לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-08-2022, 12:24
  ninesouls ninesouls אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.03
31.08.2022 סמל איתן פיכמן ז"ל לוחם בשריון נהרג בתאונת אימונים

לוחם חיל השריון בצה"ל נהרג הלילה (רביעי) בתאונת אימונים ברמת הגולן. נסיבות התאונה המדויקות טרם התבררו, אך לפי תחקור ראשוני של המקרה עולה כי הלוחם קיבל מכה בראשו מסדן הטנק שגרמה למותו. בעקבות האירוע, מפקד זרוע היבשה, אלוף תמיר ידעי, הנחה על עוצר אימונים והכשרות של הכלים הקרביים המשוריינים.

ההרוג, לוחם בחטיבה 7 של חיל השריון, שימש כטען טנק בזמן האימון שנערך באזור שטח האש של קאדריה-נפאח. האירוע התחרש בסביבות השעה חצות בין תרגיל "יבש" לתרגיל שכלל ביצוע בירי חי. מפקד המחלקה קרא ללוחם מספר פעמים, אחר האחרון לא השיב לו. ברגע זה הביט המפקד דרך צריח הפיקוד אל תוך הטנק והבחין בלוחם כשהוא מוטל על הרצפה.

גופו של הלוחם היה למעשה בחלק בטנק שמכונה "משולש המוות", כשראשו, שספג פגיעה קשה, נמצא בין התובה לצריח. חובש צה"ל שהוזעק למקום איתר אותו עם סימני דופק חלשים, ורופא הגדוד נאלץ לקבוע את מותו במקום.

מפקד פיקוד הצפון, אלוף אמיר ברעם, קיים הלילה תחקיר ראשוני בנקודה. במסגרת התחקור הראשוני, מינה מפקד פצ"ן את אלוף-משנה שאול ישראלי, מפקד חטיבה 205 כראש צוות המומחים שיתחקר את הנסיבות שהובילו לאירוע, זאת בשיתוף מפקדת קצין השיריון הראשי בזרוע היבשה. מסקנות הצוות יוצגו בפני הרמטכ"ל. גורמי צבא אמרו הקופסא השחורה שמצויה בטנק עשויה לשפוך אור על החקירה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-08-2022, 15:09
  Origlo Origlo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.03.11
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי helpy4 שמתחילה ב "[QUOTE=ninesouls] גופו של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי helpy4
א. מה זה משולש המוות? יש אולי תמונה או שרטוט של המקום הנ"ל?

ב. ראיתי פעם טנק מבפנים - ישבתי בכסא תותחן והמ"מ החזיר את הטנק למשטח אחרי אימון משולב שנעזרנו באמר"ל שלו - נסיעה של 15 דק - הבטתי בכוונת הירוקה של התותחן
וכל הזמן פחדתי להיתפס בשיניים מימין
ואז הבנתי כמה זהירות צריך איש צוות בכדי לא להיפצע קשות. הכל זז כל הזמן בגלל הייצוב והרעידות בנסיעה בשטח.

אני לא מצליח למצוא תמונה רלוונטית, אז הכנתי משהו בצייר. תדמיין מלבן, ותכלא בתוכו עיגול. המלבן הוא התובה של הטנק, העיגול הוא הצריח.
לצריח יש רצפה משלו שזזה עם כיוון הסיבוב של הצריח, התובה כמובן נשארת בכיוון הנסיעה. החלק שנקרא "משולש המוות" הוא החלק שסימנתי באדום באיור - השטח שכלוא בעצם בין הגבול של רצפת הצריח לדפנות של התובה, ולא מסתובב עם הצריח.
אם תשים שם רגל והצריח יסתובב, הצריח ייקח את הגוף שלך איתו, אבל כף הרגל תיכלא וכנראה תימעך.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

אם הוא התעלף ונפל עם הראש לכיוון המשולש, פציעת ראש זה בהחלט סביר. כיוון שהראש מוגן בג'נטקס, אני לא חושב שסביר שהוא נחבט ממשהו ורק אז התעלף. בהחלט יכול להיות שמדובר במקרה של התייבשות/מכת חום או איזושהי בעיה רפואית אחרת.
ישן 31-08-2022, 19:59
צלמית המשתמש של helpy4
  משתמש זכר helpy4 helpy4 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.05.11
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Origlo שמתחילה ב "[QUOTE=helpy4]א. מה זה משולש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Origlo
א. אני לא מצליח למצוא תמונה רלוונטית, אז הכנתי משהו בצייר. תדמיין מלבן, ותכלא בתוכו עיגול. המלבן הוא התובה של הטנק, העיגול הוא הצריח.
לצריח יש רצפה משלו שזזה עם כיוון הסיבוב של הצריח, התובה כמובן נשארת בכיוון הנסיעה. החלק שנקרא "משולש המוות" הוא החלק שסימנתי באדום באיור - השטח שכלוא בעצם בין הגבול של רצפת הצריח לדפנות של התובה, ולא מסתובב עם הצריח.
אם תשים שם רגל והצריח יסתובב, הצריח ייקח את הגוף שלך איתו, אבל כף הרגל תיכלא וכנראה תימעך.

ב. אם הוא התעלף ונפל עם הראש לכיוון המשולש, פציעת ראש זה בהחלט סביר. כיוון שהראש מוגן בג'נטקס, אני לא חושב שסביר שהוא נחבט ממשהו ורק אז התעלף. בהחלט יכול להיות שמדובר במקרה של התייבשות/מכת חום או איזושהי בעיה רפואית אחרת.

א. יופי של הסבר -אני זוכר את המצב הזה בנסיעה , אבל האם הכוונה היא לפינה הימנית קדמית בלבד,
או שיש כזאת פינה גם בצד של הטען קשר?
ישן 01-09-2022, 08:52
  Origlo Origlo אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי helpy4 שמתחילה ב "[QUOTE=Origlo]א. אני לא מצליח..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי helpy4
א. יופי של הסבר -אני זוכר את המצב הזה בנסיעה , אבל האם הכוונה היא לפינה הימנית קדמית בלבד,
או שיש כזאת פינה גם בצד של הטען קשר?

הקו הארוך היה אמור לסמן את מיקום התותח, האיזור שסימנתי הוא למעשה הפינה השמאלית התחתונה של הטנק - בדיוק בעמדה שהטען עומד בה.

זה נשמע אגב הרבה יותר מפחיד ממה שזה באמת, מדובר במרווח קטן יחסית שכל טען ביום הראשון שלו במקצועות לומד לא לשים בו את הרגל.

לגבי מקומות אחרים - אם תתאמץ תמיד תמצא דרכים לדחוף חלקי גוף למקומות שהם לא אמורים להיות בהם, אבל לפחות במרכבה 4 כמעט חצי מההיקף של טבעת הצריח (בצד ימין של המפקד\תותחן) ממוגן במודולים שכל מטרתם שלא תשלח רגליים לאן שאסור.
הסיבה שהמודולים לא ממוקמים גם בצד שמאל של הטען היא שחייבת להיות לו גישה למארזי פגזים שממוקמים בתובה מאחורי הטען.
ישן 19-01-2023, 18:28
  Origlo Origlo אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ninesouls שמתחילה ב "31.08.2022 סמל איתן פיכמן ז"ל לוחם בשריון נהרג בתאונת אימונים"

אומנם שבועיים אחרי הפרסום, אבל לא ראיתי התייחסות כאן:

הטרגדיה באימון הטנקים: נחשפו ממצאי התחקיר על מותו של איתן פיכמן ז"ל
https://www.maariv.co.il/news/military/Article-968964

האם יש מקום שבו אפשר לראות את התחקיר הצה"לי עצמו ולא את התקצור העיתונאי? אני זוכר שברשת הצה"לית הפנימית הם היו זמינים ללא סיווג מיוחד.

אגב "אמצעים טכנולוגיים" שמוצעים בתחקיר - האמצעי כבר קיים בטנק, קוראים לו מתג אינדקס, וכל מטרתו לתקוע את התותח במצב מאוזן לגמרי כדי שהטען יוכל לתפעל תותח/מקלע ללא סיכון. כשמסיימים לוחצים שוב, והתותח קופץ בחזרה למטרה. משום מה התפתחה בחיל גם בתקופתי תרבות מטופשת שמי שמשתמש במתג אינדקס הוא "לא גבר", ושטען צריך לדעת לתפעל את התותח גם כשהטנק נוסע וקופץ.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:12

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר