לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-11-2004, 10:59
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
המ"פ, חברת החשמל ובתי התמחוי

שלוש כתבות שונות לכאורה זו מזו שודרו אתמול בטלוויזיה, ובכל זאת, לא יכולתי להשתחרר מהרושם שיש קו משותף בין כולן.
ב"עובדה" של אילנה דיין שודרה הכתבה על המ"פ שביצע על פי החשד וידוא הריגה בילדה בת 13. אחד הדברים שזיעזעו אותי ביותר, היה ההתייחסות קרת הרוח ונטולת הרגשות של החיילים - ולא רק של המ"פ - אל הילדה. אחרי שהתצפית כבר זיהתה שמדובר בילדה, ואחרי שנורו לעברה יריות והיא החלה לברוח מן המקום (קרי: הפסיקה להוות למעשה איום פוטנציאלי), ממשיכים החיילים לירות לעברה צרורות ומדווחים ביובש משהו כמו: היא מאחורי מחסה, רועדת מפחד. ואחרי שהמ"פ מדווח: וידאתי הריגה, משיב לו מישהו בקשר ביובש צונן: רות, קיבלתי.
בהמשך שודרה כתבה על מדיניות ניתוק החשמל של חברת החשמל לאנשים שאינם משלמים את חשבונותיהם. מדי חודש מנתקת חברת החשמל 11 אלף בתים מחשמל! קרן מרווחי העתק של חברת החשמל לסיוע לנזקקים? תשכחו מזה. תעריף חשמל מדורג עם הנחות למעוטי יכולת? למה מה קרה? ברצותה, חובשת חברת החשמל כובע של חברה מסחרית ואומרת: מי שלא משלם עבור מוצר לא יקבל אותו. ברצותה, היא חובשת כובע של חברה ממשלתית ואומרת: אנחנו לא מורשים להעניק הנחות.
מעט מאוחר יותר שודרה בערוץ הראשון כתבה על התפתחות בתי התמחוי בישראל ועל כך שיותר ויותר אירגונים התנדבותיים לוקחים על עצמם את התפקידים שמילאה בעבר המדינה, ודואגים לרעב ולעני - וכל זאת על רקע קטעים מנאומים של ביבי המבשר על עידן חדש וועל הצלחת המהפכה בכלכלה הישראלית.

והחוט המקשר? הכירסום בהומניות שלנו. ליבנו נעשה גס לזולת. בין אם הוא ילדה פלסטינית, בין אם הוא עובד זר, בין אם הוא קשיש בן 90 השקוע בחובות ובין אם הוא חולה סכרת בן 45 שאינו מצליח למצוא עבודה ולפרנס את עצמו. הפכנו - כמדינה וכאזרחיה - לציניים, תועלתניים, אנוכיים, אדישים במקרה הטוב וחסרי רחמים במקרה הרע.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-11-2004, 23:16
צלמית המשתמש של עוד קפה לאסד
  עוד קפה לאסד עוד קפה לאסד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.04
אני לא מבין משהו....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "המ"פ, חברת החשמל ובתי התמחוי"

למה אני צריך לפרנס את כל מי שנכנס לחובות או סתם מתאים לו לחיות על חשבוני?

מי שלא משלם חשמל - זה הבעיה שלו ושינתקו אותו.
אולי גם נרשה לגנוב? כי זה בדיוק אותו דבר - גנבת חשמל.

ולמה אדם בן 45 חולה סכרת לא יכול לעבוד?!? במיקרה אני מכיר כמה כאלה והם כולם עובדים מהבוקר עד הערב. אז למה הפרזיט לא רוצה לעבוד?

איפה המוסר עבודה של פעם? איפה המוסר עבודה של הרוסים?
אצלם אין דבר כזה לא לעבוד.

במקום זה כל הפרזיטים יש להם הרבה שקרים ותרוצים:

"אין עבודה אחרי גיל 40" - תגידו את זה לרוסים. האם צריך להיות בן 20 כדי לעבוד במעדניה בסופר?!? למה רק הרוסים יכולים לעבוד עד גיל 70? האם הם עשויים מחומר אחר?

"אין כסף לאוכל" - כן בטח.... 2 שקל ללחם ובכלל כל מוצרי היסוד מסובסדים ע"י המדינה ככה שיעלו גרושים. אבך כסף לפלאפון וסיגריות כמובן שיש...

ויש עוד מליון שקרים כאלה.

תודה!

ישן 25-11-2004, 00:58
צלמית המשתמש של Jarvis
  Jarvis Jarvis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.01.03
גם מי שעובד לא תמיד יכול לשלם חשמל
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי עוד קפה לאסד שמתחילה ב "אני לא מבין משהו...."

תתפלא, אבל הרבה עניים עובדים, ועדיין נשארים עניים. קח מקרה לדוגמה: אם הבעל עובד במעדנייה ומרוויח שכר מינימום, והאשה עובדת חלקית במעון ומרוויחה 1200 ש"ח לחודש, ההכנסה החודשית המשותפת שלהם יכולה להחזיק בערך רבע ילד. אבל להם יש 3 ילדים, הם עשו אותם כשהמצב היה טוב יותר, ועכשיו אין להם כסף להאכיל אותם. הילד הקטן סובל מקשיי למידה, והוא צריך שיעורי תגבור יקרים שעולים לפחות 400 שקל לחודש. הילד הבכור רוצה ללמוד במכללה ולהשיג לעצמו עתיד טוב יותר - אבל אין להם את ה-900 ש"ח בחודש לתת לו. הילד האמצעי סובל מבעיה רפואית, קופת החולים הוציאה את התרופה שלו מהסל, והם צריכים להוציא 300 ש"ח בחודש על תרופות. שכר דירה, לדירה מסריחה במיוחד באשדוד - 1000 ש"ח בחודש. נשאר להם בערך 2000 ש"ח בחודש, שצריך לשלם איתו חשמל, מים, גז, ארנונה, תחבורה, אוכל ל-5 נפשות, בגדים, טיפולים רפואיים.... זה נראה לך הגיוני ? תפתח את העיניים ותראה את האנשים האמיתיים שחיים כאן, קורעים את התחת, אבל לא מצליחים להרים את האף
ישן 26-11-2004, 10:34
צלמית המשתמש של Jarvis
  Jarvis Jarvis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.01.03
לא ממש קראת בעיון, נכון ?
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי עוד קפה לאסד שמתחילה ב "אף אחד לא אמר להם להביא 3 ילדים"

"להם יש 3 ילדים, הם עשו אותם כשהמצב היה טוב יותר, ועכשיו אין להם כסף להאכיל אותם"

הרבה מאוד משפחות חיו חיים נורמטיביים, היו שייכים למעמד הביניים ז"ל, הצליחו לעבוד ולפרנס עצמם. ואז הגיע המיתון והפך אותם לעניים. החוכמה שלנו היא להפוך אותם חזרה לאנשי מעמד ביניים, לא בגלל שאנחנו יהודים טובים ורחמנים (כי מסתבר שאנחנו לא) אלא בגלל שמעמד הביניים משלם יותר מס הכנסה ולוקח פחות כסף מהמדינה. בזה שאנחנו נותנים להם לקפוא מקור בלילה אנחנו בטח לא מקדמים אותם בכיוון הזה.

בארה"ב יש שיטה לחלוטין לא סוציאלית, אבל הייתי מאמץ אותה גם כאן בארץ, שנקראת שיטת הקרדיט. כל חודש מגיע לי חשבון חשמל. את הסכום שאני משלם (או רק חלק ממנו, אני לא זוכר בדיוק) מוסיפים לי לקרדיט. החוב שלי לחברת החשמל לא יכול לעבור את הקרדיט. כך שאם כל השנים שילמתי חשמל בזמן, יש לי קרדיט גבוה. אם אכנס לבעיה כלכלית אני יכול לחכות קצת עם תשלום החשבון, ולא ינתקו לי חשמל, כי כמו שאומרים באנגלית "I'm good for it".

ואם אתה מחפש עלוקות - חפש אותם בועד עובדי חברת חשמל. תמצא שם כמה שצורכים חשמל כמו מפעל קטן - הכל על חשבונך
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:10

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר