לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "רק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי, ואני עדיין לא בטוח לגבי הראשון." -- אלברט איינשטיין ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > מדע, טכנולוגיה וטבע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-09-2005, 23:51
  AlexKarpman AlexKarpman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.01
ערס האינטרנט המצ'וקמק שלך? :)
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי prgrmr שמתחילה ב "שמעתי על זה פעם אבל אין בעיה..."

זה שאינו מסוגל להבחין בין כח לעיקום מרחב-זמן ומקלל כאילו אין מחר?

זה שגרם לך לכתוב את הודעת ה"אתה טועה, אבל אין לי מושג למה" האדירה שלך?
ציטוט:
במקור נכתב על ידי prgrmr
בקשר לתשובה אני אברר למה היא לא נכונה אבל אם הוא אומר שהיא לא נכונה אז היא לא נכונה, תסמוך עלי הבנאדם כל היום לומד הוא יודע אני לא רוצה להגיד שיותר ממך אבל הוא יודע את התשובה הוא רק רצה להיות בטוח וחוץ מזה למה להעיף אותו מכל הפורומים, והוא חדש פה הוא לא ידע את חוקי החתימות.
וכדי להוכיח אני אגיד לך קצת ממה שהוא כתב הוא כתב משהו על נשרים חסרי משהו שהוא במקומו היה מתאבד וכו' אני לא אשקר לך תאמין לי הייתי לידו כשהוא כתב את זה...
אני מצפה לכך בשקיקה...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-10-2005, 18:33
  siov has return siov has return אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.05
הכל מגיע למי שמחכה בסבלנות..
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "ערס האינטרנט המצ'וקמק שלך? :)"

ציפיתם ואפילו הישתוקקתם והנה זה הגיע... חזרתי..

מיסטר אלכס, אני מקווה ששלום לך, ושאינך חש ברע ח"וש.

בנוגע לשאלה האיזוטרית הזאת, אכן רוב האנרגיה אשר תושקע בנסיון ההאצה תלך להוספת המסה. (לא הוספת חומר!)

עצם שמגיע למהירות האור הופך לאנרגיה טהורה, הרי קרן אור מצד אחד היא גל וצד שני היא רצף של חלקיקים (פוטונים) ופוטונים זה אנרגיה טהורה, (כמו כאשר אלקטרון (חומר) ופוזיטרון (אנטי חומר) נפגשים ומאיינים אחד את השני..

אם עצם כל שהוא ינוע במהירות האור הוא יהפוך לצורה של אנרגיה, הוא לא יעלם ולא כלום, פשוט יהפוך לאנרגיה טהורה.

לאלכס: בנוגע לשאלה הקודמת שלי, אני מבין היטב את עניין עיקוב מרחב הזמן, אך תשובתך עדיין טעות היא,חוץ מהפרט השולי ששאלתי מורה לפיזיקה, אכן עצירת הזמן שם היא מוחלטת, וכוח המשיכה אינסופי (ממה שנקרא ה"אופק" של החור השחור) השאלה הייתה הקדמה להמשך בנושא, בנוגע ליציאה מחורים שחורים, אומנם חוקי ניוטון לא ממש פועלים בחור שחור, אך תנועה לא מתאפשרת ללא זמן ולכן אי אפשר לזוז בחור שחור קל וחומר לא לצאת ממנו. וכאן מגיע הקטע הפילוסופי, כי הרי אם עצירת הזמן היא מוחלטת בתוך החור השחור, אז כל שבריר אין סופי של זמן שפרט מסויים נמצא בתוך החור השחור, מחוץ לחור השחור עובר אין סוף זמן (וכמובן אין סוף זמן לא עובר עולם).
ולכן אי אפשר לצאת מהחור גם מהבחינה התאורטית, אפילו לא ע"י שימוש במרחבים הגבוהיים.

לסיכום: הדרך היחידה לצאת מחור שחור, היא על ידי מעבר אין סוף זמן אחורה ולמקום אחר.

אם אתם מתכוונים ללכת לחור שחור אל תשכחו להצטייד במעיל חם, פרוסת עוגה, המשקה האלכוהולי המדהים נפץ גרגור פאן גלקטי וכמובן מכונת זמן אם אפשרות לתנועה גם במרחב ותנועת זמן אין סופית.
שלכם אבל רק לפעמים (ובהזמנה מראש)
(S)
ישן 16-10-2005, 12:17
  AlexKarpman AlexKarpman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.01
את כל הטעויות שלך יקח שנים לתקן, ערסון, אבל בוא נתחיל:
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי siov has return שמתחילה ב "הכל מגיע למי שמחכה בסבלנות.."

ראשית, המשפט "עצם שמגיע למהירות האור הופך לאנרגיה טהורה" חסר משמעות, כמו גם
המשך הפסקה, שכן מסה(וניתן להניח שאליה התכוונת במילה "עצם") הינה סוג של אנרגיה.
מסה לא תהפוך לאנרגיה, שכן מסה כבר הינה אנרגיה, שניתנת לחישוב במידה מפליאה של
דיוק באמצעות הנוסחה המפורסמת עד מאוד E=mc².

שנית, עצם בעל מסת מנוחה השונה מאפס, לא יוכל, לעולם, להגיע למהירות האור. כמו שיואל
אמר - כך קובעת תורת היחסות. ככל שמהירותו של עצם בעל מסת מנוחה השונה מאפס שואפת
למהירות למהירות האור - כך המסה האפקטיבית של העצם שואפת לאינסוף. (ומכיוון שבכל רגע
נתון תוספת האנרגיה הנדרשת על-מנת להביא לשינוי קבוע במהירות היא פונקציה של המסה,
וזו שואפת לאינסוף - לא תוכל להגיע למהירות האור.) גל הדגים זאת יפה למעלה:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ג_ב
ככל שתתקרב למהירות האור, כל תוספת קטנה במהירות תדרוש יותר אנרגיה.
כך למשל הגעה מ- 0.9999998 ממהירות האור ל- 0.9999999 ממהירות האור (עליה של 108 קמ"ש במהירות בסה"כ), תדרוש אותה כמות אנרגיה שנדרשה כדי להגיע ממהירות 0 למהירות של 0.99999837 ממהירות האור (1,079,251,089 קמ"ש).

לעניין האשכול הקודם: השקרים שלך עלובים למדי ובקושי שווים תגובה, וזה כולל את הטענה
ההזויה שאתה סטודנט (איפה? באוניברסיטת לטביה?), המורה הדמיוני לפיסיקה שהמצאת
(או שהוא קיים, אבל מטומטם כמוך) וכולי וכולי.
מבחינת הצופה מבחוץ, על אופק האירועים של החור השחור מתרחשת השהיית זמן מוחלטת,
ואילו כח המשיכה הוא תמיד וקטור בעל גודל מספרי(ולא "שואף לאינסוף"), התלוי אך ורק
במסות במערכת ובמרחקים ביניהן.
כל ה"פילוסופיה" בגרוש שזרקת, כמו גם הנסיון האומלל שלך להשתמש במונחים שגדולים עליך
בשתי ליגות לא ישנו את העובדות הפשוטות הללו.

ועכשיו, הגיע הזמן שתיחסם שוב, מאותה סיבה שנחסמת במקור. לא נדמה לי שאמורים להתייחס
כאן בסלחנות שכזו לאותם איומים עלובים שהשמעת בפעם הקודמת, ומשום מה נדמה לי שכוונת
החסימה הגלובאלית שקיבלת הייתה להעיף אותך מפה, לא לרמוז לך להרשם שנית בניק חדש...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:07

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר