לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-11-2004, 19:24
צלמית המשתמש של Ctzvi
  Ctzvi Ctzvi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.02
מה דעתכם על כל עניין החגיגת?

מה דעתכם על כל הפארסה הזו?
דעתי האישית היא שצריך לבדוק את החומר ולייצר אותו תחת פיקוח וכך למנוע מקרים של נזק.
לעומת זאת בעצם ההוצאה של החומר מחוץ לחוק יקרו מספר דברים -
א. החגיגת ימשיך להתקיים בינינו - הרי כשיש ביקוש תמיד יהיה היצע - רק שהמקרים של חגיגת 'מקולקל' או 'מזויף' שפוגע באנשים ימשיכו כרגיל.
ב. המחיר יעלה ויפתח ענף חדש של עיסוק לא חוקי.
ג. אם יהיה קשה בתקופה הקרובה להשיג את החגיגת אנשים פשוט יחזרו לאקסטזי שבימינו לא בעיה להשיג אותו.
ד. בעוד שבוע/חודש/שנה מישהו חמצא חומר אחר שעדיין חוקי ועושה שמח לאנשים ויתחיל לייצר כדורים ממנו, המדינה תוציא אותו מחוץ לחוק, וחוזר חלילה...

כל העניין הזה הוא פשוט תגובה פופוליסטית לעצם העובדה שילד בן 16 נפגע משימוש בחגיגת.
אני מכיר הרבה אנשים (בעצם המון... בעצם כמעט כל מי שאני מכיר...) שלקחו חגיגת הרבה פעמים ולא קרה להם כלום.
המקרים היחידים שעליהם שמעתי הם של אנשים שלקחו 'חיקויי חגיגת' (זאת אומרת לא את ה'חגיגת כחול-לבן' שמגיע בקפסולה כחולה-לבנה).
כמובן שכשהילד התאושש באורח פלא יום אחרי כל העיתונים שכחו לדווח על כך והכותרות הראשיות עדיין עסקו ב'ילד שנפגע אנושות'.
בתור מי שהיה בן 16 פעם קשה לי להאמין שכל מה שהוא לקח היה חגיגת - בשום מקום לא צויין אם הוא צרך סמים אחרים או אלכוהול באותו זמן. יכול להיות שהעיתונים 'שכחו' גם את הפרט הקטן הזה.
ברגע זה, אם בא לי, אני יכול לקפוץ לסופרפארם ולקנות חבילת אקמול. אחר כך אני אקפוץ לסופר ליד ואקנה כמה בקבוקי אלכוהול (jameson מתאים לי היום). אחר כך אני אחזור הביתה ואחגוג כל הלילה על אקמול וויסקי.
ועכשיו נניח שמישהו באמת יעשה כזה דבר - הסיכוי שלמחרת האדם הזה ישאר בחיים קלוש ביותר.
האם יום למחרת יקראו כל מיני פוליטיקאים ששי סקופים להוציא את האקמול מחוץ לחוק?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-11-2004, 19:05
צלמית המשתמש של Ctzvi
  Ctzvi Ctzvi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.02
לשמור לי על החיים
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי קוביבי שמתחילה ב "אני בכלל כל הקטע הזה של הסמים"

לשמור על החיים שלי זה התפקיד שלי.
והשאלה כאן היא לא אם כדאי לקחת חגיגת,לשתות וודקה או לקפוץ מהגג - אלא האם מותר לעשות את הדברים האלה.
ההשקעה העיקרית כיום (מבחינת כסף ומשאבי אנוש) היא בחיפוש/תפיסה/כליאה של כל המעורבים בפעילות. לדעתי העברת משאבים לפיקוח ואכיפה של מכירה מעל גיל מסוים ובמקומות מסוימים שאושר להם למכור את החומרים האלה היא פתרון הרבה יותר טוב.
אפשר לראות את מבחן ההיסטוריה במקרים שבהם מוציאים חומרים מסויימים מחוץ לחוק כי למישהו זה לא נראה מוסרי. בארה"ב כאשר הועברו חוקי היובש והוטל האיסור על אלכוהול כל מה שקרה הוא שאנשים המשיכו לשתות כרגיל וכל הענף המשגשג עבר לידיהם של מאפיות למינהן. האדם שהחליט להפסיק את כל העניין הזה היה מושל ניו-יורק לה-גוארדיה שאמר 'חוק שמרבית האזרחים אינם יכולים לעמוד בו ושמביא יותר נזק מתועלת עומד בניגוד לחוקה' (אני מצטט מהזיכרון אז סליחה אם יש טעות).
העניין הוא שחוקים לא יכולים לקבוע אמות מידה מוסריות בין אדם לעצמו. יכול להיות שלדעתי משחק השבץ-נא הוא התגלמות השטן ויגרום למי שישחק בו להגיע לגיהינום - אבל אין לי שום דרך לקבוע למישהו האם לשחק במשחק הזה או לא.
דרך אגב בדיקה מדוקדקת של הרבה אמות מידה מוסריות מגלה שהן הגיעו בגלל שאנשים התרגלו לחיות לפי חוקים מסוימים שהושתתו בכלל על מניעים אינטרסנטיים/כספיים - החוק הוא שקבע את אמות המידה ולא להפך.
בקיצור יש בעולם דברים (כמו סמים/זנות/הימורים וכו') שאולי נכנסים אצל הרבה אנשים להגדרה של 'לא מוסרי' (אם ממניעים דתיים או סתם כי הם חונכו כך), אבל הם לעולם לא יעלמו. תמיד יהיו אנשים שיבחרו למכור את גופם או לבזבז את כל כספם בהימורים או להכניס כל חומר לגוף רק בשביל החוויה. כל עוד אותם אנשים לא פוגעים במישהו אחר לא צריך להיות שום איסור בחוק. אדרבא - עצם האיסור הוא שגורם לנרקומן לפרוץ לך לאוטו (כי הסוחר יכול לדרוש איזה מחיר שהוא רוצה ולעומת זאת המדינה משקיעה אפס משאבים בטיפול במכורים פשוט כי כל הכסף הולך על לנסות לתפוס ולשפוט אותם) ולסרסורים לסחור בנשים (כי מי יגיד לו אחרת? ולמי היא תדווח? - לעומת זאת אנשים שעוסקים בסרוגייט מרויחים טוב ונמצאים תחת פיקוח רפואי, ובמקרה של הטרדה מצד לקוח/מעסיק יכולים לפנות לגופים המפקחים).
אין ולא יהיה מצב אידיאלי בכל הנושאים האלה - השאלה היא האם לומר 'אסור' ולהילחם מלחמה שהיא אבודה מראש או לאפשר במסגרת הגבלות ופיקוח ולנסות להוציא את המיטב מהמצב.
ישן 24-11-2004, 21:52
צלמית המשתמש של קוביבי
  משתמש זכר קוביבי קוביבי אינו מחובר  
מנהל פורום מערכות הפעלה - הרובע המייקרוסופטי.

חבר מתאריך: 07.10.04
LinkedIn profile
יש לך כמה טיעונים נכונים
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Ctzvi שמתחילה ב "לשמור לי על החיים"

אבל אם כבר הבאת את ארצות הברית כטעון אז הנה כמה חוקים מארה"ב ואירופה שאתה מוזמן לתקוף:
1. בסדרות שמיועדות לילדים יש איסור להציג שימוש בכלי נשק, בכמה סדרות מצויירות זה הגיע למצב של שינוי עלילה כדי להעלים זכר לנשק
2. לילדים מתחת גיל 14 אסור להיות בחוץ אחרי 8 בערב, אם אתה בן 16 העוצר עולה לשעה 10
3. בגרמניה אסור לילדים מתחת גיל 16 לעשן
במרבית העולם שיכר ופורנו אינו חוקי לאנשים מתחת גיל 18/21, תלוי במדינה

מה משותף לכל החוקים האלה? כולם מיועדים לאנשים שלא בזכות עצמם, ולא יודעים שאסור להקפיץ טקילה עם אופטלגין ושלא מבינים שאת יסתובבו בבת-ים ב2 לפנות בוקר אז איזה ערס יגיע וידקור את כולם.
אם בתור הורה לא אכפת לך שהילדים שלך יישתו, ייתמסטלו ויסתובבו כמו ילדים עזובים ברחובות אז אני לא יודע מה להגיד לך.

בקשר לסמים, די שנוי במחלוקת, שמעתי שבאמסטרדם זה הולך יפה עם פיקוח והסמים באיכות טובה ככה שהכול עובר חלק שם.
אבל מצד שני יש את הדוגמה של קולומבייה, ששם זה גם חוקי, אבל אין פיקוח על הנושא...
אני מעדיף את העובדה שמה שלא בריא לא חוקי, זה הרבה יותר קל

ישן 24-11-2004, 23:18
צלמית המשתמש של Jarvis
  Jarvis Jarvis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.01.03
עשית פה חגיגה שלמה
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי קוביבי שמתחילה ב "יש לך כמה טיעונים נכונים"

בארה"ב וגרמניה יש חוקים נוקשים, נכון. לאן זה הביא אותם ? השימוש בסמים הולך ועולה ביחס ישר להיקף האכיפה. בהולנד מספר המעשנים מהנמוך במדינות אירופה, והוא במגמת ירידה מאז שעשו את הסמים ל"נסבלים" (הם עדיין לא חוקיים - פשוט לא אוכפים את החוקים האלה).

בקולומביה זה ממש לא חוקי, ומאוד לא כדאי לך להיתפס שם עם סמים. יש שם גרילה חזקה ששולטת על שדות קוקה, והממשלה ביחד עם ארה"ב מנסה להילחם בהם, עם שיעורי הצלחה שמזכירים את הלחימה שלנו בטרור, ולמטה מזה. לכן זה מאוד זמין, אבל חוקי זה בוודאי שלא.

אבל לגבי הגבלת גיל - ראוי ונכון להגביל גיל. קטין אינו אחראי לעצמו, גם אם יש לו רישיון נהיגה והוא עומד להתגייס לצבא. הוא עדיין לא במצב שבו הוא יכול לקבל החלטה לנטול סם כלשהו. סמים משני תודעה שבאופן רגיל לא מסבים נזק רב לאדם בוגר, עלולים לגרום לתוצאות הרסניות בקרב בני-נוער. יותר קל לפתח אישיות מתמכרת ותלותית בגיל הזה. הבעיות הנפשיות של גיל ההתבגרות מושכות אותם לניסיונות ולהרס עצמי, וצריך למנוע מהם גישה לחומרים כאלה. אם לא היו מוכרים חגיגת לקטינים, לא היינו שומעים על אף מקרה של הרעלה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:58

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר