לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום בעלי חיים בפרש- כרטיסי הזכייה בתחרות נשלחו לזוכים! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > בעלי חיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-12-2004, 08:03
  ארנון אילוף כלבים ארנון אילוף כלבים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.12.04
נשיכות גורים - הטיפול
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי aloni שמתחילה ב "בעיות עם גור חדש."

גור חדש נושך בעיקר כי איננו יודע שזה לא נעים, וכי הוא מחפש את הדרך לשחק. הדרך הטובה ביותר להפסיקו מבלי להרחיקו מאיתנו, כלומר בלי להכאיב או להפחיד היא כזו:
נלמד את הגור לשחק איתנו משחק משיכות, עם צעצועים שהוא אוהב, ונעודד אותו לזה. כשהוא עובר לנשוך אותנו, ביד המשחקת או ברגל, נראה לו שזה כואב, בצעקת "אייי" תיאטרלית. זה יגרום לו במרבית המקרים להרפות, וכאן מייד נכניס צעצוע, או משחק שמותר לנשוך, כך שהגור לא נשאר מתוסכל, ולומד לחפש את הקשר איתנו בצורה שאנו מעודדים, ולא בצורה שמכאיבה לנו.
עם מעט סבלנות וחזרה על התרחיש הזה, הנשיכות נפסקות. חשוב לא להפחיד. גורים (ופודלים!) הם חיות עדינות ונוחות להיבהל, וכל הפחדה שלא במקומה עלולנ להיות מוטמעת לטווח ארוך.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-12-2004, 16:02
  עינבל והחיות עינבל והחיות אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.04
התנהגות גורים
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי aloni שמתחילה ב "תודה. אך לא מדובר רק על נשיכות"

היי לך
תיקון קטן לפרשנות שלך למה שהגור עושה- הוא בהחלט לא מנסה להזדווג עם הרגל שלך למרות שזה מה שאולי נראה לך, הפעולה שהגור עושה היא אך ורק עיניין של הפגנת דומיננטיות- הגור מודיע לך שהוא הזכר השליט בלהקה...
עכשיו זה אולי סתם מביך ולא נעים, אך אם לא תעצור אך תחושת הדומיננטיות שלו ותרסן אותו כבר מעכשיו זו עלולה להיות בעיה כשיגדל. אומנם זה לא עתיד להיות מסוכן כמו בכלבים גדולים, בסה"כ מדובר בפודל ננסי וגם אם הוא יתקוף בעתיד סביר להניח שהנזק לא יהיה ממש היסטרי (אני מדגישה- סביר להניח, למרות שתמיד יש מקרים יוצאי דופן) אבל דומיננטיות יכולה ליצור בעיות התנהגות ומצבים שהכלב יהיה ממש בלתי נסבל...

כל עוד הוא גור הבעיה קלה יותר לפתרון, עלייך להראות לו "מי הבוס"- ואני ממש לא מתכוונת בשום פנים ואופן לאלימות כלפיו כי אין דבר יותר גרוע מזה. עלייך לאמץ מספר התנהגויות שיעמידו את הכלב במקומו ויבהירו לו שאתה הוא מנהיג הלהקה. הינה מס' טיפים על רגל אחת כי אני לא מכירה אותך או את הגור ואני לא יודעת איך הוא מתנהג באופן כללי, אז העצות הן די כלליות ואני מקווה שיתאימו לך:

1.בזמן האוכל- מנהיג הלהקה -אתה- תמיד אוכל ראשון! הקפידו שכאשר כולם יושבים לארוחת הערב כולם מתעלמים לחלוטין מהגור גם אם הוא מיילל נובח ומטפס על הקירות. זה אולי יהיה מעיק בהתחלה אבל זה ידעך וימנע בעיות במשך השנים הבאות ככה שזה שווה את זה. רק לאחר שכולם אכלו אתה ממלא גם לגור את הקערה שלו ומגיש לו אותה ככה שיראה בבירור שאתה הוא זה שמאכיל אותו (אל תשים לו פשוט את האוכל ותלך אם הוא לא בטווח ראיה- חשוב שיראה מאין בא האוכל- ממך, מנהיג הלהקה).האפקט יהיה יעיל יותר כמובן אם לא יהיה לא אוכל בקערה כל היום אלא ארוחות מסודרות שמוגשות על ידך-זה גם מומלץ יותר מבחינה בריאותית. אם הוא מכיר פקודות כמו שב וארצה רצוי ומומלץ לתת לו את הקערה רק אחרי שאמרת לו שב והוא התיישב. זה במידה ואתה מעוניין להכניס אלמנט של משמעת- אני לא יודעת אם זה רלוונטי לגבייך אבל אם כן אשמח להדריך אותך בקשר לזה.
2.פעולה נוספת שמעידה על דומיננטיות היא החזקת הלסת של הגור- בין אם זה את שתי הלסתות יחד או בין אם זה הכנסת היד לפיו ואחיזת הלסת התחתונה. בשום אופן לא בכוח או כעונש ולא להכאיב לו תוך כדי- זו לא המטרה!!!
נצל הזדמנות שבה אתם משחקים יפה ביחד או כשהוא סתם רובץ- לטף אותו מעט ואז אחוז את הלסתות שלו ביד אחת. לא יותר מידי בכוח כי אין משמעות לעוצמה, עצם האחיזה של הלסת היא מה שמעיד על כך שאתה יותר דומיננטי ממנו.
3.דבר נוסף שיכול לעזור הוא קשירת הגור בתוך הבית- רצוי במקום המיועד לו ולא באמצע הסלון למשל, אלא היכן שנמצאת ה"מיטה" שלו. כשהגור קשור רצוי להתעלם ממנו גם אם הוא מנסה למשוך תשומת לב, ככה הוא לומד שהוא לא מרכז העיניינים בבית ושהוא לא השולט במתרחש. זה יעיל במיוחד כשיש אורחים והגור סקרן יותר ולהוט יותר להראות שהוא הבוס...

בנתיים תתחיל עם שלושת אלה ואם תוסיף פרטים נוספים על הבעיות שיש לך עם התנהגויות שלו אני אשמח לעזור. חוץ מנשיכות- שזה ברובו עיניין של התנהגות גורית ולא ממש עיניין של בעיית התנהגות (בהרבה מקרים זה עובר מעצמו כשהגור מתבגר, אבל כמובן שניתן גם לעצור את זה בצורה יזומה) וחוץ מעיניין השני שהעלית- מה עוד מפריע לך בגור?

אני מקווה שאתה זוכר שהוא בסה"כ גור והרבה מההשתוללויות, הנשיכות והכירסומים הם עיניין של התנהגות גורית- סקרנות, משחק ושובבות ילדותית, אני מאוד מקווה שאתה לא מעניש אותו או מכה אותו כי אחרי הכל-
HE'S JUST BEING A PUPPY
מקווה שעזרתי ובהצלחה בהמשך

תוכים- אילוף ופתרון בעיות התנהגות
סיוע לאוכלוסיות מיוחדות בעזרת בע"ח
אילוף כלבים וחינוך גורים

נערך לאחרונה ע"י עינבל והחיות בתאריך 01-12-2004 בשעה 16:06. סיבה: למחוק משהו קטן
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:26

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר