה או החורגת) תהיה גם על מל"ט. בעיקר מל"ט כמו איתן עם יכולת נשיאת המטען המועיל שיש לו.
3. טיסה בגובה רב יש לה הרבה יתרונות. גם מבחינה ויזואלית (תצפית, ולפעמים מוותרים על מעט רזולוציה לטובת טווח), גם מבחינת כיסוי מכ"מי או אלקטרוני אחר וגם מבחינת "ניקיון השמים" מבחינת מטוסים אחרים.

מקווה שהבהרתי והובנתי.
ישן 14-09-2008, 20:16
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "בוא ננסה לעשות סדר?"

כן, עכשיו העמדה שאתה מציג מסתדרת לי הרבה יותר.
ההבדל היחיד בנינו הוא שאתה מניח שלאור העובדה שקיים וזמין מטע"ד יעיל מספיק ע"מ לתת את התפוקות הנדרשות, סביר להניח שגם למל"ט הזה יש אותן.
יכול מאוד להיות.
מכיוון שאני לא יודע מהן יכולות המל"ט הזה (אפילו אין לי קנה מידה) אני מניח שכדאי להטיל ספק ביכולת שלו לתת תפוקות וויזואליות גם בגבהים השלו.

שנינו זיהינו ומתייחסים לאותו פער, פשוט אני מחמיר קצת לכיוון אחד ואתה לכיוון השני.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:15

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר