לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-09-2005, 20:27
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סתמישהו שמתחילה ב "סחלב וכוח 100"

ש גם את הפלמ"מ של מ"צ.

בתיאוריה אותו ייעוד כמו כוח 100, במעשי לא ממש, ההכשרה ברמה נמוכה יותר וגם יותר קל להתקבל, אבל אחרי המסלול "כוח 100 יושבים בחדר שותים קולה ומשחקים בפלייסטיישן בזמן שהפלמ"מ טוחן" (ע"פ בן-דוד שלי שמשרת בפלמ"מ קציעות).
בנוסף הם שומרים על המד"כים בזמן פעילות עם העצורים, מדכאים התפרעויות, מלווים את העצורים וכו'.

היציאה היא מקורס מד"כים, לבעלי נתונים גבוהים שלא היו "טראבל-מייקרים".

אגב, הוא בן-יחיד ללא חתימת הורים, אז אין בעיה גם לבעלי פרופיל לא קרבי.

ההכשרה היא טירונות 02 של מ"צ בבה"ד 13, קורס מד"כים, אימון השלמה+אימון הקמה ברמת הכשרה של רובאי 03.

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 23-09-2005 בשעה 20:30.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-10-2005, 15:07
  Bleak Bleak אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סתמישהו שמתחילה ב "סחלב וכוח 100"

אם כבר מדברים על כוח 100, אז יש לי שאלה.
בכתבה הזואת נאמר שכדי להיתקבל לכוח 100 צריך להיות בעל פרופיל 97 .

הם נהנים מרמת פעילות א' פלוס, אבל הם לא לוחמים. הולכים עם מקוצררים ושכפו"ד מיוחד, אבל יש להם כומתה כחולה. והם יודעים להיכנס לכוננות בתוך דקה, אבל אם זה לא מקרה חירום הם יחכו לימ"ם. חשיפה ראשונה של כוח 100, יחידת ההתערבות של המשטרה הצבאית

נסו להיזכר לרגע בסרטי הפעולה מהשנים האחרונות: תמיד יש חוטף, בני ערובה ורשימה של דרישות לא הגיוניות בעליל שמתלוות לחטיפה. מישהו זוכר אי-פעם את המילה מזגן מופיעה ברשימת התביעות? כנראה שלא, אבל זה בדיוק מה שדרש סגן רן, החוטף של כותבת שורות אלו ושל סגן הדר חבה, במהלך תרגיל חטיפת חיילים, שנערך במתקן הכליאה (מת"כ) עופר. על התרגיל ניצח כוח 100, יחידת ההתערבות במתקני הכליאה של המשטרה הצבאית. מפקד הכוח בתרגיל היה סגן קובי.
"אני רוצה מזגן! חם פה! אם לא - עכשיו אני הורג אותה!", קורא ה"חוטף" סגן רן. סגן חבה לא מתבלבלת ונכנסת לתפקיד הנחטפת בצעקות "הצילו! מהר, כואב לי!". האמת היא שיש לה גם סיבה, שכן החוטף הלהוט תורם לה כמה מכות ידידותיות. רק לצורך האותנטיות, כמובן. "הייתי מביאה מאוורר, לפחות הייתי מתה בכיף", מזדהה חבה עם דרישותיו של החוטף. "זה כמו שאם ידרסו אותך לא היית רוצה שזה יהיה עם חיפושית".
במקביל, כבר סוגרים על החדר לוחמי כוח 100. בדרך כלל, רק אם יש חשש של ממש לחטופים, יפרוץ הכוח פנימה לבדו ולא ימתין לסיוע של הימ"ם. כך גם יקרה היום, שהרי אי-אפשר לדעת מה עובר לחוטף בראש בחום שכזה. "לא מעניין אותי כלום, אני רוצה מאוורר ומים", ממשיך החוטף ומחליט גם לחשוף את שיטת החטיפה המשוכללת: "איימתי עליה שתחטוף סרטן מהטלפון הסלולרי". בינתיים מתקרבים הלוחמים אל החדר, מתואמים רק על-פי המבט. שלוש שניות לאחר מכן, וכל הכוח כבר בפנים עם נשק שלוף.
כוח 100 הוא יחידה התנדבותית, שכמו המוקד המשטרתי בעל אותו השם, מיועדת להתערבות מידית במצבי חירום. מטרת הכוח היא טיפול ב-60 השניות הראשונות מהרגע שבו פורצת מהומה במתקן הכליאה. הניסיון קובע שאם לאחר הזמן הקצרצר הזה לא יחלץ הכוח, לדוגמה, חייל שנחטף אל מאחורי הסורגים - הוא חשוב כמת. לכן מאומנים החיילים להתעורר, להתלבש ולהתמקם בזירה בתוך דקה. לרדת מהציוד אגב, לוקח להם מקסימום עשר שניות. מהחום.
לוחמי הכוח הם היחידים שבאים במגע ממשי עם הפלסטינים הכלואים, ולמרות זאת, הם לא מדברים עם הכלואים ושומרים על קור-רוח כשהם מנסים להצחיק אותם. הפלסטינים, מצדם, לא מפסיקים להשתכלל. לא מזמן נתפסה באחד התאים החוברת בעלת הכותרת החינוכית - "איך לעצבן את השוטר הצבאי".
שלוש פעמים הצליחו לברוח מהכלא בשלוש שנות קיומו, מאז מבצע "חומת מגן". פעמיים קפצו העצורים מעל הגדר, ובפעם השלישית, בחרו הפלסטינים לחפור מנהרה דרך רצפת האספלט, כשאת שקי הענק עם החול והסלעים החביאו בתוך האוהל. בעקבות זאת צופו הרצפות בבטון עבה. "מסביב לכלא קציעות יש רק מדבר, אז אם ברחת מה תעשה? תיקח את הגמל של 10:00?", תוהה מפקד מת"כ עופר, סא"ל גולן. "פה יש משני הצדדים את הכפרים רפעת וביתוניא וממול את רמאללה. גם אם הנמלט הוא ממש מבולבל וירוץ אחורה - הוא יגיע לכביש 443".
לוחמי הכוח, שמוגדר כ"סיירת ללוחמה בטרור", מצוידים כמעט בכל מה שצה"ל יכול להציע. בנוסף לאם-16 קצוץ-הקנה ולקסדה, הם משודרגים עם שכפו"דים מיוחדים נגד דקירות, מסכת אב"ך, נעלי פלדיום לקיץ ונעלי רייכלר אורתופדיות וחסינות למים לחורף. סמן לייזר, פנס, עוזי-גז, כדורי גומי ואמצעים מיוחדים להשתלטות. חלק מהצוות, בעיקר הוותיקים שבו, זוכה אפילו לאקדחים.
במקביל לכל הציוד הזה, שמולבש עליהם דרך קבע, משגיחים על הלוחמים 24 שעות ביממה ארבעה תותחי גז מדמיע ומים בעוצמה של 18 אטמוספרות. התותחים מופעלים על ידי ג'ויסטיק ו"נשמעים כמו נגמ"ש שכועס מאוד", כהגדרת אחד החיילים. "זה תמיד מוזר לחי"רניקים שמישהו מהמשטרה הצבאית הולך עם ציוד שאפילו הם לא מכירים", אומר רב"ט עומרי אקוניס, אחד הלוחמים.
למרות רמת הרובאות הנדירה שלהם - 06, ולמרות תפקידם הקרבי שבמסגרתו הם זוכים לכל הציוד המסתורי, לא מוגדרים באופן רשמי חיילי כוח 100 על-ידי הצבא כלוחמים. בעבר הוחלט להעניק ליחידה רמת פעילות א' פלוס, אולם המפקדים ממשיכים לנסות ולשנות את רוע הגזירה, שמונעת מהלוחמים תעודות וסיכות לוחם.

המדריך המלא למתערב המתחיל

כדי להגיע לכוח 100 עליכם להיות בעלי פרופיל 97 ובעלי נתונים אישיים נוספים מתאימים. לאחר מכן תעברו הכשרה כשוטרים צבאיים בבה"ד 13, שבמהלכה תעברו גיבוש ליחידה. בבה"ד תעברו קורס לטיפול בעצורי שטחים, התפקיד שימלאו חבריכם לכלא. אתכם רוצים רק להכין נפשית.
אחר-כך מצפים לכם "רק" אימונים בווינגייט, אימון עם יחידת "נחשון" מהשב"ס, הכשרת לוט"ר וקורס מ"כים ואתם כמעט שם. לחודש ההתמקצעות אתם יכולים להוסיף קרב פיינטבול שמוסרט ומשמש כסימולטור לכוחות.

מקור: דובר צה"ל

אז השאלה שלי היא כזואת:
א-האם זה נכון שכדי להיתקבל צריך להיות פרופיל 97 ?! ( שמעתי שאפשר גם אם 72 )
ב-איך אפשר להיתקבל לכוח 100 ? (כלומר איך אפשר לדעת האם אני מתאים להם או לא לפני הגיוס למ"צ )
ג- אם נופלים מהגיבוש שלהם, אז לא מגעים ?!

תודה מראש וחג שמח לכולם !

נערך לאחרונה ע"י Bleak בתאריך 02-10-2005 בשעה 15:09.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:05

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר