לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-09-2005, 12:11
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
תמונות?!?
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "ה"מקרונים" היו פצצות תבערה קטנות יחסית שנרכשו מארה"ב..."

לגבי המקרונים - אכן שימשו לתקיפת המצודה, ולמעשה יותר על מנת להאיר את המטרה לקראת ההפצצה האמיתית.

המטוס מדגם פירצ'יילד ארגוס הוטס בידי משה פלד והמפציץ היה אברהם בלטיטא.

אני כעת מעדכן את הספר על תקיפת מצודת ישע (כ"ח ע"ש 28 הבחורים שנהרגו שם), וזקוק לתמונות באופן נואש.

גם מקלעי ה-RKM דרושים לצורך זה, מאחר שהתברר שלמרות שהיו עדויות על שימוש במקלעי ברן, הבריטים עוד לא רכשו אותם בתקופה ההיא ויש עדות חדשה שנעשה שימוש ב-RKM ולא בברנים...

אנא עזרתכם.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-09-2005, 13:25

יופי!
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי avishon שמתחילה ב "מעניין ! אחרי שעה של "חפירה"..."

עכשיו יש לי גם תרוץ לנסוע לשם!

בכל אופן, ההיסטוריה של הנשק הזה מעניינת למדי (קראתי מאד ברפרוף) - היה לפולנים מחסור בנשק אז הם ייצרו נשק שהתבסס על מקלעים נפוצים אחרים, הבראונינג והברן.

הצד המעניין הוא, שההגנה (פלמ"ח?) יצאו לכבוש את מצודת ישע עם מקלעים, ועדויות שהצטברו, טענו שמדובר במקלעי ברן, אבל אחד החבר'ה התעקש שדווקא מדובר ב-RKM פולני.

מחבר הספר (יהודה דקל) פנה אל הקונסוליה הבריטית ושאל אם הבריטים הפעיל בתקופה הזו מקלעי ברן. התשובה שקיבל היתה חד משמעית, בריטניה החלה להשתמש במקלעי ברן לקראת מלחמת העולם השנייה, אך לא בתקופה האמורה, ובוודאי שלא בארץ-ישראל.

לעומת זאת התברר שההגנה רכשה מקלעים כאלה בחו"ל והביאה אותם לארץ.

ישן 18-09-2005, 14:35

נבי יושע
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אז למה אתה לא כותב מקלע פולני בשורת החיפוש?"

הקרב על נבי יושע היה בעצם שלושה קרבות.

הנסיון הראשון - 15 באפריל 1948
הנסיון השני - 20 באפריל 1948
הנסיון השלישי (והכיבוש) 15-17 במאי 1948

כמו שאתה מבין, עיקר הלוחמה היה לפני מלחמת העצמאות.

לגבי "למה לא חיפשת מקלע פולני":
א. חיפשתי MACHINE GUN POLAND וקיבלתי
ב. אתה יודע שמקלעים זה לא צד חזק שלי.... לפחות לא כאלה שלא היו תקועים בכנפיים של משהו...

לסיום:

http://www.cruffler.com/historic-december00.html

משהו באנגלית שאפשר לקרוא... אם הספקתי לקרוא נכון (והקדשתי לזה מעט מאד זמן) מדובר במקלע שמבוסס על תכנון בלגי של FN....

ישן 19-09-2005, 20:15
  shalom77 shalom77 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.10.03
מה זה נקרא "לפני מלחמת העצמאות"?
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "נבי יושע"

הנסיון הראשון - 15 באפריל 1948
הנסיון השני - 20 באפריל 1948
הנסיון השלישי (והכיבוש) 15-17 במאי 1948

למיטב ידיעתי היו למלחמה שתי פאזות עיקריות ושונות: זו שהתחילה בעקבות החלטת האו"ם בכ"ט בנובמבר 1947 ועיקרה היה התמודדות של ההגנה, הפלמ"ח ושאר הארגונים עם כוחות בלתי סדירים המורכבים בעיקר מערביי א"י, והשלב השני שהחל עם הכרזת העצמאות בה' באייר תש"ח ואז היתה מלחמה בין צה"ל שאך זה הוקם לבין צבאות ערביים סדירים שלצידם נלחמו כוחות בלתי סדירים של ערביי א"י. שני השלבים האלה ביחד מרכיבים את המלחמה שכונתה מלחמת העצמאות, מלחמת השחרור או מלחמת הקוממיות.
לא?

נערך לאחרונה ע"י shalom77 בתאריך 19-09-2005 בשעה 20:16. סיבה: שחרור או עצמאות?
ישן 19-09-2005, 23:30
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
מלחמת העצמאות
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "אההההההההה?????"

עד כמה שזכור לי, במרחק של אלפי קילומטרים מהספרייה שלי, הספרים העוסקים בחקר מלחמת העצמאות מתחילים בדרך כלל את הסיפור מהחלטת האו"ם.

למשל אתר הכנסת:

המלחמה הראשונה בין ישראל לבין מדינות ערב שהחלה ערב
הקמת המדינה ונמשכה עד ינואר 1949. המלחמה פרצה עקבות דחיית מדינות ערב והוועד הערבי העליון (הפלסטיני) את תוכנית החלוקה של האומות המאוחדות - החלטת העצרת הכללית של האומות המאוחדות 181 מ-29 בנובמבר 1947. עוד בעת הוויכוח בעצרת הכללית של האו"ם, איימו נציגי המדינות הערביות להשתמש בכוח כדי למנוע ביצוע ההחלטה.

שלב א': 29 בנובמבר 1947 - 31 במרס 1948 האלימות הערבית התפרצה יום אחרי קבלת החלטה 181. יריות נורו על אוטובוס יהודי בקרבת נמל התעופה לוד, ושביתה כללית שהוכרזה על-ידי הוועד הערבי העליון הביאה לידי הצתתו ושדידתו של הרובע המסחרי היהודי שליד שער יפו בירושלים. בארץ היו עדיין כ-100,000 חיילים בריטיים, וכוחם עלה בהרבה על זה של הכוחות הלוחמים משני הצדדים. אולם המדיניות הבריטית היתה שלא להתערב בלוחמה בין שני הצדדים, אלא כדי לשמור על ביטחונם של כוחותיהם ומתקניהם. במשך תקופה זו היתה הפעילות הצבאית הערבית מורכבת מצליפות והטלת פצצות לעבר התחבורה היהודית לאורך הכבישים המרכזיים, ולעבר שכונות יהודיות מבודדות בערים מעורבות וביישובים מרוחקים. ......

ישן 19-09-2005, 01:31
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
שכחתי את נתמונה הזו
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אז למה אתה לא כותב מקלע פולני בשורת החיפוש?"

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
שהביא זעמן, יחידה 101 בליל הסדר 53. שימו לב למקלע:
המקלע נחשד כרקס הפולני. אולם התברר שזהו בראונינג דגם D - בעל קנה בשני קטרים מתחלפים: 7.62 ו 7.92

אגב, אני זוכר כמה מקומות שפלמ"חניקים מדברים על מקלע בשם רקס, אני מניח שזה שיבוש של RKM או רקם.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:57

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר