לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-07-2008, 06:36
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
אלביט, דור חדש של טילים.

נחתמה עיסקה עם ATK ליצור טילים.

Elbit And ATK To Develop Laser Guided Advanced Tactical Rocket System

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.spacewar.com/images/elbit-atk-gatr-l-rocket-laser-bg.jpg]

Copyright: Elbit Systems Ltd. by Staff Writers
Minneapolis MN (AFNS) Jul 15, 2008
Elbit Systems and Alliant Techsystems have announced that they have signed a teaming agreement to develop the Guided Advanced Tactical Rocket - Laser (GATR-L). GATR-L provides an affordable precision strike capability for all fixed-wing, rotary-wing, and Unmanned Aerial Systems (UAS) platforms.

The 70mm rocket employs a Semi-Active Laser (SAL) guidance package to achieve high accuracy against both stationary and moving targets.

In addition, GATR-L provides the ability to lock-on before launch to ensure only the target of interest is engaged.

GATR-L is compatible with existing 70mm launcher hardware and utilizes enhanced Insensitive Munitions technologies.

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-07-2008, 22:00
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "מקבל, אז אחדד את ההגדרה - אם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ISHPUZ
זו הגדרה סמנטית וצריך לשים את הקו המפריד היכן שהוא.

נכון מאוד. אבל זה הדבר המדוייק היחיד בהודעה שלך.
צה"ל כבר הגדיר את הסמנטיקה הזו, שחור על גבי לבן, בצורה מאוד מפורשת ב"מילון למונחי צה"ל".
מאחר והוויכוח חוזר על עצמו שוב ושוב, אני אחזור שוב על מה שכבר כתבתי כמה פעמים בעבר.

התרגום המדוייק ל"טיל" הוא Projectile ולא Missile (הטעות הנפוצה) מכיוון שמקורו הוא מהשורש ט.ו.ל. כמו המילים "הטיל קנס", "הטלת כידון למרחק" ו"מטול רימונים". כך זה גם מתורגם במילון למונחי צה"ל, וזו הסיבה שהוא כולל גם פגזים של תותח.
גם Rocket וגם Missile שניהם נמצאים תחת ההגדרה Projectile ביחד עם חיצים, כידונים, אבנים, סמכות ואחריות. את כולם ניתן "להטיל".

ההגדרה רקטה - Rocket בלע"ז - כוללת כל מה שמונע ע"י מנוע רקטי (שכל החומרים לפעולתו נמצאים בתוכו), ובכלל זה גם Missiles מסויימים, משגרי לווינים וסוגים מסויימים של מטוסים.
Missile המשתמשים בסוגי הנעה אחרים (כגון ראמג'ט, טורבוג'ט, טורבופאן) הם לא רקטות.

כלומר מדובר פה בסוגים שונים של קליעים מוטלים - Projectiles - הנבדלים זה מזה באופן ההנעה שלהם, ללא כל קשר לרמת ואופן ההנחיה.
זכותך להפריד בין "טילים מונחים" Guided Missiles ל"טילים לא מונחים" (אלו שאנחנו רגילים לקרוא להם רקטות ללא קשר להאופן הנעתם). אני חושב שזו הפרדה חכמה. אבל אתה לא יכול להחליט שרק הם טילים, בדיוק כמו שאני לא יכול להחליט שרק אבטיח ושסק הם פרות, ואילו היתר הם ירקות.
הסיפור הזה כמעט זהה לסיפור הפריסקופ/אפיסקופ.
טעות בז'רגון המקצועי שהופכת למילה יותר "נכונה" ממקבילתה התקינה.

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 15-07-2008 בשעה 22:02.
ישן 15-07-2008, 23:02
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=ISHPUZ]זו הגדרה סמנטית..."

אוקיי. קודם כל תודה על הביאור התקני, אבל יש לי כמה השגות. לא לדבריך אלא למילון עצמו.
לפי מה שאני מבין - לשיטתם מסרשמיט 163, סאטורן 5, גראד, עורב ומעבורת החלל צריכים להיקרא "רקטה", ואילו פגז 155 מ"מ, ררנ"ט, חצץ מחצצית ומקרר שמועף מגג בקסבה הם "טיל"?
נראה לי שיש פה מצב שדומה לחידושי האקדמיה ללשון עברית בתחום הטכנולוגיה שהציבור פשוט מתעלם מהם משום שהם מסורבלים ו"לא מסתדרים".
לא שאני חושב שההגיון האישי שלי הוא חזות הכל, אבל ההגדרה במילון מונחי צה"ל לא מציגה חלוקה בהירה בין המושגים שתעזור לאדם שישמע על "תאונת רקטת הקולומביה" או ש"סוללת תותחנים שיגרה טילים אל עבר הרצועה" לקבל תמונה ברורה של הכלים המדוברים. ולא נראה לי שרק אני אתבלבל אם אשמע מושגים כאלו.

אם אפילו האקדמיה לעיתים מקבלת ומכשירה מונחים מהשפה המדוברת, לדעתי צה"ל צריך גם הוא לעשות כך במילון המונחים שלו (מאיזה שנה המילון, אגב?). כי אם מטרת המילון לייצר שפה משותפת, הוא צריך לתמוך בשפה שתהיה משותפת לא רק למי שנושא את כרכיו עמו לכל מקום.
ישן 16-07-2008, 00:03
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "אוקיי. קודם כל תודה על הביאור..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ISHPUZ
אוקיי. קודם כל תודה על הביאור התקני, אבל יש לי כמה השגות. לא לדבריך אלא למילון עצמו.
לפי מה שאני מבין - לשיטתם מסרשמיט 163, סאטורן 5, גראד, עורב ומעבורת החלל צריכים להיקרא "רקטה", ואילו פגז 155 מ"מ, ררנ"ט, חצץ מחצצית ומקרר שמועף מגג בקסבה הם "טיל"?
נראה לי שיש פה מצב שדומה לחידושי האקדמיה ללשון עברית בתחום הטכנולוגיה שהציבור פשוט מתעלם מהם משום שהם מסורבלים ו"לא מסתדרים".
לא שאני חושב שההגיון האישי שלי הוא חזות הכל, אבל ההגדרה במילון מונחי צה"ל לא מציגה חלוקה בהירה בין המושגים שתעזור לאדם שישמע על "תאונת רקטת הקולומביה" או ש"סוללת תותחנים שיגרה טילים אל עבר הרצועה" לקבל תמונה ברורה של הכלים המדוברים. ולא נראה לי שרק אני אתבלבל אם אשמע מושגים כאלו.

אם אפילו האקדמיה לעיתים מקבלת ומכשירה מונחים מהשפה המדוברת, לדעתי צה"ל צריך גם הוא לעשות כך במילון המונחים שלו (מאיזה שנה המילון, אגב?). כי אם מטרת המילון לייצר שפה משותפת, הוא צריך לתמוך בשפה שתהיה משותפת לא רק למי שנושא את כרכיו עמו לכל מקום.

מסרשמיט 163, סאטורן 5, גראד, עורב ומעבורת החלל וגם פגז 155 מ"מ, ררנ"ט, חצץ מחצצית ומקרר שמועף מגג בקסבה - כל אלו טילים.
הראשונים הם גם רקטות (בהנחה ובאמת יש להם מנוע רקטי).
בתוך השם הכולל טיל ישנה תת חלוקה ע"פ שיטת הנעה רקטית או לא רקטית. בתוך התחום הלא רקטי ישנם פגזים וכדורים (נהוג לחלק ע"פ קוטר - 20 מ"מ ומעלה נחשב לפגז). בנוסף לחלוקות אלו, ישנו מונח נוסף - missile - שתרגומו הסביר ביותר שאני מכיר הוא טיל מונחה (אני עדיין לא מכיר תרגום בעברית למונח זה). טיל מונחה יכול להיות רקטה, פגז או כל סוג אחר של טיל, כל עוד הוא מונחה לאחר שיגורו.
מפה שקטיושה היא טיל וגם רקטה (projectile & a rocket) - אבל היא לא טיל מונחה (missile).
תוסיף לה את הערכה של רקטות "מתוקנות מסלול" - והפכת אותה לטיל מונחה (missile).
פגז 155 מ"מ שנורה מתומ"ת הוא טיל (projectile) אבל לא רקטה (rocket) ולא טיל מונחה (missile) - אלא אם כן הוספת לו קיט הנחיה כלשהו.

אני לא חושב שזו חלוקה לא חכמה.
אני כן חושב שהמונח טיל הוא כללי ושגם אני אעדיף שבחדשות ידווחו על רקטות לא מונחות שהחיזבאללה ירה ועל ירי התגובה שלנו בפגזים מונחים.
בשורה התחתונה - טילים מתחלקים ע"פ אופי ההנעה (רקטה, ראמג'ט וכו'), קיום/אי קיום מערכת הנחיה ובמידה פחותה ע"פ הקוטר (פגז וולקן לעומת כדור 0.5).

*נחמיה - השיטה שאתה מציג נפוצה יותר - אבל יעילה הרבה פחות. איך אתה מגדיר רקטות מתוקנות מסלול בשיטה זו? או סקאד עם רש"ק מתפצל לא מונחה? או סתם טיל מונחה שהמנוע שלו רקטי לחלוטין? בשיטה שצה"ל אימץ לפני הרבה שנים יש חלוקה ברורה לתת רמות.

*הגרסא של המילון למונחי צה"ל שאני עבדתי איתה יצאה באמצע שנות התשעים אאל"ט, אבל המילון כמילון קיים לפחות משנות החמישים.

ישן 15-07-2008, 17:51
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
סמנטיקה, סמנטיקה....
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE] GATR-L is compatible..."

א. פעם היה ברור יותר מהו מה. כעת, הגבולות מיטשטשים, ובקרוב יהיו רק שתי קטגוריות - חימוש מונחה וחימוש בלתי מונחה. המטרה הוצבה עוד לפני יותר משלושים שנה: כל מה שנע אל המטרה - יש להנחותו ככל האפשר.
ב. מה שמוביל את המהפכה המתמשכת הוא לא עצם פיתוח אמצעי הנחייה וביות למיניהם, אלא התחכום, המיזעור וההוזלה שלהם.
ג. נתקלתי פעמים רבות בספרות בתחזית שפעם גם קליעים בקליבר רגיל (7.62 מ"מ, למשל) יהיו מונחים. כעת, המטרה הזו מתחילה להיראות באופק, יחד עם דיבורים על ננו מזל"ט בגודל זבוב.
WE HAVE THE TECHNOLOGY
ד. מה שאנחנו רואים כאן הוא התפתחות מתבקשת בכיוון זה, והיא הנחייה לנשק שטח "מטומטם" בקליבר 70 מ"מ. בינתיים מדובר בנעילה לאחר השיגור, ובהנחייה סמי אקטיבית, אך בעתיד אין מניעה שנראה מעבר להנחייה אוטונומית ממוזערת וזולה מספיק עבור רקטות אלה.
ה. האם באמת נגיע להנחייה של כל כדור? אני מסופק, אך הסבירות גבוהה שזה ייושם בכלי נ"מ בסביבות ה-40 מ"מ ומעלה.
ישן 16-07-2008, 12:06
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
עוד על לטינית, וסליחה על הסטייה מנושאים צבאיים מובהקים
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "נו, אני שילבתי את המשפטים..."

יתכן ואתה צודק, אך לאור העובדה שלמדתי לטינית כארבע מאות שנה לפני הרנסנס, זה יכול לקרות. וכדי להסביר יותר טוב, אני מרשה לעצמי להביא קטע רלבנטי מכרך ג' של זכרונותי (לאותה המאה):

לטינית בביה"ס

בית הספר שבו למדתי ברומניה היה דו לשוני. היו שם תלמידים ששפת אמם רומנית, וכאלה שנולדו לדוברי הונגרית, היות וטרנסילבניה עברה מיד ליד הרבה פעמים. בנוסף לשני עממים אלה היו גם מיעוט של דוברי גרמנית, צוענים דוברי רומנש, וכמובן, יהודים כמוני שפרט לכל יתר השפות דיברו לרוב יידיש בבית. את היהודים נהגו לרשום לחלק הרומני של ביה"ס, שבו לימדו לפי המסורת הרומנית, שכן זה היה השלטון במדינה. יאמר במאמר מוסגר שההונגרים למדו לפי תכנית לימודים הונגרית לא רק כשפה אלא גם בתוכן, אם כי על תוכן זה היה פיקוח הדוק של השלטונות הרומניים, שמא יתעוררו במוחם של ההונגרים הקטנים איזשהן מחשבות יותר מדי לאומניות. באותו שלב עוד היה חופש מסוים בקביעת התכנים, כי המשטר הקומוניסטי עוד היה "צעיר", אך מדי יום העמיקו אלה את אחיזתם על החיים ועל החשיבה של התושבים. עד אותו שלב שעליו אני מדבר, היו, למשל, שיעורי דת בביה"ס. אחד הכמרים מן המנזר הקרוב היה בא אחת לשבוע, ומלמד את התלמידים. בהיותי בכתה ב', יצא צו מטעם השלטונות, שאסר את קיומם של השיעורים האלה. לא יאה לה למדינה קומוניסטית נאורה ומתקדמת, הדוגלת בעקרונות רציונאליים, להרשות לימודי דת. מה עוד שהנזירים והכמרים הוגדרו רשמית כפרזיטים חברתיים! אלא מאי, בפריפריה אנו חיים, ואותם אנשים ממש המקבלים החלטות מעין אלה, הם מבני המקום, ברובם, ואינם רוצים יותר מדי שינויים. מה עושים? למנזר היו שדות ומטעים משלו, לצורך פרנסה חלקית של הנזירים, אשר גם דגלו בעבודת כפיים כחלק מאמונתם. מעתה, הפך המנזר לחווה חקלאית שיתופית למופת! ומה עם שיעורי הדת? הס מלהזכירם! הרי הדבר אסור בהחלט! אז ישבה הוועדה על המדוכה, ולאחר דיונים ממושכים הוחלט שמעתה לומדים בביה"ס שפה נוספת. כיאה למדינה דוברת רומנית, שמקורה כידוע בלטינית, הוחלט שיהיה זה מועיל וחינוכי ללמוד לטינית. ומיהו המורה הטוב ביותר (היחידי, בעצם) ללמד שפה זו? כן, הכומר. והיות ואין ספרי לימוד לטיניים, ייעשה שימוש בספרי התפילה הנוצריים הכתובים לטינית וזמינים ממילא בביה"ס. וככה המשיך הכומר לבוא לביה"ס וללמד לימודי דת תחת כותרת אחרת. ומה עם היהודי? השאלה כמובן עלתה לדיון נוסף בפני זקני המפלגה. היהודי? "גם היהודי הוא אזרח שווה זכויות וחובות תחת המשטר הקומוניסטי הנאור והמתקדם", החליטו אלה, "ואל לה ליהדותו לפגוע כהוא זה בזכותו ללמוד את השפה הלטינית!". וככה ישבתי לי בכיתה, מתגאה בשוויוני עם כל יתר התלמידים, ולמדתי בעל פה את AVE MARIA.
ישן 16-07-2008, 17:36
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
אותי שחררו משיעורי הדת, בגלל היותי יהודי...
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "תודה, תודה! אישית, אני די מעדיף לחשוב על החיים שלי בלשון הווה, עם קצת עתיד...."

המעניין בזה, שאנטישמיות בפולין היתה גדולה ומייד זיהו אותי (האף) שאני מבני משה ומדי פעם הציקו לי.
כאשר הילדים התחילו ללמוד לימודי הדת. היחס שלהם אלי השתנה מאוד. כל פעם הזכירו לי את משה בתיבה, הכותל וים המלח (המוות)
הייתי "מלך" אצל הבנות שכולן רצו לראות את ה"ציפור"שלי ... עם זה לא הייתה לי בעיה ועשינו "החלפות"
הן הראו לי את ה"ציפור" שלהן ואני את שלי...

נ.ב.
רק לא שאלת מאיפה, ניחשתי שאתה שולט בלטינית...

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 15-07-2008, 20:42
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
מעניין...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "אלביט, דור חדש של טילים."

עם זאת אני חייב לציין שבעבר הלא רחוק כבר הופיעו מספר פרסומים בעניין זה שהציגו גם פרוייקטים מקבילים.
למעשה נראה כי מדובר במקרה הנ"ל במה"ר של רקטות ה "זוני" 2.75 אינטש" הוותיקות שעליו הותקן רש"ק בעל מערכת הנחייה, מוזר שהם בחרו דווקא את פלטפורמת ה"זוני" הוותיקה שכבר הוחלפה לפני שנים בחיל האוויר האמריקאי בדגם חדיש יותר של רקטות באותו קוטר אשר מכונות "הידרה"....

הנה שרטוט של פרוייקט דומה אשר מבוסס דווקא על המה"ר של ה"הידרה" (יש הבדל נכר לעין בין ה"זוני" ל"הידרה" בתצורת הכנפונים האחוריים)...

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.aerospaceweb.org/question/weapons/weapons/logir-apkws.jpg]
ישן 15-07-2008, 22:06
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
אין דבר כזה "זוני 2.75in"
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "מעניין... אז כנראה שיש כמה ספרי לימוד שמצריכים עדכון...."

MK 16 Zuni FFAR (Folding-Fin Aircraft Rocket)
In the early 1950s, the NOTS (Naval Ordnance Test Station) China Lake began to develop a new 5-inch rocket to replace the Holy Moses HVAR. The new rocket used folding fins to allow efficient carriage in streamlined multi-tube launch pods. The rocket, known as Zuni 5-inch FFAR (Folding-Fin Aircraft Rocket), was designed as a modular system, and allowed the use of different types of warhead and fuze. Options included general-purpose and shaped-charged warheads, point-detonation, delayed-action and proximity fuzes. The latter option was intended for air-to-air application, but Zuni was almost exclusively used as an air-to-ground weapon. For a list of current warheads, see section on the MK 71 motor below. The Zuni FFAR was approved for production in 1957 and quickly replaced the earlier HVARs. Although a number of different launchers were tested with Zuni, the rocket was eventually deployed primarily in four-tube pods of the LAU-10/A series. The exact length and weight of the Zuni depends on the warhead, but typical values are 2.79 m (110 in) and 48.5 kg (107 lb), respectively.

מקור

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מקור: ORDATA

נערך לאחרונה ע"י סירפד בתאריך 15-07-2008 בשעה 22:09.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:37

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר