לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תוכנה ומשחקי מחשב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-07-2006, 00:17
צלמית המשתמש של KeyTekK
  KeyTekK KeyTekK אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.05
Miranda: מידע, סיקור וקצת טכני

מהי תוכנת המירנדה?
מירנדה היא תוכנה אשר משתמשת ברישיון Gpl - קוד פתוח.

מירנדה היא בעצם תוכנת תקשורת אשר מתרכזת במסרים מיידים, העובדת עם פרוטקולים רבים ברשת, ומחליפה תוכנות רבות (כמו Icq וMsn Live).

למירנדה יש תמיכה בהמון פרוטוקולים, ויחד עם זאת – עם הזמן אשר היא גדלה נפתחו לה אפשרויות רבות, המירנדה מוגדרת כ"קוד פתוח" – תוכלו להכניס כל Plugins שתרצו לתוכה, ולעצב אותה כרצונכם.

מירנדה היא תוכנה שכל מי שאוהב את "ההתאמה האישית " שלו משתמש בה כיום. מירנדה כיום מפוזרת בכל רחבי האינטרנט, והגיע גם לישראל (אפילו קיים לתוכנה תרגום עברי).

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

מירנדה היא לא דבר שקל לתפעל, לתחזק ולמי שאין זמן ורוצה רק לדבר פשוט – שיוותר, מירנדה זה עסק לסבלנים, ושאוהבים את השינוי המותאם אישית להם.

מירנדה יכולה להראות מחוות אישיות בחלון שיחה, או לתמוך בגרסאות החדשות של המע' ההפעלה והישנות יותר.

כיום, עקב התפעול ותחזוק של המירנדה הצורך הרבה מאד זמן, קיימים חבילות אשר הכינו חברי המירנדה, שיודעים ומנוסים בה, על-מנת שיהיה נוחות לכל אחד ואחת, גם עם אין לו זמן או חשק.

ובשורה התחתונה:
אם חיפשתם עד עכשיו משהו שיהיה מותאם אישית לכם – בעיצוב שלכם, עם הפרוטוקולים שאתם משתמשים בהם, ועם עוד אלפי אופציות – הגעתם לתוכנה המתאימה, Go Miranda.

פלאגאינים:
הפלאגאינים בעצם הם מן "תוספים" למירנדה. יש פלאגאינים שהם פרוטוקולים של תוכנות – כמו למשל Icq, Msn, Alm, Google Talk ועוד. ועד לפרוטוקול של מזג האוויר, התרעות בפופ-אפ (כמו שהאנטי-וירוס מתריע על וירוס) בעיצובים שונים, פלאגי שיחה, עיצוב החלון, עיצוב הרשימה, ממש תוכלו להכין במירנדה ובאמצעות הקוד הפתוח "תוכנת מסרים מותאמת אישית".

תוכלו להתרשם מהתוספים הרבים במדור הרישמי של התוספים, באתר מירנדה העולמית - כאן.

התאמה אישית – באמת ממש ממש אישי?
מירנדה נמצאת בקוד הפתוח, הפירוש הוא לא שתוכלו להפיק חבילות עם פרסומות, או כל דבר למטרת רווח – הקוד פתוח לא אומר שאפשר לגעת בזכויות היוצרים של המוציאים לאור.

כשהגעתי אל האתר הישראלי למירנדה, התפעלתי ואמרתי "Wow, Wow" זה היה מדהים – ממש פרוטוקול Icq, משולב עם Msn ועוד עשרות פלאגאינים ותוספים שעושים את זה באמת ה"Wow".
האם באמת כל כך מותאם?
את רשימת הקשר אתם יכולים לשנות מקצה שמאל לקצה ימין – עגול או מרובע, אדום או כחול, גופן Arial או David? האם אתם רוצים מזג אוויר? פופ-אפים? אולי גם לדעת איזה הודעה חדשה יש בGmail שלכם? לדבר הישר מהמירנדה לאי-מייל של חבר? הוספה יפה ומדהימה למחשב שלכם? תוכנה שעושה המון ושוקלת כלום? ללא פרסומות? בחינם? והכל הכל – מותאם אישית לכם?

כן, חוץ מזה שאסור להפיץ אותה למטרות רווח – היא מותאמת אישית מכף רגל ועד ראש. גם העיצוב, החלון שיחה, ואפילו האייקונים והסמלים. המחוות, הפרוטוקולים – הכל הכל, מותאם אישית. גם אם רציתם אנגלית או עברית במירנדה, לשלוח Sms או לא, לדעת מה המזג אוויר באנגליה אצל האח - אפשר.

הכל מותאם אישית לכם – קצת רצון, סבלנות וסובלנות, למידה לעומק – זה לא הרבה, ובטח שהתוצאות מדברות בעד עצמן.

אין לי זמן, סבלנות וחשק:
כיום, לאלו שאינם נולדו עם "הסבלנות" או שיש להם המון עבודה, או שאין להם עצבים לעצב, לגוון, להוסיף, לתחזק ולעדכן – יש פיתרון, ואפילו גם ישראלי.

נענע הפורטלים הגדולים בארץ כבר מחזיקים להורדה ב"חבילות המוכנות" של המירנדה. החבילות הללו בעצם, כוללות את כל מה שהיוצרים רצו להכניס – יש הבטחה שבכל ואחד מהם תראו משהו שונה, יפה ומיוחד.

מירנדה בעיצוב וויסטה, מירנדה בעיצוב כחול לבן, מירנדה קלה ולייטית.

איך זה עובד?
אתם לא ממש בונים קבצי Exe, או את המסד הנתונים (פרופיל) שלכם במירנדה.

בהתחלה שהתחלתי, הורדתי גרסה ישנה של "כחול לבן" – ולאחר מכן, פשוט הורדתי את המירנדה הרגילה באתר הרישמי – ובניתי לי 1 אישית, פרטית – התוצאות דברו באמת בעד עצמן, ובתוך מספר שבועות כבר ידעתי והבנתי, תיחזקתי ועשיתי הכל – לא הרבה, והתוצאות... – תראו בעצמכם?? ..

מירנדה עובדת על מסד נתונים, בעצם – מסד נתונים 1 = לפרופיל שלכם. בסיס המירנדה כולל תיקיות, פלאגאינים, קובץ Ini להגדרות מסד הנתונים, ו..זהו.

כל השאר – אתם מחליטים מה להכניס, מה לשים ואיך. השד לא נורא כל כך – אתם מהר מאד תבינו את האפשרויות, איך הכל עובד ומתנהל – ואפילו? גם נתיב ההתקנה, והבנה של הפרטים הטכניים במירנדה.
השד לא נורא כל כך:
לא חייבים לעדכן ולתחזק כל הזמן את המירנדה – אפשר פעם אחת, בחופש, לשבת לקרוא, להכניס פרוטוקולים, פלאגאינים, תוספים, ללמוד קצת, ו..זהו.

לא צריך לעדכן את המירנדה – פשוט אפשר להישאר עם התוכנה "כמו שהיא" והסיפור הסתיים.

רבים כיום לא עושים שינויים במירנדה שלהם – הם פשוט ממשיכים עם אותם פלאגאינים ישנים, אך נהנים מתוכנת מסרים מותאמת אישית.

ודברי סיכום בבקשה..

הכרתי את תוכנת מירנדה והתאהבתי – לא, הרבה מאד לא יאהבו אותה. הרבה מאד אנשים אין להם כח לתפעל, לתחזק ללמוד, הם מעדיפים להשתעמם מאשר לעשות משהו מהסוג הזה – אני לא שופט או מעביר ביקורת עליהם, אני פשוט אומר שאם אתם מהסוג שלי, או של זיו, שחר והמוני מליוני אנשים שמשתמשים במירנדה – קחו יוזמה, קחו ראש, קראו והשכילו.

ו4 מילים אחרונים:

זה שווה, זה משתלם וזה כדאי.

לפרטים נוספים:

אתר הבית הרישמי:
http://www.miranda-im.org

אתר התוספים העולמי:
http://addons.miranda-im.org

מירנדה ישראל – האתר הישראלי הרישמי:
http://www.miranda-il.org

זהו הצד של ההכרות עם התוכנה, והאשכול ה1 בסדרה, עם הזמן אכתוב עוד פרקים בסדרת "המירנדה" – כמו למשל "איך לתפעל נכון".

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-07-2006, 09:36
  pyr0 pyr0 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.05
אחלה סיקור אבל...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי KeyTekK שמתחילה ב "Miranda: מידע, סיקור וקצת טכני"

אני חייב להגיד שמירנדה לא תוכנה קשה לתפעול כלל.

אני אישת לא היה לי מושג מזה מירנדה ופשוט הורדתי חבילה מוכנה מראש, כמוך,
שיחקתי עם ההגדרות וישר מבינים איך הכל פועל ואפשר לסדר משהו לבד.

בקשר לעדכנון פלאגינים, לדעתי אתה טועה ובגדול, יש סיבה למה הן מעודכנות, היו תקופות שהplugin למסך שיחה יפה כזה שמתמש בדף html עשתה צרות עם avatars של ICQ, זה בערך העניין ומה שגרם לתוכנה לקרוס - הרבה.

קיצר, יש פלאגין גם לזה, שבודק איזה פלאגינים יש לך ובודק עדכונים ומעדכן, אם אני ימצא איך קוראים לו אני אעזור לכם. זה מאוד שימושי ומאוד חשוב.

בכל מקרה, אני עבדתי עם מירנדה כמה זמן ופשוט נמאס לי ממנה ומחקתי אותה P:
לדעתי אין על המסנג'ר הרגיל והאייסיקיו המקורי P:

ישן 08-07-2006, 13:09
צלמית המשתמש של KeyTekK
  KeyTekK KeyTekK אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.05
זה בעצם הפיתרון שכתבתי - חבילה מוכנה
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי pyr0 שמתחילה ב "אחלה סיקור אבל..."

גם אני בפעם הראשונה השתמשתי בחבילה מוכנה - אך אחר כך, לקחתי את זה ליידיים שלי. פרויקט "Mranda KeyTekK".

זה לא קל כמו שאתה מספר עודד, יש הרבה מאד הגדרות שצריך לשחק איתם, אתה צריך לדעת מתי אפשר לתקן את הפרופיל בעזרת DTool, ואם יש בעיה - איך מסדרים, איך עורכים נכון משתנים, ושאר הירקות - הסיפור לא קשה, הסיפור צורך זמן וסבלנות.

ציטוט:
בהתחלה שהתחלתי, הורדתי גרסה ישנה של "כחול לבן" – ולאחר מכן, פשוט הורדתי את המירנדה הרגילה באתר הרישמי – ובניתי לי 1 אישית, פרטית – התוצאות דברו באמת בעד עצמן, ובתוך מספר שבועות כבר ידעתי והבנתי, תיחזקתי ועשיתי הכל – לא הרבה, והתוצאות... – תראו
בעצמכם?? ..

תלמד איך לקנפג, או איך להעביר דברים - איך שהאנטי-וירוס באמת יסרוק את הקבצים, משתנים, וחיפושים אחר תוספים למירנדה, עיצובים, מחוות ושאר הירקות - לא קשה, לוקח זמן וצריך המון סבלנות.

ובנוגע לPlugin שדיברת עליו, שמו Updater, אני גם משתמש בו - אם כי אני מעדיף לקרוא על הגרסה החדשה מהמקור שלה (באתר המפתח) ואת השינויים.

נערך לאחרונה ע"י KeyTekK בתאריך 08-07-2006 בשעה 13:13.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:17

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר