לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-09-2005, 10:49
  הקטנה עם הצמה הקטנה עם הצמה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.05
אתם חושבים שאני צריכה כדורים???

אז ככה...
הבעיה שלי מתחילה כבר לפני הרבה זמן...
לפני 5 חודשים בערך, היו לי בעיות שינה... לא יכולתי להירדם בלילות למרות שהייתי עייפה בצורות מטורפות... ניסיתי הכל, מקלחות במים רותחים (ככה שיעייפו את הגוף ואז כל מה שאני אצטרך לעשות זה רק להיזרק למיטה ולישון), ניסיתי להחליף תנוחות שינה, ניסיתי לישון בלי שמיכה, עם שמיכה, בלי בגדים, עם בגדים, ניסיתי להרטיב את השיער, כאילו, את הראש, כדי להרגיע אותו ואז אולי להירדם...
אפילו ניסיתי לשתות דבש!! כן, כן... לשתות דבש... (מים חמים עם כפית דבש- מגעיל בטירוף... פשוט, אמרו לי שזה מרגיע...).
כלום לא עזר!
המצב הזה השתפר במעט, הצלחתי לישון, אבל שוב, לא יותר מידי... הכי הרבה שעות שאני יכולה לישון זה 7 שעות ואני מתעוררת באמצע השינה לפחות 8- 10 פעמים... וזה במצב טוב... (וגם בהנחה שנרדמתי יחסית מוקדם.. משהו כמו 2 וחצי בלילה... [אני מנסה להירדם כבר מ-12, במקרה הטוב נרדמת ב-2 וחצי-3 במקרה הרע, 4 וחצי עד 5 וחצי...])
בחודש האחרון זה החמיר...
לא יודעת למה, לא יודעת איך- אבל אני לא מצליחה לישון!!!!
פשוט לא נרדמת לא משנה כמה אני עייפה... שוב, ניסיתי הכל... לא עובד כלום...
אני לא מצליחה להירגע לפני שינה ככה שאני אצליח להירדם.
אתמול זה היה השיא, ממש השיא... הלכתי לישון בסביבות 1 (כי עבדתי עד מאוחר...), מתתי מעייפות, כיביתי טלויזיה, עמדתי להירדם ואז, התחלתי לזוז.... 5 שעות זזתי במיטה עד שהלכתי לשתוף פנים, נשכבתי עוד חצי שעה ונרדמתי... ואם זה לא מספיק, קמתי ב-10!!! הבעיה היא שאני לא יכולה לחזור לישון אחרי שכבר קמתי בבוקר.. בגלל זה אני לא ישנה צהריים, כי אני לא נרדמת אף פעם...
יש לציין שיש לי גם שינה מאוד לא שקטה ולא רציפה, כי אני מתעוררת מכל דבר... (ממש ככה...).

אתם חושבים שאני צריכה כדורי שינה????
אני לא יכולה לסבול את זה יותר!! אני עייפה כל היום, אני לא מתפקדת כמו שצריך, אני מתחרפנת כי אני לא מצליחה לישון למרות שאני מתה מעייפות!!!

למישהו קרה דבר כזה שהוא יכול לשתף אותי איך זה עבר לו, או מה הוא עושה כדי להרגיע את זה בשביל לישון???

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-09-2005, 11:08
צלמית המשתמש של Gwenhwyfar
  Gwenhwyfar Gwenhwyfar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.05.03
שלח הודעה דרך MSN אל Gwenhwyfar
היי יקירתי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הקטנה עם הצמה שמתחילה ב "אתם חושבים שאני צריכה כדורים???"

תראי, על פי דבריך באשכול הראשון שלך בפורום, אני בהחלט יכולה למצוא את הקשר בין המועקות, הטרדות והעצב שבחלקך לבין הקושי שלך לישון במנוחה וברציפות, זה לא מופרך בכלל ואף אפילו לגיטימי לתחושותיך .
טיפ אחד טוב שאוכל לתת בתור התחלה הינו מדיטציה, לשכב במיטה בנינוחות ולעשות נשימות עמוקות, זה מאוד מרגיע ומרדים .
מעבר לכך - תזונה נכונה, נסי להכניס מסגרת של ארוחות מסודרות ומזינות (הנך חייבת לספק לגוף אנרגיה) .

בנוגע לכדורי שינה - אף לא אחד מאיתנו יכול לקבוע אם הנך צריכה לנטול כדורי שינה, אין לנו את הסמכות או את היכולת להמליץ/לקבוע דבר כזה אלא אך ורק בעל מקצוע, קרי - רופא משפחה בשלב הראשון ואף פסיכולוג .
מה שכן אמליץ לך ובחום הוא לפנות כבר מחר לרופא המשפחה שלך, להסביר לו את הבעיה, לתת לו רקע כללי למה שעובר עליך (וצריך לספר הכל לרופא, הוא מחויב לסודיות) ואני בטוחה שהוא יתן לך פתרון טוב למצב .
דעי לך שבמידה ואת מעוניינת בייעוץ, תוכלי לעשות זאת גם דרך קופת החולים; כך עושה ידיד שלי מאז שחרורו מהצבא .

בנוגע לסיפור מקרוב - אני יכולה לספר לך על מקרה של חברה לשעבר של ידיד טוב שלי - הם היו ביחד 8 שנים (מתקופת החטיבה לערך) והיא בחורה מאוד "פרפקציוניסטית", תכונה שבאה מאוד לידי ביטוי בתקופת הבגרויות והצורך הגדול לרצות את עצמה ואת סביבתה, דבר הגרם לה לחוסר מנוחה ורגיעה מוחלטת והקשה עליה לישון (בכלל) .
כפי שאני זוכרת - היא לא טיפלה בזה בזמנו, הזניחה ועד היום היא סובלת מזה (והיא בת 22) והפתרון האיוולי שלה לכך הוא לעשות משמרות לילה בעבודתה וכך או כך לא לישון טוב .

לסיכום העניין - אנו - חברי הפורום, נוכל לתת לך רק עצות אך היחיד שמוסמך לתת לך פתרון הינו רופא .
ארצה גם לשוחח עמך על הנושא בפרטיות, במידה ואת מעוניינת - אשמח אם תשלחי הודעה בת.ד .

רחלי .

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י Gwenhwyfar בתאריך 24-09-2005 בשעה 11:14.
ישן 24-09-2005, 14:49
  הקטנה עם הצמה הקטנה עם הצמה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.05
תודה :)
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי charm שמתחילה ב "מסכים עם רחלי"

אני לא בדיוק יודעת להגיד למה אני לא נרדמת...
האמת זה דיי מוזר ואני לא יודעת אם אני אפילו יכולה לתאר את זה...
אני ממש עומדת להירדם ואז מתחילה לחשוב על דברים. כשאני משנה תנוחה או הופכת צד וכאלה, כאילו אני מתנתקת לרגע מהכל, ואז שוב מתחילה לחשוב...
אתמול למשל, חשבתי על העבודה, וכל פעם שעמדתי להירדם חשבתי על עצמי מסדרת ספרים (אני יודעת שזה נשמע מטומטם! אני חושבת שזה בגלל העבודה החדשה שלי [חנות ספרים]), וכל פעם ששיניתי צד או התהפכתי זה הפסיק לשניה אבל ברגע שעצמתי את העיניים וניסיתי להירדם, התחלתי שוב לחשוב על סידור ספרים...
האמת שהכל הפסיק כשהתחלתי לחשוב על אחת החברות שלי שהתגייסה לא מזמן.
חשבתי עליה לכמה שניות ואז נרדמתי וגם חלמתי עליה...
ואם כבר חלומות- אז גם החלומות שאני חולמת, כשאני מצליחה לישון יותר משעה רצופה, הם נורא מוזרים ולפעמים מזעזעים...
אתמול חלמתי שאבא שלי מנסה להחיות את אחי הקטן בן ה11, זה נורא!

ישן 24-09-2005, 15:50
צלמית המשתמש של Gwenhwyfar
  Gwenhwyfar Gwenhwyfar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.05.03
שלח הודעה דרך MSN אל Gwenhwyfar
יקירתי
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי הקטנה עם הצמה שמתחילה ב "תודה :)"

יש לי ידיד שכל הזמן אומר לי : "תפסיקי לחשוב כ"כ הרבה, בסוף תצאי מטומטמת", זה נאמר בהקשר לכך שאני חושבת יותר מדי על כך החלטה שאני עומדת לבצע ואת בהחלט יכולה לאמץ את האמירה הזו בהקשר לעומס המחשבות הפוקדות אותך .
אני חושבת שאת לוקחת יותר מדי על הכתפיים שלך מבחינת דאגות וחששות, את צריכה יותר "לזרום" ולדעת לקבל דברים בקלות (easy to say אמנם, אבל לומדים) .
גם לי הייתה את הנטייה הזו לכבדות, יאמר לזכות הצבא - שקיבלתי שם המון כלים להתמודד הרבה יותר בקלות עם דברים שקורים לי ולדעת לסנן מה שלא חשוב, בסגנון "שגר ושכח" .
אני חושבת שהצבא יחולל בך פלאים מבחינת פרופורציות וכלים להתמודדות, מתי את מתגייסת ?

ואני מאוד שמחה לשמוע שמצאת עבודה, ראית שלבסוף השתלם לחפש ולהירשם בחברת כוח אדם ?
תמיד תזכרי - חשוב להיות אופטימיים בכל מצב ולחייך, זה כבר משפר את הכל .
המון בהצלחה ואני מחזיקה לך אצבעות מתוקה !

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 24-09-2005, 14:57
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
לא להתקרב לכדורי שינה!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הקטנה עם הצמה שמתחילה ב "אתם חושבים שאני צריכה כדורים???"

נתחיל בזה שאת מטפלת בסימפטום ולא בבעיה, יכול להיות שיש גורם כלשהו שמפריע לך לישון, אז במקום לטפל בו, את לוקחת כדורים שמכריחים את הגוף לישון.

בעיה נוספת עם כדורי שינה היא שהם ממכרים. שימוש בכדורי שינה יכול להוביל אנשים שאין להם בעיות שינה אמיתיות למצב בו הם תלויים בכדורים הללו על מנת לישון. בעיה נוספת היא שמינונים גדולים של הכדורים הללו מביאים אותך למצב של שינה ללא חלומות (או עם מעט חלומות), מה שמשפיע על איכות השינה ועל התפקוד היום יומי לאחר מכן.

אם חוסר השינה קשור בלחץ, את יכולה לנסות כדורים טבעיים (ושוב, במידה) כמו קלמנרבין שמכילים תמציות צמחים (כולל פסיפלורה) שמפחיתות את הלחץ ועוזרות לשינה.

אם הבעיה נמשכת הרבה זמן, מומלץ לפנות לרופא שיפנה אותך למעבדת שינה, שם ינסו לבדוק מה מפריע לך לישון ולטפל בכך.
ישן 24-09-2005, 15:31
  willow willow אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.05
שלח הודעה דרך ICQ אל willow שלח הודעה דרך MSN אל willow
פיגוע היי ילדה!

היי!
תקשיבי הייתה לי תקופה שכזו בקיץ לא יכולתי לישון הסתובבתי מיליוני פעמים במיטה ועדיין כלום נאדה!!!
זה המשיך ככה עד לסוף החופש ואז ככל שהלימודים התחילו ישנתי אבל נרדמתי אחרי כמה שעות..
שאלתי את אימא שלי ואחותי (ששתיהן עוסקות ברפואה)אם כדאי לי לקחת כדורי שינה והן ענו שכיוון שאני צעירה זה לא כדאי לי...לי מספיק יכול להיות חצי כדור בשביל להירדם ליומיים!!!!תחשבי על זה!!

בקיצור שוב התייעצתי עם אימא שלי והיא אמרה לי שיכול להיות שזה נגרם מלחץ וחשבתי וואלה היא צודקת...
ויש לי בבית סירופ הרגעה שנקרא "קלמנברין" לקחתי אותו כמה פעמים כשהייתי נורא עצבנית או מרוגשת לפחות חצי שעה או אפילו שעה לפניי השינה.וכשהלכתי לישון נרדמתי כמעט במהירות.
אבל לגביי תרופת הרגעה מכל סוג צריך להיזהר שלא להתמכר אליה!אני הפסקתי ואני לא לוקחת את הסירופ הזה כל הזמן רק כשאני רואה לנכון.

חשבת אולי ממה נוצר המצב הזה?אולי את לחוצה יותר מדיי?
בכל מקרה תעדכני מה החלטת.

Willow

SMS בקרוב חוזרת....!!!

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:07

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר