לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-09-2005, 22:14
  yhager yhager אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.09.05
זכויות יוצרים בחברת האירוח allbiz

לאחר שבניתי אתר אצל allbiz.co.il, עיינתי שוב בתקנון וראיתי את הפרק הבא:

ויתור המשתמש על זכויות יוצרים וקניין במידע המתפרסם
המשתמש מסכים, כי במסירת תכנים ו/או פרטי מידע לפרסום באתר, הוא מאשר כי הוא בעל הזכויות במידע וכי הוא רשאי לפרסמו, והוא ממחה למפעילת האתר את כל זכויות היוצרים ו/או הקניין, שיש לו בהם, על פי כל דין, ללא כל תמורה, והוא מתיר למפעילת האתר ו/או למי מטעמה לעשות בהם כל שימוש, שהוא כראות עיניהם, ללא כל הגבלה לרבות הפצתם ברבים, עשיית שינויים בהם והענקת זכויות ורשיונות לגורמים אחרים.

אם אני מבין נכון, אין לי שום זכויות על האתר שלי יותר, ואם למשל אני רוצה להעביר אותו לחברת אירוח אחרת, הם עלולים לתבוע אותי על הפרת זכויות יוצרים!

האם זה נכון? האם זה מקובל? לי זה נראה שערוריה..

תודה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-09-2005, 05:48
  yhager yhager אינו מחובר  

מידע אני לא חושב שיש בסיס להשוואה.
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ישראל K שמתחילה ב "אם אתה משתמש במערכת כמו..."

ynet הם עיתון, ומה שהם מוכרים הוא תוכן. במקרה כזה אני יכול להבין עיסוק שלהם בזכויות יוצרים.
כמובן שהתוכן של הכתבות שייך להם בגלל שהם משלמים לכתבים. איני יודע מהו הדין לגבי הדעות. אני מניח שיש איזשהו disclaimer שהם לא אחראים לתוכן כזה.

מצד שני לשירותי אחסון ואפליקציה אין שום קשר לתוכן. אני כותב את התוכן, אני משלם להם ואני מפרסם אותו באמצעות שרת שלהם. זה הכל. ממילא אני מסכים על הגבלות שונות לגבי התוכן, ומסכים לתת את הדין אם אני עובר עליהם.

אם אלבש את כובע עו"ד השלי (אין לי כזה, רק לצורך הדיון), איני כ"כ בטוח אם זה אכן חוקי. גם הסכם שלכאורה קראתי והסכמתי אמור להכיל סעיפים סבירים בלבד. אם אני מוכיח שזה לא סביר, ניתן לבטל סעיף כזה בבית משפט.
מה עוד, שזה כתוב בעברית מליצית לכאורה, כאילו בכוונה, להטעות. בפועל, המלה "ממחה" מפורשת במילון כהעברת כסף (מלשון המחאה), והשימוש בה פה כאילו נועד להסתיר את הכוונה האמיתית, אבל בעצם מייצר משפט ללא משמעות.
ישן 28-09-2005, 08:06
  _ED_ _ED_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
אני מניח שחברת אתרים תעשה זאת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yhager שמתחילה ב "זכויות יוצרים בחברת האירוח allbiz"

כדי להבטיח שבעתיד לא יתבעו אותה כל מיני גורמים, על כך שמידע שהם פרסמו/אחסנו בשטחה,
שימש אחרים או שהיה בכך משום עשיית רווחים של חברת האתרים על חשבון המפרסם.

לצורך ההמחשה דוג' - נניח שחברת האתרים מתפרנסת מפרסומות ואחד האתרים שנבנו על השרת שלה מביא לכניסה גדולה של מבקרים, שתורם, מטבע הדברים, לרווחיה מפרסומות.
במצב זה, עשוי בעל האתר שנהנה משירותי אחסון לדרוש מחברת האתרים שיעור מסויים מהרווחים.
חברת האתרים מנסה להתחמק מבעייתיות זו על-ידי כך שהיא מגדירה מראש כי הבונה והמאחסן בשרתיה אתר - יודע כי הוא מוותר על זכויות היוצרים שלו וכי הקניין שייך לחברת האתרים.

כעקרון, החברה שהיא בעלת האתר ושטח האחסון רשאית להתנות את השימוש בשירותיה באופן שהיא חפצה בו. כצרכן - עליך לשקול האם אתה מסכים לעסקה. כספק שירותים - על חברת השירותים להמחיש ולהסביר באופן ברור את ההשלכות הקנייניות של פתיחת אתר במסגרת שטחה.

ביחס לשאלה מה קורה אם החברה מחליטה מחר למכור את האתר:

לדעתי, אין תשובה חד משמעית לכך. מחד, ככל שהיא שחברת האתרים הגדירה את התנאים באופן מפורש, הרי שמבחינה חוזית היו הדברים ידועים מלכתחילה. מאידך, ברור שניתן לראות בפעולה כזו התעשרות על חשבון מישהו אחר.
ביהמ"ש יצטרך בנסיבות הרלבנטיות לשקול האם מדובר כאן בהתעשרות שלא כדין.
אני מניח שבמסגרת השיקולים יישקלו שיקולים נוספים: מידת המקוריות של בעל האתר (הבונה בפועל), הרווחים שנתקבלו, מיד תום הלב של חברת האתרים, הןראןץ ההסכם, האם השירותים שסיפקה חברת האתרים הינם בתשלום וכיו"ב, הכלים שמעמידה חברת האתרים לטובת בוני האתרים וכיו"ב.

אני לא מכיר את המערכת עצמה. אם המערכת מאפשרת לך לבנות אתר באמצעותה ובאמצעות כלים מיוחדים שמעניקה לך - הרי שלפחות לגבי העיצוב מגיע גם לה קרדיט.

ישן 01-10-2005, 23:22
  yhager yhager אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי _ED_ שמתחילה ב "אני מניח שחברת אתרים תעשה זאת"

תודה על התשובה המפורטת.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי _ED_
כדי להבטיח שבעתיד לא יתבעו אותה כל מיני גורמים, על כך שמידע שהם פרסמו/אחסנו בשטחה,
שימש אחרים או שהיה בכך משום עשיית רווחים של חברת האתרים על חשבון המפרסם.

לצורך ההמחשה דוג' - נניח שחברת האתרים מתפרנסת מפרסומות ואחד האתרים שנבנו על השרת שלה מביא לכניסה גדולה של מבקרים, שתורם, מטבע הדברים, לרווחיה מפרסומות.
במצב זה, עשוי בעל האתר שנהנה משירותי אחסון לדרוש מחברת האתרים שיעור מסויים מהרווחים.
חברת האתרים מנסה להתחמק מבעייתיות זו על-ידי כך שהיא מגדירה מראש כי הבונה והמאחסן בשרתיה אתר - יודע כי הוא מוותר על זכויות היוצרים שלו וכי הקניין שייך לחברת האתרים.

ולכן יש לי חוזה עם חברת האתרים. לקחת זכויות על התוכן זה קצת מרחיק לכת לדעתי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי _ED_
כעקרון, החברה שהיא בעלת האתר ושטח האחסון רשאית להתנות את השימוש בשירותיה באופן שהיא חפצה בו. כצרכן - עליך לשקול האם אתה מסכים לעסקה. כספק שירותים - על חברת השירותים להמחיש ולהסביר באופן ברור את ההשלכות הקנייניות של פתיחת אתר במסגרת שטחה.

נכון, ולדעתי האופן שבו זה מופיע בחוזה הוא מוסתר במכוון. זה אפילו לא כתוב בעברית תקנית..

ציטוט:
במקור נכתב על ידי _ED_
אני לא מכיר את המערכת עצמה. אם המערכת מאפשרת לך לבנות אתר באמצעותה ובאמצעות כלים מיוחדים שמעניקה לך - הרי שלפחות לגבי העיצוב מגיע גם לה קרדיט.

נכון, ועל כך אני מוכן לשלם. אבל שוב, התוכן אותו כתבתי - שלי הוא!
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:10

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר