לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-09-2005, 16:48
  ProphecY ProphecY אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.02.05
שאלה על ניווטים

אוקי חשבתי לעצמי על ניווטים שעושים בכל מיני יחידות בצבא, ועלתה לי שאלה. כמישהו שאוהב לטייל בשבילי הארץ רציתי לדעת האם הניווטים שעושים יחידות בצה"ל (גם המיוחדות), עוברים בשבילים מסומנים? מן הסתם שלא כי אז כל הפן הניווטי הולך לאיבוד. ומכאן אם הולכים בשביל לא מסומן הרי לוקחים סיכון עצום של פציעה\הידרדרות מאיזה מצוק\תהום\שדות מוקשים\ביצות\בולענים\שטחי אש ועוד סכנות רבות משאפשר לכתוב . הליכה בשבילים לא מסומנים מאוד מסוכנת ועוד בלילה! .
אז מה נסגר עם זה?

ושאלה אחרת, לא בדיוק קשורה: מי שקצת וותיק פה בפורום בוודאי זוכר שלפני זמן מה היה את האשכול הפופולארי על yoni 20 הבחור משלדג, ושם הוא כתב (ואני נוטה להאמין לו) שבשיעור הראשון של לוט"ר הם עמדו על האגרופים 100 דקות במצב 2. עכשיו עם כל מה שאומרים שזה הכל בראש ויש גם אנשים רזים וקטנים במטכ"ל ובשלדג אני עם כל הרצון שלי לשרת אולי יום אחד ביחידה כזאת, בחיים אבל בחיים לא אוכל לעמוד גם חצי שעה על אגרופים וכל פעם שאני מנסה ,בשביל הצחוקים, אני קם אחרי 5 דקות עם שטפי דם באצבעות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-09-2005, 18:14
  SOF SOF אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.01.04
תשובות.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ProphecY שמתחילה ב "שאלה על ניווטים"

בקשר לשאלה הראשונה :
זאת בדיוק שאלה ששאלתי את יוני לפני כמה זמן, אחת מהנקודות בניווטים זה שאסור לך כלל להיחשף לאוכלוסיה אזרחית ו\או לחיילים.
לכן הליכה בשביל מסומן יכולה להיות בעיתית, כי יש איזשהו סיכוי שתיתקל שם במישהו (למרות שהולכים רק בלילה...)
אבל, אתה בהחלט יכול לתכנן את הציר ככה שלאורך Xמטרים הוא בעצם יצטלב עם שביל מסומן, אבל תזכור שזה לא יהיה אורך זמן כי בכל זאת לשבילים מסומנים יש יעד, וזה לא בהכרח היעד שאתה צריך.
לגבי בטיחות : תיהיה בטוח שהחיילים שמבצעים ניווטים כאלה יודעים לנווט ולבנות ציר בצורה הטובה ביותר.
ויש המון נהלי בטיחות והגבלות.

בקשר ל100דקות על האגרופים - אם תגיע למצב שתצטרך לעשות את זה, אתה תעשה את זה!

ישן 09-09-2005, 21:56
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
מספר תשובות:
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ProphecY שמתחילה ב "יוני סיפר על ניווטים של קרוב..."

1. הולכים בלילה עם מפה בפאוץ' גב. הסיבה שלא משתמשים במפה היא בגלל שאין (כמעט) דרך לקרוא אותה מבלי להחשף. אתה רוצה ללמד את האנשים לנווט על סמך זכרונם והכירותם את השטח.

2. ברור שבלילה. ישנן גם מסגרות אזרחיות שמבצעות זאת, כולל "אחרי! בשטח". ביום זה לא חוכמה.

3. הציר לא נבדק, אבל השטח נבדק תמידית. אני עדיין זוכר בע"פ את רוב המכשולים העיקריים בשטח הניווט מסביב לבאר שבע ותקוע.

"זה כאילו הפרה בוטה של כל חוק ניווט אזרחי שקיים"
זה צבא, לא אזרחות (כפי שאתה יודע)

"שאלה: מה קורה אם נגיד בציר שאתה מנווט בו אתה מגלה שאתה חייב לעבור דרך שדה קוצים ענק?
עוברים?"

ברור. גם דרך שדה חרוש ומלא בוץ, גם דרך משוכות סברס, גם דרך שטח סבוך לאללה, גם דרך נחל זורם.
מה הסכנה בשטח קוצים ענק חוץ משריטות? כלום.
ישן 10-09-2005, 03:18
  Yehuda Yehuda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.03
תשובה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ProphecY שמתחילה ב "שאלה על ניווטים"

אכן יש רמת סיכון מסויימת בכל ניווט, זה חלק מהעניין.
שבילים - בניווט מבצעי אין להסתמך על שבילים, מסתמכים על טוואי שטח בלבד!
כמובן שיש מקומות שאין ברירה וחייבים ללכת על שבילים, מי שניווט בשווצריה הקטנה יודע על מה אני מדבר.. ועדיין מנסים להיות מודעים לטוואי השטח, לספור גאיות, לדעת מתי עוברים נחלים, אוכפים ושאר צורות טופוגרפיות שעל פיהן ניתן לנווט טוב.

בתחילת כל ניווט עוברים תדריך, בו עוברים על כל הסיכונים האפשריים הנמצאים בשטח הניווט בו מנווטים.. החלק ממצוקים תלולים, בולדרים ענקיים וחלקלקים (צומת עמיעד ) ועד לחזירי בר ושאר חיות נחמדות שאפילו עם אמ16 קשה להרוג..

בסה"כ המפקדים מכירים את כל שטחי הניווט, הם בעצמם ניווטו שם במסלול והם מודעים לכל הבעיות שעלולות לבוא, לכל ניווט יש חפ"ק עם חובש ורכב פינוי.. בכל בעיה/פציעה עולים מולם בקשר והם יגיעו לחלץ.

מקווה שעזרתי..

אה ובנוגע לאגרופים.. כשתתגייס תבין שאפשר לעשות הרבה דברים שחשבת שלא תוכל לעשות..
זה גם חלק מהכיף
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:33

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר