לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-11-2004, 21:42
  דדון מוש דדון מוש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.11.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MatKalisT שמתחילה ב "צריך פרטים על מקרים אלו.."

בשני המקרים היו פאשלות רבות בתפקוד החיילים והמפקדים.
המקרה הראשון ארע ברצועת עזה ליד תל קטיפה, קרוב לחוף הים. מפקד המוצב קפץ עם כיתת כוננות לסריקות לאיתור מחבל צפונית לישוב. במהלך הסריקות נפגעו שני חיילים בירי של המחבל שהיה מאחוריהם. המפקד הסתער לעברו תוך כדי ירי. בשלב זה היה מעצור בנשקו של המחבל וגם בנשקו של המפקד (או גמר תחמושת). הם החלו "ללכת מכות" ואז הוריד המפקד את קסדתו והיכה את המחבל בעזרתה.

המקרה המדובר בלבנון היה פשלה רצינית משום שהמחבל לא זוהה המפקד שהיה מטרים ספורים משם לא הגיב והיחיד שהגיב היה אותו חייל שנשקו לא היה עליו ולכן הוא בעט במחבל שברח מהמוצב.

אני כותב מהזיכרון ומתנצל מראש עם ישנן טעויות, במיוחד בסיפור על לבנון.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-11-2004, 19:31
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
יפה
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי דדון מוש שמתחילה ב "בשני המקרים היו פאשלות רבות..."

במקרה בגוש קטיף סמ"פ עורב גבעתי הרג מחבל באמצעות קסדה.
המקרה בלבנון קרה כשחיילי צנחנים תפסו את מוצב צד"ל סוג'וד, החיילים שמרו בעמדות ואותו חיילי ספציפי, שאח"כ הודח, וחברו שמרו כשהנשק לא עליהם. הם לא ממש שמרו כי המחבל הגיע לתוך התעלה ולפתח העמדה שלהם.
כמובן שהחיילים לא הספיקו להשתמש בנשק שלהם ואחד מהם נאבק במחבל עד שהוא ברח.
שני החיילים והמ"מ שלהם הודחו מתפקידי לחימה ע"י הרמטכ"ל מופז.
המ"מ הואשם בכך שלא חתר למגע ולא רדף אחרי המחבל הבורח.

ישן 02-12-2004, 20:29
  ofir_co ofir_co אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.03
לגבי המקרה בסוג'וד
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "יפה"

לפי התחקיר אירוע הצבאי - זה לא מדוייק - מה שקרה זה שהמחבל חדר למוצב מנק' שלא היתה מתוצפתת הוא הגיע לחדרים שבמוצב נתקל בסמל שבמקום לחתור למגע איתו העדיף ללכת לקרוא למ"מ , כנראה שהיה מין מתח או אווירת צחוק בין הסמל למ"מ - כי המ"מ לא האמין ולא הסכים לצאת מהחדר, בנתיים המחבל המשיך להתקדם בתוך המוצב ונתקל בחייל שהחל להאבק איתו מאבק ממושך שהסתיים בכך שהחייל זרק על המחבל מ.ק - המחבל התחיל לברוח מהמוצב - חיילי המוצב (מסייעת 101) התעוררו והחלו במרדף אחרי המחבל תו"כ ירי לעברו - ללא הצלחה ברגע שעבר המחבל את הש.ג הפסיקו החיילים לרדוף אחריו

-המ"מ והסמל הודחו - אי חתירה למגע
-החייל שנאבק במחבל ננזף והועבר מהפלוגה - הרמטכ"ל ציין לטובה את העובדה שהחייל נאבק במחבל
אך אמר כי לא יתכן מצב בו יד חיילי צה"ל לא תהיה על העליונה בהיתקלות עם מחבלים
-הופקו לקחים רציניים בנוגע לאבטחת המוצבים בלבנון (גדרות, תצפיות וכו...)

מה שלי היה חסר בתחקיר היא העובדה שהמחבל הגיע לא חמוש ויצא לא חמוש - לפי זיכרוני ומידע מאחרים
הדעות חלוקות - יש שאומרים שהוא הגיע חמוש והיה לו מעצור, ויש דעה שאומרת שהגיע לא חמוש אך חטף לחייל את נשקו וברח מהמוצב
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:17

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר